Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Elektryka drzwi kierowcy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Elektryka drzwi kierowcy
Autor Wiadomość
koriakin 



Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3
Skąd: BB



  Wysłany: Czw Maj 19, 2011 13:13   [R620] Elektryka drzwi kierowcy
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1994

Witam wszystkich. Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem roverka, a byłbym bardzo szczęśliwym gdyby nie "mały" minus w postaci kompletnie nie podłączonych do elektryki drzwi kierowcy. Podaję linka do 3 zdjęć jak sprawa wygląda:

Drzwi po zdjęciu "boczka"
Boczek
Widok w lewym przednim nadkolu

Jak widać jakiś nieokrzesany bandyta pięknie kabelki urządził, te w nadkolu są odcięte nie ma na nich żadnych wtyczek itp. przewodów jest tam 17 plus 2 owinięte wokół siebie (coś jak skrętka), w drzwiach i boczku wydaje mi się że nic odcięte czy urwane nie jest i każdy odbiornik ma swoją wtyczkę. Pytanie moje co mogę z tym zrobić? który przewód do czego ma być podpięty? jaką bądź jakie wtyczki kupić? czy te łącznie 19 przewodów to wszystko? Dodam że mam elektryczne lusterka.

Dziękuję z góry za pomoc w jakiejkolwiek postaci, linków, zdjęć, nazw potrzebnych części itp.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 19, 2011 13:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Czw Maj 19, 2011 15:11   

Najlepiej to chyba będzie Rave pobrać http://www.roverki.pl/por...o-roverkow.html .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
koriakin 



Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3
Skąd: BB



Wysłany: Czw Maj 19, 2011 19:14   

Prawdę powiedziawszy ciężko mi się z tego wyznać, nie znalazłem tam jak dotąd jasno czarno na białym gdzie i jak te 19 przewodów ma się łączyć a jedynie opis wtyczek wewnątrz drzwi które u siebie znalazłem. Nie rozumiem czy te przewody wchodzą do drzwi jedną dużą wtyczką czy jak, jedyne czego domyślam się po tym co zobaczyłem w tych schematach, to że chyba brakuje mi jakiejś wiązki która biegnie wewnątrz drzwi... tyle dotychczas z moich dedukcji. Wiecie jak to jest, mogę połączyć co i jak trzeba, ale specem od schematów ideowych nie jestem :) Najlepszym dla mnie rozwiązaniem było by mieć obok taką samą 620-kę rozłożyć jej drzwi i przewód po przewodzie zrobić kopie u siebie :) niestety nie mam takiej możliwości... :/
 
 
spitz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 62
Skąd: Lublin

Rover 600

Wysłany: Czw Maj 19, 2011 21:19   

Niestety, ale jak nie masz znajomego z takim samym R i nie masz wiedzy na temat czytania schematów to będzie ciężko to wszystko połączyć chyba. Najszybszy sposób to podjechać na szrot, znaleźć 600 przed liftem (bo zakładam, że taką masz po oznaczeniu) i zrobić dokładne zdjęcia całej tej wiązki, ewentualnie kupić ;D nie powinna być jakaś droga.
 
 
koriakin 



Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3
Skąd: BB



Wysłany: Sob Maj 21, 2011 22:39   

OK! Więc jest tak: Znalazłem szrot na którym mieli drzwi z "jakiejś" 600 (swoją droga był to jedyny z ok. 20 na którym w ogóle coś do Rovera mieli). Drzwi były co prawda prawe, ale z anglika więc wiązka miała wyjścia m.in. na sterownik lusterek itd. korzystając z RAVE'a sprawdziłem ją i wszystkie wtyczki i kolory przewodów się zgadzały.

Podpiąłem ją do kabli pozostawionych w nadkolu. Pod sam koniec podpinania okazało się że 4 ostatnie różnią się kolorami, 2 z nich szły do głośnika więc miały prawo być inne i to zgadzało się z RAVE, ale dwa ostatnie które idą do wtyczki łączącej ze sterownikiem lusterek są inne (te które mam oryginalnie w samochodzie nie zgadzają się z RAVE, te z wiązki są teoretycznie zgodne z RAVE). Podpiąłem je mimo to z myślą że to już raczej nic nie zmieni najwyżej jeżeli podepnę źle to je odwrócę. Następnie podpiąłem wszystko i tu aż wstyd się przyznać dopiero teraz zauważyłem w drzwiach brak silniczka zamka centralnego. Po włączeniu okno zaczęło działać, dioda uzbrojenia alarmu działa, lusterka kręcą się we wszystkich kierunkach... ale lusterkiem prawym steruję kiedy mam ustawienie L, a lewym R, oraz w momencie kiedy steruję nimi w górę bądź w lewo to po puszczeniu joysticka zamyka się zamek centralny i uzbraja alarm!!!!! :shock: Sprawdziłem wszystko 2 razy a nawet zamieniłem te 2 przewody bez większych zmian i teraz mam takie pytanie. Czy nie podłączenie wtyczek do centralnego może powodować taką akcję (wydaje mi się że nie) czy to wina czegoś innego???
Wybaczcie czasem się rozpisuję za bardzo ale chciałem jak najdokładniej opisać sytuację.
 
 
kotulsky 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 139
Skąd: Nowogard

Rover 600

Wysłany: Nie Maj 22, 2011 14:54   

z tymi lusterkami to mi sie wydaje nieproblem bo wystarczyło by zmienić przewody z leweko na prawe lusterko w kostce ale z tym samouzbrojeniem alarmu to grubsza sprawa. chciałem konkretnie jeszcze powiedziec że występują różnice w kolorach przewodów między wiązkami europejskimi a angolami.myśle że podłączanie każdego urzadzenia pokolei i sprawdzanie stanu rzeczy bedzie najlepszym rozwiazaniem. ale najpierw siłownik centralnego :>
_________________
będę GO miał do puki koła będą się kręcić :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Zatrzaśnięte drzwi kierowcy
tiruces Rover serii 600, Honda Accord 8 Pią Lip 16, 2010 12:47
luciw
Brak nowych postów [R600] Drzwi od kierowcy się nie otwierają
Gość Rover serii 600, Honda Accord 30 Sro Gru 12, 2007 22:05
thef
Brak nowych postów [Rover 600 SDi] - uszczelka karoseryjna drzwi kierowcy.
adam665 Rover serii 600, Honda Accord 6 Czw Sie 21, 2014 11:18
adam665
Brak nowych postów [R620] Problem z elektryką
i z silnikiem
RobsonCC7 Rover serii 600, Honda Accord 5 Sro Kwi 02, 2008 15:54
piter34
Brak nowych postów [R620] Problemy z elektryką
zegarek i radio raz działa a raz nie
misiek_KR Rover serii 600, Honda Accord 2 Czw Sty 03, 2008 16:40
misiek_KR



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink