Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZS 180] Lublin, Zamość, Marki (k. W-wy) -ktoś ma blisko?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZS 180] Lublin, Zamość, Marki (k. W-wy) -ktoś ma blisko?
Autor Wiadomość
slav 




Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 52
Skąd: Wrocław

MG ZT

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 10:31   [MG ZS 180] Lublin, Zamość, Marki (k. W-wy) -ktoś ma blisko?

Witam, czy ktoś z Forumowiczów zna wymienione tu autka? Może widział jeżdżące po okolicy, albo zna właściciela?

Czy ewentualnie ktoś ma na tyle blisko by podjechać i rzucić okiem? - byłbym mega wdzięczny. Że idealne nie są to wiadomo z góry, bo swoje lata mają więc pewnie i jakies przygody, ale jednak jak ktoś osobiście obejrzy to zupełnie inna historia niż ze zdjęć.

P.S. Zakup z komisu średnio mi się widzi , więc jak by ktoś słyszał, że jakiś znajomy ma zamiar sprzedać ZS'a 180, to też koniecznie proszę o info - z góry dzięki!

Lublin:
http://otomoto.pl/mg-zs-180-C19487817.html

Zamość:
http://otomoto.pl/mg-zs-2...-C18879175.html

Marki:
http://otomoto.pl/rover-4...-C18054609.html
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 27, 2011 10:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 13:06   

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=68703
Czarny już długo stoi tutaj opisywany.
Bardzo mało tych ZS 2.5 KV6 :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 13:12   

slav, ten z zamości już DŁUUUUGO wisi na allegro.

Sam byłem nim zainteresowany ale jakoś nie mam ambicji się wybrać po niego

Ten srebrny tani z LPG

Ja bym nie kupował V6 z LPG no chyba, że jakaś pewna instalacja. Bo dobra instalacja do V6 to trzeba ~3500 liczyć a jak ktoś idzie po kosztach to tylko silnik się niszczy od tego a z instalacją same problemy będą

granatowy spoko tylko felgi ma malowane na biało :)

Ogólnie ostatnio byłem z kolegą z forum "Kalisz" oglądać ZS 180 i egzemplarz całkiem fajny zadbany ale kurde silnik dziwnie chodził tak głośno sporo głośniej niż 16V w r200 i nie wiem czy V6 tak mają czy tak nie mają :mrgreen: muszę kiedyś kogoś "trafić" z V6 albo zobaczyć jakąś inną

I zobacz co z VIS bo to się lubi psuć :wink:
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 13:13   

memphisto napisał/a:
silnik dziwnie chodził tak głośno sporo głośniej niż 16V w r200 i nie wiem czy V6 tak mają czy tak nie mają :mrgreen: muszę kiedyś kogoś "trafić" z V6 albo zobaczyć jakąś inną


bo chodzi głośniej, zwłaszcza zimny :)
jeszcze nie diesel, ale też coś klepie, uspokaja się po kilku km jazdy
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 13:17   

no a jak się zbiera i wkręca na obroty to tak zaczyna "warczeć" jakby pod maską siedziały jakieś piekielne ogary ? :mrgreen:
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 13:18   

na zimnym troche cichy nie jest, jak sie zagrzeje juz ladnie cyka ;) przy butowaniu gra kozacko ;)

ten srebrny...hmm kojaze, ze z 7-8miesiecy temu takie auto sie pojawilo, ze zdjetymi glowicami, nie wiadomo czemu. Zdjecia byly robione w podobnym miejscu, moze to to samo auto? warto by sprawdzic ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 13:20   

memphisto napisał/a:
no a jak się zbiera i wkręca na obroty to tak zaczyna "warczeć" jakby pod maską siedziały jakieś piekielne ogary ? :mrgreen:


No może nie jak piekielne ogary ale on ma mruczeć! To jest 180 KM i V6 a nie limuzyna ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
slav 




Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 52
Skąd: Wrocław

MG ZT

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 13:32   

Dzięki chłopaki za info o czarnym - wiem, że już wisi długo. W sumie oglądając auta w tym wieku ciężko trafić na autentycznie nie bite, więc jestem w stanie przeboleć stłuczki jeśli auto jest dobrze zrobione - i dlatego właśnie chciałbym żeby ktoś osobiście rzucił okiem.
Ze świecącym się SRS'em PH Jowi pewnie też nie miałby problemu więc dramat to nie jest :)

Najważniejsze czy podłużnice nie mają kształtu ósemki, silnik odpowiednio chodzi, czy ma właściwą moc, czy auto nie zostwia więcej śladów niż trzeba, czy zawieszenie nie gra marsza, itp. Także gdyby ktoś się mógł wybrać bo ma blisko, do któregoś z nich i organoleptycznie ocenić, to byłoby super.

edit:
Aha, niebieski z Marek był już na Forum, czyli też już wisi jakiś czas, ale w końcu nikt nie napisał czy go oglądał osobiście: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=625990

Info o srebrnym i tych jego głowicach nie znalazłem :/
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 14:03   

slav, zobacz tego:

http://otomoto.pl/mg-zs-f...-C19493769.html

myśmy go niedawno parę dni temu testowali z kolegą z forum - Kalisz i nie budził zastrzerzeń. Parę rysek miał na zderzaku, ładnie wyczyszony w środku ok choć na konsoli środkowej są dziury 2 po śrubkach z uchwytu CB radia ale małe nie ma tragedii no i nie ma anteny. Cena jak najbardziej do negocjacji choć auto ma jedną wadę - jest to auto z windykacji więc nie znane są losy auta wcześniej. Aha i opony ma na opak ma 2 rodzaje (ale w dobrym stanie) ma 2x good year i 2x michelin ale jakiś magik to tak założył że z przodu ma 1x michelin i 1x goodyear i z tyłu to samo - więc trzeba przekładkę by zrobić aby na jednej osi były oponki te same.

Blacha w spoko stanie w środku też nieźle bagażnik czysty otwiera się z kluczyka bez problemowo. Gdyby nie fakt, że po windykacji to już pewno bym nim jeździł. Cena netto więc niestety nie jest po 10.500

Na drodze oki nic nie stuka nic nie puka, klima sprawna :) Tylko sprzedawcy to nieźli naciągacze pieprzą głupoty, że już 18 telefonów mieli a auto wystawione było wtedy ok 24h.... i kazali mi się spieszyć itp no ale cóż w końcu auto z windykacji. Choć papiery podobno się zgadzają.

Tak Ci zarzuciłem modelik, bop chyba tych ZS 180 to nikt w całej polsce nie oglądał a jakbyś już się chciał decydować daj znać podjadę z Tobą i go jeszcze raz przetrzepiemy. A4 z wrocławia masz prostą drogę :wink:
 
 
slav 




Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 52
Skąd: Wrocław

MG ZT

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 14:24   

memphisto, dzięki za info o tym z Tarnowskich Gór - tego mam już obcykanego - Ciufa z Forum był go oglądać. Generalnie sprzedawcy zrobili na nim kiepskie wrażenie. Ostro kręcili co było robione a co nie. Auto stało 3 lata pod jakimiś drzewami i ma odbarwienie na lakierze od jakichś soków z tych drzew i gdzie się Ciufa nie dotknął, to się umazał w paście polerskiej. A jak auto 3 lata stoi pod chmurką ani razu nieodpalane, to sobie wyobraź w jakim to wszystko jest stanie, rożnie może być z trwałością el. gumowych itp.

No i wtedy (21.6) Ciufie też powiedzieli, że duże zainteresowanie i że jutro już auta nie będzie, bo ktoś przyjeżdża i na bank weźmie - stary numer handlarzy ;)
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 16:03   

slav napisał/a:
i gdzie się Ciufa nie dotknął, to się umazał w paście polerskiej.


prawda :mrgreen:

A powiedzcie mi co może powodować takie "zażyganie" silnika ? występowało one włąśnie w tym srebrnym ZS nim go umyli tym za 10500 NETTO



[ Dodano: Pon Cze 27, 2011 15:59 ]
bo ja ogólnie nie mam nic temu ZS'owi do zarzucenia i myślę nad nim dość poważnie :wink:

[ Dodano: Pon Cze 27, 2011 16:01 ]
a fakt, że 3 lata stał.. dla mnie nic strasznego pierwsze co to olej płyny rozrząd itp a dzięki temu wiem, że niby 3 lata młodszy jest :mrgreen:

Nie raz widziałem auto co rok stoi a później fajnie śmiga - no wiem 3 lata to sporo.. ale chciałbym wiedzieć co z tym silnikiem - co go tak mogło ubrudzić

[ Dodano: Pon Cze 27, 2011 16:03 ]
Zresztą daleko szukać? Adamsky kupił auto obrośnięte mchem o ile pamiętam :mrgreen: :mrgreen:
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 16:28   

Tego z Marek sam bym chętnie obejrzał a do Lublina też daleko nie mam. Tylko nie chce mi się po tą jedną rzecz jechać. Może w przeciągu dwóch tygodni podskoczę do Marek bo na bank będę w Wawie.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pon Cze 27, 2011 17:44   

memphisto napisał/a:
Aha i opony ma na opak ma 2 rodzaje (ale w dobrym stanie)

opony są do wyrzucenia, guma sparciała :/
hamulce przód do natychmiastowej wymiany
reczny zaciagniesz jednym palcem do końca i nie trzyma
memphisto napisał/a:
Cena jak najbardziej do negocjacji choć auto ma jedną wadę

cena ostateczna 12 tys zł
memphisto napisał/a:
Blacha w spoko stanie w środku też nieźle bagażnik czysty otwiera się z kluczyka bez problemowo. Gdyby nie fakt, że po windykacji to już pewno bym nim jeździł. Cena netto więc niestety nie jest po 10.500

zajrzałes w bagazniku za boczki? bo ja sie przerazilem prawą stroną :D
memphisto napisał/a:
Parę rysek miał na zderzaku,

trzy rogi obtarte i wyglądało to jakby ktoś próbował zamalować ;) jeden róg był nieruszony :P
i najważniejsze - kopa ma te auto dopiero od 4 k RPM a warczec zaczyna od 5k RPM
VIS nie stuka ale cos jest jednak nie halo


memphisto, jak bedziecie jeszcze cos ogladac to dajcie znac, zabiore sie chetnie z wami
chyba ze mnie unikasz bo nie chcesz mi dac gratów :/
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 19:03   

Ciufa napisał/a:
opony są do wyrzucenia, guma sparciała


Polemizowałbym :P DOT wskazuje na 2006 rok i bieżnik ok no ale oglądałem tylko stronę pasażera więc nie wiem. Kalisz również nic nie widział złego w gumie :)

Ciufa napisał/a:
memphisto, jak bedziecie jeszcze cos ogladac to dajcie znac, zabiore sie chetnie z wami
chyba ze mnie unikasz bo nie chcesz mi dac gratów


nie unikam nie ma obaw :mrgreen: leży i się kurzy

Co do oglądania - dla mnie żaden problem ale np R75 też chcesz oglądać? Czy Ciebie to tylko do MG wołać ? :mrgreen:

[ Dodano: Pon Cze 27, 2011 18:57 ]
Ciufa napisał/a:
cena ostateczna 12 tys zł


do wzięcia za 10.000 brutto tak jak stoi :wink: jak ktoś go chce za 10.500 brutto a nie netto to dawać znać i ja się tym zajmę :mrgreen:

Ciufa napisał/a:
hamulce przód do natychmiastowej wymiany
reczny zaciagniesz jednym palcem do końca i nie trzyma


widzisz nam się dupek nie dał przejechać tylko sam kierował więc nie wiedziałem o tym.

Wiesz no igły za 10 a nawet 12.000 nie kupisz trzeba się liczyć z ewentualnymi drobnostkami myślę, że jakbyś go dziabnął za 10.000 i wsadził w niego te 2000 to był by całkiem fajny

No ale nie wiedziałem o wadach, które sam wymieniłeś w takim razie to jakbym go brał to tylko za 9k :mrgreen: jak urwę tysiaka jeszcze to myślę, że będzie warto

[ Dodano: Pon Cze 27, 2011 19:03 ]
Ciufa, a skąd wiesz, że stał 3 lata pod drzewami ? No chyba, że slav ma te info od kogoś innego
 
 
slav 




Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 52
Skąd: Wrocław

MG ZT

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 19:03   

Co jeszcze ciekawe, starszy gościu mówi, że kupili od komisu w Zawierciu, a młodszy gość, że z żadnego Zawiercia, że prosto od banku, więc z papierami może być różnie - sprawdziłbym w tym banku najpierw co i jak.

greg-si Dzięki za ofertę oblukania tego pod Warszawą - trzymam za słowo :)
Jeśli ktoś może wcześniej tam zajrzeć to również będę wdzięczny.
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 19:09   

slav napisał/a:
Co jeszcze ciekawe, starszy gościu mówi, że kupili od komisu w Zawierciu, a młodszy gość, że z żadnego Zawiercia, że prosto od banku, więc z papierami może być różnie - sprawdziłbym w tym banku najpierw co i jak.


Oni go nie kupili od tego z Zawiercia bo ten z zawiercia dziś go wystawił ponownie za 9900 ale właśnie w rozmowie telefonicznej coś nagadywał, że on im go dał w komis a kupić go sobie mogę bezpośrednio od niego ale muszę doliczyć 100 PLN na benzynę i za 10 mi go puści

Właśnie z tej aukcji z zawiercia mam fote silnika to są 2 te same auta bo sprawdzaliśmy z kaliszem rejestracje ten za 9900 z allegro z Zawiercia i ten za 12000 to jedno i to same auto tylko Ci z Tarnowskich Gór je wymyli i wypolerowali :)

[ Dodano: Pon Cze 27, 2011 19:07 ]
chyba, że się coś zmieniło i koleś z zawiercia w końcu go sprzedał ale wątpię bo po co dziś by go wystawiał na 14 dni ponownie

[ Dodano: Pon Cze 27, 2011 19:09 ]
http://otomoto.pl/mg-zs-C19389636.html

z zawiercia

http://otomoto.pl/mg-zs-f...-C19493769.html

ten z tarnowskich gór.

To jedno i to samo auto dlatego mu blachy zasłonili.

Taką samą sytuację mam z jednym R75 stoi w komisie za 13k a właściciel go wystawił za 11.900 :)
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 21:02   

Oglądałem dziś tego z Tarnowskich Gór. Potwierdzam wszystko co wyżej, historia tego auta to wielka niewiadoma. Auto z windykacji, ma 1 komplet kluczyków z pilotem - tylko tyle się dowiedziałem. Książki serwisowej nie ma, rozrząd nie wiadomo kiedy był wymieniany. Tarcze i klocki do wymiany. Środek ładny, zadbany. Faktycznie silnik jakoś tak dziwnie chodzi, ale ciężko mi ustalić co to jest. Szkoda tego samochodu, bo pewnie jeszcze trochę postoi. Aha i z tego co mi powiedzieli w komisie cena nie jest do negocjacji.
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 21:46   

bo to z typem z zawiercia 3ba gadać a nie z komisem z TG

Myślę, że im zmięknie żyłka w dupce jak im postoi jeszcze 6 miesięcy :mrgreen:
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Wto Cze 28, 2011 08:12   

memphisto napisał/a:
Ciufa, a skąd wiesz, że stał 3 lata pod drzewami ?

pytałem sie o te plamy na lakierze i dlaczego robili polerke :] i koles powiedział, że gdzieś stało trzy lata :P
memphisto napisał/a:

Ciufa napisał/a:
hamulce przód do natychmiastowej wymiany
reczny zaciagniesz jednym palcem do końca i nie trzyma


widzisz nam się dupek nie dał przejechać tylko sam kierował więc nie wiedziałem o tym.

hamulce jeszcze hamuja dosc dobrze ale jak bys sie przygladał oponom to bys zauważył baaaardzo duży ran na tarczy z przodu
a reczny to zaraz po wejsciu do auta złapałem i szok :P
mi sie dał przejechac ale w jeda strone on jechał w drugą ja w sumie pare kilometrow tylko
memphisto napisał/a:
myślę, że jakbyś go dziabnął za 10.000 i wsadził w niego te 2000 to był by całkiem fajny

taaaa 2 tys zł hmmm napewno
rozrząd (trzeba robic bo ma niecałe 100 kkm przejechane i ma powyzej 6 lat ;) ) + hamulce +wszystkie płyny + opony (jak stało trzy lata w jednym miejscu to ładne jajka musza byc z opon :D )
wiec te 2k zł które trzeba włożyć pomnóż :D
no i teraz mi sie przypomniało, że w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego było poniżej minimum

memphisto napisał/a:
Co do oglądania - dla mnie żaden problem ale np R75 też chcesz oglądać? Czy Ciebie to tylko do MG wołać ?
wołać do wszystkiego fajny ubaw bedzie :D
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Wto Cze 28, 2011 15:03   

Czy ktoś może oglądał te z Olkusza? Mam zamiar je obejrzeć w najbliższym czasie. Zdaje się, że wiszą już trochę czasu na allegro. Podejrzewam, że to jeden i ten sam samochód. Ciekawe, że w 1 aukcji po opłatach jest tańszy niż w 2 do opłat. Przepraszam, że w tym temacie, ale skoro mowa o ZS-ach to nie chciałem zakładac nowego.

http://otomoto.pl/mg-zs-2...-C16722548.html
http://otomoto.pl/mg-zs-s...-C18235801.html

ps. Dodam jeszcze, jakby ktoś pytał o tego:

http://otomoto.pl/mg-zs-t...-C17135842.html

Wiadomość od sprzedającego:
"Witam

Dysponuje 1 kluczem do auta.

Nie mam książki serwisowej

nr vin - SARRTXLNR2D581106

Na chwile obecna niesprawna klimatyzacja ( gdy auto przyjechało do kraju była sprawna )

Prawy przegub do wymiany

poza ww auto mechanicznie sprawne.

fotel kierowcy ma spekaną skórę na boku siedziska.

Jeśli nadal jest Pan zainteresowany zdjęciami prosę o potwierdzenie."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rover 420 Lublin, może ktoś go widział?
arczi83 Chcę kupić ROVERka 2 Pon Lip 19, 2010 18:48
arczi83
Brak nowych postów [MG ZS] 2.5 Anglik Zamość
bioly Chcę kupić ROVERka 9 Pon Cze 23, 2014 12:56
Precello
Brak nowych postów [R75] Zamość, do oceny
ADI-mistrzu Chcę kupić ROVERka 8 Sro Lis 06, 2013 14:30
marcin316
Brak nowych postów [rover 75] zamość, cóż to za auto
iv Chcę kupić ROVERka 7 Sro Paź 19, 2011 23:54
damianz11
Brak nowych postów [MG ZS] Zamość Prośba o sprawdzenie
Vesper416 Chcę kupić ROVERka 1 Sro Cze 01, 2011 17:19
demerzel



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink