Forum Klubu ROVERki.pl :: Stłuczka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Stłuczka
Autor Wiadomość
Verneur 




Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa/Piaseczno

Rover 25

  Wysłany: Pon Maj 30, 2011 19:23   Stłuczka

Witam,
wczoraj Rover'ek prowadzony przez moją dziewczynę miał małą przygodę z Oplem na ul.Żwirki i Wigury :sad: Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń, ale samochód lekko ucierpiał.To co widać gołym okiem to na pewno czeka mnie wymiana zderzaka, lampy i nadkola.Zniszczeniu uległa też opona, która jednak i tak miała być wymieniana(całe szczęście przesyłka z oponami jeszcze do mnie nie dotarła, bo nowa oponka poszłaby na straty).Czy lista napraw się powiększy okaże się jutro po wizycie u blacharza.Niestety nie mam AC, więc będę musiał wszystko robić na własny koszt.

Mam pytanie do kogoś kto się orientuje w cenach, mianowicie ile może wynieść szacunkowo wymiana wyżej opisanych elementów + malowanie zderzaka?
Czy nadkole od wersji 5d różni się czymś od tego w wersji 3d?

Zdjęcia zrobione po zdarzeniu:










 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 30, 2011 19:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 21:35   

Verneur, Wasza winna ze musisz robić na własny koszt :?:

Nadkola żeby wymienić z tylu trzeba to wszystko wycinacz :shock: Nie warto zachodu :neutral: :neutral:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
borek88 




Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 958
Skąd: Konin/Słupca

Rover 45

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 21:52   

Remi55 napisał/a:
Nadkola żeby wymienić z tylu trzeba to wszystko wycinacz :shock: Nie warto zachodu :neutral: :neutral:


dokladnie jak nie ma tragedi to blacharz wyklepie
_________________
http://otomoto.pl/rov
er-...-C30959977.html
sprzedam
 
 
 
Verneur 




Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa/Piaseczno

Rover 25

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 22:17   

Remi55 napisał/a:
Verneur, Wasza winna ze musisz robić na własny koszt :?:




Zdarzenie wyglądało w skrócie mniej więcej tak, że dziewczyna jadąc Żwirkami zmieniała pas,w lusterku nie widziała żadnego samochodu, więc wrzuciła kierunek i hoop.Nagle klakson, pisk opon, próbowała odbijać w lewo, Opel w prawo, ale było już za późno i trach.Dziewczyna twierdzi, że jechała wolno, na pewno poniżej dopuszczalnych 50km/h, bo Żwirki jak zwykle były zatłoczone(martwy punkt, zagapiła się - tego nie wiem).Z relacji wiem, że Pan w Oplu jechał sporo szybciej niż przepisowa prędkość, wyskoczył zza samochodów,itp.Kierowca wybrał się na niedzielną przejażdżkę cabrio po Warszawie w towarzystwie dziewczyny, kolegów i najwidoczniej popisywanie się za kółkiem nie wyszło mu(i niestety także Roverkowi) na zdrowie.
Niestety wina orzeczona po stronie mojej dziewczyny :neutral:
Policja też miała wątpliwości(z lekkim wskazaniem na naszą niekorzyść).Pan twierdził, że w chwili zdarzenia był już na pasie, dziewczyna natomiast, że absolutnie go tam nie było w chwili zmieniania pasa, więc klasyczne słowo przeciwko słowu, a że dziewczyna nie miała ochoty na tułanie się po sądach(Pan z opla także nie poczuwał się do winy) dostała tylko pouczenie, ale z winą po swojej stronie. Rover'ek w porównaniu z oplem nie ucierpiał tak bardzo, bo Pan z tego co zostało mi przekazane(przy stłuczce mnie nie było) miał mocno pokiereszowany lewy przód(stłuczoną lampę,zderzak, maske, itp)

P.S.
Nie wiedziałem, że z nadkolem jest tyle zachodu(myślałem, że jest po prostu przykręcane), ale jeśli rzeczywiście to zobaczę co jutro blacharz na to powie.Jak widać na zdjęciach zderzak wypchnął też trochę błotnik, ale myślę że da się go jakoś naprostować...
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 23:20   

Verneur, aha taki mankament no tak myślałem ze takie zdarzenie pewno była jak tak napisałeś :wink:

Na foto nie widać żeby było strasznie wgniecione i uważam ze da się to znów odgiac z powrotem bo jestem w całości wgniecione. Niestety jest to jeden cały profil zamknięty :neutral:

Lepiej nowy błotnik pod kolor, lampę i opony dwie na tył i tyle. Resztę spróbować bezinwazyjne odgiac :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Verneur 




Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa/Piaseczno

Rover 25

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 23:55   

Remi55 napisał/a:


Lepiej nowy błotnik pod kolor, lampę i opony dwie na tył i tyle. Resztę spróbować bezinwazyjne odgiac :wink:


Tak jak pisałem wcześniej z oponami najmniejszy problem, bo lada dzień powinien u mnie być komplecik nowych ContiPremiumContact2.
Co do zderzaka to nawet jeśli nie uda mi się znaleźć pod kolor to nie będę bardzo płakał, bo i tak planowałem malowanie tego zniszczonego podczas kolizji(był już mocno styrany)
Lamp na Allegro od groma w niewygórowanych cenach, więc z tym też nie będzie problemu.
Zobaczymy jak swoją pracę wyceni blacharz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Stłuczka [r75]
Dolar3 Offtopic 15 Pon Mar 24, 2008 04:04
mundek131
Brak nowych postów I stłuczka
milox18... Offtopic 4 Pią Lip 20, 2007 16:26
morris
Brak nowych postów Stłuczka Roverkiem :/
Raptile Offtopic 22 Nie Paź 25, 2009 22:00
Lewis
Brak nowych postów Kolejna stłuczka w gronie Roverkowiczów
MaReK Offtopic 81 Sro Wrz 15, 2010 10:25
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink