Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelandery] wszystkie sprawdzanie wiskozy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelandery] wszystkie sprawdzanie wiskozy
Autor Wiadomość
mar_pula 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 29
Skąd: Lubartów



Wysłany: Nie Lis 27, 2011 19:25   

AAND napisał/a:
mar_pula - sprawne dobrze działające freelandery szczególnie nie powinny w ogóle hałasować, powinien być tak cichy jak golf, jest takich aut z 20-30 % ale są.


Przykro mi ale się z Tobą nie zgodzę ... miałem przyjemność jazdy Freelanderem II z 2010r. jest dużo głośniejszy od Golfa IV ... którego posiadam ... (no może "dużo" to przesada ... ale jest ...)

A AT-ki są dużo głośniejsze od "szosowych" ... byłem zaskoczony jak przełożyłem na AT (a kupiłem nowe BF Goodrich) ... choć spodziewałem się, że będą bardziej ...

Inaczej pracuje auto z napędem na przednią oś a auto z dwoma podporami, IRD, dyferencjałem itd ... nawet pomijając różnice jakości wykonania i stopień wyciszenia wnętrza - która jest kolosalna (mówię o wersji I ... bo II jest cudowna :mrgreen: )
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 27, 2011 19:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
boczer 



Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 4
Skąd: Morąg



Wysłany: Nie Lis 27, 2011 19:41   

win32, pocieszyłeś mnie -dzięki- u mnie wycie jest w miarę jednostajne, tylko jakby głośniejsze po puszczeniu pedału gazu gdy to koła kręcą pozostałymi mechanizmami. Po zakupie i wymianie wysprzęglika (od AAND), był wymieniany wskrzyni biegów, IRD oraz t.dyferencjale olej, a stary nie wyglądał żle. Visco moim zdaniem działa prawidłowo, (samochód na pochyłości przód na zlodowaciałym śniegu -tył na czarnym asfalcie przy ruszaniu mały uślizg kół przednich, moment i tylne koła zrobiły to co powinny -pchnęły samochód do przodu). Przy skręcie też jest cicho a przyhamowanie minimalne. Na liczniku jest 175tys.km auto z końcówki 2003 model 2004r. Dzięki. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez boczer Nie Lis 27, 2011 20:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lis 27, 2011 20:04   

AAND napisał/a:
powinien być tak cichy jak golf,


:mrgreen: :mrgreen: - dobre. Chyba po zdjęciu wału. i wywaleniu reszty osprzętu AWD. Porównujesz dwa zupełnie różne i inne samochody - od kształtu nadwozia, poprzez konstrukcję napędu na jakości wykończenia skończywszy...

Sam mam golfa jako drugie auto i jest on o wiele lepiej wyciszony od FL. FL wygłuszenia nie ma prawie wcale. Tapicerka jest z plastiku ze szczątkową ilością materiału, pod nią jest folia i blacha. Dach nie ma wcale wygłuszenia. Gródź jest wygłuszona z jednej strony, a na podłodze jest szczątkowa ilość gąbki. Szczątkowe ilości filcu znajdziesz jedynie pod tylnymi boczkami, a kawałek pianki w tylnej klapie.

Jak to ma być ciche? i to jeszcze w dieslu :mrgreen:

Może HSE '06 jest cichszy ale nie sądzę.
AAND napisał/a:

a oponach AT nie będzie wył bardziej niż na zwykłych szosowych,


Na jakim AT jeździłeś? Na takim prawdziwym? typu BFG, General Grabber AT2, itp?

Aczkolwiek faktem jest że jak się przejechałem 1.8K na szosówkach bez osprzętu to stwierdziłem że jeżdżę traktorem :rotfl:
Ostatnio zmieniony przez win32 Nie Lis 27, 2011 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Lis 27, 2011 20:29   

A mój jest tak cichy jak golf :P
Tylko że ja mam wszędzie dane maty wygłuszające na gorąco :grin:

Powiedzcie mi czy opony absolutnie muszą być takie same.
Na przodzie mam Hankook Dyna Pro AT-A 195/80R15 96H
Tył to Uniroyal RALLYE 4x4 STREET 195/80R15 96 H

Czy takie zestawienie grozi uszkodzenie VCU.
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lis 27, 2011 20:35   

SyntaX napisał/a:
A mój jest tak cichy jak golf :P
Tylko że ja mam wszędzie dane maty wygłuszające na gorąco :grin:


My tu o serii mówimy a nie audio tuningach :mrgreen:

Najważniejsze to żeby opony miały taką samą średnicę. Nie może być sytuacji że jedna z osi ma mniejsze lub większe koła gdyż będą się obracać szybciej lub wolniej - a to wywołuje różnicę prędkości wałów która jak wiemy powoduje pełne zapinanie VC. Zużycie bieżnika nie ma aż tak dramatycznego wpływu , ale tak jak AAND pisał dobrze je przekładać aby równo się ścierał.
 
 
mar_pula 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 29
Skąd: Lubartów



Wysłany: Nie Lis 27, 2011 20:36   

Tak i nie :mrgreen:

"wisko" jest sprzęgłem ciernym załącza się "na stałe" przy różnicy obrotowej wałów ... czyli przy nowym aucie aby spełniało założenia konstrukcyjne lepiej żeby wszystko było identyczne ...
Ale w samochodzie który swoje już "widział" różnica w bieżniku czy minimalnym zużyciu bieżnika nie stanowi problem ... ale nominalna średnica powinna być taka sama ...
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lis 27, 2011 20:42   

mar_pula napisał/a:
"wisko" jest sprzęgłem ciernym


Herezja :P . Co tam o siebie ma trzeć ? VC to sprzęgło lepkościowe...
 
 
mar_pula 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 29
Skąd: Lubartów



Wysłany: Nie Lis 27, 2011 20:45   

Tak, tak ... :oops: głowa myślała ... ręce napisały ... oczywiście lepkościowe ...
 
 
t15690b 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 157
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Pią Gru 02, 2011 08:59   

jak ktoś usuwa moje posty to niech się zastanowi nad tym co robi! ja piszę o korku który jest ważny dla silników serii K i to usuwacie, za to teksty o wygłuszeniu samochodu (w wątku o visco) pozostają, no coś jest nie tak, poza tym ja założyłem ten wątek! irytuje mnie takie bezmyślne robienie pseudo porządku! poza tym nie ma tu już informacji o visco tylko paplanina wiec proszę usunąć cały wątek!
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Gru 02, 2011 10:23   

Dlatego właśnie na PW poprosiłem Ciebie byś założył nowy wątek w którym opiszesz korek, oraz to że informacje na temat silnika serii K można znaleźć w książce od Poloneza.
W tym wątku tak cenne informacje zginą.
Informacje które znalazłeś zasługują na osobny watek i dopięcie do FAQ.
 
 
AAND 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 56
Skąd: Tczew



Wysłany: Pią Gru 02, 2011 21:26   

Uważam, że ten temat, mimo naszej "paplaniny" cały czas dotyczy wiskozy, ogólnie można powiedzieć, że lepiej ją wymienić jeżeli autem chce się jeździć dłużej.


Co do opon na jakich jeździłem - na pewno nie były to BFG, tylko kumho AT, ale były at i wcale nie były głośniejsze, nie miałem przygody z BFG.


Co do głośności freelanderów to są egzemplarze (bym powiedział 1 na 10) że są ciche jak golf :) wiecie może wynika to z tego że były robione na przykład w środę (w poniedziałek to ręce się jeszcze trzęsą, wtorek już prawie ok, czwartek to wszyscy myślą o piątku a w piątek zmywają z roboty przed czasem, żeby zalać robaka :)) kolejną rzeczą co do cichości freelków, to ma sprawa jak i kto jeździł tym autem, zdarzały mi się auta które miały przejechane 40-50 tyś mil i było już po napędzie, a zdarzały się również takie co miały po 150 tyś mil i napęd był pierwszy i bez oznak zużycia.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Gru 03, 2011 11:12   

27 listopada 2002r. zszedł z taśmy mój.
O Kurde !! ! Środa wiec jest dobrze poskręcany :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Freelander 1.8] Demontaż wiskozy i wsteczny
bigthomas Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 8 Pon Lut 20, 2017 22:02
bigthomas
Brak nowych postów [FREELANDER] tłumik drgań wiskozy
czyzio Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 8 Czw Paź 29, 2015 11:19
sknerko
Brak nowych postów [Freelander] Zablokowane wszystkie drzwi ...!!
Nie mogę wejść do auta.
Stanley Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 1 Pon Mar 30, 2009 15:25
Mariusz418
Brak nowych postów [Wszystkie LR] Rave i inne dokumentacje w sieci do LR
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Sro Maj 15, 2013 09:00
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink