Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214] STŁUCZKA, POMOCY
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Sob Paź 15, 2011 13:46
[R214] STŁUCZKA, POMOCY
Autor Wiadomość
Gucjan 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 158
Skąd: Bych

Rover 200

  Wysłany: Czw Paź 13, 2011 01:14   [R214] STŁUCZKA, POMOCY
Typ: i Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1997

Witam jak w temacie wczorajszego dnia nie moge zaliczyc do udanych stojąc sobie na swiatłach dostałem dzwona w tył Roverka. Na pierwszy rzut oka uszkodzony zderzak ale po otwarciu klapy nie było juz tak za ciekawie, jako ze w miejscu koła zapasowego jest butla z gazem całe uderzenie poszło tak jak by w prawą strone blachy w srodku pogięte, pas z krzywiony klapy nie mozna zamknąc a i zmniejszyła sie szczelina miedzy drzwiami tylnymi a błotnikiem. Sprawca przyznał sie do winy była policja notatka spisana. ubezpieczyciel ALIANZ

I Teraz sprawa do ubezpieczyciela po odszkodowanie przyjezdza rzeczoznawca i własnie jak to z nimi jest czy czesto zanizają wartosc uszkodzenia? co mówic a moze czego nie mówic co pokazac a czego nie, czy ten zderzak odkrecic zeby było to lepiej widac ?? I tu własnie Prosze o pomoc jesli ktos juz cos takiego przechodził.

czy po takiej stłuczce cos sie wymienia w silniku ?

Pozdrawiam
_________________
Gucjan
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 13, 2011 01:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 05:41   

obstawiam szkodę całkowitą niestety :(
 
 
 
Gucjan 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 158
Skąd: Bych

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 10:14   

tez własnie o tym myslałem ale nie bede sie zgadzał na takie cos bede chciał zeby mi naprawili
_________________
Gucjan
 
 
 
Bialy90 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 38
Skąd: Zalesie Górne

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 11:01   

ciekawe ile byś dostał odszkodowania za szkodę całkowitą roverka :roll:
ale wiadomo każdy się przyzwyczaja do swego i wolałby nie zmieniać
odezwij się jak już bedziesz cokolwiek wiedział może nie będzie aż tak źle wiele zależy na kogo trafisz :wink:
 
 
 
Gucjan 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 158
Skąd: Bych

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 11:33   

dzwoniłem do firmy i rzeczoznawca ma byc z 2 dni zobaczymy co powie. Ale nie chce myslec ze trzeba by było roverka skasowac i gdzie ja bym takiego 2 dostał.

dam znac jak juz bedzie po ogledzinach
_________________
Gucjan
 
 
 
Bialy90 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 38
Skąd: Zalesie Górne

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 11:40   

fakt roverka w super stanie ciezko trafic ja swojego tez kupiłem ze świadomością że był trafiony w tył i malowany gdzie niegdzie :roll:
 
 
 
Stacz 




Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 70
Skąd: Warszawa

MG ZS

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 13:23   

Kasacja nie oznacza przecież konieczności pozbycia się samochodu :)
Nie wiem czy to zależy indywidualnie od ubezpieczyciela, ale ja po kasacji dostałem kasę i samochód dalej miałem do swojej dyspozycji ... więc zrobiłem go sobie, nawet ponownie ubezpieczyłem AC i jeszcze wyszedłem na tym do przodu ;)
_________________
Zdanie poniżej jest fałszywe.
Zdanie powyżej jest prawdziwe.
 
 
 
monia0023 




Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Sie 2009
Posty: 371
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 15:26   

Gucjan, przed wizytą rzeczoznawcy dobrze by było podjechać do dobrego blacharza, on lepiej może ocenić uszkodzenia, niż przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej po wew. szkoleniach (jak wycyckać poszkodowanego :razz: )
_________________
Monika
 
 
Gucjan 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 158
Skąd: Bych

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 15:55   

zdjecia ;/
_________________
Gucjan
 
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Czw Paź 13, 2011 19:11   

Panowie zapraszam do działu "prawo i ubezpieczenia"
Zasada jest prosta:
Kasacja - to wyrejestrowanie auta i zezłomowanie
Szkoda Całkowita- występuje jeśli naprawa pojazdu po szkodzie przekracza 70%. Czyli jeśli Ci przeliczą wartość napraw i będzie ona droższa od zakupu auta lub 70% wartości to zapewne dostaniesz sume do 100% i pomogą Ci "wrak sprzedać". Ale możesz powiedzieć że wrak chcesz zostawić.
Kolejna sprawa: Domagaj się wypłaty odszkodowania na ORYGINALNYCH częśćiach, i na ASO... w tym wypadku chyba HONDY. Więcej dostaniesz... a domowymi sposobami sam sobie naprawisz ;)
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 23:38   

Z tego co widać na zdjęciach a niewiele widać powiem, że szkody całkowicej nie dostaniesz bo podłoga się nie złamała (popraw mnie jeżeli tak nie jest). Samochód wygląda dobrze i niewiele trzeba aby doprowadzić go do stanu przed uderzeniem. Uwierz mi bo ja dostałem w tył dużo mocniej, miałem harmonijkę w bagażniku i wyciągnąłem go w domu i prawie nie było widać że był robiony.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Sob Paź 15, 2011 16:04   

Przy obecnych wartościach roverów łatwo szkodę całkowitą zrobić. Nie chodzi o poziom zniszczenia... ale robotogodziny + koszt orginalnego zderzaka może łatwo przekroczyć 70% wartości... a wiadomo że na org nie zrobimy go
 
 
Gucjan 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 158
Skąd: Bych

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 25, 2011 14:08   

podłoga jest w kilku miejscach popekana a w jednym miejscu zgieta i pas tylni jest wgnieciony do srodka. Nie wiem co bedzie jak wyciągne butle z koła. Ale z tego co widac to masakry nie ma. Wiec o szkody całkowitej to chyba nie bedzie ale zobaczymy. Najgorzej ze trzeba czekac prawie miesiąc na decyzje. Bo tak to juz bym go robił..

w dalszym Ciągu czekam na rzeczoznawce, zobaczymy co on powie

[ Dodano: Wto Paź 25, 2011 14:08 ]
Witam

I tak jestem juz po wizycie rzeczoznawcy napstrykał fotek i powiedział ze za pare dni bede wiedział co i jak. Po 5 dniach dzwnił i powiedział za dostane ok 3.700 ale to jeszcze do zatwierdzenia do warszawy idzie. Nastepnego dnia przychodzi pismo na poczte i jakas wycena

PISMO

TUiR Allianz Polska S.A. uprzejmie informuje, iż w związku z ww. szkodą, w wyniku której uszkodzeniu uległ przedmiotowy pojazd, oszacowane zostały wstępne koszty jego naprawy.
Mając na uwadze znaczny zakres uszkodzeń tego pojazdu oraz fakt, że przywrócenie go do stanu sprzed wypadku pociąga za sobą nadmierne koszty i wydatki, uprzejmie informujemy, że jego naprawa jest nieuzasadniona.

Czyli z tego wynika ze uznana jest szkoda całkowita ?
A z wyceny wychodzi 6.500 i jak to rozumiec ?
_________________
Gucjan
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 02, 2011 09:54   

Gucjan, masz wycenę z eurotax'u?? Wychodzi na to, że tak więc powinieneś mieć tam podaną wartość pojazdu na dzień wystąpienia szkody, wartość po uszkodzeniu w przypadku szkody całkowitej i szacowana wysokość naprawy.
Masz wszystko w papierach napisane, jak i rozwiązanie sprawy ale nie napisałeś wszystkiego, tylko fragment pisma więc nikt nie ma jak Ci pomóc, podpowiedzieć.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Gucjan 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 158
Skąd: Bych

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 02, 2011 23:47   

Mam juz wszystko, wyszło na to ze jest to szkoda całkowita. Za samochód wycenili na 6000 a ja mam do wypłaty 3700.


Co o tym sądzicie ?
_________________
Gucjan
 
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Czw Lis 03, 2011 00:41   

dowiedziałem się od koleżanki ze szkodowości że powinno być tak że możesz sobie naprawić auto do 100% wartości pojazdu i potem przedstawiasz faktury. Ale licho wie co oni wymyślą :/
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 03, 2011 08:32   

Ale chyba nie w przypadku kwalifikacji jako szkoa całkowita.... chociaż może można to przekwalifikowaćw takim wypadku jak piszesz machi12.

Gucjan Teraz tylko pozostaje sięzastanowić czy naprawa tego będzie bezpieczna bo jak blacha pogięta, popękana w takim miejscu to ja bym się trochę bał przy ewentualnym kolejnym zdarzeniu ale to już musisz się dowiedzieć jak to będzie wyglądało w warsztacie.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 03, 2011 09:39   

Zrób dokładniejsze fotki, na tych nie widać co i jak jest uszkodzone. Sam miałem podobną stłuczkę, co do kosztów wyszło mi

-pas tylny 150zł
-zderzak w kolorze 100zł
-klapa tylna w kolorze 100zł
-lakier 40zł
-bitgum 40zł

robociznę sam wykonałem, ale uważam że powinieneś wyrobić się w 1k. Także proponuję brać co dają i naprawiać samochód, źle na tym nie wyjdziesz.
 
 
Gucjan 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 158
Skąd: Bych

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 05, 2011 23:35   

za wszystko facet powiedział mi ok 1000 + mi zrobi progi i dzrzwi 4 do okoła wiec chyba nie jest za duzo
_________________
Gucjan
 
 
 
Bialy90 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 38
Skąd: Zalesie Górne

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 06, 2011 17:55   

moim zdaniem dobra cena :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów POMOCY : Stłuczka bez ważnego przeglądu
rafalk44 Prawo i ubezpieczenia 12 Pią Maj 13, 2011 13:58
rafalk44
Brak nowych postów [OC] stłuczka
spadek wartości pojazdu
Ciufa Prawo i ubezpieczenia 19 Sro Lis 05, 2008 21:01
Ciufa
Brak nowych postów [R75] Stłuczka
pineska Prawo i ubezpieczenia 3 Pon Lis 03, 2014 15:43
pineska
Brak nowych postów Stłuczka :(
t0mi Prawo i ubezpieczenia 18 Nie Paź 26, 2014 08:29
tuners
Brak nowych postów [Ubezpieczenia] Stłuczka i PZU
llygas Prawo i ubezpieczenia 11 Pią Kwi 02, 2010 00:00
Perez



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink