Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] skubanie silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] skubanie silnika
Autor Wiadomość
Lukas81 



Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: śląskie



Wysłany: Wto Mar 29, 2011 21:01   [R45] skubanie silnika
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witam,
Koledzy- przeczytałem pół forum dotyczące usterek roverków związanych z szarpaniem, nierówną pracą, gaśnięciem itp. usterek silnika. Niestety żaden temat nie odpowiada moim objawów.
Od pewnego czasu pojawiło się u mnie skubanie silnika niezależnie od ciepłego czy zimnego motora. Owe skubanie pojawia się przy wolnej jeździe i pracy w niskim zakresie obrotów. Nie występuje ono zawsze i rególarnie. Podczas wolnej jazdy, gdy skubanie się pojawi, auto nie chce żwawo się rozpędzać, a po dodaniu gazu (nawet do podłogi) wykazuje się charakterystyczną tzw. "dziurą w gazie"- podobnie jak ma to miejsce w samochodach gaźnikowych.
Dodam, że mój roverek był podpinany u mechanika pod komputer, który wykazał dwa błędy: zbyt bogata i zbyt uboga miesznaka paliwa. Sprawdzana była także sonda Lambda, ciśnienie w cylidrach, ciśnienie w ukłądzie paliwowym- podobno wszystko jest OK. Na koniec pierwszy mechanik się poddał- skubanie nie zostało weliminowane.
Inny mechanik zabrał się za sprawdzanie wtrysków (podobno ok), wymienił cewkę wys. napięcia, wymienił przewody WN- skubanie nie ustąpiło.

Istotną informacją jest również to, iż podczas jazdy objaw skubania pojawia się nieoczekiw a po przejechaniu kilkuset metrów do 1,2 km sam ustępuje. Natomiast podczas skubania gdy żwawo popracuję stopką gazu (klasyczne kilkukrotne przegazowanie) silnik budzi się do "życia" i wyrywa do przodu.
Podczas jazdy szybkiej np. na trasie niniejszy problem nie występuje.

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki- względnie wskazanie experta mechanika znającego się na roverkach z okolic woj. śląskiego.

PS. Mam dodatkowe pytanie- spotkał się ktoś z książką servisową do naprawy Rovera 45 1.8 benz.? Byłbym wdzięczny za wskazanie, gdzie można by ją znajeźć.

Dzięki za pomoc
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 29, 2011 21:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Wto Mar 29, 2011 23:20   

Kolego, zastanawiam się, czy to nie jest problem z potencjometrem przepustnicy, lub łapie Ci gdzieś lewe powietrze...
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
gregor13 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 333
Skąd: Radom

Rover 45

Wysłany: Sro Mar 30, 2011 08:09   

Sprawdź sobie jeszcze MAP sensor, czyli czujnik ciśnienia powietrza.
Coś takiego
 
 
Lukas81 



Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: śląskie



Wysłany: Sro Mar 30, 2011 23:15   

Koledzy- przewody podciśnieniowe sprawdzałem; wydaje się, że wszystkie są ok. Na potencjometr przepustnicy mogłoby wskazywać to, że jak się popracuje gazem to wtedy ożywa. Czy jest możliwa wymiana samego potencjometra czy trzeba wymieniać całą przepustnicą?

MAP sensor- ostatnio wykręcałem tą zabawkę i był trochę czarny od jakiegoś oleju. Przepłukałem go wodą, wyczyściłem i wsadziłem. Jakie zadanie spełnia to cudo? Można go jakoś sprawdzić czy jest sprawne czy już padło?

Ponawiam jeszcze pytanie ws. książki naprawczej- spotkał się ktoś z takim podręcznikiem?
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Mar 31, 2011 06:50   

Książek "Naprawiam sam..." niema, potencjometr sam dostaniesz bez większego problemu.
MAPSensor bada ciśnienie w kolektorze, więcej tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/MAP_sensor
Jak ciapnie to jak najbardziej takie coś może się dziać.
 
 
 
Lukas81 



Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: śląskie



Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 00:09   

Hej- mam najnowsze wieści od mechaników. Zdaniem "expertów" MAP Sensor i potencjometr przepustnicy wyeliminowany (tzn. sprawny). Nowe podejrzenie padło na sonde Lambda (która wg. pierwotnego "experta" była sprawna) i czujnik wałka rozrządu. Zupełnie nie wiem co o tym myśleć- ktoś ma może jakieś przemyślenia? Czy możliwym jest to, aby przy padniętej sądzie Lambda silnik przez 75% czasu jazdy pracował poprawnie a 15% skubał- i to w nieregularnych momentach?
pozdr.
 
 
gregor13 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 333
Skąd: Radom

Rover 45

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 08:02   

Miałem kiedyś padniętą sondę lambda w Fordzie Mondeo, ale oprócz wyraźnie wyższego spalania żadnych innych objawów nie było.
 
 
Lukas81 



Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: śląskie



Wysłany: Pon Maj 02, 2011 22:05   

Powiedzcie- czy warto interesować się używanym czujnikiem wałka rozrządu? I czy musi być dopasowany konkretnie np. z 1.8 do 1.8 czy może być z innej pojemności silnika?

Dodatkowo- jakie sondy Lambda polecacie: Bosh czy NKT?

[ Dodano: Pon Maj 02, 2011 22:05 ]
Udało się usunąć usterkę- sonda lambda była uszkodzona i wymiana pomogła. Tak na przyszłość- może komuś się przydać.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [420 Si lux 136 Km 98] Drgania silnika
Krzysztof1982 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pią Cze 12, 2009 11:53
galken
Brak nowych postów [R45] Temperatura silnika
szymonenek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Czw Kwi 11, 2019 12:55
szymonenek
Brak nowych postów [R 45 idt] sterownik silnika
kombinator Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Wto Sty 29, 2013 14:36
adamsky
Brak nowych postów [R45] drgania silnika
seba11917 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Paź 05, 2014 18:51
Kobi84
Brak nowych postów [45]HFG i remont silnika?
RaD256 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Gru 20, 2010 12:58
RaD256



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink