Forum Klubu ROVERki.pl :: [220 sd] awaria wspomagania kierownicy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[220 sd] awaria wspomagania kierownicy
Autor Wiadomość
bubu 



Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 23
Skąd: Żary



  Wysłany: Nie Lis 27, 2011 00:27   [220 sd] awaria wspomagania kierownicy
Typ: SD Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam. Jestem szczęśliwym, jak dotąd, posiadaczem Roverka 220 sd. Od jakiegoś czasu mam problem z ubywającym płynem w układzie wspomagania.
Mechanicy poradzili, aby dolewać płynu dopóki układ całkiem nie padnie, bo póki co nie opłaca się naprawiać. Co do przyczyn ubytku nie byli zgodni, jedni, że pompa, inni, ze maglownica, pewnie żadnemu nie chciało się sprawdzać...
Większy problem pojawił się przy okazji wymiany termostatu,mechanik wymienił także opaskę przy wężyku wychodzącym ze zbiornika .
Przy odbiorze samochodu od mechanika, okazało się, że po uruchomieniu samochodu coś buczy lekko przy kierownicy, a już przy ruszaniu kierownicą dosyć głośno, płyn w zbiorniczku się spienia.
Szybko doszliśmy do tego, że układ się zapowietrzył. Zaczęliśmy odpowietrzać: samochód na chodzie, poruszaliśmy kierownicą, zgasiliśmy za jakis czas znowu odpaliliśmy bryczkę i poruszaliśmy kierownicą-przestało. Zapłaciłem, szczęśliwy pojechałem do domu, rano po uruchomieniu znowy to samo, kierownica wyje, płyn się spienia....
Co się dzieje? - padła pompa, trzeba parę takich cykli odpowietrzania, mechanik coś zepsuł przy okazji innej naprawy(czy pozycja samochodu w czasie naprawy, był podniesiony na ok.70 cm od strony pasażera, mogła mieć wpływ na zapowietrzenie?).

Jeśli to pompa, to czy pasują jakieś tańsze pompy wspomagania od innej marki lub modelu?
Za wszelkie uwagi będę wdzięczny.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 27, 2011 00:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
KNA 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 201
Skąd: Złocieniec

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 27, 2011 00:34   

Też miałem problem ze wspomaganiem, a konkretnie to napierdzielał przewód od wspomagania. Gdy kręciłem kierownicą nic nie było słychać, a jak tylko była nieruchomo to nawalało jak głupie. Mechanik stwierdził, że najprawdopodobniej uszkodzony zawór w pompie. Kupiłem używkę na allegro za około 40zł i nie dość, że problem ustał to jeszcze działa lepiej niż poprzednia.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Nie Lis 27, 2011 00:36   

bubu, Hej winne wycieku miały opaski to jest w 80% przyczyna jak ucieka płyn. Trzeba wymienić wszystkie które są od węży wspomagania na nowe ślimakowe :wink:

Co do buczenia i piany to jest jeszcze zapowietrzony.

Odpowietrz to tak:
Odpal samochód, wyciągnij korek od zbiorniczka wspomagania, kręć kierownica max w lewo i trzymaj tak za 10sek. następnie kręć kierownicza w prawo i znów 10sek przytrzymaj. Powtórz to tak ze 4 razy az zniknie w sumie piana. Wsadź znów korek i powinno być dobrze :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Nie Lis 27, 2011 00:36   

Cytat:
(czy pozycja samochodu w czasie naprawy, był podniesiony na ok.70 cm od strony pasażera, mogła mieć wpływ na zapowietrzenie?).


NIE
a nie dolałeś do płunu wspomagania ty albo mechanik jakiegoś NO NAME płynu ?? układ sam nie powinien sie zapowietrzać chyba ze jest gdzieś nieszczelność... a skoro płyn ci ubywa to nieszczelność musi byc.... a nie widać gdzieś plam od płynu jak auto postoi ?? wymiana maglownicy czy pompy nawet to nie jest duży koszt i mozna to samemu zrobić wiec warto sprawdzić gdzie ubywa płyn... pompę czy maglownice kup od R bo wcale nie sa drogie czesci do R
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
bubu 



Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 23
Skąd: Żary



Wysłany: Nie Lis 27, 2011 00:58   

O jezu, a czemu wy jeszce nie śpicie? Myślalem, że dopiero jutro rano dostanę podpowiedzi.

Plamy na chodniku faktycznie były, ale postawiłem go dzisiaj w czystym miejscu, żeby jutro sprawdzić, czy to faktycznie ta poluzowana opaska przy zbiorniku.
Ponoć mechanik nie zdejmował wężyka przy zmianie opaski, więc nie bardzo wiem jak układ mógł się zapowietrzyć. Rano spróbuję odpowietrzyć wg instrukcji.
Pompa wspomagania za 40 zł, czy zawór?, na allegro widzialem pompy za ok 250 zł...
Płyn dolewany ten sam od paru miesięcy, więc nie ma mowy o mieszaniu.

Aby do rana...
 
 
KNA 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 201
Skąd: Złocieniec

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 27, 2011 01:26   

Cała, używana pompa za 40zł. Link do aukcji, na której ją kupiłem:
http://allegro.pl/pompa-w...1836177519.html
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Nie Lis 27, 2011 14:07   

forum nie śpi w ogóle :mrgreen: :cool:
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
bubu 



Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 23
Skąd: Żary



Wysłany: Nie Lis 27, 2011 17:00   

Witam ponownie. Pociagnę dalej ten watek.
Sprawdziłem plamy na chodniku. Są dwie: kilka małych plamek tuz pod zbiornikiem na płyn(podejrzewam, że przez noc ściekło to co wylało się podczas spieniania się płynu), druga średn. ok. 30 cm, w odległości ok. 1m od tych pierwszych , tak jakoś po przekątnej w stronę kierownicy, płyn czyściutki.
Przypomniałen sobie, ze w ciągu roku na dolewki poszło mi ok. 1,5 l płynu.
Wytarłem wszystko pod zbiornikiem, sprawdzę jutro jeszcze czy obejmy dobrze trzymają.
No i co powiecie?
 
 
KNA 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 201
Skąd: Złocieniec

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 27, 2011 22:52   

Najprościej to chyba byłoby wjechać na kanał albo na podnośnik i sprawdzić od spodu jak to wyglada, bo tak na oko to raczej nikt nic konkretnego Ci nie poradzi.
_________________
KNA - R200
 
 
EMERYT19 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 189
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Pon Lis 28, 2011 03:04   

mialem to samo u siebie...moze nie calkiem... od zbiorniczka wychodza gumowe weze-pozniej w aluminiowe-dalej w gumowe...to tak najprosciej... i u mnie te dwa aluminiowe sie stykaly...wiadomo jak jest cisnienie weze pracuja...i wypukalo mi dziurke srednicy malutkiej igly.... i tylko jak byl zimny to buczalo jak plyn sie rozgrzal bylo oki... wiec tak najpierw probowalem kleic... rzadne drogie preparaty do aut nie pomogly...za to poxipol wytrzymal pol roku:] pozniej sie rozkleilo to dalem zeby to naprawili... skrocili aluminiowy max ile mozna i zalozyli gumowy.... koszt wezyka[niby 20 zl] koszt roboty 50 zl-chociaz jakbym wiedzial ze tak to zrobia sam bym sie za to wzial... no ale coz.... szukaj wycieku plynu...niech ci ktos pomoze jak auto bedzie zimne i kierownica pokreci a ty patrz czy gdzies nie cieknie...jak znajdziesz przyczyne daj znac...powodzenia
_________________
EMERYT19
 
 
har0 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 196
Skąd: chojnow



Wysłany: Pon Lis 28, 2011 17:17   

EMERYT19 dobrze pisze. Miałem identyczny przypadek, przetarły się aluminiowe wężyki na ich styku. Zobacz czy nie są mokre od płynu.
 
 
EMERYT19 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 189
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Pon Lis 28, 2011 19:31   

har0 napisał/a:
Miałem identyczny przypadek, przetarły się aluminiowe wężyki na ich styku
...dlatego sobie przerobilem zeby sie nie stykaly...ale teraz,po warsztacie to jednego aluminiaka nie ma prawie wogole....
_________________
EMERYT19
 
 
bubu 



Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 23
Skąd: Żary



Wysłany: Pon Lis 28, 2011 21:30   

No i mam przyczynę zapowietrzenia.
Po wymianie obejmy na wężu przy zbiorniku ciekło gdzieś spod obejmy.
Ucięliśmy kawałeczek węża, założyliśmy na nowo, odpowietzryliśmy i gra.!!!!
Prawdopodobnie cieknie też z maglownicy, ale muszę pojechać na podnośnik, żeby to dokładnie sprawdzili, bo plama na chodniku pojawia się gdzieś właśnie pod nią.
Bo jesli nie maglownica to co jeszcze w tych okolicach?
Sprawdzę jeszcze te aluminiowe wężyki tak na wszelki słuczaj.

A tak na marginesie, to u Was też kierownica chodzi tak lekko, że wszyscy się dziwią?
Można kierować dotykając ją tylko jednym palcem... :wink: :wink:
Pozdrawiam
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 28, 2011 21:37   

bubu, W każdym aucie działa łatwo jak masz wspomaganie :razz:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
bubu 



Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 23
Skąd: Żary



Wysłany: Pon Lis 28, 2011 23:46   

A ja myślałem, że mój roverek jest wyjątkowy... :-(
 
 
EMERYT19 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 189
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Wto Lis 29, 2011 06:31   

no...dobra sprawa...nie jak to bylo w 126p czy 125p np... lecisz 160 autostrada i bez problemow piszesz sms bo kierownice trzymasz kolanem:][ nie rob tego w domu] dobrze ze wyciek znaleziony:)
_________________
EMERYT19
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R 220 SDi 99] Jaki płyn do wspomagania kierownicy
erixon Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Lis 06, 2010 17:31
szoso
Brak nowych postów [214Si] Pompa wspomagania kierownicy
princo12 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Lip 09, 2012 13:22
leszczu
Brak nowych postów [R25] Wymiana przewodu wspomagania kierownicy - Wrocław.
Noir Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Gru 01, 2011 22:22
roverczesci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R214 Si] Brak płynu do wspomagania kierownicy
maly0216 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Sty 15, 2014 23:10
Adrian
Brak nowych postów [R214i] Układ wspomagania kierownicy i jego montaż
gery-tm Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Wrz 03, 2013 17:33
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink