Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Problem ze sprzęgłem, dziwne piszczenie pod maską
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Problem ze sprzęgłem, dziwne piszczenie pod maską
Autor Wiadomość
miedziumaly 



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 16
Skąd: Sulechów



Wysłany: Nie Cze 19, 2011 00:16   [R200] Problem ze sprzęgłem, dziwne piszczenie pod maską
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: 2000

Witam, od ponad miesiąca posiadam pięknego Roverka 200, lecz od dwóch dni mam dziwny problem ze sprzęgłem.
Mój problem na początku polegał na tym iż czułem dziwnie wciskający się pedał sprzęgła, jakbym naciskał długą starą skrzypiącą sprężynkę, wcześniej chodziło to bez żadnych zgrzytań.
Ostatnim czasem często wyjeżdżałem długo na wstecznym, około. 30 metrów, często zdarzało mi się tak, iż wsteczny się wybijał, pewnie coś dociskiem,
lecz od wczoraj usłyszałem jakieś zgrzytanie, piszczenie pod maską podczas wciskania sprzęgła, które raz było ciche, a raz strasznie głośne.
Zaczęło mnie to denerwować, dziennie w tygodniu robię około 100km, często zmieniam biegi, ponieważ głównie jeżdżę po mieście. Wczoraj sprzęgło wieczorem już totalnie za każdym razem strasznie skrzypiało pod maską. Dziś rano na zimnym silniku chodziło cicho, do krótkiego momentu gdy silnik był już rozgrzany. Musiałem dziś cofnąć się około 150 metrów, facet zablokował jednokierunkową, po czym próbowałem wrzucić jedynkę, nie szło, próbowałem wrzucić, jakoś chyba na siłę wrzuciłem, po czym poczułem smród spod maski, okna miałem otwarte. Wystraszyłem się zjechałem i otworzyłem maskę, waliło spalonym sprzęgłem, poczekałem około 10 minut, po czym odpaliłem auto, ruszyłem, 1 bieg, który ciężko wszedł, i później lekko 2 bieg, strasznie zgrzyta pod maską, na szczęście nie czułem już żadnego smrodu, i tak jakoś na 3 lub 4 biegu dojechałem do domu. Trochę jak opowieść z życia, lecz chcę dokładnie Wam opisać mój problem, abym mógł otrzymać jak najprecyzyjniejszą odpowiedź odnośnie mojego problemu za którą z góry dziękuję! Pozdrawiam!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 19, 2011 00:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Raku83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 33
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Nie Cze 19, 2011 09:07   

U mnie zaczynało sie w tamtym roku od lekkiego piszczenia pod maską, czytałem na forum że inni też tak maja i nie zawracałem sobie głowy, niecaly miesiąc temu biegi zaczęły dość ciężko wchodzić ale jeździłem nadal, aż w końcu prawie nie dało się ich wrzucić :smile: i wtety postanowiłem pojechać do mechaniora, skończyło się na wymianie całego sprzęgła :sad: .
Mechanior stwierdził że jeżeli bym nie zbagtelizował objawów skończyło by się tylko na wymanie docisku. Także moim zdaniem ''twoja historia z życia'' jest taka sama jaka mi sie przytrafiła stawiam na wymiane całego sprzęgła. :bezradny:
 
 
miedziumaly 



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 16
Skąd: Sulechów



Wysłany: Pon Cze 20, 2011 01:13   

Witam ponownie, dziś chciałem sprawdzić jak działa autko na zimnym silniku, przejechałem jakieś 3-4km i zdechło mi auto, nie chciało już odpalić, zdechło przy zmianie biegu, i tak do teraz nie chce wcale odpalić, padło sprzęgło? Chodź na biegu szarpie autem...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Dziwne zgrzyty - obcieranie pod maską podczas jazdy.
Tarcza sprzęgłowa, łożyska czy co ?
_Lucas_ Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Czw Sie 20, 2009 15:09
_Lucas_
Brak nowych postów [R200 86KM '98] Piszczenie hamulców, bicie i piszczenie koła
machi12 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Cze 20, 2011 23:49
machi12
Brak nowych postów [R214 Si. 97r] dziwne piszczenie
Tigernp Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pon Lip 30, 2007 23:11
xROnx
Brak nowych postów [roverek 216si] dziwne piszczenie
Siwy_028 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Kwi 10, 2011 22:06
adamsky



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink