Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zakładanie fabrycznej nawigacji
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: apples
Pią Paź 19, 2012 18:23
[R75] Zakładanie fabrycznej nawigacji
Autor Wiadomość
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Pon Sty 16, 2012 12:30   [R75] Zakładanie fabrycznej nawigacji
Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: 2000

Siema
Wyczaiłem na allegro za 600zł komplet nawigacji do R75
http://allegro.pl/zestaw-...2052602442.html

Czy jeśli takie coś zakupię i zamontuje w swoim R75 ( najuboższa wersja wyposażenia ) wszystko będzie śmigać czy jest jakiś haczyk o którym nie wiem ;) ?

Btw. Jak rozumiem to jest "duża nawigacja" a mała to ta na wyświetlaczu licznika tak ?

Jak to jest z mapami do takiej nawigacji - są uaktualniane ?

z góry dzięki za odpowiedzi :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 16, 2012 12:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Sty 16, 2012 13:03   

całe okablowanie jeszcze musisz mieć
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 16, 2012 13:19   

Zacznij od sprawdzenia czy masz w samochodzie wiązkę do tych urządzeń (również w bagażniku). Jeśli będziesz musiał kłaść wiązkę, to "trochę pracy" Cię czeka.

[ Dodano: Pon Sty 16, 2012 13:19 ]
Jeśli będziesz to robił sam, to pewnie warto (jeśli kupisz cały komplet). Jeśli oddasz do warsztatu, zapytaj o koszty. Komplet + montaż może wynieść się tyle co taka stacja multimedialna, która moim zdaniem bije oryginalną, nawigację na głowę.

 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Pon Sty 16, 2012 13:36   

możesz podać link do tej stacji ? Jest obsługa z kierownicy ?
Aktualnie używam zwykłego kenwooda na 1-din co niemiłosiernie szpeci wnętrze i nie ukrywam że czegoś takiego szukam :)
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 14:07   

i jeśli już uda Ci się nabyc i podłączyc wszystko to musisz jeszcze uruchomic to kompem T4. Ogólnie sprawa założenia tego w aucie w którym nie było nawigacji wygląda dośc ciężko.
 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Pon Sty 16, 2012 14:13   

xROnx napisał/a:
musisz jeszcze uruchomic to kompem T4


tego się właśnie obawiałem :(
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Sty 16, 2012 15:05   

Tomi napisał/a:
Komplet + montaż może wynieść się tyle co taka stacja multimedialna, która moim zdaniem bije oryginalną, nawigację na głowę.

Dokładnie. Tutaj wgrywasz taką mapę jak Ci pasuje. Możesz używać nawet kilku, czyli np AutoMapy i MapyMap. Wyświetlacz nieporównywalnie lepszy.

A ja mam takie pytanko... Jak wygląda sprawa montażu stacji w autach gdzie była oryginalna duża nawigacja? Bo tam chyba były inne wiązki, prawda? No bo u mnie to tylko ta BMW była i z niej przejściówka na ISO plus niektóre przewody, jak do sterowania kierownicy trzeba było osobno i sygnał z biegu wstecznego z tej małej kostki 5-cio pinowej i tyle.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 16, 2012 16:24   

Rowan napisał/a:
A ja mam takie pytanko... Jak wygląda sprawa montażu stacji w autach gdzie była oryginalna duża nawigacja? Bo tam chyba były inne wiązki, prawda? No bo u mnie to tylko ta BMW była i z niej przejściówka na ISO plus niektóre przewody, jak do sterowania kierownicy trzeba było osobno i sygnał z biegu wstecznego z tej małej kostki 5-cio pinowej i tyle.


Prawdę mówiąc nie wiem, bo ja będę montował zamiast Harmony. Zaopatrzyłem się jedynie w przejściówki BMW->ISO
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Sty 16, 2012 16:27   

Tomi, czyli tak jak u mnie. Tutaj montaż jest bez problemowy, bo oprócz tej przejściówki łączysz te przewody o których Ci pisałem i to wszystko.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 16:28   

Rowan napisał/a:
A ja mam takie pytanko... Jak wygląda sprawa montażu stacji w autach gdzie była oryginalna duża nawigacja? Bo tam chyba były inne wiązki, prawda? No bo u mnie to tylko ta BMW była i z niej przejściówka na ISO plus niektóre przewody, jak do sterowania kierownicy trzeba było osobno i sygnał z biegu wstecznego z tej małej kostki 5-cio pinowej i tyle.


Generalnie to wszystko jest rozsiane. Jak chciałem wpiąć moduł głośnikowy zestawu głośnomówiącego to musiałbym podpiąć się z tym w bagażniku. W automacie sygnał wstecznego jest po K-bus.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 16, 2012 16:40   

dukat11 napisał/a:
Rowan napisał/a:
A ja mam takie pytanko... Jak wygląda sprawa montażu stacji w autach gdzie była oryginalna duża nawigacja? Bo tam chyba były inne wiązki, prawda? No bo u mnie to tylko ta BMW była i z niej przejściówka na ISO plus niektóre przewody, jak do sterowania kierownicy trzeba było osobno i sygnał z biegu wstecznego z tej małej kostki 5-cio pinowej i tyle.


Generalnie to wszystko jest rozsiane. Jak chciałem wpiąć moduł głośnikowy zestawu głośnomówiącego to musiałbym podpiąć się z tym w bagażniku. W automacie sygnał wstecznego jest po K-bus.


Chodziło ot to, czy da się w taki sam łatwy sposób zamontować stację multimedialną w samochodach wyposażonych w dużą navi, jak w uboższych wersjach.

Prawdę mówiąc ja nie znam odpowiedzi, gdyż nie znam nikogo, kto by montował stację zamiast dużej navi. Z reguły wymiane było Harmony lub Symphony.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Sty 16, 2012 16:42   

dukat11 napisał/a:
W automacie sygnał wstecznego jest po K-bus.

W manualu z tego co czytałem, to w tej wtyczce, właśnie przewód od K-bus wychodzi. Nie mam pojęcia na ile to jest prawdą :wink:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 16, 2012 16:44   

manuel napisał/a:
możesz podać link do tej stacji ? Jest obsługa z kierownicy ?
Aktualnie używam zwykłego kenwooda na 1-din co niemiłosiernie szpeci wnętrze i nie ukrywam że czegoś takiego szukam :)


Generalnie stację można kupić w Chinach, Anglii lub tu:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2041506610
W sensie u mnie :)
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 19:56   

Są jeszcze na allegro wersje do BMW. Różnica jest taka że trzeba odpiłować dwa małe "ucha" mocujące no i nie ma logo Rovera tylko BMW. Cena podobna i dostępność od ręki. A czy jeszcze są jakieś różnice to nie wiem. Zdaje się 21matys kupił właśnie taką do BMW i to on na pewno będzie wiedział najwięcej ;)
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 16, 2012 20:54   

xROnx napisał/a:
Są jeszcze na allegro wersje do BMW. Różnica jest taka że trzeba odpiłować dwa małe "ucha" mocujące no i nie ma logo Rovera tylko BMW. Cena podobna i dostępność od ręki. A czy jeszcze są jakieś różnice to nie wiem. Zdaje się 21matys kupił właśnie taką do BMW i to on na pewno będzie wiedział najwięcej ;)


Prawdę mówiąc znalazłem nowe tylko w cenie 2750 do 3500... Chyba, że źle patrzyłem
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 21:27   

Różny jest przedział cenowy. Ja nic poniżej 2tyś nie znalazłem.
najtańszy -> http://allegro.pl/dynavin-bmw-e46-i2043986576.html
tutaj z androidem -> http://allegro.pl/dynavin...2034497421.html

[ Dodano: Pon Sty 16, 2012 21:27 ]
Zastanawia mnie tylko kwestia podłączenia tego. Bo skoro sprzedają do BMW takie cuda które jak dobrze kumam podłącza się na zasadzie plug&play ewentualnie jakaś przejściówka to w R75 wyposażoną fabrycznie w duża Navi też tak powinno być. Z tego co wiem to i w BMW montowali te same moduły od radia, TV które były też w bagażniku a w kokpicie znajdował się jedynie wyświetlacz.... który notabene ten który jest w R75 jest z... BMW :)
 
 
ARTUR1983 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 177

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 27, 2013 23:19   

Nie chciałem zakładać nowego tematu wiec zapytam tutaj czy do R75 1.8 benzyna da się zamontować navi i dodatkowe cuda jak tv itp?
Bo to co znalazłem na allegro to jest do modeli MG ZT i R75 2.0 i 2.5 .

http://allegro.pl/stacja-...3650123573.html
Ewentualnie to: http://allegro.pl/rover-7...3648927382.html

Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 28, 2013 00:12   

Artur spokojnie możesz zakładać tą z pierwszego linku, ta z drugiego wymaga sporo pracy, ja bym odpuścił. No i chyba pod T4 trzeba włączyć navi. A ta z pierwszego takich cudów nie potrzebuje, ale jeżeli chcesz internet i tv, to musisz zapłacić 2300 za taką stacje.

P. S czy to ty chciałeś założyć szybę z czujnikiem deszczu ?? Udało się??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
ARTUR1983 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 177

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 28, 2013 00:22   

Oj nie ja :) i dziękuję za odpowiedź... .
Czekaj przypomniałem sobie tak jednak pytałem ale nie montowałem bo jednak nie otrzymałem jasnej odpowiedzi czy można i jak to zrobić.
Teraz jednak temat wraca bo szyba mi pękła i muszę wymienić więc trzeba popytać i poczytać czy można... . :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] wymiana fabrycznej nawigacji na stację multimedialną
sobierw Car-audio, nawigacje, radia CB 59 Pią Maj 06, 2016 18:38
Sintram
Brak nowych postów Antena CB w miejscu anteny fabrycznej.
Plus radio w schowku po lewej.
Dario.G Car-audio, nawigacje, radia CB 30 Wto Maj 18, 2010 21:17
Remigiusz
Brak nowych postów [R 75] Błąd nawigacji
ziemo890 Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Pon Wrz 15, 2014 16:07
dokos9
Brak nowych postów [R75] Czytnik nawigacji BMW MK2 w R75
Greyy Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sro Kwi 03, 2013 07:49
Greyy
Brak nowych postów [R75] Aktualizacja nawigacji
p00lie Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Czw Wrz 23, 2010 18:54
marynabiala



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink