Forum Klubu ROVERki.pl :: Jak wysłać kurierem za pobraniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wysłać kurierem za pobraniem
Autor Wiadomość
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Paź 27, 2011 20:03   Jak wysłać kurierem za pobraniem

Witam,
Siedzę i się głowię, jak to zrobić? Muszę wysłać parę elementów kurierem i chce aby odebrano należną kwotę dla mnie i opłatę za przesyłkę od odbiorcy.

Przewertowałem kurierów ale jest opcja kto ma płacić za przesyłkę, ale aby była pobraniowa na ustaloną kwotę nie widzę.

jest jeszcze jakaś strona wysylajtaniej.pl, ale czy to nie lewizna? Nie nalicza przypadkiem jeszcze jakiś sobie kosztów i będzie z tym więcej kłopotów niż pożytku?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 27, 2011 20:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
JJJJ
[Usunięty]






Wysłany: Czw Paź 27, 2011 20:15   

W DHL kosztuje to ok 7zł + jakiś procent wartości pobrania w siódemce to bodajże 9zł mówię ty o pobraniu i wysłaniu pieniędzy na twój rachunek w banku. W DPD i Pocztexsie też jest taka opcja ale nie pamiętam ile to kosztuje.
 
 
magneto 




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Czw Paź 27, 2011 21:37   

Ja często wysyłam pocztą.od pewnego czasu zauważyłem zmiany na lepsze, paczki zwykłe dochodzą w 3 dni a kasę na koncie zawsze mam najpóźniej w dwa dni po dostarczeniu przesyłki
 
 
 
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Paź 27, 2011 21:43   

Też tak zrobię, pocztą prościej niż kurierem...

Temat do zamknięcia lub wywalenia.
 
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Paź 28, 2011 22:19   

A ja zadam inne pytanie jak w ogolę wysłać paczkę Kurierem :?: Dzwoniłem kiedyś do Siódemki to mi pani powiedziała ze 50zl za wysłanie paczki w kraju :roll: :shock:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pią Paź 28, 2011 22:39   

Nie korzystam z placówek kurierów bo ceny dla osoby która przychodzi nadać jedną paczkę w miesiącu są kosmiczne.
Wysyłam za pomocą strony:
http://wysylajnajtaniej.pl/
Jedna paczka w kartonie do 31,5kg to 18zł. Kurier przyjeżdża po paczkę lub jeśli nam wygodniej oddajemy w punkcie i po wszystkim.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pią Paź 28, 2011 22:45   

greg-si a jak opłacamy? Przelewamy tej firmie na konto czy kurierowi do rączki?
Jak z przesyłką pobraniową? Też nic nie płacimy?
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pią Paź 28, 2011 23:05   

Wpłacamy na konto firmie która obsługuje transakcje. Zazwyczaj w kilkanaście minut po wpłacie można zamówić kuriera (zależy to od banku w jakim mamy konto).
Za pobranie jest dodatkowa opłata. Na tej stronie jest cennik i wszystko można sobie wyliczyć.
Ja już kilka rzeczy wysyłałem za pomocą tej strony. Od felg po jakieś małe graty.
Oczywiście można też zrobić tak by być odbiorcą paczki. Zamawiałem ostatnio opony i cena przesyłki była zbyt wysoka w moim mniemaniu (100zł za wysyłkę dwóch opon). Pogadałem ze sprzedawcą, zamówiłem kuriera do kolesia i zapłaciłem całe 18,11zł.
Wczoraj wieczorem dokonałem przelewu za przesyłkę, zamówiłem kuriera i dziś paczka poleciała do odbiorcy. Wygodny sposób bo nawet na pocztę nie trzeba latać i stać w kolejkach. Nie wspomnę o czasie w jakim dochodzi przesyłka bo DHL który głównie obsługuje przesyłki dostarcza je następnego dnia roboczego.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Robert_ 




Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Sob Paź 29, 2011 08:52   

Miałem styczność już z DHL, UPS, GLS, Siódemka,TNT, Schenker, OPEK, DPD.

Jeśli chodzi o łatwość zamawiania kuriera i obsługe klienta to górą jest UPS oraz DHL.
Równiez nie zdażyło mi się aby paczka dostarczana przez te firmy była w jakiś sposób uszkodzona, tak samo w TNT oraz DPD.
Niestety muszę stwierdzić-na niekorzyść znajomych osób z GLS i Schenkera- że tam różnie bywało.

Tak naprawdę zależy to od osoby, która dostanie paczkę w ręce.
Ceny?Np UPS za paczkę 30kg do Siedlec 38,34zł za usługę standard paczka PRAWDOPODOBNIE przyjdzie 02-11-11, jeśli komuś zależy na czasie to może wybrać opcję Express za 67,66 i mieć przesyłkę 02-11-11 przed południem.
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
szoso 




Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sob Paź 29, 2011 08:58   

ja wysyłam przez DPD silniki elektryczne a szef elektronarzędzia i drzewka, mamy z nimi umowę
paczka jest u klienta na drugi dzień
ostatnio się nie popisali bo uszkodzili przesyłkę dość mocno
 
 
Robert_ 




Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Sob Paź 29, 2011 09:10   

Czyli tak jak napisałem wcześniej, wszystko zależy od osoby, która dostanie do rąk paczkę.
Zapomniałem napisać o czasie doręczenia, o ile w DHL,UPS,DPD paczka jest na drugi dzień to w GLS i Schenker zdażało nam się że paczka szła 3-5 dni :shock: Sopot-Legionowo gdzie UPS Szczecin-Legionowo to 2-3 dni (gdzie 1dzień odbiór do 15, a 3 doręczenie do 13).
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Paź 29, 2011 09:36   

Mi się raz zdarzyło że kurier zgubił paczkę (już nie pamiętam jaka firma) ale poszliśmy na ugodę i zwrócił koszta pełne.

Ja jak kurierem wysyłam to kumplowi daje który ma umowę i wysyłka jakieś 15zł kosztuje, tylko własnie niema możliwości za pobraniem wysyłania :/ Dlatego też pytałem.
Znałem http://wysylajnajtaniej.pl/ ale jakoś tam mało zaufania miałem, może jak kiedyś będe potrzebował to skorzystam z ich usług.
 
 
 
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Sob Paź 29, 2011 10:33   Re: Jak wysłać kurierem za pobraniem

ADI-mistrzu napisał/a:
Witam,
jest jeszcze jakaś strona wysylajtaniej.pl, ale czy to nie lewizna? Nie nalicza przypadkiem jeszcze jakiś sobie kosztów i będzie z tym więcej kłopotów niż pożytku?


Korzystałem już parę razy więc potwierdzam że wszystko jak najbardziej ok z ich strony. System bardzo prosty, wpisujesz swoje dane, dane odbiorcy, wpisujesz orientacyjne wymiary paczki i wagę, wybierasz kuriera (ja zawsze brałem UPS) i sposób przesyłki i tyle. Czego nie wysyłałem to przesyłka standardowa kosztowała ~20zł i dawali radę dostarczyć na następny dzień (a wysyłałem pudła z karabinkiem 7kg, długość 80cm czy aparat z ubezpieczeniem na 1000zł). Do tego możesz sobie zamówić kuriera do domu - ustalasz datę i godzinę, drukujesz list przewozowy i czekasz :)
Z pobraniem to załatw w ten sposób że wrzucisz w system paczkę i jak obliczy ci koszt wysyłki (~20zł choć pewnie przy pobraniu będzie więcej) to dolicz to później do kwoty zapłaty i tyle.
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
tylkoRover75
[Usunięty]






  Wysłany: Nie Lis 27, 2011 19:40   

Witam ja też dużo wysyłam. Widzę że koledzy już napisali o dobrych kurierach (szczególnie teraz opłaca się brać pośredników). Sprawa wygląda tak że konkurencja na rynku bardzo duża. Nie polecam z doświadczenia dużych firm kurierskich. Mali dużo bardziej dbają o każdego klienta bo wiedzą jak to się teraz liczy (w końcu coś się ruszyło ;)) . Ja korzystam z polfast.pl. Na stronie sie wypelnia formularz i kurier sam przyjezdza po paczke, piękne czasy :) A na poczcie nienawidzę stać notabene u mnie zawsze straszne kolejki. Wasze zdrowie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Problemy z pobraniem torque na telefon
kurczak Offtopic 11 Nie Kwi 14, 2013 15:34
kurczak
Brak nowych postów Wysyłka całych kół kurierem - jaki ?
maniaq Offtopic 6 Czw Kwi 27, 2017 22:22
AndrewS
Brak nowych postów Problem z kurierem - wysyłka przedniego zderzaka
haszczyc Offtopic 6 Czw Lis 21, 2013 23:06
haszczyc



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink