Forum Klubu ROVERki.pl :: [416si] Problem z szarpaniem silnika...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[416si] Problem z szarpaniem silnika...
Autor Wiadomość
kamilos2521 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 205
Skąd: Wrocław

Rover 400

  Wysłany: Pią Cze 03, 2011 22:37   [416si] Problem z szarpaniem silnika...
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1995

Witam was po raz kolejny ostatnio jakieś 4-5 tygodni temu miałem taki problem...
witam wszystkich...Panowie mam problem od rana dzisiaj...wszystko wygląda tak...
Rano wsiadłem do auta ruszyłem i zaczęło się...auto strasznie przerywa, dusi się, krycha itp wygląda to tak jak jadę i dam gaz do dechy auto zbiera się dobrze ale jak puszcze gaz i auto zwalnia z prędkości i obrotów zaczyna się przerywanie auta nie chce jechać dławi się gdy próbuję dodać gazu lekko lub średnio nie reaguje silnik dalej się muli i rzuca nim strasznie...jak dodam gaz do podłogi jest w miarę dobrze(chociaż nie tak jak wczoraj ale jedzie)...przejechałem tak cały Wrocław i myślałem że na autostradzie będzie lepiej ale objawy są takie same...w pierwszej chwili pomyślałem że filterki od gazu są zapchane za 1500km jadę na przegląd gazu i wymianę filtrów...ale po przełączeniu na benzynę i po przejechaniu około 15-20km objawy nie ustały"(dalej szarpie silnikiem, krztusi się, masakra)
Dojechałem do kumpla zostawiłem auto na 20 minut wsiadłem i auto chodziło normalnie przez około 15 km a później powtórka z rozrywki jak jadę np 120km puszcze gaz zejdzie np do 60km i czy nacisnę delikatnie gaz czy średnio silnik dławi się i rzuca nim strasznie....
..
Wymieniłem kopułkę i wszystko do dzisiaj było dobrze...
A dzisiaj powtórka z rozrywki autem znowu szarpie tak jak na górze napisałem...
i mam dwa pytania odnośnie tego szarpie mi na gazie(na benzynie nie wiem mam pusto w baku-brak środków na zatankowanie) ale mam 200 km do wymiany filtrów gazów i przeglądu bo gaz mam dopiero 9 miesięcy i czy zabrudzone zapchane filtry gazu mogą powodować takie objawy??????
Druga sprawa objawy dławienia i szarpania silnikiem są tylko gdy stoję w korku i cały czas jedynka dwójka stop i za chwilę znowu jedynka dwójka stop gdy tak postoje chwilę i chcę ruszyć szybko jedynką to silnik się dławi i nim strasznie szarpie gdy wrzucę dwójkę jest to samo ale gdy już auto się rozpędzi i wrzucę trzeci bądź czwarty bieg to jest wszystko ok...
jak jadę trasą gdzie mało staję to silnik spisuje się b.dobrze...
I tu moje pytanie co to może być????czy te filtry czy coś...no właśnie co????
Dodam że kable wn są ok...świece cewka kopułka i palec też....czujniki temperatury do kompa i na deskę też
Może ktoś pomoże, jakieś pomysły????????
_________________
Porażka jest gorsza niż śmierć, bo z porażką trzeba żyć...
c'mon ARSENAL
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 03, 2011 22:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wieczor1 



Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd: internet



Wysłany: Sob Cze 04, 2011 08:04   

Jeśli to się dzieje tylko na gazie to miałem tak samo. Silnik gdy się rozgrzał, szczególnie w korkach to szarpało i przerywało, na benzynie było ok. U mnie to była wina wtrysków od gazu. Można to sprawdzić, zatykając wężyki za listwą wtryskową kombinerkami i obserwować czy się na danym wtrysku coś zmienia. Jeśli nie, to masz winowajcę.
 
 
kamilos2521 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 205
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Sob Cze 04, 2011 10:07   

rozumiem ale to znaczy że wtrysk się zatkał jest zabrudzony czy nadaje się do wymiany????
Za tydzień w poniedziałek jadę na wymiane filtrów gazu i przegląd gazu bo mam jeszcze na gwarancji to na pewno poruszę ten temat.
A czy te szarpanie może być spowodowane również np zatkaną lub rozwaloną membrana????
Ale chyba jak mam gaz na gwarancji to np przy uszkodzonym wtrysku wymienią go za darmo?????
_________________
Porażka jest gorsza niż śmierć, bo z porażką trzeba żyć...
c'mon ARSENAL
 
 
Bodziek85 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 159
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Sob Cze 04, 2011 17:29   

znowu udzielę się na forum ale miałem to samo, i u mnie winna była cewka. zaczęło się w piątek straszne szarpanie, jakoś dojechałem do domu z pracy, zostawiłęm auto w garażu, nazajutrz chciałem się zabrac za diagnoze ale nie musiałem - auto nie zapaliło - nie było już iskry. Teraz jeżdze na cewce z forda takiej zwykłej jak maluchowska. Ta tymczasowa zamiana trzyma się już drugi miesiąc :)
 
 
kamilos2521 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 205
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Nie Cze 05, 2011 01:13   

Cewkę mogę odrzucić była sprawdzana przez mechanika dwa razy i jest dobra...
Reszta zresztą też...odpala normalnie ma normalną moc tylko podczas jazdy na niskich biegach i w korkach szarpie silnikiem i nim rzuca...
jak ktoś ma jakieś inne pomysły piszcie każda pomoc i sugestia się przyda...
W przyszłym tygodniu jade do gazowników na przegląd gwarancyjny powiem żeby wszystko sprawdzili i wyczyścili...może to cos da jak nie bedę szukał dalej bo urlop szybko się zbliża a przede mną 600km w jedną stronę...

[ Dodano: Nie Cze 05, 2011 01:13 ]
Witam dzisiaj zalałem trochę benzyny żeby sprawdzić czy problem leży w instalacji gazowej i po przełączeniu na benzynę dale szarpie silnikiem i się dławi jak w opisie wyżej...podjechałem wiec do mechanika sąsiada zresztą i on wykręcił silniczek krokowy i stwierdził że ten trzpień metalowy nie domyka do końca się po rozgrzaniu silnika i silnik dostaje lewe powietrze i dlatego tak się dzieje że rzuca silnikiem ten plastik gdzie wchodzi ten trzpień metalowy sie wyrobił i nie przypomina równego kółeczka tylko owal....i dlatego się tak dzieje...

I tu moje pytanie czy jak jest wyrobiony plastik krokowiec może się nie domykać???
Jak tak czy może powodować takie objawy????

I trzecia sprawa czy ktoś zna szrot komis albo firmę osobę z dolnego śląska co może mieć krokowiec bo u tomiego koszt około 550zł i u mnie w sklepach motoryzacyjnych też koło tego więc cena masakryczna...


Pomóżcie....
_________________
Porażka jest gorsza niż śmierć, bo z porażką trzeba żyć...
c'mon ARSENAL
 
 
Pawson 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 201
Skąd: Radomsko



Wysłany: Nie Cze 05, 2011 01:31   

ja kupowałem silniczek krokowy za 80 czy 90 zl ale używkę, chodzi elegancko, jeśli chodzi o tten plastik to porozglądaj się na allegro i za parę groszy dokupisz z jakiegoś angilka z rozbiórki, w okolicach Wrocławia powinno być pełno takich szrotów. Ale z drugiej strony bardzo dziwne żeby sie wytarło tam coś.. Proponuję żebyś posprawdzał i wyczyścił wszystkie przewody podciśnieniowe.
 
 
 
kamilos2521 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 205
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Nie Cze 05, 2011 12:48   

Przewody podciśnieniowe ale gdzie one są dokładnie??????
Mi się wydaje ze to krokowiec bo jak go przygazuję na biegu jałowym to obroty bardzo wolno schodzą do 900/obr a powinny szybciej i te szarpanie silnika plus rzucanie nim...
Mechanik mówi że krokowiec się zawiesza i nie domyka i dostaje lewego powietrza i dlatego dusi sie silnik...przed chwilą wyczyściłem krokowiec ten plastik plus spręzynkę i trzpień metalowy i zero poprawy.....
_________________
Porażka jest gorsza niż śmierć, bo z porażką trzeba żyć...
c'mon ARSENAL
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 414 si] Problem z temperatura i szarpaniem silnika
budyn26 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pią Sty 29, 2010 20:44
budyn26
Brak nowych postów [Rover 416si 2000 1.6] Problem z odpaleniem silnika.!!
Lezro Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Czw Lip 02, 2015 21:11
Lezro
Brak nowych postów [416 Si]Problem z szarpaniem
pawelmagik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 38 Pon Maj 07, 2012 14:09
leszczu
Brak nowych postów [R416] Problem z szarpaniem na nierównościach
maciejblaz Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pon Sie 25, 2014 22:27
maciejblaz
Brak nowych postów [R400] Problem z szarpaniem na każdym biegu
ryhoo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 26 Czw Sty 26, 2012 08:54
ccycekk



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink