Forum Klubu ROVERki.pl :: alkolaser - istnieje?!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
alkolaser - istnieje?!
Autor Wiadomość
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

  Wysłany: Sob Mar 26, 2011 21:49   alkolaser - istnieje?!

Hej
spotkał się ktoś może z tym wynalazkiem?
http://www.zdajemyprawko....w-aucie,18.html
Słyszałem pare dni temu, historię, że znajomy znajomego został własnie przez takie coś zatrzymany w Polsce, ale nie jako opisywana bramka tylko suszarka i zrobiłem duże oczy. Po takim zatrzymaniu kierowca musiał niby dmuchać w alkomat normalny i wyszło 0, to policaje stwierdziły że pewnie któryś z pasażerów wydycha procenty :shock:

edit: cenzura słowo - w y d m u c - h - u - j - e zmieniła mi na nie powiem co ....
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 26, 2011 21:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Mar 26, 2011 22:48   

Slyszalem, slyszalem
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
flapjck1 



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Nie Mar 27, 2011 10:17   Re: alkolaser - istnieje?!

azer napisał/a:

edit: cenzura słowo - w y d m u c - h - u - j - e zmieniła mi na nie powiem co ....


hehehe cenzor aktywny
tez mialem przy jakiejs okazji meski organ plciowy bez powodu

a co do lasera - zgadza sie - jest takie urzadzenie ktore pozwala wychwycic opary alkoholu w kabinie auta, zdalnie
nie znaczy to oczywiscie ze kierowca na bani, ale zwraca uwage policmajstrow na ten konkretny pojazd :)
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Nie Mar 27, 2011 11:00   

Az strach będzie używać zimowego płynu do spryskiwaczy :lol:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
shilus82 




Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Nie Mar 27, 2011 12:06   

tak, czytałem o tym kilka miesięcy temu. W sumie ciekawa broń przeciwko pijakom za kółkiem. O tym zimowym płynie też pisali, ale w sumie lepiej żeby zatrzymali o jednego normalnego za dużo niż o jednego pijanego za mało
 
 
bobusiek_666 




Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 25
Skąd: gorlice

Rover 200

Wysłany: Pon Mar 28, 2011 10:19   

w Niemczech jest to już bardzo dawno... przeważnie na przejściach granicznych...każdy tirowiec odsuwa szybę a ci na wysięgniku hyc mu to do kabiny... i albo jedziesz na boczek albo dalej :)
 
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Mar 28, 2011 10:39   

Gorzej że słyszałem, że komuś zabrano prawko z powodu odmrażacza do szyb (popsiukał w srodku auta). I na nic tłumaczenia były czy prośby o dodatkowe badania.
Dlatego ostatnio gdy pryskam szyby to najpierw zamykam dopływ powietrza z zewnątrz.
Tak na wszelki wypadek.
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Mar 28, 2011 10:55   

sobrus napisał/a:
Gorzej że słyszałem, że komuś zabrano prawko z powodu odmrażacza do szyb (popsiukał w srodku auta). I na nic tłumaczenia były czy prośby o dodatkowe badania.
Dlatego ostatnio gdy pryskam szyby to najpierw zamykam dopływ powietrza z zewnątrz.
Tak na wszelki wypadek.


Urban legend :lol: No chyba, że coś źle usłyszałeś i koleś wypił ten odmrażacz :rotfl:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Mar 28, 2011 11:00   

sobrus napisał/a:
Gorzej że słyszałem, że komuś zabrano prawko z powodu odmrażacza do szyb
Kolejna bzdurna legenda :(
Nikomu nie można w Polsce ODEBRAĆ (nie myiić z zatrzymaniem chwilowym) prawka na podstawie wyniku ze wskaźnika, jakim są alko-sensory, -testery i inne wynalazki przenośne. Jeżeli taki wynik wskazuje na "stan", wtedy alkomat stacjonarny w komendzie albo badanie krwi i dopiero ten wynik jest miarodajny.
Ergo - jeżeli 'ręczniak' wyklaże coś po zastosowaniu odmrażacza, to badanie kontrolne (stacjonarny albo krew) to zweryfikuje, czyli nie ma problemu, poza straconym czasem i nerwami, a to, IMO, niewielka cena za wytępienie (może wreszcie) pijaków za kierownicą.
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Wto Mar 29, 2011 18:43   

Paul napisał/a:
sobrus napisał/a:
Gorzej że słyszałem, że komuś zabrano prawko z powodu odmrażacza do szyb
Kolejna bzdurna legenda :(
Nikomu nie można w Polsce ODEBRAĆ (nie myiić z zatrzymaniem chwilowym) prawka na podstawie wyniku ze wskaźnika, jakim są alko-sensory, -testery i inne wynalazki przenośne. Jeżeli taki wynik wskazuje na "stan", wtedy alkomat stacjonarny w komendzie albo badanie krwi i dopiero ten wynik jest miarodajny.
Ergo - jeżeli 'ręczniak' wyklaże coś po zastosowaniu odmrażacza, to badanie kontrolne (stacjonarny albo krew) to zweryfikuje, czyli nie ma problemu, poza straconym czasem i nerwami, a to, IMO, niewielka cena za wytępienie (może wreszcie) pijaków za kierownicą.


Dokładnie. I nie ma czegoś takiego jak ; I na nic tłumaczenia były czy prośby o dodatkowe badania. . Jeśli wykryli, że kierowca jest pod wpływem, to tak jak napisał Paul, albo dmuchanie albo krew pobierana na komendzie. Jeśli padnie podejrzenie, że jesteś pod wpływem, ale Ty jesteś pewien, że nie to nawet nie musisz prosić o dmuchanie lub pobieranie krwii - oni sami to proponują ;)
 
 
 
Nowal 




Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 146
Skąd: Nowa Iwiczna

Rover 200

Wysłany: Wto Mar 29, 2011 21:59   

Paul, Dydo, nie zgodzę się zwami, sprawa tego kierowcy była poruszana w TV a dokładniej TVN TURBO program pod tytułem Turbo kamera czy raport turbo nie pamiętam już. W każdym razie starszemu mężczyźnie zatrzymano uprawnienia na jakiś czas nie chce skłamać ile to było. Dopiero po wykonaniu testów na policjancie z komendy głównej policji stwierdzili(chyba w sądzie), że drugi pomiar jest wiarygodny i oddano mu prawo jazdy.
I tutaj zgodzę się z sobrus, bo ma rację, sam oglądałem ten reportaż.

Poszukałem w necie i znalazłem.
http://www.se.pl/wydarzen...135018.html?p=1
http://www.se.pl/wydarzen...zdy_141444.html
_________________
Czasami piszę z telefonu, wybaczcie mi wtedy brak PL znaków:)
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Mar 29, 2011 22:14   

Nowal napisał/a:
mężczyźnie zatrzymano uprawnienia
No właśnie ;p
Nowal napisał/a:
Dopiero po wykonaniu testów
Zawsze może trafić się policjant nadgorliwiec/idiota/złośliwiec (niepotrzebne skreślić), ale co do zasady, to nie ma tak, że 'balonik wykaże' i już nie masz prawka na rok+ ;p

[ Dodano: Wto 29 Mar, 11 22:14 ]
Podane przez Ciebie linki tylko potwierdzają, co napisałem. Dziwne tylko, że sąd nie wysłał oskarżenia do kosza ze względu na pojedynczy pomiar.

Na marginesie - SE bym tak do końca nie wierzył, bo podobnie jak Fakt szukają sensacji za wszelką cenę, a jak nie znajdą, to wymyślą ;p (były już takie przypadki).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Turbodymomen istnieje
i ma bezwypadkowe auto! ;)
maciej Offtopic 5 Wto Mar 09, 2010 10:52
Mayson
Brak nowych postów Czy Matrix istnieje?
Dam-Kam Offtopic 2 Pią Maj 29, 2009 20:39
SyntaX
Brak nowych postów Czy istnieje ?? Rover 720
marcin_przybys Offtopic 5 Pią Wrz 05, 2008 10:58
Paul
Brak nowych postów Instrukcja serwisowa do aut po lifcie - istnieje?
ADI-mistrzu Offtopic 2 Czw Paź 25, 2012 08:43
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink