Forum Klubu ROVERki.pl :: [forum] Admini i ich prywatny folwark.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[forum] Admini i ich prywatny folwark.
Autor Wiadomość
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Paź 31, 2011 11:57   [forum] Admini i ich prywatny folwark.

Juz parokrotnie spotkałem się z temdencją, którą ogólnie można nazwać "mój prywatny folwark"

Przykład:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=73262

Wątek rozpoczęty, po czy wkracza admin, wrzuca 1 lub 2 linki i zamyka wątek.

http://forum.roverki.eu/v...p=494108#494108
http://forum.roverki.eu/v...p=466237#466237

linki z wątku są również zamknięte.

Nie bardzo rozumiem takiej logiki działania...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 31, 2011 11:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Paź 31, 2011 13:15   

W tym przypadku opisujesz działanie moderatora, a nie admina ;)

To jest jego zadanie, aby dbać o przejrzystość i porządek forum.

Porwałeś się jednak na opisywanie działań applesa, który bądź co bądź odwala kawał dobrej roboty. Po pierwsze zamykając wątki po raz n-ty wałkowane i w których rozwiązanie problemu już było, a użytkownicy którym nie chcę się poszukać tematu i rozwiązań usilnie zakładają nowe wątki o tej samej treści.

Dzięki działaniu moderatorów i zaangażowaniu ich pracy w poszczególne wątki, zwłaszcza porad technicznych, od jakiegoś czasu, używając szukajki forum i google'a łatwiej trafić na problem, niż było to możliwe przed ich działaniami. Moderatorzy wspólnie ustalili między sobą reguły działania i się ich trzymają. Począwszy od nazewnictwa tematów przez użytkowników, na wartości merytorycznej postów skończywszy.

Podawany przez Ciebie temat, to właśnie klasyczny przykład na to, jak się ludziom nie chce poszukać rozwiązań. Generalnie moderator powinien wywalić ten temat do kosza, ale apples ma na tyle dużo cierpliwości i chęci pomocy innym, że podaje w linku gotowe odpowiedzi. Często wskazując na temat, który sam wspólnie z innymi użytkownikami tego forum stworzył, żeby innym było łatwiej.

Nie wiem co tu jest z prywatnego folwarku...
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 31, 2011 14:23   

MaReK napisał/a:
ale apples ma na tyle dużo cierpliwości i chęci pomocy innym


:hahaha: :hahaha:


Na pewno zgadzam się z tematem, bo tak zaczyna się ostatnio dziać niestety.
Może nie wszyscy... Ale są osoby które powinny się ew. ograniczyć do jedego działu.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
witgut 




Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Pon Paź 31, 2011 14:48   

Tomi napisał/a:
http://forum.roverki.eu/v...p=494108#494108
http://forum.roverki.eu/v...p=466237#466237

linki z wątku są również zamknięte.

A nie wpadłeś na to, że gdyby te wątki były otwarte, to bardzo szybko zrobiłby się w nich śmietnik. A tak są czytelne i bez zbędnych dyskusji.
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 31, 2011 22:55   

Powtarzające się wątki o takich samych problemach powinny być zamykane i wywalane, żeby nie robić śmietnika, później korzystając z szukajki mamy do przeczytania kilka a nie kilkanaście lub nawet dziesiąt tematów, co pozwala nam zaoszczędzić czas i pochwaliić przejrzystość forum.
kzrr napisał/a:
Na pewno zgadzam się z tematem, bo tak zaczyna się ostatnio dziać niestety.
Może nie wszyscy... Ale są osoby które powinny się ew. ograniczyć do jedego działu.


jakoś rozwiniesz? co masz dokładnie na myśli? co złego się dzieje i co tak naprawdę apples robi szkodliwego?
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Paź 31, 2011 23:02   

Tomi napisał/a:
linki z wątku są również zamknięte.
Coś chcesz dopisać? Zawsze tak było, że te dwa tematy były zamknięte i zanim zostałem moderatorem.
Tomi napisał/a:
Nie bardzo rozumiem takiej logiki działania...
Wystarczy się chwilę zastanowić. :wink: Gdyby tematy były otwarte, a czasami zdarzało się zapomnieć je zamknąć, to byłby śmietnik z pytaniami. Celem założenia tych dwóch tematów było to aby dostarczyć jak najwięcej suchych informacji lub ukierunkować na rozwiązanie problemu.


kzrr, czy teraz w każdym wątku na mój temat będziesz się udzielać i bić pianę w związku z tym że dałem ci warna? Napisz coś konstruktywnego, daj pomysł, rozwiąż problem, itp. :wink:
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 04:04   

apples napisał/a:
kzrr, czy teraz w każdym wątku na mój temat


A czyli to jest wątek poświęcony Twojej osobie... to przepraszam nie wiedziałem...

apples napisał/a:
z tym że dałem ci warna? Napisz coś konstruktywnego, daj pomysł, rozwiąż problem, itp. :wink:


Proszę bardzo... dałeś mi warny, nie informując mnie o tym. A poza tym Ty zarówno jak i pozostała część moderacji jesteście kompletnie nie konsekwętni w swoim "działaniu"
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 08:04   

kzrr napisał/a:
A poza tym Ty zarówno jak i pozostała część moderacji jesteście kompletnie nie konsekwętni w swoim "działaniu"
po raz kolejny puste słowa rzucane na wiatr bez pokrycia, podaj konkretne przykłady braku konsekwencji w działaniu moderatorów.
kzrr napisał/a:
dałeś mi warny, nie informując mnie o tym
zdaje mi się, że jesteś dużym chłopcem i wiesz, że za jakieś tam zachowania na forum możesz zostać skarcony :) więc nie uważam również, że wstępne ostrzeżenia są potrzebne, z resztą zdarzało się, że były i takie przypadki.
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 09:24   

kris-tofer, nie rozumiem w ogole po co bierzesz udział w tej rozmowie skoro nawet nie masz nic ciekawego ani mądrego do powiedzenia... ? Sorry ale po pierwsze nie dam się sprowokować i nie mam zamiaru z Tobą tutaj pisać etc. Rób tam swoje print-screeny. Pozdro
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 09:36   

kzrr napisał/a:
A poza tym Ty zarówno jak i pozostała część moderacji jesteście kompletnie nie konsekwętni w swoim "działaniu"
Podaj konkretne przykłady, a nie rzucasz tylko hasło, z którego nic nie wynika.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 09:56   

tak na szybko

http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=60


i nie mówcie proszę że nie widzicie krzaków na ssb - tylko dlaczego nie reagujecie ? Tylko jeden apples je widzi tak ?
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Lis 01, 2011 10:34   

kzrr napisał/a:
A czyli to jest wątek poświęcony Twojej osobie... to przepraszam nie wiedziałem...
Ślepy by zobaczył kto zamykał tematy i kto je zakładał.
kzrr napisał/a:
Proszę bardzo... dałeś mi warny, nie informując mnie o tym. A poza tym Ty zarówno jak i pozostała część moderacji jesteście kompletnie nie konsekwętni w swoim "działaniu"
I dlatego teraz jak mały dzidziuś będziesz tupać nóżkami i pokazywać w każdym temacie jaki jesteś biedny, a ten apples taki zły bo dał Ci warna. kzrr, pisz tak jak było - szoso dał Ci ostrzeżenia na PW, a ja nie mając zamiaru bawić się w Twoje gierki i wiedząc o Twoich PW z szoso dałem Ci warna.
kzrr napisał/a:
tak na szybko

http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=60


i nie mówcie proszę że nie widzicie krzaków na ssb - tylko dlaczego nie reagujecie ? Tylko jeden apples je widzi tak ?
Dziękuje za pokazanie - już reaguje i czekam na następne tematy. Tak jak napisałem Ci już na SB nie siedzę tu całymi dniami i nie potrafię wyłapać wszystkiego tak samo jak inni moderatorzy i administratorzy.
kzrr napisał/a:
kris-tofer, nie rozumiem w ogole po co bierzesz udział w tej rozmowie skoro nawet nie masz nic ciekawego ani mądrego do powiedzenia... ?
Też nic mądrego i ciekawego nie wniosłeś do tego tematu. :wink:
Ostatnio zmieniony przez apples Wto Lis 01, 2011 10:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 10:40   

W temacie tego wątku nie jest napisane "apples i jego prywatny folwark". Ale widać poczułeś się.

apples napisał/a:
pokazywać w każdym temacie


W usterkach technicznych też ?


Szoso nie dał mi żadnego ostrzeżenia na PW, i jak już Ci pisałem moje PW z nim to moja prywatna sprawa i nie masz kompletnie nic do tego.

Dlaczego jeden mod reaguje na krzaki drugi nie ? Albo wszyscy albo nikt ?

Tak bedę tuptał nożkami bo zrobiłeś to bezpodstawnie i nie słusznie.

Chociaż generalnie mam gdzieś jakieś śmieszne dwa samochodziki które dał mi jakiś oburzony koleś.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Lis 01, 2011 10:46   

kzrr napisał/a:
W temacie tego wątku nie jest napisane "apples i jego prywatny folwark". Ale widać poczułeś się.
Otwórz te linki i zobacz kto je zamykał i czyje są tematy. :mrgreen: Nie należę do ludzi którzy chowają głowę w piasek albo uciekają kiedy coś dotyczy mnie.
kzrr napisał/a:
Szoso nie dał mi żadnego ostrzeżenia na PW, i jak już Ci pisałem moje PW z nim to moja prywatna sprawa i nie masz kompletnie nic do tego.
Nasz wspólna sprawa - administracji.
kzrr napisał/a:
Tak bedę tuptał nożkami bo zrobiłeś to bezpodstawnie i nie słusznie.
:grin:
kzrr napisał/a:
Chociaż generalnie mam gdzieś jakieś śmieszne dwa samochodziki które dał mi jakiś oburzony koleś.
Wyluzuj trochę.
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 10:50   

Doskonale wiem, bo widziałem te tematy już wcześniej. Ale może nie do końca o to chodzi.

apples napisał/a:
Nasz wspólna sprawa - administracji.

Wasz wspólna sprawa - PW. W takim razie nie bedę już z nikim pisać na PW bo może tam będzie "krzak" i dostane warna...

apples napisał/a:
Wyluzuj trochę.


Jestem wyluzowany, przecież są świeta ;-)


Zapytam raz jeszcze - Dlaczego jeden mod reaguje na krzaki drugi nie ? Albo wszyscy albo nikt ?
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Lis 01, 2011 10:53   

kzrr napisał/a:
Wasz wspólna sprawa - PW.
Wspólna tylko pod względem tego że komuś została zwrócona uwaga na PW i jak dalej reagować. Już Ci pisałem i szoso również że nie mamy wglądu w PW innych użytkowników.
kzrr napisał/a:
Zapytam raz jeszcze - Dlaczego jeden mod reaguje na krzaki drugi nie ? Albo wszyscy albo nikt ?
Masz kolejny jakiś problem. Zobacz czy to co piszesz jest prawdą http://forum.roverki.eu/warnings.php?mode=archive a potem zastanów się czy oby warto pisać aby się czasami nie ośmieszać. :wink:
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 10:55   

Ty chyba dalej nie rozumiesz...

Ale spoko udawaj że wszystko jest ok...POMIDOR.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Lis 01, 2011 11:00   

kzrr napisał/a:
Ty chyba dalej nie rozumiesz...
Dobrze, że Ty jeden rozumiesz. Po drugie jak można zrozumieć kogoś kto sam ewidentnie nie wie o co mu chodzi, a jeśli nawet wie to nie potrafi tego w jasny sposób wyrazić. :smile:
kzrr napisał/a:
Ale spoko udawaj że wszystko jest ok...POMIDOR.
TUPTUŚ. :wink:
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 11:06   

apples napisał/a:
Dobrze, że Ty jeden rozumiesz. Po drugie jak można zrozumieć kogoś kto sam ewidentnie nie wie o co mu chodzi, a jeśli nawet wie to nie potrafi tego w jasny sposób wyrazić. :smile:


Ja doskonale wiem, a Ty doskonale udajesz że nie wiesz. POMIDOR
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
SyntaX 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lis 01, 2011 11:07   

Dostałem ostrzeżenie.
Przyjmuję z pokorą i obiecuję nie przeklinać na forum. :oops:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink