Forum Klubu ROVERki.pl :: [r600]szukam lewego tylnego zacisku
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Adrian
Sob Lis 12, 2011 21:28
[r600]szukam lewego tylnego zacisku
Autor Wiadomość
franek 



Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 3
Skąd: Kraków



  Wysłany: Pią Lis 11, 2011 16:08   [r600]szukam lewego tylnego zacisku
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1998

Witam, mam pytanie czy kojarzy ktoś gdzie w krakowie bądz w okolicy można dostać zacisk hamulcowy lewy tylni do 600tki. Może byc tez wysylka. Byle tylko ręczny w zacisku był sprawny. Ja walczylem ze swoim zaciskiem i nic nie pomoglo, mechanik też niewiele zrobil a przeglądu nie chcą mi podbic przez to:( dzięki za odpowiedz:)
Ostatnio zmieniony przez franek Sob Lis 12, 2011 16:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 11, 2011 16:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rami1000 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 147
Skąd: sierpc



Wysłany: Nie Lis 13, 2011 13:03   

Mam swietną instrukcję krok po kroku, dodałem do niej kilka rad od siebie żeby było jeszcze łatwiej. Ja nie wymieniałem udzczelek bo chodziło mi tylko o reczny.

Instrukcja jest za duża wrzuce ją na chomika i podam link napewno ty albo twój mechanik poradzicie sobie.

[ Dodano: Nie Lis 13, 2011 13:03 ]
http://chomikuj.pl/rami1000/Prywatne
 
 
franek 



Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 3
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Lis 13, 2011 13:46   

dzięki wielki ale mam juz dobrego manuala, z Hondy sciągnąłem. Miałem się zabierać za ten zacisk, kupiłem zestaw naprawczy ale nie ma w nim uszczelek do naprawy recznego, a on nie działa na lewym kole na pewno poltora roku bo tyle mam auto, także może być dobrze zapieczony i nie wiem czy sie za to zabierać. Znalazlem na allegro za 230 zł działający, myślalem że może coś taniej znajde:)
 
 
rami1000 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 147
Skąd: sierpc



Wysłany: Nie Lis 13, 2011 14:01   

sciągnij ta instrukcje ze zdjęciami, problem jest zawsze ten sam trzeba rozruszać i wyczyścić ze rdzy łożysko i wszystko bedzie działało. mi to zajęło max 30 min.
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Nie Lis 13, 2011 18:32   

franek: tak jak napisał rami1000, zacisk jest do zrobienia. Wystarczy tylko przywrócić do życia to łożysko igiełkowe. W moim przypadku trzeba było moczyć to wszystko w odrdzewiaczu przez dobę, inaczej nie chciało ruszyć. Ważne, żeby się z tym nie siłować, bo wianek w którym siedzą wałeczki można łatwo pokrzywić. Wg mnie szkoda placić 230zł, jak możesz to zrobić prawie zerowym kosztem... a co do uszczelek - są zestawy naprawcze w dwóch wersjach - ta mniejsza nie ma właśnie niektórych uszczelek. Szukaj na forum, na pewno jest. Sam nawet podawałem gdzieś oznaczeznia tych zestawów ;)
Możesz to moczyć w coli, daje radę ;)
 
 
franek 



Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 3
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Lis 23, 2011 00:15   

Rami1000 ściągnąłem ten manual co polecales, mam ten sam:)ale jak pisałeś są tam Twoje uwagi. Spróbuje zdobyć ten rozszerzony zestaw naprawczy i coś podziałać:)dzięki wielkie za rady Panowie:)dam znać jak się temat zakonczył:)

[ Dodano: Sro Lis 23, 2011 00:15 ]
Ręczny naprawiony:)rozebrałem zacisk według tego manuala, okazało się że jest wyrobione to gniazdo w którym chodzi ten bolec co idzie na miseczkę, nie spawałem tak jak jest w manualu tylko znalazłem patent na ta usterkę - zrobiłem nowy bolec dłuższy o ok 1,3 mm(ok) i działa bardzo dobrze:).Zdobyłem też ten zestaw naprawczy ze wszystkimi uszczelkami, w tym manualu jest numer katalogowy tego właśnie zestawu naprawczego (D4780). Podałem ten numer gościowi w sklepie motoryzacyjnynym i bez problemu był ten zestaw po paru godzinach do odebrania (21 zł:). Rami1000 masz racje w Swoim manualu co do wybijania tależyka:)wystarczyło kilka uderzeń o imadło i wypadł:)Karolj łożysko było mega zapieczone ale wcześniej mój mechanik jakoś je rozruszał, bo jak sie zabierałem do naprawy to sprężyna odbijała.W trakcie naprawy nasmarwłem to smarem miedzianym i bedzie dzialalo:)Czasem jednak warto zabrać się za pracę samemu jezeli ma się o tym pojęcie i chęci do zrobienia czegoś samemu niż dawać to do roboty komuś..........mechanikowi......:)dzięki Panowie za rady zaoszczędziłem ponad 200 zł:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Sprężyna zacisku hamulcowego tylnego?
qlisty Rover serii 600, Honda Accord 11 Czw Lis 13, 2008 21:55
bez
Brak nowych postów [R620] Proszę o pomoc w spr.zacisku tylnego
kitty25 Rover serii 600, Honda Accord 2 Czw Gru 10, 2009 13:33
kitty25
Brak nowych postów [R620 Si] Łożysko igiełkowe zacisku tylnego
bommer Rover serii 600, Honda Accord 6 Sro Wrz 10, 2014 18:16
sTERYD
Brak nowych postów [Accord] jaki to typ zacisku ham. tylnego ? Lucas? (zdjęcia)
michal-555 Rover serii 600, Honda Accord 3 Nie Lut 13, 2011 12:29
marcin002
Brak nowych postów [R600 SDI] Zamiana zacisku hamulcowego.
Zubek Rover serii 600, Honda Accord 6 Nie Lis 23, 2014 19:42
maly2001



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink