Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Uszkodzona klapa bagażnika przy wjeździe do garazu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Uszkodzona klapa bagażnika przy wjeździe do garazu
Autor Wiadomość
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

  Wysłany: Nie Paź 16, 2011 15:42   [R75] Uszkodzona klapa bagażnika przy wjeździe do garazu
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Witam, wczoraj w nocy chciałem zaparkować auto w garażu, zawsze wjeżdżałem do garażu tyłem dość szybko no i właśnie przez moja nie uwagę zostawiłem otwarty bagażnik przy wjeździe i stało to co się stało zahaczyłem o sufit garażu, szybko się zatrzymałem i wyjechałem to było w nocy więc po sprawdzeniu wszystko było ok, ale dziś oglądając tylną klapę bagażnika doznałem szoku.... klapa jest lekko przerysowana, jest wygięta bez odprysków tak jak na zdjęciu, da się to jakoś wyprostować? żeby było tak jak przed uszkodzeniem? klapa otwiera się dobrze tak samo jak zamyka... bardzo proszę o pomoc








wydaje mi się jeszcze że zawias klapy mógł ulec wykrzywieniu gdyż klapa bardzo daleko się otwiera. Orientuje się ktoś czy siłownik klapy jest taki sam przed liftem i po lifcie? bo widać na zdjęciu że jest uszkodzony... bo teleskop chyba nie uległ uszkodzeniu




 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 16, 2011 15:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 16:49   

Skorzystałbym na Twoim miejscu z pomocy jakiegoś dobrego blacharza/lakiernika.
Pewnie za darmo nie zrobi, ale lepiej to oddać w ręce fachowca niż samemu jeszcze bardziej zwalić.

Co do pasowania elementów po czy przed liftem, nie będę się wypowiadał, bo zwyczajnie nie wiem.
Spróbuj zobaczyć na stronie http://www.rimmerbros.co....over-75--m-1616 może znajdziesz numery katalogowe i porównasz.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 17:14   

MaReK, co do tej strony nie potrafię się połapać w której kategorii znajdę to...
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Paź 16, 2011 18:53   

Zawias jest wygięty i wyrwany z nitowania.
Klapa zagięta na zgrzewach w dość nieciekawym miejscu.
Jak mam być z Tobą szczery rozkręcił bym klapę i poszukał całej z anglika razem z mocowaniami.
Wyjdzie najtaniej i najrozsądniej bo na takim uszkodzeniu na rogu jest masa roboty,
do tego prostowanie zawiasów które już raczej nie będa miały takiej wytrzymałości jak przed.
Szpachlówka na rogu z czasem i tak wyjdzie.
Najrozsądniej kupić całą klapę.
Na pierwszy rzut oka tu masz chyba nawet ten sam kolor
http://allegro.pl/klapa-t...1825717213.html
Zadzwoń do sprzedającego i spytaj się o kod lakieru.
Powodzenia.
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 19:50   

problem taki SyntaX, że ja mam klapę po lifcie różni ona się tym inna blenda znaczek R75 na dole, a największa różnica jest taka że nie ma wbudowanego zamka na kluczyk po lifcie... na ebay są dwie za około 40funtów ale innego koloru... sam nie wiem co robić ile takie wyprostowanie może kosztować? zawiasy sprawdzałem nie są drogie 30zł max, otwieranie i zamykanie bagażnika nie sprawia problemów jedynie kupno zawiasów by klapa aż tak mocno się nie otwierała i wyprostowanie tych rogów...


http://allegro.pl/rover-7...1867662621.html tak wygląda po lifcie
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Paź 16, 2011 20:54   

Hmm może bedę mieć dobre wieści.
Koło Turku jest spec co ściąga na części.
Podaj mi kod lakieru to zapytam bo chyba widziałem tam poliftowego właśnie niebieskiego.
Osobiście uważam że taniej wyjdzie nawet zakup klapy i lakierowanie niż prostowanie starej.
Szukaj po autach na części tak by wykręcić razem z zawiasami.
Mój lakiernik mówi, że on by tego nie prostował bo metal jest naruszony w rogu i będą cyrki bo tam jest zawijana blacha.
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 23:34   

Kod lakieru to JFM - ROYAL BLUE PEARL, hmm sam nie wiem co robić jutro będę jeździć po warsztatach i się dowiem wiem jedno ciężko będzie dostać klapę w tym samym kolorze w dodatku po lifcie...
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Paź 17, 2011 08:49   

Możesz mi zrobić zdjęcie tych zagiętych rogów, ale od dołu klapy.
Jest pewna metoda lakiernicza na to.
Jak profil nie jest złamany może się udać.
Tam w rogach są gumki regulujące i można by spróbować przez to blachę prostować poddając jednocześnie obróbce termicznej.
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Pon Paź 17, 2011 09:28   

aaaa.... haszczyc, ale ci współczuje :/
ale i tak jak bedzie blacharz prostował to może lakier odprysnac i trzeba bedzie caly element malowac... najlepiej moim zdaniem kupić cała klape mimo ze jest innego koloru i pomalować....
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 17, 2011 09:31   

uzywana klapa innego koloru nie ruszona i pomalować, tą i tak będzie trzeba malować a już pogięta będzie nie ładnie bo na zgrzewie
_________________
Pamparampam
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 17, 2011 11:37   

wstępną wycenę naprawy czyli prostowania i malowania mam z firmy S PLUS, koszt około 800-900zł, ale facet od razu zaznaczył że ona po prostu kwalifikuję się do wymiany, na allegro ciężko będzie znaleźć po lifcie klapę fakt jako jedyny sprzedaję ją ART-BIZAR ale z porażającą ceną 600zł do tego przemalowanie... http://allegro.pl/rover-7...1867662621.html hmm jedyna szansa to ebay i tam śledzenie i szukanie i ewentualnie poproszenie kogoś by to wysłał znalazłem jedną ale coś bardzo niska cena http://www.ebay.co.uk/itm...=item4aabe3d113 w sumie ona już od miesiąca bądź dłużej jest sprzedawana odbiór tylko osobisty w okolicach Londynu .... SyntaX, popołudniu zrobię ci dokładniejsze zdjęcia aparatem bo te robiłem telefonem, dokładnie tak profil nie jest złamany, dokładnie ona opiera się na gumie uszczelki szyby tylnej, co masz na myśli obróbce termicznej?
21matys, no niestety moja nieuwaga, choć sam nie wiem do dzisiaj jak mi ten bagażnik mógł się otworzyć, widocznie podskoczył na wyboju przed garażem choć teoretycznie jak otwieram bagażnik w garażu to nie styka się z sufitem :???: ciężko dostać klapę po lifcie chyba że kupić tą http://allegro.pl/rover-7...1879519894.html przełożyć swoja starą blendę znaczek 75 dokleić jakiś sposobem i bujać się z dodatkowym zamkiem na klapie :/ ale to nie za bardzo mi odpowiada więc będę szukał możliwości sprowadzenia z Anglii może ktoś zna jakiś sposób dotarcia gdzieś indziej niż ebay?
Boncky, tu masz racja ale skąd ją załatwić, niestety sprzedawcy na ebay uk niechętnie wysyłają tak duże przedmioty...

[ Dodano: Pon Paź 17, 2011 11:37 ]
coś powoli znajduję
1 http://www.ebay.co.uk/itm...415cd01e01#shId

2 http://www.ebay.co.uk/itm...=item27b6fbf6ed

3 http://www.ebay.co.uk/itm...=item3f0e8aff31

4 http://www.ebay.co.uk/itm...=item45fcb6c6b2
Ostatnio zmieniony przez haszczyc Pon Paź 17, 2011 11:54, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Paź 17, 2011 11:38   

w sumie to możesz kupić od modelu przed liftem.
Przełożyć listwy wykręcić zamek i go zaślepić a na to miejsce jak znalazł pasuje naklejka klubowa i nikt się nie pozna.
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Pon Paź 17, 2011 11:57   

SyntaX napisał/a:
i go zaślepić a na to miejsce jak znalazł pasuje naklejka klubowa i nikt się nie pozna.

dokładnie dobry blacharz to zaślepi tak ze nie będzie widać :)

[ Dodano: Pon Paź 17, 2011 11:57 ]
haszczyc napisał/a:
po lifcie chyba że kupić tą http://allegro.pl/rover-7...1879519894.html

zauważ ze ona ma chyba juz własnie naprawiane te boki co u ciebie sa powyginane, widać szpachle lub cośco przypomina szpachle, po drugie jst ona polna woda zeby na zdjęciu lepiej błyszczała ;/ wiec napewno przed zakupem bym sie wypytał czy klapa jest w 100% sprawna i nie bita bo jak tak to po co ci dwoe takie same :)
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 17, 2011 12:02   

jak chcesz zadzwoń i możemy ją wyprostować w miarę możliwości na ciepło. Czyli grzejemy dość mocno i klepiemy specjalnymi kowadełkami i młotkami, potem szpachla natryskowa i malowanie. To już u lakiernika.
_________________
Pamparampam
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 17, 2011 13:06   

Boncky, chciałbym uniknąć lakierowania jakoś jestem zbyt dziwaczny ale nie chciałbym drugiej warstwy lakieru ze względu że boje się że ktoś spartaczy lakierowanie.... ART-BIZAR nowa klape wystawił tym razem za 400zł ale jest cała goła http://allegro.pl/mg-zt-r...1829572576.html przedzwonię do niego może coś ciekawego się dowiem, a zaraz wyruszam na przejażdżkę z krzywym bagażnikiem bo blacharzach :/ ale wstyd :/

[ Dodano: Pon Paź 17, 2011 13:06 ]
21matys, fakt da się zauważyć rzeczywiście, coś z nią nie tak...
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 17, 2011 13:14   

haszczyc napisał/a:
Boncky, chciałbym uniknąć lakierowania jakoś jestem zbyt dziwaczny ale nie chciałbym drugiej warstwy lakieru ze względu że boje się że ktoś spartaczy lakierowanie.... ART-BIZAR nowa klape wystawił tym razem za 400zł ale jest cała goła http://allegro.pl/mg-zt-r...1829572576.html przedzwonię do niego może coś ciekawego się dowiem, a zaraz wyruszam na przejażdżkę z krzywym bagażnikiem bo blacharzach :/ ale wstyd :/

[ Dodano: Pon Paź 17, 2011 13:06 ]
21matys, fakt da się zauważyć rzeczywiście, coś z nią nie tak...


Rozumiem ale tak czy siak obojętnie co zrobisz to musi iść do lakieru... :)
_________________
Pamparampam
 
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Pon Paź 17, 2011 14:56   

haszczyc, mozęsz jeszcze dać ten nowo zakupiony bagażnik do piaskowania w celu usunięcia sterego lakieru i nałożenia nowego i wtredy będzies mial jedna warstwę:)
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 17, 2011 17:03   

21matys napisał/a:
haszczyc, mozęsz jeszcze dać ten nowo zakupiony bagażnik do piaskowania w celu usunięcia sterego lakieru i nałożenia nowego i wtredy będzies mial jedna warstwę:)


dokładnie... piasek z 50-100 zł za klapę i pod malunek
_________________
Pamparampam
 
 
 
maziciel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 100
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Paź 17, 2011 17:55   

W miejscu zamka zamontuj kamere cofania :wink:
_________________
Jestem Polakiem i jestem z tego dumny!
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 17, 2011 18:57   

21matys, ooo proszę o tym nigdy nie słyszałem w sumie dobry pomysł, pytanie jak z zabezpieczeniem antykorozyjnym?
Koledzy ile obecnie kosztuje dobre wymalowanie całej klapy? niestety dzisiaj nigdzie nie byłem nawet z domu nie wychodziłem musiałem odespać nockę, prawdopodobnie będę kombinował coś z ebay zamówić koszt ok 40funtów do tego przesyłka jakimś busem co jeżdżą ciągle do Anglii i oferują transport koszt ok 25/30 funtów za przesyłkę do 20kg
Jeszcze do tego muszę cały sufit w garażu na nowo zrobić bo dość mocno go uszkodziłem ....

maziciel, hmm dobry pomysł, ale z tego co wiem kamera cofania powinna być umiejscowiona na środku ?? chyba że się mylę ?

[ Dodano: Pon Paź 17, 2011 18:57 ]
SyntaX, hehe masz przeczucie jak na zawołanie dzisiaj odebrałem taką oto przesyłkę

:grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Klapa bagażnika
staf Rover serii 75, MG ZT 11 Wto Lip 28, 2009 20:28
staf
Brak nowych postów [R75] Klapa Bagażnika
staf Rover serii 75, MG ZT 11 Sob Cze 13, 2009 12:43
staf
Brak nowych postów [R75] Problem z klapą bagażnika
Kistel Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Sie 15, 2008 18:54
Kistel
Brak nowych postów [ MG ZTT ]Klapa bagażnika nie otwiera się
Daniel102 Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Lut 25, 2022 10:45
tommasino
Brak nowych postów [R75 Tourer] Problem z klapą bagażnika
omopl Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Maj 28, 2014 21:33
szpynior



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink