Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75 Automat - Zamość] Proszę o opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75 Automat - Zamość] Proszę o opinie
Autor Wiadomość
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 22:10   [R75 Automat - Zamość] Proszę o opinie

Witam,

Wznowiłem poszukiwania R75. Niedawno znalazłem interesującą ofertę w komisie w Zamościu.
Roverek jest zestrojony z automatyczną skrzynią biegów, więc pomyślałem sobie, że fajnie by było nie machać lewarkiem cały czas, zwłaszcza, że dużo jeżdżę po mieście.

Jednak na Automacie się nie znam, ponieważ zawsze miałem do czynienia z manualem. Wszelkie uwagi i instrukcje, jak można sprawdzić skrzynię automatyczną, czy jest dobra czy nie, będą mile widziane.

Jeśli chodzi o cenę, to jest niska, ponieważ autko jest do opłat. Jeśli ktoś już go oglądał, to proszę o swoje spostrzeżenia, fajnie by było, gdyby ktoś był z Zamościa lub okolic, mógł podjechać i sprawdzić Roverka, czy w ogóle opłaca mi się jechać około 150 km w jedną stronę ;)

http://otomoto.pl/rover-7...-C20751993.html
Ostatnio zmieniony przez encor Sob Paź 01, 2011 16:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 22:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sob Paź 01, 2011 08:11   

więc tak: :)
o czujniku deszcze zapomnij - w tym modelu go nie ma
o ESP też zapomnij - w R75 nie występowało takie coś
tylni prawy boczek jest jakiś dziwny, strasznie upaprany czymś
w drzwiach przednich pasażera jest zamontowany jakiś dziwny uchwyt (jakby od lodówki? :) )
Z automatem to jest tak: trzeba sprawdzić podczas jazdy czy na wszystkich biegach jeździ, czy nie szarpie podczas przełożeń biegów, czy we wszystkich trybach (sport, eco) jeździ no i czy są jakieś dokumenty na to czy był wymieniany olej w skrzyni.
Paskudnie wygląda ten hak...

Ogólnie autko ładne dobrze wyposażone - podczas oględzin trzeba sprawdzić czy wszytko działa ;)
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 01, 2011 18:37   

Oczywiście o czujniku deszczu i ESP wiedziałem, że tych bajerów nie ma. Jeśli zakupiłbym takie autko, to hak idzie do demontażu :)

Jeśli chodzi o automat, to jak dobrze myślę lekkie "szarpnięcia" są chyba w każdym automacie, tak przynajmniej mi się wydaje, oczywiście mało odczuwalne ?

Czy wie ktoś, gdzie w Zamościu jest dobry mechanik lub stacja diagnostyczna, aby można było dobrze sprawdzić auto, oraz podpiąć Roverka pod komputer ?
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 01, 2011 19:04   

Co ja zauważyłem tylna klapa a dokładniej blenda jest stara sprzed liftu więc coś musiało być przy niej kombinowane, felgi 15 też sprzed liftu, zalecam ostrożność gdyż to jest Zamość a tam cuda tamtejszych mechaników można podziwiać, sprawdź przy oględzinach czy wiatrak chodzi na 2 biegach, jedz też na myjnie automatyczna i sprawdź potem czy nie ma wody pod wycieraczką, czy szyberdach jest szczelny, zabierz ze sobą jeśli masz bądź pożycz miernik grubości powłoki lakierniczej, poproś sprzedawcę o podanie nr vin w celu sprawdzenia po vinie czy to czasem nie anglik w ogóle zalecam ostrożność kupić w dobrym stanie R75 jeszcze po lifcie to jest naprawdę ciężko...
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 01, 2011 21:33   

Rzeczywiście blenda wydaje się być z przed liftu, jednak sama klapa bagażnika raczej jest od tej wersji. Blendę można tak po prostu wymienić z R z przed liftu ? Na klapie nie ma żadnego wgłębienia, aby bardziej dopasować blendę ?

Niestety miernika powłoki lakierniczej nie posiadam :(

Jeżeli chodzi o pochodzenie auta, gdy rozmawiałem przez telefon z kimś z komisu, to powiedziano mi, że auto zostało sprowadzone z Belgii, było serwisowane w ASO i posiada książkę serwisową, jak również inne dokumenty.

Oczywiście powszechnie wiadomo, że książkę można sobie bez problemu dorobić, natomiast będę dzwonił jeszcze w poniedziałek, powiem o wszystkich niedociągnięciach poproszę o numer VIN i po wytknięciu niedoróbek zapytam się czy w ogóle opłaca mi się jechać oglądać auto.

Raz już tak zadzwoniłem i powiedziałem o wszystkim co zauważyłem, to gość powiedział mi tak: "Dobra, widzę, że Pan coś się zna na rzeczy, więc lepiej, żeby Pan nie przyjeżdżał, bo tylko na paliwo Pan straci" :P
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sob Paź 01, 2011 22:59   

- coś mi te lampy z tyłu nie pasują...
ale najlepsze to:
encor napisał/a:

Raz już tak zadzwoniłem i powiedziałem o wszystkim co zauważyłem, to gość powiedział mi tak: "Dobra, widzę, że Pan coś się zna na rzeczy, więc lepiej, żeby Pan nie przyjeżdżał, bo tylko na paliwo Pan straci" :P

i chyba tyle w temacie ....
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 01, 2011 23:27   

mike-l, Trochę nie doprecyzowałem mojej wypowiedzi, ponieważ chodziło mi o inne auto nie o tego Roverka, tylko podałem przykład, że jakbym zadzwonił i powiedział o kilku niedociągnięciach to ciekawe co by sprzedający powiedział, czy nadal zapraszałby na oględziny, czy raczej powiedział coś w tym stylu.

encor napisał/a:
Raz już tak zadzwoniłem i powiedziałem o wszystkim co zauważyłem, to gość powiedział mi tak: "Dobra, widzę, że Pan coś się zna na rzeczy, więc lepiej, żeby Pan nie przyjeżdżał, bo tylko na paliwo Pan straci" :P

Powtarzam, ten cytat tyczył się innego auta w innym mieście :) Tak dla sprostowania, abyśmy się dobrze zrozumieli ;)
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sob Paź 01, 2011 23:39   

hehe ok, to się nie zrozumieliśmy :)

ale auto na pierwszy rzut oka ładne, na drugi to śmieszne przez ten uchwyt na drzwiach pasażera hehe, może w bagażniku ma podobne - "sanitarne" :]
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 01, 2011 23:56   

Również nie wiem dlaczego jest ten uchwyt zamontowany. Może ktoś woził osobę starszą lub niepełnosprawną i ten uchwyt miał pomagać przy wsiadaniu/wysiadaniu.
Chyba, że ktoś pomylił drzwi Roverka z drzwiami od lodówki i zamontował ten uchwyt :mrgreen:

W poniedziałek dzwonię i jeśli wszystko będzie ok, to umówię się na oglądanie, jednak fajnie byłoby, gdyby ktoś z Zamościa w chwili wolnego czasu rzucił okiem na to autko, wtedy byłbym bardzo wdzięczny ;)

Informacja gdzie w Zamościu można dobrze sprawdzić R75, też będą bardzo pomocne :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Prosze o opinie, Rover 600 Si 2.3 Pb+LPG Automat
Grefin Chcę kupić ROVERka 2 Sob Maj 29, 2010 17:52
Grefin
Brak nowych postów [ROVER 75] Proszę o opinię 2.0 V6 + LPG Automat
adam_26 Chcę kupić ROVERka 2 Wto Cze 17, 2014 04:29
rafalmis1
Brak nowych postów Zakup MG ZT-T 2.0 diesel automat - proszę o opinie
MG-Krk Chcę kupić ROVERka 0 Sro Mar 26, 2014 13:25
MG-Krk
Brak nowych postów [75 2.0 CDT '03 - automat] Proszę, oceńcie to auto
tobi Chcę kupić ROVERka 20 Sro Lis 21, 2012 12:04
michalie
Brak nowych postów [R600 2,3 SI automat] proszę o pomoc z tym samochodem
spitz Chcę kupić ROVERka 2 Pią Maj 28, 2010 16:06
Mayson



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink