Forum Klubu ROVERki.pl :: [200] auto najpierw pływało na obrotach teraz odrazu gaśnie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[200] auto najpierw pływało na obrotach teraz odrazu gaśnie
Autor Wiadomość
maarcin19bdg 



Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Czw Cze 16, 2011 12:58   [200] auto najpierw pływało na obrotach teraz odrazu gaśnie
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

Witam
Mój problem jest taki iż od dłuższego czasu auto mi pływało na obrotach np stojąc na światłach obroty falowały. Uznałem iż jest to wina silniczka krokowego i włożyłem go na 12h do benzyny ekstrakcyjnej. Po wyjęciu z zamontowaniu coś jest nie tak ponieważ auto nie pochodzi dłużej niż 10 min obroty podskakują mu do 2,5 tys albo nawet 3 a jak spadają to do końca i auto gaśnie. Wczoraj nawet nie odpala. Pomóżcie bo nie wiem w co mam uderzać i napiszcie czy to może być wina silniczka krokowego.

szoso: koloru czerwonego mogą używać tylko administratorzy i moderatorzy
Ostatnio zmieniony przez szoso Sob Lip 16, 2011 11:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 16, 2011 12:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Cze 16, 2011 13:16   

falowanie to najprawdopodobniej sonda lambda nawala, spróbuj ją odłączyć, co do silniczka krokowego to może go nie wysuszyłeś do końca skoro go moczyłeś w benzynie, nie wiem czy w taki sposób się czyści silniczek krokowy
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
wachu990 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 307
Skąd: Ostrów



Wysłany: Czw Cze 16, 2011 14:18   

Odkręć silniczek krokowy o 180 stopni i przykręć jeszcze raz :grin: Jak wymontowałem silniczek krokowy do czyszczenia zamontowałem go o 180stopni odwroitnie było identycznie :grin: Stawiam na to - kwestia wykręcenia sinliczka (2śrubki) i obrucenia go o 180stopni i przykręcenia POZDRAWIAM !!
 
 
pawel4580 



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 45
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Cze 17, 2011 11:31   

Witam!
Jak większość z nas miała problem z wieszającymi się obortami np. dojeżdżając do świateł lub podjeżdżająć na 1 biegu, obroty wchodziły na 1200 lub wyżej i po chwili opadały na 900 lub 850. Ja robiłem wszystko czyściłem 2 razy krokowca, wymieniłem świece, patrzyłem na linke gazu, czyściłem przepustnice, wymieniłem filtr itd. No skoro jakaś mądra głowa kiedyś napisała słynne zdanie, że w MG przy dojeżdżaniu do świateł Roverek musi sobie wyregulowac obroty by nie zgasł i po chwili opadną na 900 bo tak już jest w tych samochodach więc dałem sobie spokój. Tak widocznie ma być. Ale nie dawałem za wygraną stwierdziłem, że nie może tak być by zawieszały się obroty na 2 lub 3 sek nawet więcej i po chwili opadały. Tknęło mnie by sprawdzić wtyczkę która idzie do czujnika przepustnicy i gdy zacząłem nią ruszać właściwie dociskać lekko w bok Roverek zwiększał obroty i jak puściłem obroty znowu wracały na swoje miejsce. Na wtyczce tej jest zapinka która ją trzyma. Wyciągłem ją styki wtyczki przeczyściłem specjalnym preparatem czujnik odkręciłem wyczyściłem, śrubkę od regulacji obrotów poluzowałem całkowicie, że nie dotyka cięgna i zapinke ścisnąłem tak by ciasno wchodziła na wtyczkę i nie miała luzów. Bo luzy okazały się winowajcą. Teraz obroty nie zawieszają się nawet na 0,1 s spadają płynnie odrazu poprostu odrazu czy dam mniej czy więcej gazu. Więc nie wierzcie w bzdury , że Roverki tak mają i obroty po chwili opadają. Mają opadać płynie nie zatrzymywac się nawet na Jedną dziesiątą sekundy. Sprzedaje części apropo. Zanim przeczyścisz krokowy i inne rzeczy sprawdź zapinke która trzyma wtyczke od czujnika przepustnicy. Na oko może wydawac się że siedzi ciasno ale podczas jazdy są drgania. Wtyczka ma siedzieć w czujniku jakby była na śruby skręcona twardo bez minimalnych luzów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214si]na niskich obrotach auto tak jakby gaslo..
sew87 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sob Gru 17, 2011 16:23
Drwal85
Brak nowych postów [R200 1,4 8V '98] Auto szarpie, dusi się na niskich obrotach
Po zagięciu wężyka za listwą wtryskową problem ustępuje (?)
Furman Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pon Lis 03, 2008 12:00
Grzybu_ck
Brak nowych postów [R25] Gasnie na wolnych obrotach, gdy jest zimny.
janek19941 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Wrz 18, 2018 07:10
seraph
Brak nowych postów [ROVER 25] Silnik buja się obrotach i gaśnie
dziadekstaszek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Kwi 16, 2014 08:08
Gość
Brak nowych postów [R214 Si] Faluje na niskich obrotach, gaśnie i lekko szarpie
smalternative Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pon Kwi 08, 2013 08:05
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink