Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Czujnik otwarcia maski
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Czujnik otwarcia maski
Autor Wiadomość
Black_Eryk 




Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 45



Wysłany: Nie Sty 16, 2011 11:28   [R75] Czujnik otwarcia maski
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam mam dziwny objaw:

Jako że świeciła mi się kontrolka otwartych drzwi (czasem gasła - a światło w aucie zawsze się gasiło postanowiłem wymontować czujnik - ten spod maski.

Po wymontowaniu go kontrolka na zegarach powinna zgasnąć - ale niestety nie gaśnie :(

otwarcie każdych drzwi powoduje zaświecenie się światła w kabinie a zamknięcie powoduje ich gaśnięcie.


- czy jest jeszcze jakiś inny czujnik który może szwankować..... i powodować palenie się kontrolki w licznikach - jeśli tak to proszę o lokalizację .... ??

Dodam że problemy z świecącą kontrolką zaczęły się podczas mrozów i do tej pory mimo iż jest powyżej zera - nadal nie ustały - więc można podejrzewać jakąś wilgoć.
_________________
Rover 75 - Jumbo, mój ulubieniec
MB Sport Coupe C200K - zabawka RWD
Ostatnio zmieniony przez apples Pią Maj 20, 2011 23:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 16, 2011 11:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Sty 16, 2011 12:13   

Black_Eryk napisał/a:
czy jest jeszcze jakiś inny czujnik który może szwankować..... i powodować palenie się kontrolki w licznikach - jeśli tak to proszę o lokalizację ....
w każdym zamku drzwi i zamku klapy bagażnika jest mikrowyłącznik , który informuje BCU o stanie otwarcia drzwi.

[ Dodano: Nie Sty 16, 2011 12:13 ]
Żeby dostać się do mikrowyłącznika , trzeba wymontować zamek.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Sty 16, 2011 13:04   

Black_Eryk napisał/a:
- czy jest jeszcze jakiś inny czujnik który może szwankować..... i powodować palenie się kontrolki w licznikach - jeśli tak to proszę o lokalizację .... ??
Czujnik maski masz uszkodzony. Przeczytaj http://forum.roverki.eu/v...p=566406#566406 i http://forum.roverki.eu/v...p=494766#494766
 
 
Black_Eryk 




Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 45



Wysłany: Nie Sty 16, 2011 19:31   

apples napisał/a:
Black_Eryk napisał/a:
- czy jest jeszcze jakiś inny czujnik który może szwankować..... i powodować palenie się kontrolki w licznikach - jeśli tak to proszę o lokalizację .... ??
Czujnik maski masz uszkodzony. Przeczytaj http://forum.roverki.eu/v...p=566406#566406 i http://forum.roverki.eu/v...p=494766#494766



Ale ja ten czujnik otwarcia maski już kilka dni temu wymontowałem i jeżdżę bez niego - a kontrolka nadal się świeci - mimo iż po zamknięciu drzwi światło w aucie się wyłącza.

Czujnik ten spod maski oglądałem i z tego co zauważyłem to jest tam jakiś stycznik który robi zwarcie w momencie naciśnięcia na jego przycisk - więc nie ma szans aby sygnalizacja otwartych drzwi w aucie mogła być spowodowana brakiem tego czujnika.
_________________
Rover 75 - Jumbo, mój ulubieniec
MB Sport Coupe C200K - zabawka RWD
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Sty 16, 2011 21:20   

Black_Eryk napisał/a:
jest tam jakiś stycznik który robi zwarcie w momencie naciśnięcia na jego przycisk
to jest mikroprzełącznik , który przy zamknietej masce rozwiera obwód , a po otwarciu zwiera do masy i BCU uruchamia kontrolkę i alarm jak był wcześniej włączony.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Black_Eryk 




Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 45



Wysłany: Czw Sty 20, 2011 06:14   

Pewnie ciężko będzie Wam w to uwierzyć - ale dopiero dzisiaj rano po przejechaniu około 400 km kontrolka otwartych drzwi zgasła i teraz już zachowuje się poprawnie :)

Czy ktoś wie dlaczego dopiero po tak długim czasie ??
_________________
Rover 75 - Jumbo, mój ulubieniec
MB Sport Coupe C200K - zabawka RWD
 
 
mimo66 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 350
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Czw Sty 20, 2011 09:19   

Czujnik otwarcia maski pokazuje otwarcie maski, czujnik otwartych drzwi pokazuje drzwi.

Puki nie ma mrozów proponuję dokładnie przesmarować wszystkie zamki.
Na początek WD lub podobnym żeby pozbyć się wody, następnie olejem silikonowym w spraju(przy okazji uszczelki drzwi też :mrgreen: ) .

Czujnik otwartej maski proponuję dobrze osłonić przed zalaniem wodą.

U mnie drzwi pasażera też wykazują taka dolegliwość, ale nie przejmuję się tym, poczekam do wiosny i wtedy wszystko przesmaruję.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Sty 20, 2011 10:05   

mimo66 napisał/a:
Czujnik otwarcia maski pokazuje otwarcie maski, czujnik otwartych drzwi pokazuje drzwi.
ale tylko w autach mających środkowy wyświetlacz .W modelach ze standardowym układem , jedna kontrolka świeci gdy cokolwiek jest otwarte.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
mimo66 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 350
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Czw Sty 20, 2011 10:52   

Faktycznie tak jest , zapomniałem :oops:
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Lis 03, 2012 06:49   

No i znów mnie dopadła uciążliwość. W nocy włączył mi się alarm. Wcześniej myłem auto i pewnie gdzieś się woda dostała. Tylko wiele razy myłem i było ok. Nie można z pilota zamknąć bo sygnalizuje otwarcie czegoś. Jak chciałem zamknąć bez alarmu (tym guzikiem przy lewarku od biegów chciałem nacisnąć zamknięcie drzwi) to nie działał. Powciskałem ręcznie wszystkie drzwi, światło zgasiłem. Rano mocno się zdziwiłem jak zobaczyłem że światło się pali. Dobrze że odpalił samochód. Co za ciort, pewnie to ten sam czujnik co w zimę mi czasem zamarza i tez nie mogę drzwi zamknąć. Tylko ciekawe czy dziś mi ktoś to zobaczy :(
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Lis 03, 2012 08:09   

Ja mam trochę inny problem z maska - kiedyś jadac A4 chciałem sprawdzić ile pójdzie i prze 180 na wyświetlaczu pojawił sie komunikat otwartej przedniej maski - mocny hamulec, wychodzę a tu wszystko domknięte. Klapa ładnie dochodzi do reszty. Auto nie jest po dzwonie i tak sie zastanawiam czemu mi sie to pokazało. Czy wiatr mógł az tak poderwać klapę, zeby ten przycisk sie zwarł przy takiej prędkości?
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Lis 03, 2012 10:50   

Ja tak miałem jak w trasie mijałem się z tirami. Też mi się wydawało że maska jest domknięta ale jak się okazało trzeba było jeszcze ręką docisnąć i tera zjest oki. Ale z tymi czujnikiami to masakra jakaś, trochę wilgoci i problemy. Martw się czy w nocy alarm się nie włączy albo co. Na szczęście wyłączyłem światło w suficie bo raz dwa akumulator by strzelił. Dopiero na środe mnie wajster przyjmnie :( :(
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Lis 03, 2012 11:57   

To nie maskę dociskać tylko trzeba zatrzaski wyregulować żeby się maska nie unosiła od pędu powietrza
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Lis 03, 2012 20:19   

Też walczyłem z czujnikiem. Też przy dużych prędkościach wariował ale zdarzało się, że wzbudzał się alarm mimo tego, że nie było ingerencji do auta. Maskę mam i miałem wyregulowaną dobrze, pas przedni też się dobrze trzymał ;) Problem była zbierająca się w środku czujnika woda. Musiałem wyjąć go za pomocą cienkiego wkrętaka z pasa, odłączyć wtyczkę, a następnie czujnik wyciągnąć i osuszyć uważając na delikatne piny. Po wysuszeniu i zabezpieczeniu problem zniknął na długo - do teraz ;D A to już drugi rok ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Lis 03, 2012 22:20   

MaReK, wiadomo że trzeba mieć czujnik sprawny szczelny i zabezpieczony ale w pierwszej kolejności dobrze wyregulować maskę, swoją regulowałem 3 lata temu i do dziś nie ma objawów
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lis 03, 2012 23:34   

albo mocniej piznąć przy zamknięciu, mi tylko raz się zaczęła zapalać powyżej 180/h, otwarłem jebutłem i jej przeszło na 2 lata.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Lis 04, 2012 10:23   

Może ktoś mi powie w czym tkwi problem. Otóż poszedłem dziś do auta i se myślę, że zobaczę coś w tylnym zamku. Otwarłem bagażnik i zdjąłem zaślepki aby dostać się do kabli, poruszałem nimi troszkę i teraz jest dobrze. O co chodzi? Myślałem że problem polega na tym że dostało wilgoci i coś się zalało a tu wychodzi na to że coś nie łączy. Co trzeba zrobić? Dzięki.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Lis 04, 2012 12:45   

markozalko, a my piszemy o masce z przodu :roll:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Lis 04, 2012 12:52   

Wiem że o masce z przodu ale nie chciałem otwierać nowego temata :)
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 12, 2016 12:06   

Witam, od kupna auta również mam problem przy dużych prędkościach z informacją o otwartej masce. Dziś postanowiłem się temu przyjrzeć, zdjąłem gumową osłonkę z czujnika i teraz nie wiem jak go wyjąć (ani z powrotem tą gumę bez zdejmowania nałożyć).
W RAVE jest że trzeba grill odkręcić i zwolnic jakieś zatrzaski, ale nie wiem z której strony czujnika są. A bez zdejmowania grilla się nie da tego wyjąć?
Pozdrawiam

P.S. A jak się reguluje maskę żeby lepiej przylegała?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Probemy z czujnikiem otwarcia/zamkniecia maski
patrysgn Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Lip 21, 2007 21:11
patrysgn
Brak nowych postów [R75] problem z alarmem - czujnik otwarcia drzwi
slawkop Rover serii 75, MG ZT 32 Czw Cze 06, 2013 10:43
yoonior
Brak nowych postów [R75] Otwarte drzwi, czujnik, lampka otwarcia
phuss Rover serii 75, MG ZT 17 Sro Lis 01, 2017 17:17
robdzob
Brak nowych postów [R75] czujnik otwartej maski
blabson Rover serii 75, MG ZT 0 Pią Lip 17, 2015 19:40
blabson
Brak nowych postów [R75] Czujnik otw.pokrywy(maski)na silnikiem.
mimo66 Rover serii 75, MG ZT 10 Czw Lut 12, 2009 21:43
SyntaX



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink