Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400 '98 1.6si 5D] Zamek, pilot i oświetlenie bagażnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400 '98 1.6si 5D] Zamek, pilot i oświetlenie bagażnika
Autor Wiadomość
yahoo999 



Dołączył: 03 Maj 2009
Posty: 6
Skąd: Gdynia



  Wysłany: Pon Maj 30, 2011 21:39   [R400 '98 1.6si 5D] Zamek, pilot i oświetlenie bagażnika
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1998

Witam wszystkich.
Posiadam jw. Roverka 400 1.6si '98 5d a wraz z nim kilka pytań.
1) Mam problem z zamkiem tylnej klapy. Kluczyk wchodzi do końca, ale nie chce się przekręcić. (Pryskałem kilkakrotnie WD przez ok. tydzień, nie pomogło) Po próbie włamania (przez kogoś oczywiście) wyciągnąłem z zamka kawałek złamanego małego śrubokręta :smile: i od tamtego czasu nie mogę otworzyć bagażnika za pomocą kluczyka. Czytałem na forum instrukcję naprawy blaszek w zamku itp. choć nie wiem czy pomoże. Mogę wymienić wkładkę zamka na tą ze schowka, tylko nie wiem jak rozebrać tylną klapę, żeby to zrobić.
2) Drugi problem dotyczy oświetlenia bagażnika. Wiem, że w tym zatrzasku klapy jest taki wystający pazur, który po otwarciu powinien odbić i wtedy zapala się światło. Niestety u mnie działa to na odwrót :shock: Dopiero po otwarciu klapy muszę ten pazur docisnąć i trzymać, żeby mieć oświetlenie (tak jakby ktoś "bieguny" zamienił). Chciałem sprawdzić jak to wygląda. Odkręciłem ten zatrzask klapy, wyczepiłem przewód, który wpadł do środka klapy i nie mogę go sięgnąć. To drugi powód, dla którego chciałbym tą klapę rozebrać.
3) Po 2 latach intensywnego użytkowania pilota, aby otworzyć drzwi musiałem klikać wiele razy z bliska żeby załapało, a potem nawet immobilizer po przekręceniu kluczyka w stacyjce odłączał zapłon (robił przerywane i przeraźliwe "tiru-riru"). Po wielokrotnym wciśnięciu otwarcia drzwi na pilocie (lub w ekstremalnym przypadku ściągnięcie klem z aku) dostawał chyba sygnał i mogłem go odpalić. Wymieniłem baterię, zsynchronizowałem pilota zgodnie z instrukcją i nadal jest kupa. Żeby otworzyć drzwi muszę klikać kilkanaście razy naprzemian przyciski otwierania i zamykania na pilocie lub w ostateczności otwieram go z kluczyka, no ale nie po to mam pilota (z resztą tylko jednego). Czy coś z tym można zrobić, bo nie mogę go tak ciągle otwierać (to trochę obciach) i zasięg ma z pół metra.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 30, 2011 21:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 21:47   

Do rozbierania klapy na pewno pomocne okaże się rave.

A pilota może warto rozebrać i posprawdzać luty.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Wto Maj 31, 2011 10:21   

Bardzo możliwe że pomoże Ci wymiana styczników ;) Generalnie to te piloty nie mają rewelacyjnego zasięgu... :roll:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
yahoo999 



Dołączył: 03 Maj 2009
Posty: 6
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Maj 31, 2011 13:15   

Czy można gdzieś dostać te styczniki, czy są jakieś standardowe? Czytałem, że do czegoś w pilocie można przylutować 0,3mm przewód w izolacji, żeby robił za antenkę dla polepszenia zasięgu.
Chciałbym również zapytać, czy jak kupię np na "allegro" pilota, to czy będę mógł go zsynchronizować tak jak tego swojego po wymianie baterii, czy potrzebny będzie jakiś komputer?
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 13:34   

yahoo999 napisał/a:
Chciałbym również zapytać, czy jak kupię np na "allegro" pilota, to czy będę mógł go zsynchronizować tak jak tego swojego po wymianie baterii, czy potrzebny będzie jakiś komputer?
Tak jak po wymianie baterii pilota nie zsynchronizujesz. Będzie potrzebny do tego komputer ROVER'a T4.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
driftdreamer 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 393
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Maj 31, 2011 17:05   

yahoo999 napisał/a:
Czytałem, że do czegoś w pilocie można przylutować 0,3mm przewód w izolacji, żeby robił za antenkę dla polepszenia zasięgu.


pewnie tu http://www.roverki.pl/com...-w-pilocie.html
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Wto Maj 31, 2011 17:34   

yahoo999 napisał/a:
Czy można gdzieś dostać te styczniki

Potrzebyjesz kolego czegoś takiego: https://www.elfaelektroni...65-20&toc=20449

Kupisz w każdym sklepie elektronicznym, lub jeśli bawisz się troszkę elektroniką, to możesz to znaleźć w prawie każdym elektronicznym klamocie codziennego użytku :mrgreen:

[ Dodano: Wto Maj 31, 2011 17:34 ]
ja zmieniałem je już ze 2 razy, bo zaszły jakimś szlamem. Nie mam pojęcia skąd... :neutral:
Generalnie poprawa natychmiastowa :grin:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Cze 06, 2011 12:17   

Mikrostyki? Kiedyś było tego pełno w joystickach :) W myszkach komputerowych też są.
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Wto Cze 07, 2011 08:44   

W myszkach są trochę inne. :razz:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
bibson3 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 113
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Cze 09, 2011 10:18   

Koledzy! nie wprowadzajcie w błąd, przycisk tylko można uszkodzić mechanicznie, możliwe że padł któryś przycisk ale to bardzo mało prawdopodobne. Można to sprawdzić miernikiem z biedronki za 10zł. A dokładniej czy przewodzi pomiędzy poszczególnymi zestykami po naciśnięciu guzika. Jeżeli pilot działał i nie działa, a tranzystory (takie małe czarne gówienka w środku) nie są widocznie upalone to do wymiany nadajnik (kwarc) oraz odbiornik (rezonator kwarcowy). Z reguły to drugie, bo te pierwsze raczej się nie psują. Ostatnio przerabiałem taką wymianę u siebie, jest jeden facet w pl co handluje tymi rezonatorami. Poniżej link:

http://www.gerard.pl/prod...roducts_id=4570

Co do zasięgu to badajże ADI-mistrzu wynalazł patent na poprawę do 10-15m, a mianowicie do wyprowadzenia tranzystorka końcowego dolutowuje się 16cm cienkiego drutu zwiniętego w spiralkę (w odpowiednią stronę) działa to na zasadzie podłączenia dodatkowej, większej anteny.

Co do rozkodowania pilota po wyjęciu baterii to mój było ponad 2h jak wymieniałem w nim całą elektronikę i wystarczyło standardowe 4x zamknięcie, 1x otwarcie żeby się skomunikował. Jeżeli chcesz dodać nowego pilota np. uniwersalnego za 100zł to wtedy musisz jechać na T4 żeby go dodać do bazy samochodowego komputerka, jeśli chodzi o wymianę baterii to MOIM zdaniem wystarczy 4x kliknąć zamknięcie i raz otwarcie.

Co do przycisku obojętnie jaki byleby zwierał w ten sam sposób, ja u siebie zamontowałem dużo wyższy do druku przewlekanego a nie SMD żeby wygodniej się naciskało.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Zamek klapy bagażnika
bolec0000 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Lis 06, 2008 21:00
etimark
Brak nowych postów [414 zamek] Zamek klapy bagażnika a Honda Civic
grzesgro Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Paź 18, 2016 16:34
slax
Brak nowych postów [R416] Oświetlenie bagażnika
takikolo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pią Gru 05, 2008 22:56
komarek
Brak nowych postów [400 2.0 SDI 2000r 105KM Sedan] Oświetlenie bagażnika
bizon Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Maj 30, 2010 13:14
bizon
Brak nowych postów [R45] Zamek od bagażnika
yagher Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Wto Mar 03, 2009 22:06
AndrzejekA8



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink