Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 75 V6 blekiego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 75 V6 blekiego
Autor Wiadomość
bleki 




Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 27
Skąd: Wlkp Okolice Rawicza



  Wysłany: Sob Sie 20, 2011 17:59   Rover 75 V6 blekiego

Witam, przyszedł czas aby się pochwalić nowym zakupem. A więc jest to 75-tka z 2000 roku w pełnym wyposażeniu chrom i takim jak chciałem jasnym wnętrzem. W planach zaciemnienie szyb, zmiana alu na większe i z jakimś ciekawych wzorem, no i może w przyszłości jakieś audio. Po zakupie został zamontowany gaz sekwencyjny, który jak na razie sprawuje się rewelacyjnie. Oto kilka fotek:





















 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 20, 2011 17:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 21, 2011 02:58   

bleki napisał/a:
Witam

Hello :)

bleki napisał/a:
w pełnym wyposażeniu chrom

Auto prezentuję się naprawdę świetnie :ok: Jednak nie jest to ani pełne wyposażenie, ani nigdy nie było w R75 jakiegokolwiek "chrom pakietu" - to chyba ulubiony zwrot sprzedawców na Allegro.

Życzę bezawaryjnej jazdy :mrgreen:
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
bleki 




Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 27
Skąd: Wlkp Okolice Rawicza



Wysłany: Wto Sie 23, 2011 08:53   

W pełni to chodziło mi o chrom :wink: . Wiem że on nie jest na pełnym wypasie ....wiele mu brakuje :razz:

[ Dodano: Nie Sie 21, 2011 22:24 ]
To sobie pojeździłem :cry: dziś pompa od sprzęgła wypięła się na mnie i wypluła bokiem płyn .....wiedziałem że mnie to czeka ale nie myślałem że tak szybko :mad:

[ Dodano: Wto Sie 23, 2011 08:53 ]
Pompa naprawiona ...domowym sposobem :razz: ciekawy jestem ile to wytrzyma :?:
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 23, 2011 18:35   

bleki napisał/a:
Pompa naprawiona ...domowym sposobem

Podziel się tym z nami na forum,jak to zrobiłeś bo sam jestem ciekaw :)
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
bleki 




Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 27
Skąd: Wlkp Okolice Rawicza



Wysłany: Wto Sie 30, 2011 13:46   

A więc .Rozebrałem pompę tz wyjęty został tłoczek i pod ten oring,manszetę podłożyłem cieniutki elastyczny pasek plastikowy :smile: złożyłem odpowietrzyłem i.....działa :lol: Ale ...po przejechaniu ok 200 kilometrów znowu pedał został w podłodze :cry: myślę sobie pewnie moja robota na marne poszła ale pompa sucha ....co się stało ?? Padł wysprzęglik !! Objaw to mokre mocowanie pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów zauważalne po zdjęciu osłony pod silnikiem . Zamówiłem nowy koszt to 350 zł plus robota mechanika 160 zł i już śmigam dalej :lol: Sprzęgło działa jak na razie jest dobrze :smile: ....Ciekawy jestem co mnie dalej czeka :???: Chyba zacznę zbierać kasę na nową pompę sprzęgła . Założyłem też instalację gazową która sprawuje się rewelacyjnie koszt to 3500 . Założona tak że jej nie widać ani na silniku ani na aucie bo wlew schowany jest pod klapką od benzyny a wtryski schowane pod kolektorem :wink: Przy okazji wstawię zdjęcia .
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 30, 2011 16:35   

bleki napisał/a:
350 zł plus robota mechanika 160 zł


ja za wysprzęglik dałem 250 (CDT nie wiem czy jest taki sam) ale mechanika to tanio dałeś, mnie 400 wykasował :P
_________________
75 Red Edition
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Wto Sie 30, 2011 17:10   

bleki napisał/a:
Założyłem też instalację gazową która sprawuje się rewelacyjnie koszt to 3500 . Założona tak że jej nie widać ani na silniku ani na aucie bo wlew schowany jest pod klapką od benzyny a wtryski schowane pod kolektorem :wink: Przy okazji wstawię zdjęcia .
mam tak samo założone, plus jest taki, że jest bardzo estetycznie. Minus jest taki,że wypiał mi się kabelek z wtryskiwaczy i było pół nocy walki żeby go włożyć, a skończylo sie na zdjeciu kolektora ...
 
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 30, 2011 17:32   

longer86 napisał/a:
nie wiem czy jest taki sam

Jest taki sam.
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
SlawekG 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Budzyń



Wysłany: Sro Sie 31, 2011 15:21   

Ślicznie sie prezentuje Twoje autko tylko szkoda, że nie jest granatowe lub czarne. Ale to tylko moje spostrzeżenie :) . Wrzuć fotkę komory silnika z instalacją bo jestem cielkaw jak Tobie ją zamontowali. U mnie niestety jest widoczny i parownik i filtr i wtryski wystają spod osłony silnika. Ale za to wyłącznik ze wskaźnikiem poziomu gazu mam zamontowany w lepszym - mniej widocznym - miejscu [nad przyciskiem otwierania bagażnika a pod rączką otwierania maski. Idealne na to miejsce] :D . Z działania jej jestem zadowolony. Spalanie przy normalnej mieszanej jeździe wynosi ok 14 l/100. A jak to kształtuje się u Ciebie?
_________________
R75 2.0 KV 1999r automat gaz
Mitsubishi Eclipse 2.0 1992r - było
 
 
bleki 




Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 27
Skąd: Wlkp Okolice Rawicza



Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 09:24   

SławekG- Wiem że kolor mógłby być inny :/ ale nie jest tak źle . Ja mam założoną centralkę pomiędzy przyciskami od podgrzewania foteli w miejscu włącznika rolety tylniej szyby ładnie się komponuje z całością :smile: nie boisz się że Ty lub ktoś zahaczy nogą o niego ??Bo jest w takim miejscu na to raczej narażony . A co do spalania to nawet nie miałem jak sprawdzić !! bo po zamontowaniu padł mi wysprzęglik i dopiero teraz to sprawdzam . Do pełna weszło za 105 zł :smile: zobaczymy ile nakręce kilometrów :wink: Zdjęcia wstawię pod wieczór . Pzdr :smile:
 
 
SlawekG 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Budzyń



Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 09:41   

Ja nie mówię, że kolor jest zły ale duże auta - przynajmniej w/g mnie - lepiej się prezentują w ciemnych kolorach. Ale też - weź to pod uwagę - że się tak wymądrzam bo mi się udało kupić R75 granatowe :mrgreen: A co do umieszczenia kontrolki gazu nad przyciskiem otwierania klapy bagażnika - to uwierz m, że nie ma takiej możliwości aby zahaczyć o nią nogą. Miejsce w/g mnie idealne do tego celu - nie rzuca się w oczy i nie ingeruje swoją obecnością w świetnnie dopracowany wystrój wnętrza. Tak a propo: czy zdażyło Ci się niechcący zahaczyć nogą o przycisk i otworzyć bagażnik? Chyba raczej nie :wink: Butle mamy takie same i powinienieś na pełnej przejechać 250-270 km. Napisz jak sprawdzisz po conajmniej 5tym tankowaniu do pełna.
PS
ZAZDROSZCZĘ CI KIEROWNICY :twisted: :cry: :roll: :razz: :mrgreen:
_________________
R75 2.0 KV 1999r automat gaz
Mitsubishi Eclipse 2.0 1992r - było
 
 
bleki 




Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 27
Skąd: Wlkp Okolice Rawicza



Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 08:15   

EEEEEE to robię na pewno więcej bo za pierwszym tankowaniem zrobiłem ok 350 do 370 km nie wiem na 100% bo potem miałem odłączany akumulator i kilometry się zresetowały ale jak teraz mnie się skonczy gaz to dam znać ile zrobiłem . Kolorek na pewno masz fajny bo ciemny ....może jakieś fotki :wink: A jaką Ty masz kierownicę że moja ładniejsza ?? :smile:

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2011 08:15 ]

Tak zamontowałem sobie centralkę :smile:

I zdjęcie silnika,aby na ściance grodziowej przy akumulatorze widać komputer od gazu :wink:
 
 
SlawekG 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Budzyń



Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 15:54   

Ja niestety mam zwykłą skórzaną - tak jak pewnie większość. Ładnie zamontowana instalacja - gazownik się postarał :) .jutro wrzucę zdjęcia mojego :) . Mnie auto pali troche więcej - tak jest zazwyczaj przy automacie - ale za wygodę trzeba płacić :D ;)

Oto moje wnętrze:


i umieszczenie kontrolki z wyłącznikiem gazu:
_________________
R75 2.0 KV 1999r automat gaz
Mitsubishi Eclipse 2.0 1992r - było
 
 
bleki 




Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 27
Skąd: Wlkp Okolice Rawicza



Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 10:37   

A więc wczoraj na 420 kilometrze Roverek przełączył się na paliwo..fajnie .. czyli za każde 100 zł wlanego gazu oszczędzam 100 zł bo za 100 zł wlanego paliwa robiłem 200 km a gazu 420 . Wychodzi na to że przez 33 tankowania gazem do pełna zwróci się koszt montażu instalacji gazowej :lol: Tak że polecam taki zabieg jeśli ktoś dużo jeździ . A moc jest taka sama jak na benzynie . :smile:
 
 
SlawekG 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Budzyń



Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 16:39   

bleki napisał/a:
A więc wczoraj na 420 kilometrze Roverek przełączył się na paliwo..fajnie

:shock: :shock: :shock: Świetny wynik. Gratuluję i... Pomimo, że mam automat to muszę pogłówkować nad moim spalaniem w granicach 14l/100.
_________________
R75 2.0 KV 1999r automat gaz
Mitsubishi Eclipse 2.0 1992r - było
 
 
bleki 




Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 27
Skąd: Wlkp Okolice Rawicza



Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 20:13   

No tylko jak to zrobić na automacie ?? Powodzenia :wink:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 15:41   

SlawekG, nie ma co główkować trzeba nowe mapy wgrać i spalanie spadnie a jak PHJOWI wgrywa optymalizacje to już wogóle jest oszczędnie

[ Dodano: Pią Wrz 09, 2011 15:41 ]
bleki, SeniorA ma automata i gdzieś pisał ze mapy od PHJOWI zmniejszyły mu zużycie paliwa
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bleki 




Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 27
Skąd: Wlkp Okolice Rawicza



Wysłany: Sob Gru 24, 2011 13:53   

Panowie miną prawie miesiąc a moja pompa po domowej naprawie spisuje się rewelacyjnie !! Jestem w szoku :shock: . Po wymianie wysprzęglika byłem troszkę podłamany bo sprzęgło chwytało bardzo nisko a teraz wszystko tak jakby się ułożyło i jest super . :grin:

[ Dodano: Sob Gru 24, 2011 13:53 ]
Roverek na sprzedaż !! Dwa dni temu założony nowy rozrząd !! Cena 14 tyś do negocjacji oczywiście . Wesołych świąt !!
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Sob Gru 24, 2011 14:17   

bleki napisał/a:
Roverek na sprzedaż
Do tego służy dział "Giełda" http://forum.roverki.eu/index.php?c=8 zatem proszę umieścić ogłoszenie w odpowiednim miejscu zgodnie z zasadami tam panującymi.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink