Forum Klubu ROVERki.pl :: Małe autko
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Małe autko
Autor Wiadomość
leszczyna 



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 69
Skąd: Klęczany/Nowy Sącz



Wysłany: Czw Sie 04, 2011 09:58   Małe autko

Moja Siostra chce kupić male autko, zaproponowałem jej r200/r25. Stwierdziła jednak, że za duży. Jest zainteresowana 3-drzwiową wersją Renault Clio, Opel Corsa, ostatnio również Daewoo Matiz o wartości nie przekraczającej 15k PLN. Czy ktoś z szanownych Państwa może wypowiedzieć się na temat rzeczonych samochodów
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 04, 2011 09:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 10:00   

leszczyna napisał/a:
Daewoo Matiz

Wg mnie auto nie warte ceny.Mowa jest o Corsie C ? Jaka wersja silnikowa wchodzi w gre ?
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
leszczyna 



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 69
Skąd: Klęczany/Nowy Sącz



Wysłany: Czw Sie 04, 2011 11:35   

Wersja z raczej mniejszą pojemnością ale na pewno benzyna. Ogólnie chodzi mi o to czy warto pchać się w Matiza którego można kupić pewnie taniej lub młodszy rocznik, czy może właśnie kupić Corse lub Clio które wydają się autami fajniejszymi i może lepiej wyposażonymi i zapłacić troszkę więcej chodzi o to że nie miałem z żadnym z tych aut do czynienia i każda rada na temat wyżej wymienionych samochodów byłaby cenna.
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Czw Sie 04, 2011 11:39   

Rozważyłbym jeszcze Yariskę. Narzeczona ma taką z 2002 roku z silnikiem 1.4 D4D i powiedzieć mogę że to auto zostało zaprojektowane chyba z myślą o kobietach :) Nawet z dieslem zmieścisz się w 15kzł a z benzynką to już na pewno.
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 11:42   

Poczytaj opinie o tych autach na autocentrum.Ja bym bral na miejscu Twojej siostry Corse-za ta kwote mozna juz nabyc po lifcie, ktory byl chyba w 2003 roku
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
leszczyna 



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 69
Skąd: Klęczany/Nowy Sącz



Wysłany: Czw Sie 04, 2011 12:05   

To co ja mam zrobić? Tego Matiza to raczej jej odradzić? W sąsiedztwie trafia się jej Matiz
z 2000r byłby na pewno tańszy ale czy warto pchać się w takie stare autko.
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Sie 04, 2011 12:15   

leszczyna, za ile ten Matiz? :shock:

[ Dodano: Czw Sie 04, 2011 12:15 ]
Ja bym też polecał Yariskę - jeździłem - fajnie się tym śmiga :wink:
 
 
 
xtek 



Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Sie 04, 2011 12:21   Re: Małe autko

leszczyna napisał/a:
Moja Siostra chce kupić male autko, zaproponowałem jej r200/r25. Stwierdziła jednak, że za duży. Jest zainteresowana 3-drzwiową wersją Renault Clio, Opel Corsa, ostatnio również Daewoo Matiz o wartości nie przekraczającej 15k PLN. Czy ktoś z szanownych Państwa może wypowiedzieć się na temat rzeczonych samochodów


Zaptaj siostry czy po jakimkolwiek wypadku chce miec jeszcze nogi. W matizie albo tico to marne szanse :/
Albo daj jej pojedzic jakims autem normalnych rozmiarow, zeby sie przekonala. Kobietom sie przewaznie tylko wydaje, ze chca male auto, ale jak sie przejada czyms normalnym, to juz nie chca wracac.
 
 
leszczyna 



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 69
Skąd: Klęczany/Nowy Sącz



Wysłany: Czw Sie 04, 2011 12:41   

Za Matiza chcą 5K PLN, dziś wieczorem mam go obejrzeć, cena niewielka ale czy to się nie będzie od razu psuło???
 
 
kruszan 




Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 12:41   Re: Małe autko

xtek napisał/a:
Albo daj jej pojedzic jakims autem normalnych rozmiarow, zeby sie przekonala. Kobietom sie przewaznie tylko wydaje, ze chca male auto, ale jak sie przejada czyms normalnym, to juz nie chca wracac.


tutaj poprę kolegę, dwie takie sytuacje miałem, że kobiety chciały małe małe, bo mało pali, bo jest super i inne takie, jedna jeździ r25, 2ga Audi A4 sedan :) teraz tico, matiz czy coś innego to łeee "małe" :)
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 12:49   

Dopisze jeszcze, ze zazwyczaj Matiz jest golasem jesli chodzi o wyposazenie.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Czw Sie 04, 2011 13:43   

Mam trzy auta. Jeepa Granda, R45 i Colta, do tego czasem śmigam Yariską narzeczonej. W trasie Rover i Grand są super, ale na krótkie trasy i do miasta biorę zazwyczaj Colta. Nowsze auta nawet pomimo małych wymiarów są w miarę bezpieczne przy czołowym zderzeniu. Dużą rolę odgrywa tu masa od której to zależy ilość energii jaką strefy zgniotu muszą pochłonąć. Sam sposób projektowania tych stref również zmienił się przez ostatnie lata, także Yariska z przełomu wieków może być bezpieczniejsza niż jakieś Volvo z końca lat osiemdziesiątych.
 
 
xtek 



Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Sie 04, 2011 13:49   

marcin316 napisał/a:
Mam trzy auta. Jeepa Granda, R45 i Colta, do tego czasem śmigam Yariską narzeczonej. W trasie Rover i Grand są super, ale na krótkie trasy i do miasta biorę zazwyczaj Colta. Nowsze auta nawet pomimo małych wymiarów są w miarę bezpieczne przy czołowym zderzeniu. Dużą rolę odgrywa tu masa od której to zależy ilość energii jaką strefy zgniotu muszą pochłonąć. Sam sposób projektowania tych stref również zmienił się przez ostatnie lata, także Yariska z przełomu wieków może być bezpieczniejsza niż jakieś Volvo z końca lat osiemdziesiątych.


No tak, nowsze auta sa duzo lepsze, jesli chodzi o zgnioty. Wystarczy spojrzec tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=1aDs1sHJLFE

Wydawaloby sie, ze duzy amerykanski stary samochod bedzie twardy i bezpieczny, ale jest zupelnie inaczej, jesli sie go porowna z nowymi autami.

Yaris i jemu podobne auta sa spoko, ale kolega rozwaza matiza, a to juz to smiertelna pulapka. To nie auto, tylko wozek na zakupy. Podejrzewam, ze nawet w wozku na zakupy by bylo bezpieczniej.
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Czw Sie 04, 2011 14:06   

http://www.youtube.com/watch?v=q0NZwg25qPA

Tutaj widać, że szanse przeżycia w Yarisie są znacznie wyższe niż w starym Volvo.

Co do Matiza to byłbym baaardzo ostrożny.
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Sie 04, 2011 15:59   

leszczyna napisał/a:
cena niewielka ale czy to się nie będzie od razu psuło???
matizy akurat bardzo awaryjnie nie są, ale jak to koledzy napisali że bardzo mało bezpieczne są te konstrukcje trochę się tu nie sprawdza:
http://www.euroncap.com/t...iz_2000/65.aspx
3 gwiazdki Panowie :grin: tyle co r25 :wink:
 
 
 
leszczyna 



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 69
Skąd: Klęczany/Nowy Sącz



Wysłany: Czw Sie 04, 2011 18:25   

Matiz opadł w oględzinach, korozja progów z dziurami na wylot. W salonie Peugeota
znaleziona 206 z 2003 roku z pełną dokumentacją.
Jest to 3 drzwiowa wersja z silnikiem 1.1 60KM z pełnym wyposażeniem za wyjątkiem klimatyzacji. Zaletą jest również to że jest wiarygodny przebieg (60k km) i historia auta.
Problem w tym że krzyczą za niego 14k PLN. Czy warto? proszę o pomoc.
Dodam jeszcze że ceny znalezione na portalach internetowych są nieco niższe.
 
 
szoso 




Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 19:38   

leszczyna napisał/a:
Dodam jeszcze że ceny znalezione na portalach internetowych są nieco niższe.

ale pewnie to szpachlowozy
warto dać więcej za pewne auto
 
 
shilus82 




Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 21:15   

Matiz nawet jeśli coś padnie, będzie tanie w naprawie. Miałem matiza z 99 roku i przez rok użytkowania ( bo go rozbiłem) nic się nie zepsuło. Miałem wersję Joy ze wspomaganiem,elektrycznymi szybami i centralnym (na kluczyk) nie mogę na niego złego słowa powiedzieć. Pędziłem nim 120 z rowerem na dachu i było git. Mógłby troszkę mniej palić bo koło 7 w mieście na ten silnik to niemało, ale autko jak dla mnie super. Jak na pierwsze auto do poobijania i porysowania-super !!
 
 
magneto 




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Czw Sie 04, 2011 21:43   

leszczyna napisał/a:
W salonie Peugeota

Aut na F się nie kupuje fiatów fordów i francuskich.Części drogie, awaryjne.Mam puga i wiem co mówie.Ta marka to pomyłka i po pół roku użytkowania wiem że popełniłem straszny błąd kupując puga.
Jest to oczywiście moja opinia, znam ludzi którzy są zadowoleni ale tych co mają z nimi problemy znam więcej

leszczyna napisał/a:
z pełną dokumentacją.

dzisiaj nawet w firmowym komisie nie można w to wierzyć.Jakbyś jechał go oglądać weż ze sobą miernik lakieru...

Z wymienionych to wziąłbym corsę, tania w utrzymaniu, albo Yarisa.

PS. Moja żona też chciała coś małego do jazdy po mieście ale jak dałem jej pojeździć toledo to już nie chciała malego auta.Teraz śmiga roverem45 i jest szczęśliwa chociaż od pewnego czasu namawia mnie na jakiegoś vana.

Powodzenia w zakupach
 
 
 
Glodzio 




Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 69
Skąd: Warszawa/ Ryki

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 21:57   

pomimo tego co napisał kolega wyżej polecę auto na F i to nawet podwójne! Ford Fiesta do 15tyś na pewno kupisz mk5 albo może i nawet mk6. Polecam wersję z silnikiem zetec 1.25 o mocy 75koni. Przed R jeździłem takim i na prawdę bardzo fajna zabawka dla młodej osoby uczącej się jeździć.
_________________
mp3 kills vinyl industry
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Jakie małe autko typowo miejskie wybrać ?
dzelo23 Offtopic 18 Czw Maj 09, 2013 18:13
brkzzz
Brak nowych postów Małe porównanie ;)
maciej Offtopic 7 Pią Mar 25, 2011 10:45
maciej
Brak nowych postów Autko do pracy
KRYS Offtopic 17 Pon Kwi 25, 2016 17:49
KRYS
Brak nowych postów Autko do 13 tys. - kombi.
marthinez Offtopic 17 Nie Cze 01, 2014 14:21
komarek
Brak nowych postów [R75] wkład lusterka lewego małe.
czort Offtopic 8 Nie Gru 01, 2013 17:56
haszczyc



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink