Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] Lampy angielskie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] Lampy angielskie
Autor Wiadomość
Leoon 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 69
Skąd: Świdwin



Wysłany: Czw Paź 06, 2011 09:37   [R25] Lampy angielskie
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam,

Muszę w aucie wymienić lampy bo okazało się, że mam od anglika i do wymiany jest prawa strona tył i przód. Czy przy wymianie tylnych lamp wystarczy wymienić wkład na europejski lampy prawej, czy może prawej i lewej, a może wystarczy sama lampa tylna prawa w wersji europejskiej? Nie chciałbym wydawać pieniędzy na marne. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 06, 2011 09:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 10:05   

Z tyłu nie musisz wymieniać, bo one niczym się nie różnią. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Leoon 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 69
Skąd: Świdwin



Wysłany: Czw Paź 06, 2011 10:47   

to tylko sam wkład, tak? na przeglądzie kazali wymienić prawa stronę przód/tył.
Dostałem tymczasowe badania i muszę to zrobić.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 10:59   

Leoon, ani wkładu ani całej lampy nie musisz wymieniać. I zmień diagnostę. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Paź 06, 2011 11:29   

leszczu, nie kłam jak ma przód z Anglika to wg prawa musi wymienić, ZTCP całą lampę, bo podobno wkładu się nie da przełożyć(albo przynajmniej nie tak łatwo)... inna sprawa że zmiana diagnosty pomoże kupić co najmniej rok spokoju... :mrgreen: Leoon, ale generalnie jak Tył Ci kazał wymienić diagnosta to weź bejsbola i rozsmaruj mu łeb o asfalt - bo po co mu on skoro go nie używa :?: :!: bo co do tego że są identyczne to leszczu, miał rację :smile:
W sumie mam jakąś lampę przednią z połamanymi zaczepami w piwnicy... jakby ten wkład dało rade przełożyć to mogę udostępnić, tylko nie pamiętam która strona
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 11:32   

bociannielot napisał/a:
leszczu, nie kłam jak ma przód z Anglika to wg prawa musi wymienić, ZTCP całą lampę, bo podobno wkładu się nie da przełożyć(albo przynajmniej nie tak łatwo)

Tylko, że ja o przodzie nic nie wspominałem, bo chyba logiczne, że trzeba wymienić całą lampę. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 11:34   

niekumaty diagnosta pomyślał, że jak przód to i tył :głupek2:
i co mu zrobisz, diagnosta ma zawsze rację nawet gdy jej nie ma
 
 
Chris83 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 262
Skąd: Grudziądz

Rover 25

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 11:40   

No i zmienić nie może diagnosty, bo musi jechać z tymczasowym do tego samego.
Tył jak masz od kogo to pożycz i przełóż 15min roboty. Na to już nikt w przyszłości nie spojrzy, a diagnosta odnotuje sobie homologację :roll: .
Przód niestety do wymiany.
_________________
Pozdrawiam!
 
 
Leoon 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 69
Skąd: Świdwin



Wysłany: Czw Paź 06, 2011 11:55   

Coś tam wspominał, że przeciwmgielne w takim wypadku są po złej strony. Powiem szczerze, że troszkę mnie "zdenerwował :P " i nawet nie patrzałem o co mu chodzi, jutro jak z roboty wrócę to popatrzę. Tak czy siak muszę coś z tym zrobić, bo za przegląd kasę już wyłożyłem i muszę znowu do niego jechać po uporaniu się z problemem aby mi podbił, do 19.10 mam czas :/
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Czw Paź 06, 2011 15:38   

Leoon napisał/a:
Coś tam wspominał, że przeciwmgielne w takim wypadku są po złej strony.
te świagtła są w obydwu lampach po wewnętrznej więc jak może być ze złej strony???:|
 
 
 
Chris83 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 262
Skąd: Grudziądz

Rover 25

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 19:25   

Nigdy nie jechałem za roverkiem we mgle :wink: i nie jestem pewny, ale czy czasem przeciwmgielne (czy przeciwmgłowe) nie są po obu stronach :?:
Ja nie sprawdzę - bo mój stoi u lakiernika.
_________________
Pozdrawiam!
 
 
EMERYT19 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 189
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Czw Paź 06, 2011 19:40   

bociannielot napisał/a:
W sumie mam jakąś lampę przednią z połamanymi zaczepami w piwnicy... jakby ten wkład dało rade przełożyć to mogę udostępnić, tylko nie pamiętam która strona


da sie przelozyc same szkla...ale sam tego nie zrobi...nie wiem gdzie mieszkasz LEOON bo jak cos moge podac namiar w okolicach slaska...za takie preloenie 100 zl koles bierze wiec jak kupisz tanio lampy z calymi szklami to sie oplaci...
_________________
EMERYT19
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Paź 06, 2011 19:46   Re: [R25] Lampy angielskie

Leoon napisał/a:
Witam,

Muszę w aucie wymienić lampy bo okazało się, że mam od anglika i do wymiany jest prawa strona tył i przód. Czy przy wymianie tylnych lamp wystarczy wymienić wkład na europejski lampy prawej, czy może prawej i lewej, a może wystarczy sama lampa tylna prawa w wersji europejskiej? Nie chciałbym wydawać pieniędzy na marne. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?


A to są tylne lampy angielskie i europejskie? Dawno się tak nie uśmiałem :)

[ Dodano: Czw Paź 06, 2011 19:46 ]
EMERYT19 napisał/a:
bociannielot napisał/a:
W sumie mam jakąś lampę przednią z połamanymi zaczepami w piwnicy... jakby ten wkład dało rade przełożyć to mogę udostępnić, tylko nie pamiętam która strona


da sie przelozyc same szkla...ale sam tego nie zrobi...nie wiem gdzie mieszkasz LEOON bo jak cos moge podac namiar w okolicach slaska...za takie preloenie 100 zl koles bierze wiec jak kupisz tanio lampy z calymi szklami to sie oplaci...


Szkło jest przezroczyste, więc co chcesz przekładać. Jak mniemam Leoon kupił już auto z takimi lampami, więc europejskich nie ma.
 
 
EMERYT19 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 189
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Czw Paź 06, 2011 20:09   Re: [R25] Lampy angielskie

Tomi napisał/a:
Leoon napisał/a:
Witam,

Muszę w aucie wymienić lampy bo okazało się, że mam od anglika i do wymiany jest prawa strona tył i przód. Czy przy wymianie tylnych lamp wystarczy wymienić wkład na europejski lampy prawej, czy może prawej i lewej, a może wystarczy sama lampa tylna prawa w wersji europejskiej? Nie chciałbym wydawać pieniędzy na marne. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?


A to są tylne lampy angielskie i europejskie? Dawno się tak nie uśmiałem :)

[ Dodano: Czw Paź 06, 2011 19:46 ]
EMERYT19 napisał/a:
bociannielot napisał/a:
W sumie mam jakąś lampę przednią z połamanymi zaczepami w piwnicy... jakby ten wkład dało rade przełożyć to mogę udostępnić, tylko nie pamiętam która strona


da sie przelozyc same szkla...ale sam tego nie zrobi...nie wiem gdzie mieszkasz LEOON bo jak cos moge podac namiar w okolicach slaska...za takie preloenie 100 zl koles bierze wiec jak kupisz tanio lampy z calymi szklami to sie oplaci...


Szkło jest przezroczyste, więc co chcesz przekładać. Jak mniemam Leoon kupił już auto z takimi lampami, więc europejskich nie ma.


no szklo tak...ale[nie wiem jak to fachowo nazwac] za szklem jest jeszcze jedno co nadaje kat....o to chodzi... lampy ma angliki cale wiec nawet jak kupi europy z polamanymi uchwytami za grosze to zmontuja mu tak zeby bylo ok...sam zmienialem miesiac temu i trafilem na troche lipne lampy...i bede musial przekladac bo w jednej mam plastki polamane
_________________
EMERYT19
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 20:11   

Mam lampę prawą europejską, mogę tanio sprzedać. Lampa jest cała. Dodatkowo mogę dorzucić rozbebeszonego anglika (lewą). Może będziesz na zlocie to wtedy nie trzeba by było wysyłać... Ja przerabiałem ostatnio lewą lampę i wystarczy wymienić szkło ryflowane, ale jest bardzo kruche i mało co nie uwaliłem go. Lampę mam bo wymieniłem ją na czarną którą kupiłem za okazyjną cenę.

A co do przeciwmgielnego to nie powinno być po obu stronach? Dzisiaj sprawdzę
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Paź 06, 2011 20:25   

Już nie ma takiego problemu z lampami do R25. Teraz nowa lampa kosztuje trochę ponad 300 zł... więc nie ma już takiej tragedii. Jak się podliczy zakup lampy + przerobienie i wysyłki tam i w drugą stronę, to może okazać się, że kombinowana lampa wyszła kilkadziesiąt złotych taniej. Jest sens?

[ Dodano: Czw Paź 06, 2011 20:25 ]
Ponadto zwróciłbym uwagę na jedną rzecz. Jeśli dowód jest zatrzymany, to pierwsze od czego zacznie diagnosta (bo usterki są wklepane do systemu), od dokładnego sprawdzenia lamp (łącznie z homologacją i oznaczeniami na kloszu).
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 20:36   

Sprawdziłem i u mnie przeciwmgłowe świecą się z tyłu w obu lampach (symetrycznie). Może wystarczy żarówkę wymienić. Jeżeli chodzi o homologację to ona jest wybita właśnie na szkle ryflowanym u góry. Jedna strzałka - szkło angielskie, dwie strzałki europejskie. Poza tym tam jeszcze są jakieś numery E w kółeczku, itp. Przerabiać się nie opłaca, chyba że robisz to samemu. Poza tym klej nie puszcza w piekarniku za bardzo i po takiej robocie po zdjęciu zderzaka widać że była grzebana. Za 150zł + ewentualna przesyłka (kurier 18zł) mogę Ci to wysłać bo mi zalega ta lampa.
 
 
 
EMERYT19 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 189
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Czw Paź 06, 2011 20:42   

Tomi napisał/a:
Teraz nowa lampa kosztuje trochę ponad 300 zł.
gdzie widziales nowa za te cene?? naszukalem sie troche i za ta cene nowej nie znalazlem
_________________
EMERYT19
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Paź 06, 2011 20:44   

EMERYT19 napisał/a:
Tomi napisał/a:
Teraz nowa lampa kosztuje trochę ponad 300 zł.
gdzie widziales nowa za te cene?? naszukalem sie troche i za ta cene nowej nie znalazlem


Jakiś czas temu sam miałem w tej cenie... ponadto za chwilę będzie kolejna dostawa lamp... z tym, że bez tych szybek ryflowanych i będą kosztowały pomiędzy 300 a 400 zł. Jakiś czas temu były też na Allegro za takie kwoty.
 
 
EMERYT19 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 189
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Czw Paź 06, 2011 20:46   

Tomi napisał/a:
z tym, że bez tych szybek ryflowanych
no a te szybki sa najwazniejsze
_________________
EMERYT19
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] jak rozpoznac angielskie lampy?
bociannielot Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Wto Wrz 28, 2010 21:53
damiansz
Brak nowych postów [R25] Czym się różni lusterko angielskie od kontynentalnego?
piotrekcrash Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Paź 30, 2010 12:49
flapjck1
Brak nowych postów [r214]Czy wie ktoś może jak przestawić lusterko angielskie
Lesior Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Mar 24, 2013 23:33
Mafioz
Brak nowych postów LAMPY R 25
GRUBY1152 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sro Sty 02, 2008 13:28
PTE
Brak nowych postów [MG ZR '02] Lampy przód
Kaczorinho Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Maj 17, 2012 22:16
Ciufa



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink