Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600SDi] Problem z odpalaniem i nierówną pracą silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600SDi] Problem z odpalaniem i nierówną pracą silnika
Autor Wiadomość
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 31, 2011 23:18   [R600SDi] Problem z odpalaniem i nierówną pracą silnika
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam,

Koledzy potrzebuje pomocy w znalezieniu problemu, otóż auto bardzo ciężko odpala gdy jest zimne, zazwyczaj po nocy (po odpaleniu widać chmurkę białego dymu), w ostatnim czasie dołączyły również lekkie skoki obrotów i lekkie szarpanie podczas jazdy, z tymże czasem ono jest a czasem go nie ma.

http://www.youtube.com/watch?v=fv8kNSZA0Ak

Oczywiście Roverek został podpięty pod komputer, jednak żądnego błędu nie wykazało. Kąt wtrysku wynosi 4.30 stopnia, w załączniku wydruk z diagnostyki.

Sprawdzaliśmy również świece każdą z osobna, jak również napięcie świeć pod obciążeniem i wszystko było idealnie, więc świece raczej odpadają.

Dodam, że w wakacje miałem wymieniany kompletny rozrząd oraz uszczelkę pod głowicą jednak dopiero teraz, gdy noce są zimne zaobserwowałem ciężkie zapalanie, oraz od kilku dni lekkie szarpanie. W czasie, gdy silnik pracuje nie równo, pod maską słychać bzyczenie, jednak nie wiem czy dochodzi ono z EGR'u czy z pompy wtryskowej.

Diagnosta stwierdził, że kąt wtrysku jest prawidłowy i polecił mi sprawdzenie kompresji na cylindrach, jednak auto jest dynamiczne, nie ma żadnych spadków mocy, więc wydaje mi się, że kompresja powinna być dobra.

Dzięki za odpowiedzi i Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 31, 2011 23:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
empe 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 110
Skąd: Kalisz



Wysłany: Wto Lis 01, 2011 00:15   

Wymieniany rozrząd więc kąt wtrysku ale skoro twierdzisz, że jest 4 to niby mieści się w tolerancji. Chociaż można się z tym też pobawić ;)
Skaczące obroty i szarpanie to pewnie sławna wiązka przewodów przy pompie.
Kolejną przyczyną problemów z odpalaniem może być cofające się paliwo do zbiornika.

Wszystko było wałkowane na forum wielokrotnie więc odsyłam do wyszukiwarki ;)
 
 
R.E.D. 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: silesia



Wysłany: Wto Lis 01, 2011 15:23   

dokladnie tak jak empe pisze - mi to wyglada na zapowitrzajacy sie/zapchany uklad paliwa - objaw mialem taki sam

da sie utrzymac obroty na stalym poziomie trzymajac gaz w jednej pozycji? np okolo 3000tys?
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 19:52   

Dzisiaj rano przed odpaleniem próbowałem podpompować gruszką paliwo, jednak nic to nie dało, auto odpala tak samo, więc myślę, że paliwo raczej się nie cofa.

Obroty falują delikatnie, między 750 a 800 obrotów, jadąc na 5 biegu np. 100 km/h nie odczuwa się szarpania, jednak przyspieszając na innych biegach jest to odczuwalne. Układ paliwa nie powinien być zapchany, filtr paliwa wymieniałem rok temu, jakieś 20 tys km jest przejechane na tym filtrze.

Jeśli chodzi o kąt wtrysku, to można samemu go przestawić w inny sposób niż przestawiając rozrząd ?
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
 
 
R.E.D. 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: silesia



Wysłany: Wto Lis 01, 2011 20:52   

encor napisał/a:
filtr paliwa wymieniałem rok temu, jakieś 20 tys km jest przejechane na tym filtrze.

mi po 3 miesiacach sie zapchal i po przejechaniu kilku tys - fakt, ze przyczynikla sie do tego niska temperatura, ale jednak warto wymienic - ja po takim przebiegu to w benzynie juz wymienialem :wink:

sprawdz czy na wyzszych obrotach trzyma rowno - mi np po przytrzymaniu na okolo 3000 po jakis 30-40 sekundach spadal skokowo do coraz nizszych obrotow :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ problem z odpalaniem i nierowna praca silnika ]
Konop98 Rover serii 600, Honda Accord 2 Pią Sty 27, 2017 15:43
Kam971
Brak nowych postów [R620] Nierówna praca silnika
zmiana obrotów silnika - dodałęm zdjęcia
emo Rover serii 600, Honda Accord 28 Pon Lis 09, 2009 22:02
thef
Brak nowych postów [R600] nierówna praca silnika
kilian92 Rover serii 600, Honda Accord 2 Wto Wrz 15, 2015 19:51
kilian92
Brak nowych postów [620Ti] Nierówna praca silnika
greg-si Rover serii 600, Honda Accord 6 Sro Sie 22, 2012 18:42
greg-si
Brak nowych postów [R600] nierówna praca silnika
Kochi Rover serii 600, Honda Accord 19 Pon Mar 19, 2012 18:21
bazyl1218



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink