Forum Klubu ROVERki.pl :: MG ZR kilka pytań.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
MG ZR kilka pytań.
Autor Wiadomość
Erwin 



Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: poznan



Wysłany: Czw Mar 31, 2011 16:06   MG ZR kilka pytań.

Witam. Od już dość sporego czasu wypatruję ZR-ki. I widzę że rzadko pojawia się nowe auto, zazwyczaj te same osoby po raz kolejny wystawiają sprzedaż.
Do przeznaczenia na samo kupno mam 15tyś. tolerancja + 2tyś.
Niekoniecznie musi to być MG z silnikiem VVC (no chyba że ma nie duży przebieg i jest po HGF).Aczkolwiek wolałbym 2.0 diesel 115KM.
Wiem że na tym forum są osoby już bardzo dobrze obeznane z tymi samochodami i dlatego proszę o pomoc w wyborze.

Na dzień dzisiejszy to co mnie zainteresowało to:

1

2

3

4


Jakiś czas temu ktoś z forum chciał sprzedać ZR-kę chyba z Poznania. Ale niestety prawdopodobnie została sprzedana:/

PS. Co do pierwszego i trzeciego odnośnika, czy jest możliwość by nałożyć na światła przednie(klosze) jakąś część by wyglądało jak np. w 2 odnośniku?

PS2. Czy jest możliwość sprawdzenia w Polsce numeru VIN tych samochodów ?

pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 31, 2011 16:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 31, 2011 16:21   

Erwin napisał/a:
PS. Co do pierwszego i trzeciego odnośnika, czy jest możliwość by nałożyć na światła przednie(klosze) jakąś część by wyglądało jak np. w 2 odnośniku?

Raczej nie :/
Erwin napisał/a:
PS2. Czy jest możliwość sprawdzenia w Polsce numeru VIN tych samochodów ?

Tutaj. :wink:
http://www.roverki.pl/sprawd-vin.html
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Erwin 



Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: poznan



Wysłany: Czw Mar 31, 2011 17:24   

leszczu19901 napisał/a:

http://www.roverki.pl/sprawd-vin.html


Wszystko pięknie ładnie. Widocznie źle sprecyzowałem pytanie. Chodziło mi o historie pojazdu. Wiem że wymogiem było by serwisowanie auta. Ale czy jest możliwość w Polsce by to sprawdzić.
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Czw Mar 31, 2011 17:33   

Erwin napisał/a:
Ale czy jest możliwość w Polsce by to sprawdzić.
Niestety nie ma takiej możliwości :bezradny:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Czw Mar 31, 2011 20:32   Re: MG ZR kilka pytań.

Erwin napisał/a:

1

Zadziwiająco tani, warty dokładniejszego obejrzenia.

Erwin napisał/a:

2

Niby wszystko ok ale ta plastikowa kierownica w ZR??, kołpaki z innej epoki, głośniki w półce, ... czepiam się ale dla mnie odpada ;-)

Erwin napisał/a:

3

Sprawdziłbym dokładnie przód tego samochodu.

Erwin napisał/a:

4

Samochód z Belgi do ściągnięcia z Czech?!? Trochę dużo roboty IMHO ;-) Dodatkowo przód najgorzej spasowany ze wszystkich tutaj.

Erwin napisał/a:

PS. Co do pierwszego i trzeciego odnośnika, czy jest możliwość by nałożyć na światła przednie(klosze) jakąś część by wyglądało jak np. w 2 odnośniku?

Modele po FL różnią się zderzakiem i lampami przednimi (kierunkowskazy pewnie też, nie jestem pewien odnośnie przeciwmgielnych).

Erwin napisał/a:

PS2. Czy jest możliwość sprawdzenia w Polsce numeru VIN tych samochodów ?

Nie, nigdzie nie można takich rzeczy sprawdzać. Jedynie wybrani producenci dają możliwość sprawdzenia historii serwisowania auta. Rover upadł i nie ma autoryzowanej sieci serwisowej więc ten pomysł odpada. Jeżeli zna się stare numery rej., to można w niektórych krajach sprawdzić informacje o wybranym samochodzie on-line.
 
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 08:44   

1 mi sie podoba, ale to auto z Francji podobnie jak 3, więc do sprawdzenia co było robione (zresztą właściciel nie ściemnia że bezwypadek - fajnie jakby miał zdjęcia).
 
 
Zwibel 



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 57
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 11:23   

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=66639 masz mojego:) doinwestujesz jeszcze max 1000zł i będziesz wiedział czym jeździsz :mrgreen:
 
 
Erwin 



Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: poznan



Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 12:26   

Witam.
Dziękuję za odp. Co prawda wasze rady wprowadziły trochę niepokoju, ale dalej będę szukał.

Co sądzicie o propozycji kolegi z góry?? Wizualnie nie wygląda źle :)
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 14:49   

Erwin napisał/a:
Co sądzicie o propozycji kolegi z góry??

"Ogłoszenia nieaktywne" :/
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Erwin 



Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: poznan



Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 17:54   

http://allegro.pl/show_item.php?item=1541158151
Aktywne.
Na aukcji nie ma zawartych kilku rzeczy, ze prawdopodobnie był stuknięty, niby po HGF ponoć problem z sondą i poduszkami.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 19:54   

Myślę że można go obejrzeć. Tylko jedna rzecz mnie nie pokoi. :/ Założona uszczelka głowicy jest nowego typu. :/ A większość użytkowników ja odradza. :/
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Zwibel 



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 57
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 08:58   

Właśnie zależy w którym temacie poczytasz. Ja na zdrowy rozum i doświadczenie stwierdziłem że uszczelka nowego typu ma kilka zalet dlatego ją założyłem. Mogłem kupić tanie gówno i założyć pod sprzedaż. Nowa uszczelka nie ma sylikonu który po kilku miesiącach nie odpalania się poprostu rozpływa, po drugie chyba lepiej głowca usiądzie na twardszej uszczelce niż na takiej sylikonowej która pod wpływem lekkiego ugięcia głowicy szybko puści płyn, ale to moje zdanie i kilku użytkowników.
Ile szkół tyle racji. Uważam że HGF został zrobiony dobrze.Wraz z pełnym planowaniem głowicy i wymianą simeringów.

Na aukcji nie ma że był stuknięty, bo jak napiszę to zaraz bedzie narzekanie że pewnie słup wszedł do środka. Auto miało lekką kolizje. Ma lekko zagiętą maske-trzeba się przyjżeć i popękany lakier na zderzaku-miałem malować cały zderzak. Pewnie wtedy nikt by nie zauważył, a jakby zauważył to by się zaczeło że uderzony mocno.

Uważam że za niecałe 8 tyś które chce za niego można naprawde inwestując kilka złoty mieć pewny i dobry samochód. Jakby było wszystko sprawne to bym wołał 15koła tak jak stoją na allegro.

Nie wiem kto chce kupić auto sprowadzone w idealnym stanie za prawie połowe ceny. Jeżeli ktos szuka ideału nie radzę szukać w dolnych półkach cenowych-co i tak nie zagwarantuje że wszystko będzie ok.
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 09:08   

leszczu19901 napisał/a:
A większość użytkowników ja odradza. :/

Większość to zdecydowana przesada. Kilka osób miało problemy po wymianie na nową ale nie dowiemy się czy to np nie było spowodowane złym/nieprawidłowym montażem, gdzie pominięto jakiś krok.

Wracając do głównego tematu. Ja bym oglądał ZR'a albo z linku nr 1 (jeżeli zależy Ci na wersji po FL) albo tego, który zaproponował Zwibel.
 
 
 
Saddam 




Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 2
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 20:21   

Jak dla mnie MG po FL z pierwszego linku bylby faworytem. Niski przebieg, mlody rocznikowo i wyglada znacznie lepiej niz ten z 3 linku. Nie pamietam juz ale wydaje mi sie ze koszty rejestracji zagranicznego samochodu sa nieco wyzsze niz 1300zl. Do tego trzeba jeszcze doliczyć wymianę rozrządu.

Aczkowliek propozycja Zwibl'a jest również ciekawa.

PS: Jestem zwollenikiem MG ZR po lifcie, zreszta niedawno sam takiego nabylem :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów MG ZT-T - kilka pytań.
Kabson Chcę kupić ROVERka 4 Pon Sie 08, 2016 18:53
longer86
Brak nowych postów [R45] Kilka pytań
Tomesz Chcę kupić ROVERka 9 Czw Wrz 13, 2012 20:10
Remigiusz
Brak nowych postów Kilka pytan na temat MG TFa
Pawkaz Chcę kupić ROVERka 2 Wto Lut 22, 2011 22:21
Pawkaz
Brak nowych postów Rover 45 - kilka pytań
xsannti Chcę kupić ROVERka 13 Czw Kwi 21, 2016 16:00
sknerko
Brak nowych postów 45, 75, czy Freelandek. Kilka pytań.
Rura Chcę kupić ROVERka 54 Czw Sie 06, 2015 09:26
bociannielot



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink