Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200VI] Wyciek płynu chłodzącego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200VI] Wyciek płynu chłodzącego
Autor Wiadomość
rychliq 



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 61
Skąd: Płock



Wysłany: Czw Gru 29, 2011 17:26   [R200VI] Wyciek płynu chłodzącego
Typ: VVC Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1998

Witam wszystkich,od jakiegoś czasu mam problem z moim autem,niedawno miałem problem z alternatorem/ładowaniem...wymieniłem alternator na inny i gra wszystko a teraz pojawiły się ubytki i wyciek płynu chłodzącego i skoki temperatury chłodziwa zarazem:(
auto Rover 200vi z 98r benzyna bez gazu,ładny,szybki itp
A więc na razie jeżdżę na wodzie kranówie bo na płyn chłodzący szkoda kasy ponieważ zrobię parę kilometrów i zbiorniczek na płyn pusty...
Czytałem wiele na forum o wyciekach,sprawdzałem to i nie wiem czy mój wyciek pasuję do pozostałych przypadków,mam za małą wiedzę...
Dziś położyłem się pod autem,spojrzałem jak to wygląda od dołu i znalazłem na silniku od dołu po prawej stronie w pobliżu miski olejowej kilka cm2 rudego osadu,chyba kamień z wycieku...
Silnik ma na dole koło pasowe na którym są dwa paski,rozrząd i pasek alternatora, i tam gdzie jest wyjście lub gniazdo tego koła jest jakby w kadłubie silnika uszczerbek blachy,brakuje kawałek aluminium,"dziura" w kształcie trójkąta nie wiem czy powinna być czy to jest uszczerbek od kamienia lub inne dziwne pęknięcie,nie wiem...wiem że tamtędy ucieka płyn...
patrząc na to dociekliwie zaobserwowałem że spadają bezbarwne krople z tego uszczerbku,jedna kropla co 15s. i tu chyba jest przyczyna braku płynu i przyczyna skoków temperatury
Może przy większej temperaturze i ciśnieniu to leci jak z kranu bo dużo tego płynu nieraz brakuje...
Teraz pytanie,czemu jest ta dziura,czy ma to każde auto tego typu,dlaczego leci tamtędy chłodziwo a nie np olej i co mogę z tym zrobić mądrego żeby cieszyć się autem a nie lać ciągle wodę po 1l np. lub więcej co postoju???
to obrazki http://hostuje.net/file.p...1fb270dcec823dc
http://hostuje.net/file.p...2e87fa72ee6c30f
http://hostuje.net/file.p...bef077eae80ce38
_________________
zamieniłem golfa 2 na rover 200 :]
Ostatnio zmieniony przez rychliq Czw Gru 29, 2011 18:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 29, 2011 17:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 29, 2011 17:38   

Jeśli cieknie spod takiego małego koła zębatego, to rozwaliła Ci się pompa wody.

Tak ona wygląda: http://allegro.pl/pompa-w...1975208266.html
 
 
 
rychliq 



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 61
Skąd: Płock



Wysłany: Czw Gru 29, 2011 17:45   

Właśnie nie wiem dokładnie co tam jest,wiem że jest koło pasowe i na nim dwa paski,jest krawędź bloku silnika aluminiowy materiał raczej i brakuje aluminium,brak w kształcie trójkąta i z tego trójkąta kapie woda...
A głębiej to nie wiem skąd i dlaczego to leci i czy tak powinno być,dodałem w linkach fotkę
I nie wiem nawet czy to spod koła zębatego bo go tam nie widziałem,jest koło ale bez zębów i na nim dwa paski
_________________
zamieniłem golfa 2 na rover 200 :]
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 29, 2011 18:12   

Mi wydaje się, że cieknie z góry, z pompy wody. Innych opcji za specjalnie nie ma. Te wycięcia powinny tam być. Poczekaj, aż ktoś jeszcze to potwierdzi.

Jeśli to będzie pompa, to do wymiany trzeba zdejmować rozrząd, zatem masz okazję go zrobić. Do wymiany będziesz miał paski, pompę, napinacz. Dobrze byłoby zrobić od razu uszczelniacze wałków rozrządu.

I popraw linki, bo tak trzeba się bawić z ich wklejaniem...
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 29, 2011 18:24   

rychliq napisał/a:
skoki temperatury chłodziwa zarazem:(

Do tego może dojść jeszcze uszczelka pod głowicą. :/
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
rychliq 



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 61
Skąd: Płock



Wysłany: Czw Gru 29, 2011 18:29   

Liczę na to że uszczelka nie puściła,nie wiem jak to stwierdzić...nie zauważyłem "kawy z mlekiem" w zbiorniczku na wodę ani na bagnecie...moc przez kilka miesięcy się nie zmieniła,nadal pędzi jak głupi,ale się grzej...
Albo czujnik temperatury wariuje,nie wiem za co się złapać...
_________________
zamieniłem golfa 2 na rover 200 :]
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 29, 2011 18:37   

Nie jeździj nim, bo sobie tylko szkód narobisz. Możesz zdjąć górną osłonę paska rozrządu (kilka śrubek do odkręcenia) i zajrzeć w dół. Może zauważysz miejsce z którego cieknie.
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 29, 2011 18:42   

Po mojemu, masz do wymiany pompę wody, przy okazji możesz zrobić rozrząd jak nie robiłeś. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Czw Gru 29, 2011 20:16   

pompa wody albo peknieta obudowa termostatu ( tez sie zdarza, tylko ze raczej po bloku na zewnatrz sie leje )
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
rychliq 



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 61
Skąd: Płock



Wysłany: Czw Gru 29, 2011 20:46   

O termostacie czytałem,raczej o obudowie,ale niestety nie znalazłem miejsca w którym termostat siedzi i jego obudowa to nie wiem,wydaje mi się że obudowa termostatu prosta do wymiany i nie kosztuje milion to mogło to być to...
A pompa,też jest taka możliwość,kolega któremu pokazałem zdjęcia powiedział że to może byc pompa wody trup,tylo czemu i czy na pewno??
Może starość nie radość,nie wiem,patrząc na allegro to pompa wody nie aż taka droga,ale zabieg wymiany chyba nie taki miły jak zmiana koła...miło by było to samemu wymienić bo spec jakiś zedrze ze mnie jak za zboże po powodzi i jeszcze rozrząd,bo też nadchodzą jego urodziny...
Chyba się zlituję jutro nad tym autem i zapukam do speca jakiegoś,w łodzi jest taki,tylko trochę kasiuty za zabiegi bierze,ale jak narazie to nawet zalać go płynem nie mogę bo się zsika pod siebie
_________________
zamieniłem golfa 2 na rover 200 :]
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 29, 2011 21:15   

Termostat jest z tyłu silnika, po lewej stronie. Raczej on odpada w tym wypadku. Co do wymiany pompy (i rozrządu), to radziłbym jednak oddać to komuś, kto to ogarnia.
 
 
 
rychliq 



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 61
Skąd: Płock



Wysłany: Pią Gru 30, 2011 10:12   

Czyli to nie ta tańsza opcja :/ moja awaria znajduje się po prawej stronie silnika i samo kapanie jest po prawej stronie tam gdzie paski klinowe i w pobliżu miski olejowej :/
Teraz poszedłem do auta przestawić je w inne miejsce bo dziś u kobiety jestem i auto na dworze i co...nie odpalił,kręci kręci ale nie zaskakuje,nie wiem co to jest :/
Czy zawsze musi się wszystko naraz zepsuć,nie wiem co z tym wymyślić,mechanik od aut tej marki mieszka 3/4km ode mnie...nie wiem co jest
A najlepsze jest to że 3miesiące temu kolega mnie przewiózł swoim "nowym" BMW i uderzyliśmy w drzewo przy 150km/h
zaczynam myśleć że coś naprawdę brak szczęścia lub coś nie tak,harry potter na mnie czar rzucił :]

[ Dodano: Czw Gru 29, 2011 23:12 ]
Odpaliłem auto,znów pomógł kolega,paliły się kontrolki tak jak chciały i nie odpalał tylko rozrusznik kręcił...
Dostałem radę aby zdjąć klemę z akumulatora bo być może to błędy są w komputerze czy coś takiego,tak zrobiłem,po 10 minutach założyłem znów klemę i próba odpalenia skończyła się sukcesem,odpaliłem i przejechałem autem 150m na miejsce parkingowe a jutro może mechanik mnie przywita...
Czyli przez te cuda z znikająca wodą wyciekiem i podnoszącą się temperatura musiało błędów się narobić i chyba zdjęcie klemy z aku rozwiązało na razie problem :] to rada dla potomnych chyba...ja tego bym nie wymyślił sam :]

[ Dodano: Czw Gru 29, 2011 23:45 ]
...poprawie to co napisałem,kapanie znajduje się po prawej stronie silnika jeśli patrzę z pozycji kierowcy...patrząc od przodu na silnik to lewa strona

[ Dodano: Pią Gru 30, 2011 10:12 ]
Zastanawia mnie też opcja z uszczelką kolektora ssącego,nie wiem gdzie ta uszczelka się znajduje,ale mogło to być to,tylko nie wiem...wodę widać od spodu,a kolektor chyba u góry silnika jest...
Wiem już gdzie jest pompa wody,na moich fotkach nie ma pompy wody...pompa wody jest wyżej,a nie zauważyłem strugi wody cieknącej z góry tylko kapanie z miejsca które jest na zdjęciach :/ chyba że jest więcej wycieków :/
_________________
zamieniłem golfa 2 na rover 200 :]
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Gru 30, 2011 13:16   

rychliq napisał/a:
Czyli przez te cuda z znikająca wodą wyciekiem i podnoszącą się temperatura musiało błędów się narobić i chyba zdjęcie klemy z aku rozwiązało na razie problem :] to rada dla potomnych chyba...ja tego bym nie wymyślił sam :]

Na pewno nie. Sprawdź połączanie masy z karoserią, może się powoli odrywa, albo coś nie łączy. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
rychliq 



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 61
Skąd: Płock



Wysłany: Pią Gru 30, 2011 13:45   

Odnośnie masy to może coś być nie tak,bo przed wypadkiem spawałem sam spawarką dużą,nie pamiętam nazwy typu,spawałem tłumik,i przez to alternator się zepsuł,to masa czyli kabel też mógł klęknąć...ale co,to nie golf,w golfie 2 tego nie miałem :/

Byłe dziś u mechanika w łodzi,gość według mnie jest ok jeśli chodzi o naprawy i powiedział że to pompa wody...tylko ceny naprawy i części mnie zabijają... :/
_________________
zamieniłem golfa 2 na rover 200 :]
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Gru 30, 2011 14:03   

rychliq napisał/a:
to masa czyli kabel też mógł klęknąć.

To zobacz jak ten kable jest przymocowany do karoserii. :wink:
Cytat:
tylko ceny naprawy i części mnie zabijają... :/

To ile krzyknął ??
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
rychliq 



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 61
Skąd: Płock



Wysłany: Pią Gru 30, 2011 15:40   

Teraz nie zobaczę bo niestety nie mam tu garażu...dopiero w domu po świętach to obadam
A mechanik niestety postraszył mnie z ceną pompy wody bo rzucił 300zł,a na allegro kosztuje 110zł pompa,a robocizna 200zł,co do robocizny nie wiem,bo nie robiłem tego nigdy i nie mam pojęcia czy to jest robota na godzinę czy na cztery :/
_________________
zamieniłem golfa 2 na rover 200 :]
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pią Gru 30, 2011 15:50   

rychliq napisał/a:
A mechanik niestety postraszył mnie z ceną pompy wody bo rzucił 300zł,a na allegro kosztuje 110zł pompa,a robocizna 200zł,co do robocizny nie wiem,bo nie robiłem tego nigdy i nie mam pojęcia czy to jest robota na godzinę czy na cztery
Cena pompy rzeczywiście KOSMOS :szok: Natomiast za robociznę to cena raczej normalna, gdyż do wymiany pompy wody trzeba tyle roboty co do wymiany rozrządu.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
rychliq 



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 61
Skąd: Płock



Wysłany: Pią Gru 30, 2011 15:59   

Właśnie,tylko jak przyniosę tą swoją z allegro to nie da mi gwarancji na to co zrobił,może się to rozsypać i jego to nie obchodzi,nie wiem może on ma bardziej markowe produkty...
albo wcale nie będzie chciał się za to brać
_________________
zamieniłem golfa 2 na rover 200 :]
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pią Gru 30, 2011 16:03   

rychliq napisał/a:
Właśnie,tylko jak przyniosę tą swoją z allegro to nie da mi gwarancji na to co zrobił,może się to rozsypać i jego to nie obchodzi
Pewnie tak będzie.
rychliq napisał/a:
może ona ma bardziej markowe produkty...
Zapytaj się jaką pompę by Ci założył, a wtedy sobie poszukaj ile ona kosztuje.
Tu masz przykład pompy dobrej firmy: http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=-&c=643
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Gru 30, 2011 16:36   

rychliq napisał/a:
A mechanik niestety postraszył mnie z ceną pompy wody bo rzucił 300zł,a na allegro kosztuje 110zł pompa,a robocizna 200zł,

Jak takie ceny za pompę to sobie odpuść tego mechanika, a jeśli chodzi o cenę robocizny, to jest normalna.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów SOLVED [R200 1.4i 96r] wyciek płynu chłodzącego
radocha Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 37 Czw Lut 07, 2008 17:24
radocha
Brak nowych postów [Rover 214 1999r.] wyciek płynu chłodzącego
Tommek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Pią Paź 22, 2010 17:32
Tommek
Brak nowych postów [R25] Ubywa płynu chłodzącego
colo254 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Lis 16, 2017 22:15
colo254
Brak nowych postów [R25 1,6,99R] Wycieki płynu chłodzącego
SeS Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pon Lut 16, 2009 20:33
SeS
Brak nowych postów [R25]Ubytek płynu chłodzącego
marcinm Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Czw Kwi 26, 2007 23:22
Paul



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink