Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] zakupiłem eR - pare problemów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] zakupiłem eR - pare problemów
Autor Wiadomość
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

  Wysłany: Pią Lip 29, 2011 11:43   [R600] zakupiłem eR - pare problemów
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1997

Witam!

Stosunkowo nie dawno zmieniłem mojego Roverka 416Si na eR600. samochodzik oczywiście nie jest bez wad, i w związku z tym mam parę pytań.

1. Jest mały problem ze wspomaganiem, działa jakby ociężale/za słabo. Ale od początku, kiedy silnik jest zimny (np. kiedy wyjeżdżam rano do pracy) kierownica chodzi bardzo lekko, płynnie i przyjemnie, natomiast kiedy autko się rozgrzeje, wspomaganie zaczyna działać wyczuwalnie słabiej. kurcze aż nie wiem jak to opisać, kiedy jadę na wprost i powiedzmy skręcam kierownice tylko o parę stopni to czuje wyraźny opór, tak jak by coś ja trzymało w tym centralnym położeniu, natomiast kiedy przekręcę kierownice o jakieś 30 stopni nie ma tego problemu, ale cały układ pracuje wyraźnie ciężej niż rano - czyli jak autko odpalam po nocy.
W czym może leżeć problem? Ja obstawiał bym płyn, tłumaczę sobie to tak, ze kiedy się rozgrzeje to traci swoje właściwości i układ nie pracuje jak należy, podobnie do płynu hamulcowego. Dodam, że nie występują żadne stuki z przekładni kierowniczej, nić się nie zacina, a przy skręcie kół max w lewo i prawo pompa nie hałasuje, pracuje cichutko, nieznacznie tylko wzrastają obroty, ale to normalne.

2. Także odnośnie wspomagania, na forum hondy wyczytałem, że do wspomagania należy stosować płyn PSF Honda, czy na prawdę jest to konieczne, co może stać się z układem gdybym zastosował inny płyn? Jeśli mogę zastosować inny płyn, to jaki?

3. Poprzedni właściciel poinformował mnie o konieczności wymiany jakiegoś łożyska na lewej półosi, sądzę że jest tam jakaś ułożyskowana podpora i to o nią chodzi (niestety nie znalazłem na forum żadnych informacji na ten temat), czy faktycznie jest tam jakaś podpora, jeśli tak czy należy wymienić całość, czy można samo łożysko? Jeśli można poprosił bym o jakąś fotkę poglądową :wink: Dodam, że przeguby są raczej w porządku ponieważ nie występują żadne stuki, czy chrobotanie podczas skręcania, czy ruszania na skręconych kołach, a parę stuków pojawia się podczas przyspieszania gdy jadę na wprost, ale tez nie zawsze.

4. Chciałbym w moim R600 zamontować kierownice od R400, czytałem na forum ze kierownica pasuje beż żadnych przeróbek, nie znalazłem natomiast info dotyczącego poduszki powietrznej, czy tu tez nie będzie problemu, domyślam się że trzeba będzie zastosować taśmę od R400?

5. próbowałem "wybłyskać" ewentualne kody błędów w pamięci ECU poprzez zwarcie pionów w niebieskiej wtyczce w" nogach" pasażera, w efekcie kontrola Check Engine świeciła cały czas (nie mrugała do mnie), czy to oznacza ze nie ma żadnych błędów w ECU?

To chyba wszystko, po za tymi rzeczami Roverek sprawuje się bardzo dobrze, pali na dotyk, motor pracuje równo, tylko się cieszyć.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :rotfl:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 29, 2011 11:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pią Lip 29, 2011 17:06   

Zacznij od wymiany płynów, filtrów, rozrządu i usterek o których mówił poprzedni właściciel
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sob Lip 30, 2011 12:39   

KRYS napisał/a:
Zacznij od wymiany płynów, filtrów, rozrządu i usterek o których mówił poprzedni właściciel
o tym to ja wiem doskonale, nie jestem tylko pewny niektórych rzeczy

[ Dodano: Sob Lip 30, 2011 12:39 ]
Dobra co do punktu 3, to zdaje się że chodzi to łożysko (patrz fot.), czy ktoś zna może numer tego łożyska, czy ma ono uniwersalny rozmiar?
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Nie Sie 28, 2011 20:32   

UP
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Nie Sie 28, 2011 20:40   

Witam ponownie, czy ktoś z was orientuje się może czy pompa wspomagania w R618 i R620 z motorami hondy są zamienne/takie same?


Dla potomnych,wymiary łożyska wałka pośredniego lewej półosi (to co pokazałem na rysunku wyżej) to 33x55x15, nie są to wymiary uniwersalne więc zapomnieć można o poszukiwaniach owego łożyska w sklepach motoryzacyjnych,przynajmniej mnie się to nie udało, łożysko dostępne w ASO Honda w cenie ok 120 złotych
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Sie 28, 2011 21:58   

slax napisał/a:
Witam ponownie, czy ktoś z was orientuje się może czy pompa wspomagania w R618 i R620 z motorami hondy są zamienne/takie same?
We wszystkich hondowskich silnikach jest taka sama. Przynajmniej według EPC.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Parę problemów
manifestorian Rover serii 600, Honda Accord 4 Pią Paź 08, 2010 10:46
zuber84cool
Brak nowych postów [R623] Parę problemów... Znowu :/
KatoSBE Rover serii 600, Honda Accord 0 Pon Sty 28, 2013 15:09
KatoSBE
Brak nowych postów [R600] - Kilka problemow technicznych
Vader Rover serii 600, Honda Accord 7 Sob Gru 04, 2010 00:31
rami1000
Brak nowych postów [R600] Kilka drobnych problemów
Radio, zegarek, podświetlenie włączników, wentylator, ham. ręczny
Zientas Rover serii 600, Honda Accord 24 Sob Wrz 29, 2007 00:35
ADAM1
Brak nowych postów [R600] Parę pytań
Emek Rover serii 600, Honda Accord 9 Sro Kwi 07, 2010 14:17
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink