Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214] Komputer samochodowy, projekt.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214] Komputer samochodowy, projekt.
Autor Wiadomość
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 13:19   [R214] Komputer samochodowy, projekt.

Witam

Zakupiłem przed chwilą TAKI OTO monitorek na Allegro, z wejściem VGA, co prawda ma jeden bad pixel ale to nieistotne.

Posiadam też jakiegoś starego compaqa armadę e500 z uwalonymi zawiasami i mam zamiar odpiąć matrycę, zabudować lapka gdzieś w bagażniku, przeciągnąć kabel VGA do przodu, zasilanie z aku, touchpad bardzo intuicyjnie można wypiąć, przedłużyć kable i zamontować w tunelu środkowym, do tego klawiatura numeryczna na USB do zmiany muzyki itd.

Planuję włożyć do niego kartę CF 8-16GB na przejściówce zamiast HDD.

Do tego podpiąć kamerkę internetową gdzieś z tyłu jako wsteczna kamerka/lusterko dodatkowe, nagrywanie wyczynów innych użytkowników dróg.

Na pcimcię modem z iPlusem który posiadam, antena na kablu.

Chciałbym z tego odtwarzać muzykę do AUX w radiu, w razie czego filmy i gry teżna głośniki. Nawigacja, internet, kamerka

Zamiast obecnego XP'ka zainstalować jakiegoś szybko bootującego Linuxa multimedialnego.

Teraz muszę dokupić jeszcze zewnętrzny odbiornik GPS i wykombinować zasilanie z aku.

Jakby ktoś miał sugestie dotyczące podłączeń, lokalizacji osprzętu w R200 to bardzo proszę o info co jak zrobić żeby było dobrze :)

Jak tylko się za to zabiorę może w przyszłym tygodniu, dołączę fotorelację z każdego etapu montażu.

[ Dodano: Wto Maj 10, 2011 11:40 ]
Planuję przerobić i wgrać TAKĄ nakładkę na linuxa do samochodu po przerobieniu na Roverkową wersję albo poszukam jeszcze czegoś innego.

[ Dodano: Wto Maj 10, 2011 12:16 ]
Kolejne pytanie o umiejscowienie monitora, chciałbym go zabudować, ramka, szpachla, malowanie. ale pozycja pod radiem nawet jak wywalę zapalniczkę i popielniczkę to trochę za nisko jak na monitor (nawet przechylony pod odpowiednim kątem.

[ Dodano: Wto Maj 10, 2011 13:19 ]
Koleny element do którego trzeba dobrać najdogoniejszą lokalizację to touchpad.

_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 10, 2011 13:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 13:31   

Ogólnie R200 strasznie przyjazny w kwestii takiego kompa to nie jest. Jednak jak kumpel w Corsie A upchał kompa to też dasz radę ;) Choć nie znam osoby która dłużej jak rok pojeździła z kompem na pokładzie.

Monitor bym wrzucił zamiast kratek nawiewu na samym środku. Całą resztę wrzucił do schowka. Natomiast co z touchpadem? Chyba jedyna opcja to pomiędzy dźwignią zmiany biegów a popielniczką.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 13:52   

Że strasznie przyjazny nie jest to co masz na myśli?? :D
A i jakbyś mógł rozwinąć dlaczego nie więcej jak rok jeździli z ustrojstwem, ewentualnie jak tam było rozwiązane sterowanie itd., czy mieli jakieśproblemy po jakimś czasie.

Bo ja chce to zrobć na stałe, zamocować kompa w bagażniku w dobrej osłonie wstrzasowej, touchpad własnie w tunel gdzieś wkomponować, ekran wybebeszyć z tej szpetnej obudowy i usunąć co zbędne, zrobić ramkę i obrobić szpachlą do plastiku, pomalować i sterowanie byłoby tylko touchpadem i ewentualnie gdzieś chowana klawiatura numeryczna USB albo taka miniaturowa pełna na USB. Nie chcę żeby to było tak że wchodzę do auta, odpalam i czekam 5 minut aż winda wystartuje, prosta mała dystrybucja linuxa z tą nakładką multimedialną do prostych czynności: net, muza, obraz z kamery, film dla pasażerów, wskazania GPS z zewnętrznego dobiornika i w razie potrzeby nawigacja na 8 calach :D

Fajnie by było wtedy sobie skategoryzować muzykę według gatunków, playlist, jakiś iTunes lub coś w tym stylu i mieć zapas muzy na długą trasę.

Monitor wolałbym zabudować na dole pod radiem, ewentualnie szyny i wysuwany ekran ręcznie. Myślałem żeby zabudować zamiast zegarka ale jużwidzęże chyba sięekran nie zmieści bo ma jakieś 14-15cm szerokości z tego co mi wychodzi więc za dużo.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 14:45   

Wydryszek napisał/a:
Że strasznie przyjazny nie jest to co masz na myśli?? :D

Nie jestem wysoki ale jak jadę z kumplem R200 to żeby zobaczyć co tam na radiu się wyświetla muszę głowę schylać.

Wydryszek napisał/a:
A i jakbyś mógł rozwinąć dlaczego nie więcej jak rok jeździli z ustrojstwem, ewentualnie jak tam było rozwiązane sterowanie itd., czy mieli jakieśproblemy po jakimś czasie.

Sterowanie było poprzez monitor dotykowy. Możesz podjechać do Płock w sobotę bo jest impreza Car Audio (http://www.strefacaraudio.pl/topic/18689-impreza-car-audio-plock/) i szukać Corsy A i jej właściciela Tomka. Tutaj to autko:
http://www.muzykawtwoimsa...OCAR/index.html
Problemy zazwyczaj były natury technicznej. A to padła płyta a to padł dysk. Ogólnie jak ktoś lubi się bawić to niech sobie robi CarPC

Wydryszek napisał/a:
Monitor wolałbym zabudować na dole pod radiem,

Widziałem taki patent w CC. Nie jest głupi bo wtedy słońce nie pada na monitor i jest bardziej ukryty. Ale wtedy tylko Ty i pasażer obok coś będą widzieli. Do tego sprawa że podczas jazdy tego w żaden sposób nie obejrzysz bo jechać z głową do dołu się nie da.

Co do katalogowania muzyki. Kupić jakiś odtwarzacz mp3 i tam można sobie wrzucać muzę.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 15:02   

Tu mały pogląd na to jak ktoś w Hondzie rozwiązał temat :P
Tylko że pełna winda XP i normalny dysk 3,5... a tego bym nie chciał :D


Właśnie sobie to wszystko rozplanowujęco gdzie i jak i ogólnie wychodzi mi ze będzie dobrze, jak dysk siądzie to mam drugi 2,5" a w razie czego zapodam tego CF'a żeby nie było mechaniki.

Jeszcze sprawa zasilania nie do końca przemyślana. Czy dla monitora 12v dać z aku i do lapka zasilacz na 12v czy raczej obie rzeczy pod przetwornicę do aku.
Zasilacze podobno szybko się sypią.

Co do katalogowania, mam radio LG LAC5800RU z USB i AUX z przodu, jeździłem już z róznymi mp3 w tym z iPodem i ogólnie było spoko (mimo iż iPod był pod AUX bo radio nie współpracuje przez USB) ale siadł mi trochę clickwheel więc niebezpieczne się stało skupianie na poprawnej obsłudze mp3 zamiast na drodze. A tak na światłach, cyk cyk na touchpadzie inną playlistę i jazda :) .
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 16:01   

Nie wiem czy patrzenie na niego w tamtym miejscu będzie takie wygodne, dla mnie problem jest patrzeć na radio, a co dopiero co na ekranie wybierać, za długa droga dla oczu między przednią szybą a radiem :???:
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 17:16   

He he, miałem nadzieję ADI, że odwiedzisz wątek bo Twoja wiedza mi się przyda :P

co do wygody, własnie wiem, najwyżej co do zmian playlist to na światłach lub na postoju albo pasażer niech się bawi.
Problem jest właśnie ze znalezieniem dobrego miejsca na 8" ekran.
Jak macie jakieś propozycje to bardzo proszę, temat otwarty. Nie chcę w nawiewach bo nie mogę z nich zrezygnować, zwłaszcza, że w wakacje czeka mnie daleki wyjazd w cieplejsze strony świata.

Na stronce mp3car.com jest bardzo rozwinięte forum takich konstrukcji i można w USA zakupić gotowe moduły do samochodu. Na forum znajdują się linki do multimedialnych nakładek na Windowsa i Linuxa, na przykłąd takie coś....




To tylko przykład jak rozwinięty temat to jest.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 17:19   

Mnóstwo rzeźby...
Moim zdaniem jedynie rozsądne miejsce to wywalenie radia i obcięcie wszystkie co było poniżej niego aby powstała spora luka.
Potem dopasowanie wyświetlacza, szpachla, szpachla a na koniec dla lepszego wyglądu jeszcze raz szpachla.
Potem ewentualnie dorobienie jakiejś niewielkiej półeczki pod wyświetlaczem, albo zatkanie dziury pod nim bo coś zostanie.

Swojego czasu myślałem aby zamiast pokręteł nawiewu wstawić wyświetlacz, nawet takowy pasujący mam, czarno-biały (z odcieniami szarości), dotykowy i nawet rozmiar był by idealny.
Tylko napisać program który by sterował resztą... ale odechciało mi się :razz:
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 18:06   

Jedyne dobre na ekran miejsce jest tam gdzie GPS się daje :wink: Ja mam byc szczery już lepiej zainwestuj w dobry GPS, co ma duży ekran w miarę, DVB-T i wyjście na AUX, odblokować i masz to samo :wink:

Ja to znam z wskaźnika doładowania, miałem go trochę poniżej popielniczki i nie dało rady w czasie jazdy cokolwiek zobaczyć az w końcu wylądował nad zegarami :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 18:25   

ADI-mistrzu właśnie jak dotrze wyświetlacz to będę wiedział gdzie go wcisnąć, może się okaać, ze jednak wcisnę go jakoś w miejsce po zegarku, zabuduję..... ale 8" wątpię. Póki co gdybam bo nie mam go jeszcze w ręku. Rzeźba straszna ale nad wycięciem radia z jego miejsca teżsię zastanawiałem.

Remi55, sęk w tym że do navi to mam MIO Moov 500 z czterema mapami różnymi, do tego w telefonie na Androidzie fajną mapkę więc samo navi mi niepotrzebne. Za dużo kasy trzeba wydać :evil: na GPS z DVB-T, BT i takimi tam a i tak nie będzie tej funkcjonalności co z lapka w kwestii kamerek (VGA i dwa AV in w monitorze).
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 18:35   

Wydryszek, Bylo kiedys MIO ktore chcialem kupic za 600zl z DVB-T i Aux ale nie kupilem bo po co mi :mrgreen:

Ja sobie w swoim Mio500 dorobiłem Aux, jest tez odblokowane i mam tam playlisty, filmy i co mi więcej trzeba. :wink:

CO do Kamery cofania to sa tez tanie moduły gotowe i wystarczają w zupełności. Jest jeden gostek na niemieckim forum co ma w 400 w lusterko&monitor i jak daje wsteczny mu się wyświetla obraz w lusterku :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
imejdz 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 18:39   

http://www.youtube.com/watch?v=lCOg-xo03_I tutaj wizja carPC mojego kolegi w Fordzie Fiescie. Tam jest jednak o wiele lepiej bo masz kieszonki i wsadzasz co chcesz i gdzie chcesz:) ale moze podsunie Ci to jakis pomysł, chociażby sterowanie za pomocą trackball'a niz touchpada :) wykorzystał do tego ekran dotykowy i netbook'a.
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 18:47   

Oooo widzisz, a może właśnie wysuwany wyświetlacz? To nie jest głupie :mrgreen:
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 19:41   

Remi55 Własnie żeby w naszym MIO było wyjście audio fabryczne, jak rozumiem podpiąłeś się pod kable głośniczka?? :grin: Planowałem w ten sposób zrobićale zrezygnowalem i nie rozgrzebywałem bo i tak wtedy albo muzyka albo navi. Wcześniej miałem poreczne MIO h610 które miało wyjście ale maly wyświetlacz, przyznam że fajnie się słucha wejściowej muzyczki 20'th cetury fox na pcozatku filmu itd w samochodzie :D

Pod MIO 500 chciałem podpiąć kamerkę internetową ale nie ma driverów dla Win CE chociażby modowanych dla kamerek Microsoftu, do końca nie jestem też pewien czy USB w nim może działać jako host a to jest potrzebne więc też temat zamknałem.

Co do kamerek cofania...... kamerka 99-150zł, monitorek zwykły ok 120-150zł i mam tylko kamerę cofania.

Do tej pory kupiłem tylko monitorek i to jedyne czego potrzebuję. Oczywiście niedługo pojawi się potrzeba zasilenia tego więc pewnie nabęde przetwornicę odpowiedniej mocy.

Kamerkęcofania ma kolega z forum, nick zapomniany ale jeździł ZS'em z KV6 i miał z tego co pamiętam radyjko z małym wyświetlaczem i podpiął sobie kamerkę, fajna sprawa :)

imejdz własnie oblookałem, fajna sprawa, poza tym trackballem, na kablu i się wala po fotelu, chcę to zrobić tak żeby nic mi nie latało i ograniczyć kontrolery. Ale sam efekt fajny, no i W7, jednak takie radyjko/wyświetlacz też kosztuje póki co a ja fartem trafiłem na jedyną aukcję z VGA-in i w takiej cenie :D


ADI-mistrzu Co do wysuwanego, pamiętasz jak mi montowałeś kontrolkę rezerwy, ja to noga a nie elektronik i się nei znam ale myslałem już wczesniej zanim pojawił się wyświetlacz, czy byłaby opcja rozpracować wysuwany wykorzystując napęd starej nagrywarki 5,25", mam taką na zbyciu i jakby ją solidnie wybebeszyć, zmodyfikować tackę która ma niezły opór zanim się wsunie przy nacisku na nią to może by się udało?

Niemniej jednak prostota projektu polega na tym że odpada modyfikowanie jej na tyle żeby wysuwała się poziomo i podnosiła ekran, a pracowała w pionie z przytwierdzonym monitorem, pamiętam kiedyś zaglądałem pod deskę rozdzielczą po zdjęciu środkowego panelu i trochę tam miejsca jest ale już nie mam pewności czy między blachy i inne by to weszło, wtedy tylko wyciąć ładnie "płat" w desce od góry, dopasować graniczną pozycję wyświetlacza i dokleić na niego tą pokrywkę z deski i by ładnie się maskowało, a otwieracz tacki dać na jakimś guziczku, ewentualnie przekaźnik na zwarcie jeśłi to możłiwe do stacyjki i po przekręceniu klucza samo by wychodziło, a potem ręcznie guziorem chować.

Chyba że macie jakieś inne sugestie :D


Mam:
- laptop Compaq e500 (P3 600Mhz/128/10gb) bateria około 4,5h idle, 2-2,5h stress
- ekran(w drodze)
- modem+iPlus+antena
- kamerka 1,3mp Microsoft vx6000
- dużo chęci zrobić coś w końcu :D

Potrzebuję:
- przetwornica
- kabel VGA z 5m
- zewnętrzy odbiornik GPS
- bezpieczniki/przewody/przekaźniki/włączniki
- kabel mini jack-mini jack z 5-7m
- kasy na profi CarPC
- Pomocy Roverkowiczów w temacie co gdzie, jak :)


Właśnie ściągam LinuxICE, mini (380mb) dystrybucja z nakłądką, oparta na Ubuntu, startuje w ok. 10s na filmikach. Dzisiaj jeszcze sprawdzę jak zainstaluję.

Otwarte tematy:

- sposób zasilania i załączania
- umiejscownienie i zamocowanie kadłubka w bagażniku lub wewnątrz (schowek odpada)
- umiejscowienie ekranu i związane z tym możłiwości wysuwania

I co jeszcze komu do głowy przyjdzie.

Ekran w finale mam zamiar wybebeszyć i możliwie odchudzić, zrobić nową obudowę łączac listewki drewniane, matę, żywicę, szpachlę(w przypadku nadbudowy na desce)
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 20:06   

Wydryszek, Tak to umnie wygląda:

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=67823

_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 11, 2011 15:17   

Identycznie miałem robić ale odechciało mi się grzebać w navi :)

[ Dodano: Sro Maj 11, 2011 15:17 ]
Właśnie zrobiłem nLite okrojoną instalkę WinXP bo LinuxICE nie chciał coś sięzainstalować
Jutro powinien być już monitorek i będę kombinował :)
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Czw Maj 12, 2011 14:47   

U siebie miałem wcześniej zamiar zamontować mały ekran ~5" dotykowy w miejsce zegarka (projekt jest jednak zawieszony). Jest to chyba jedyne sensowne miejsce jeżeli chce się mieć sprzęt wbudowany.

W Twoim projekcie sporą wadą jest dysk. 2.5" z pewnością nie padnie od razu ale dysk z ruchomymi częściami, gdzie co chwilę wjeżdża się na naszych drogach w konkretną dziurę, może nie wytrzymać za długo. Najlepszym wyjściem jest SSD ale to drogie rozwiązanie. Sprzęt wbudowany powinien charakteryzować się małymi opóźnieniami, a ładowanie starego systemu operacyjnego do jeszcze starszego komputera może spowodować duży czas oczekiwania na reakcję. Nie wyobrażam też sobie obsługę tego sprzętu przez touchpad - o ile można założyć, że obsługa touchpada idzie nam bezproblemowo, o tyle obserwowanie kursora na małym ekranie, do tego podczas jazdy, może być niekomfortowe, a nawet niebezpieczne. Moim zdaniem tylko ekran dotykowy ma sens w przypadku, gdzie nie mamy gotowych przycisków do nawigowania i GUI jest bardziej rozbudowane niż standardowe systemy fabryczne w samochodach.

Zasilanie
Najtańszym wyjściem jest przetwornica podpięta pod zasilanie stacyjki lub zasilacz dedykowany do laptopa i samochodu.

Umiejscowienie kadłubka
Wszystkie te miejsca niosą ze sobą sporo problemów. Deska rozdzielcza jest ok ale zmienia się tam bardzo mocno temperatura w zależności od pory roku i może to być zabójcze nawet dla P3. W dolnych rejonach konsoli środkowej może natomiast ,,przybłąkać się'' wilgoć.
Bagażnik jest chyba najlepszym wyjściem, trzeba jednak tam zadbać o DOBRY i długi kabel VGA. Zazwyczaj jest on gruby i lubi się przecierać. W bagażniku należy zadbać o zaizolowanie komputera przed wilgocią i jednoczesną wentylacje.

Umiejscowienie ekranu
Tak jak pisałem na początku - góra deski rozdzielczej, jeżeli ma być wbudowany. Można wyrzucić zegarek i zrobić zamykaną klapkę wkomponowaną w deskę. Kwestia wysuwania, to już samo ,,dłubanie'' i dopasowywanie manualne do deski.

Mam nadzieję, że coś pomogę ;-)
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sob Maj 14, 2011 09:29   

W dniu dzisiejszym wpadł mi w ręce w pełni sprawny zapomniany w pracy Fujitsu Siemens Amilo na Celeronie 2,4Ghz, 256mb/ 40GB, DVD... na tym już powinno coś fajnego pójść w temacie nakładek CarPC.

Co do dysku 2,5" trochę już poczytałem i o ile dyski 3,5" gorzej przyswajają nawet lekkie wstrząsy, o tyle dyski 2,5" wykazują nadzwyczaj dużą żywotność w tego typu systemach. Info między innymi z mp3car.com.

Zobaczymy jak to się uda.
Monitor jeszcze dzisiaj nie dotrze pewnie i dopiero jak go będę miał i wybebeszę z ramki, będę wiedizał gdzie się zmieści.

Sama mechanika i wysuwanie ekranu już odpada, da się zrobić ale nie wiem ile to wytrzyma więc ciąć deskę nie bardzo chcę. Muszę cośinnego wykombinować, może zrobić ładnąobudowę wraz z jakimiś dyskretnymi zaczepami i nadbudować miesce gdzie jest zegarek.

Kadłubek na bank będzie w bagażniku. Zasilacz niedługo będę miał samochodowy do lapka a póki co testy na baterii (4 godizny trzyma). Kabel VGA, zaraz się porozglądam za nim.

Jeśli chodzi ownstlr o sterowanie touchpadem to wyżej wyraźnie zaznaczyłem że to nie do sterowania podczas jazdy, nawet fabryczne systemy z joystikami odciągają uwagę a co dopiero touchpad. Sterowanie i przełączanie na światłach, postoju albo wykonywane przez pasażerkę na moje polecenie :P

Nie odważyłbym się bawić tym w drodze podczas jazdy.

[ Dodano: Sob Maj 14, 2011 09:29 ]
Monitor wczoraj dotarł.
W laptopie musiałem zaktualizować bios bo nie wykrywał zewnętrznego monitora, teraz już jest ok i bardzo fajnie wyświetla obraz.
Zainstalowałem na Windowsie XP nakładkę XBMC, taki open source'owy Media Center.

Wszystko byłoby fajnie, zacząłem wybebeszać monitor i podpinam pod lapka a ten nie wstaje, bateria jest padnięta.

Mam dwie baterie
1. Compaq 14,4v na zdjęciu z zielonymi ogniwami z Fukushimy
2. Fujitsu Siemens 10v z ..."różowymi" ogniwami.

Niestety jest między nimi spora różnica napięć chociaż ogniwa są identyczne i jest ich taka sama ilosc.

Bateria compaq trzyma do 4 godzin i ogniwa są super, naładowane jedno ogniwo daje 3,98v

Natomiast ogniwo z FujitsuSiemens daje 3,38v

Zastanawia mnie teraz fakt, czy te ogniwa są identyczne i regulacją napięcia odpowiednio do 14,4 i 10v zajmuje się elektronika wewnątrz obudowy??

Jesli tak to oznacząłoby że starą baterią aczkolwiek w lepszym stanie zreanimuję padniętą baterię w lepszym komputerze.

Bardzo proszęo pomoc.

Zadania na weekend to usprawnić baterię, obudować jakoś matrycę (Sharp) i przedłużyć przewody i taśmy żeby obudowę z bebechami gdzieś upchnać pod deską a samą matryccę na kablach dowolnie umiejscowić.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Maj 14, 2011 09:40   

Ten w którym chcesz mieć naprawioną baterię, na jakie napięcie ma ją, 14 czy 10V ?

[ Dodano: Sob Maj 14, 2011 09:40 ]
A i na jakie napięcie jest do niego zasilacz? Tzn napięcie wyjściowe.
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sob Maj 14, 2011 09:50   

Chcę mieć naprawioną baterię z różowymi ogniwami do Fujitsu, ma ona dokładnie 10,8v a zasilacz do tego lapka ma na wyjściu 20v i 3,25A

Chcę naprawić z Compaqa zielonymi ogniwami, bateria compaq ma na obudowie napięcie 14,4v a zasilacz do tego lapka Compaq ma na wyjściu 19v i 3,16A

Dla uściślenia, FujitsuSiemens do naprawienia :)
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rover 200 - projekt Car Audio
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 16 Sob Paź 11, 2008 19:17
michone
Brak nowych postów Komputer w R75
Ibram Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sob Maj 30, 2015 17:00
Ibram
Brak nowych postów [r214 si 97r] radio
pcmirek Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Czw Cze 05, 2008 20:20
pietro
Brak nowych postów R214 16 1999
PRZEDNIE GŁOŚNIKI
DeeBo Car-audio, nawigacje, radia CB 11 Wto Wrz 25, 2007 14:50
Yog-Sothoth
Brak nowych postów radio r214
bajon11 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Wto Lip 05, 2011 08:25
Pływak



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink