Forum Klubu ROVERki.pl :: Nawigacja do 500 zł
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Nawigacja do 500 zł
Autor Wiadomość
andrew0503 




Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 22:14   Nawigacja do 500 zł

Witam.
Do tej pory korzystałem z map papierowych czytanych uroczym głosem z fotelu pilota,
niestety jak to w życiu bywa zmienił się pilot, głos stał się jeszcze bardziej uroczy :wink: ,
pozbawiony jednakże przekonania w jakim kierunku mam jechać. Głosik jest fajny w szczebiotaniu, ale w nawigacji nie pomaga :> .
Jaką nawigację szanowni forumowicze polecacie? Macie coś sprawdzonego? Podzielcie się opinią. Podróżuję głownie po Polsce. Pomóżcie odciążyć umysł pilota, bo sprzeczki w aucie
nie są zbyt komfortowe...
Pozdrawiam.
_________________
Andrzej
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 22:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kruszan 




Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 22:24   

bezkonkurencyjna z pośród 140 innych, Modecom mx 2 hd do tego nowa automapa i nic Cię nie zatrzyma :)
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 22:31   

Mio Mov 500 :razz:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
0L0 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 835
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 08:40   

kruszan napisał/a:
Modecom mx 2 hd do tego nowa automapa

Mam dokładnie tą samą nawigację i polecam z całego serca. W odróżnieniu od typowych urządzeń akumulator w niej trzyma kilka godzin, a nie kilkadziesiąt minut ;)
 
 
Wydryszek 




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 09:13   

Jak chcesz nawigację która nie będzie stwarzała problemów, będzie szybko ogarniać kazdy program do nawigacji bez opóźnień a jesteś w stanie zrezygnować z Bluetooth i transmitera FM na korzyść SirfStar zamiast Atlasa to tak jak Remi55 napisał Mio MOOV 500 i pochodne. (do 500zł już kupisz nowsze MIO)
Mio w swojej umiarkowanej cenie jest w stanie zaoferować duży komfort korzystania z nawigacji.
Co prawda Modecom'a nie widziałem na oczy i zastanawiam sięczy to nie jest rebrandowany jakiś "tani chińczyk" bez urazy panowie posiadacze :D czy własny wytwór Modecom'a, jeżeli ta druga opcja to raczej do polecenia ale przeraża mnie Atlas zamiast SirfStar'a.

Niestety co tutaj nie napiszemy, Ty musisz sam siędowiedzieć na czym najbardziej Ci zależy.
Ze swojego doświadczenia mogępowiedzieć, że z urządzeń do 800zł typu TomTom, Mio i tych tańszych typu Lark, GoClever i inne...zdecydowałbym się tylko na MIO (sam posiadam 500) ale ile osób tyle opinii więc wyciągnij średniąi kieruj sięw pierwszej kolejności nie pseudo HD czy wodotryskami a tym żeby nawigacja chodziła płynnie, bez zacięć a już wiem, że dla różnych ludzi pojęcie płynnie...znaczy co innego. Znajomi nie przejmują się, że nawigacja na AutoMapie klatkuje jak film w 1080p na youtube na starym komputerze i mówiąże w miaepłynnie i czego ja się czepiam :D
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
andrew0503 




Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 11:11   

Dziękuję za podpowiedzi :smile:
Nawigacja ma dla mnie spełniać funkcję do, której została stworzona, czyli
w miarę płynnie pomóc dojechać w wyznaczone miejsce oraz abym mógł dostrzec
cokolwiek na wyświetlaczu w słoneczne dni. Innych rozrywek w aucie nie oczekuję, oczywiście
od nawigacji :razz:
_________________
Andrzej
 
 
 
Wydryszek 




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 11:42   

Jeśli chodzi o słoneczne dni to w MIO moov 500 nie mam z tym żadnego problemu i wporównaniu z wieloma innymi nawigacjami widać wszystko na ekranie aczkolwiek ekran nie jest najnowszej technologii więc w pełnym słońcu może być problem ale to jak z każdą kawigacją. Do tego przydałaby się jakaś matowa LED'owa matryca czy coś..

Ja mogę polecić szczerze MIO i staram się, żeby to nie było w stylu "chwalę co mam" ale już spotkałem sięz wieloma urządzeniami i miałem okazje testować i szczerze najzwyklejsza ale pewna funkcjonalność w tej półce cenowej to MIO ale może ktoś jeszcze coś dopisze.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Mazak 




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 486
Skąd: Hastings/Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 21:25   

ja używam Goclever 5066 bez hd i innych bajerów i jestem bardzo zadowolony na pokładzie atuomapa 6.8 i IGO Primo smigają bez problemów jest jeszcze wgrana jakaś mapa cardinale ale tylko Polska wiec nie wiem jak się spisuje ogólnie jedynie wyświetlacz jest troszkę matowy i w słońcu jednak troszkę gorzej widać ale nie ma tragedii tyle że koszt nawigacji to ok 250zł więc też nie wymagam cudów ogólnie polecam jak najbardziej :grin:
_________________
To ja Alex z chłopakami w ręku kierownica ,szosa przed nami...
 
 
 
Marcinus 




Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 11:57   

A ja zaproponuję w inną stronę ;)
Może tel z Androidem (np w Play Fresh) + Nawigacja od google. Masz dzięki temu niezłą mapę, stale aktualną ( o ile google uzna, że warto ją zaktualizować :/ ) do tego instalujesz sobie Yanosika i ostrzega Cię przed fotoradarami, suszarkami, nieoznakowanymi, inspekcją oraz pokazuje mapę z aktualnym natężeniem ruchu.
Sam na swoim Galaxy S mam taki zestaw i jestem zadowolony :mrgreen:
 
 
 
Koju 




Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 350
Skąd: Kozienice



Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 20:26   

Ja też korzystam z fona w miarę potrzeb :) Mam już trzecią Nokie z nawigacją i w zupełności mi wystarcza.
Aktualnie E52 spokojnie PL przelecisz bez ładowania baterii.Plusem jest aktualizacja map za free w każdej chwili ze strony Nokii.
Jakiś rok temu latałem na TomTomie też w fonie nawet dawał radę w pole mnie nigdy nie wyprowadził ;)
Plusy - jedno urządzenie które na codziennie nosimy w kieszeni.
Minusy - mały wyświetlacz ale to jest mały szczegół,ważne że Zosia czy tam Mariola szepcze nam gdzie mamy jechać :)
_________________
Porażka jest szansą na to,aby zacząć jeszcze raz-inteligentniej...
 
 
 
mg1989sos 




Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 201
Skąd: Sosnowiec

MG ZR

Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 20:44   

http://www.euro.com.pl/na...-bez-mapy.bhtml


super nawigacja..potężny ekran, brak blokady - wgrywasz dowolny program ( np. AM ) i w menu wybierasz którą z wgranych nawigacji chcesz używać !! !
 
 
 
andrew0503 




Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 19:50   

Dzięki za porady :smile:
Teraz już wiem na jakie firmy zwrócić uwagę.
A pomysł z telefonem też jest niezły, tym bardziej, że niedługo przedłużam umowę w Playu,
wezmę coś z nawigacją, przyda się nawet do dłuższych wypadów rowerem, bądź pieszych.
No i to, że uroczy głosik będzie mógł nadal, tym razem bez stresu, nawigować też nie jest bez
znaczenia :grin:
_________________
Andrzej
 
 
 
Marcinus 




Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 22:25   

Na wypady rowerem, to raczej bardzo krótkie (przynajmniej jeśli wybierzesz Galaxy S). Mój telefon z baterią naładowaną na 100%, podpięty do portu USB po włączeniu nawigacji od Google stracił około połowę baterii na trasie z Władysławowa do Kielc (mniej więcej 12 godzin jazdy), bez podłączenia do ładowania poszło 20% w kwadrans... Nie wiem, czy te typy tak mają, ale swoją drogą 1500mAh to trochę mało jak na kombajn z takim wyświetlaczem :rotfl:
 
 
 
Wydryszek 




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 13:45   

Heh... u mnie w Galaxy SL to samo tylko 1650mAh a nawigacja szybko zżera jak sprawdzałem.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
monia0023 




Dołączyła: 30 Sie 2009
Posty: 371
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 13:48   

Ja polecam Navi Expert - nawigacja na telefon, dostępna także u różnych operatorów pod różnymi nazwami. Od typowych odróżnia ją stale uaktualniana lista radarów, miejsca, gdzie często stoi policja, widoczne punkty POI, a co dla mnie najważniejsze - pokazuje korki i posiada funkcję "omiń korek".
Jest tez dosyć elastyczna w odnajdywaniu adresów. Ostatnio kolega z pracy szukał na wyjeździe do innej miejscowości , ul. Kościuszki. MIO twierdziła, że nie ma takiej i koniec. Navi Expert podpowiedział, że ul. nie ma ale jest Plac Kościuszki i o ten adres chodziło. Mam ją dwa lata i zdobyła moje pełne zaufanie.
_________________
Monika
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nawigacja GPS
pajda Offtopic 8 Pon Kwi 19, 2010 11:13
sobrus
Brak nowych postów Nawigacja samochodowa
marcin_przybys Offtopic 34 Czw Sie 07, 2008 23:57
KuBaB
Brak nowych postów Nawigacja TOMTOM ONE T
kolin Offtopic 15 Sro Lip 23, 2008 21:50
lineumaciel
Brak nowych postów nawigacja NAVIGON 2200
potrzebna szybka pomoc
kamil18101986 Offtopic 2 Sro Gru 24, 2008 16:35
kamil18101986
Brak nowych postów Nawigacja TomTom Go 730 Traffic - i skasowane mapy...
Azazel85 Offtopic 9 Pią Mar 13, 2009 23:57
Azazel85



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink