Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 75 2.0 LPG] Prośba o opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 75 2.0 LPG] Prośba o opinie
Autor Wiadomość
Stepien 



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Malbork



Wysłany: Wto Sty 17, 2012 21:31   [Rover 75 2.0 LPG] Prośba o opinie

Witam!
Moim marzeniem od dłuższego czasu jest Rover 75 i mam w końcu możliwość to marzenie spełnić :grin: W mojej okolicy pojawił się niedawno ten oto egzemplarz:
http://otomoto.pl/rover-75-C22510460.html
Czy możecie spojrzeć na niego Waszym doświadczonym okiem posiadacza :wink:
Czy z tych zdjęć da się coś wydedukować?

[ Dodano: Wto Sty 17, 2012 21:31 ]
Na pewno nie podoba mi się korek wlewu gazu ale to jeszcze ostatecznie nie przekreśla tego auta :wink:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 17, 2012 21:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 23:56   

Ogólnie ładnie się prezentuje, jeśli chodzi o korek od gazu to jeżeli został zrobiony niedbale i nie został odpowiednio zabezpieczony, to na pewno będzie się pojawiała rdza wokół niego.

Na pewno nie ma ESP, bo w R75 taki system nie występował z tego co mi wiadomo, komputer pokładowy, także tutaj nie występuje, bo nie ma tego większego wyświetlacza :)

Ciekawe czy kompletny rozrząd był wymieniany czy tylko same paski. Stepien, pytałeś się w którym roku był założony gaz i jakiej firmy ? Tak żeby wiedzieć czy nie jakieś "badziewie".

Niby kierownica i pedały nie są bardzo wytarte, czyli przebieg może być bliski prawdzie :D

Widzę, że uchwyt na napoje komuś chyba przeszkadzał, bo został wymontowany :P

Ostatnio wymieniałem wycieraczki i tutaj całkiem przypadkiem rzuciły mi się w oczy, jedna wycieraczka od strony kierowcy jest bezprzegubowa a druga zwykła :P

PS. Jestem zdania, że samochód w stanie idealnym, to tylko zaraz po wyjeździe z fabryki, chociaż to i tak nie zawsze.
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sro Sty 18, 2012 07:33   

encor napisał/a:
komputer pokładowy, także tutaj nie występuje, bo nie ma tego większego wyświetlacza :)

Komputer jest tylko właśnie wyświetlacza nie ma. Można zamontować, wszystko jest na stronie roverki.pl
Wlew gazu jest po tej samej samej stronie co wydech.... tak się nie robi...
Konsola centralna wygląda z tą półką strasznie :P ja bym to zdemontował. Z wyposażenia dodatkowego to trochę golas (tylko czujniki cofania). Do sprawdzenia oprócz tego co w każdym aucie na pewno wentylator, ogrzewanie, podpiąć do kompa sprawdzić VISy i inne niespodzianki.
 
 
komik88
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 18, 2012 11:21   

Gaz Holenderski, to już kolego mówię Ci od razu że nie jest ciekawie.. mało serwisów obsługuje te instalacje, mało sklepów z częściami, a jak już są to ceny kosmos, poza tym już w błotniku jest dziura ;/ i to prędzej czy później zacznie gnić.. w środku średnio wygląda.. a cene zachwycająca nie jest jak za ten rok.. w tym roczniku kupi się już BMW e46.
 
 
gregor13 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 333
Skąd: Radom

Rover 45

Wysłany: Sro Sty 18, 2012 13:04   

komik88 napisał/a:
Gaz Holenderski, to już kolego mówię Ci od razu że nie jest ciekawie.. mało serwisów obsługuje te instalacje, mało sklepów z częściami, a jak już są to ceny kosmos, poza tym już w błotniku jest dziura ;/ i to prędzej czy później zacznie gnić.. w środku średnio wygląda.. a cene zachwycająca nie jest jak za ten rok.. w tym roczniku kupi się już BMW e46.


Potwierdzam.
Brat miał Mazdę 626 LPG z Holandii i przy każdej pierdółce z instalacją musiał się sporo najeździć szukając serwisu, bo nikt za bardzo nie kwapił się do holenderskiego LPG. Małym plusem tej instalacji było to, że po przełączeniu z PB na LPG wskaźnik poziomu paliwa na desce pokazywał stan LPG. No i w końcu wokół wlewu na błotniku wylazła ruda.
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 18, 2012 14:56   

jak dla mnie to wystarczy ten wlew od gazu żeby odrzucić tę ofertę, raz że paskudnie wygląda a dwa to to co było powiedziane wczesniej o rudym, no i pod maską też gazownik nabałaganił... poza tym jeśli ci te wszystkie żeczy nie przeszkadzają to nie ma się do czego przyczepić

encor napisał/a:
komputer pokładowy, także tutaj nie występuje, bo nie ma tego większego wyświetlacza

każda 75 ma komp. pokładowy są po prostu wersję z dużym wyśw. i bez niego ten egzemplarz jest akurat bez wyświetlacza

generalnie za tę cene idzie znaleźć chyba coś z lepszym wyposażeniem...

esp nie było nigdy w 75, lecz ten egzemplarz nie ma z tego co widzę nawet TC a co dopiero ESP
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Stepien 



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Malbork



Wysłany: Sro Sty 18, 2012 15:44   

Dzięki za opinię teraz juz jestem pewien, żeby go sobie odpuścić.
Można za tą cenę znaleźc coś lepszego ale nie z gazem i w okolicach pomorskiego :sad:
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 18, 2012 18:15   

Stepien napisał/a:
ale nie z gazem

a czemu nie? jak jest dobra instalacja to brać jak najbardziej(a najlepiej po zakupie samemu założyć), tym bardziej że teraz to się opłaca, ja mam na gaz i nie narzekam :wink:
tylko unikać puki co niestety brc bo mało kto to w razie awarii obsługuje, i trza szukać "speców"
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
komik88
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 18, 2012 18:40   

Unikać BRC?? hmm z tego co wiem i sam miałem to u nas w woj łódzkim ktoś jak zakłada BRC to daje gwarancje dwa lata to po 1 a po 2, np gdy uszkodzi się parownik to jest wymieniany na nowy a nie naprawiany.. pozdro
 
 
tomekh01 




Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 36
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Sty 22, 2012 18:19   

Stepien, hej jeśli jesteś zainteresiwany to piękne kombi.
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 19:18   ESP

dafit Na temat kontroli trakcji proponuje Ci przetlumaczenie dwoch wyrazow z instrukcji obslugi Rovera 75 rocznik 2005 Instrukcja w jezyku francuskim
Commande antipatinage- napewno wiesz jak to zrobic,Google itd,a potem pisz o Roverach ktore kontroli trakcji nie posiadaja
Pozdrawiam
_________________
Stanislaw
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 20:36   

a tobie Stanislaw, proponuje jakiś poradnik typu "czytanie ze zrozumieniem" oraz jeśli nie w tym problem to poczytać w internecie -> google, na pewno wiesz jak to zrobić :mrgreen: i wpisać słówko ESP a następnie TC i wywnioskować różnicę :wink:
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 24, 2012 20:57   Esp

dafitdzieki za wskazowki dotyczace czytania postow,zabraklo mi tylko informacji gdzie nauczyc sie moge czytac Twoje jednoczesnie z tlumaczeniem ortografii-w jednym z postow slowo -zeczy-(klawiatura francuska wiec nie ma kropki nad literka Z )
a teraz do rzeczy kolego
widze ze miales problem z przetlumaczeniem tych dwoch wyrazow wiec zeby Ci pomoc to zwroc sie do kolegi Kris-a z prosba o udostepnienie instrukcji obslugi R75 w jezyku polskim,napewno Ci nie odmowi,a potem polecam Ci strone 116 o ukladzie kontroli trakcji,a takze strone 74 o komputerze pokladowym ktory to podobno maja wszystkie Roverki
Milej lektury oczywiscie z przemysleniem tego co tam pisze.
Pozdrawiam i koncze nasza dyskusje o ESP RTV AGD i wszelkiej masci innych systemach.
_________________
Stanislaw
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 25, 2012 18:24   

ech... niektórzy wiedzą wszystko najlepiej
Stanislaw napisał/a:
prosba o udostepnienie instrukcji obslugi R75 w jezyku polskim

mam i doskonale wiem co w niej napisano

żeby moje słowa nie zostały puste
http://www.roverki.pl/por...-stosowany.html
a tu o komputerze którego według ciebie(przepraszam według instrukcji) nie ma w wersjach z dużym wyświetlaczem
http://forum.roverki.eu/v...p?p=85346#85346

poza tym poradziłem sobie z przetłumaczeniem i nadal polecam ci przeczytanie jakiegoś poradnika...
również kończę z tobą tę bezsensowną dyskusję.
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Lukas28 



Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Sty 31, 2012 13:07   Osobiście odradzam....

Osobiście odradzam każde auto z gazem...Miałem dwa i o dwa za dużo. Tragedia, a zimą to już w ogóle chciałem chodzić pieszo. Uważam, że to nie wypał i nabijanie kasy stacjom obsługi. Oczywiście może ktoś ma inne doświadczenia, ale ja wiem na pewno, że nigdy nie kupię auta z gazem.
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Sty 31, 2012 13:31   Re: Osobiście odradzam....

Lukas28 napisał/a:
Osobiście odradzam każde auto z gazem...Miałem dwa i o dwa za dużo. Tragedia, a zimą to już w ogóle chciałem chodzić pieszo. Uważam, że to nie wypał i nabijanie kasy stacjom obsługi. Oczywiście może ktoś ma inne doświadczenia, ale ja wiem na pewno, że nigdy nie kupię auta z gazem.

Mój R75 to trzecie auto, które "uszczęśliwiłem" instalacją LPG i złego słowa nie powiem. Oczywiście zdarzają się jakieś problemy, trzeba pojechać na przegląd itp. ale poprawnie założona instalacja na dobrych komponentach plus tankowanie gazu na na znanych stacjach daje duuuuże szanse na spokojną eksploatację. Po podliczeniu zużytego LPG (oraz benzyny na rozgrzanie silnika) wychodzi mi oszczędność ponad 20 zł na 100km...
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Sty 31, 2012 16:35   

mike-l napisał/a:
Mój R75 to trzecie auto, które "uszczęśliwiłem" instalacją LPG i złego słowa nie powiem. Oczywiście zdarzają się jakieś problemy, trzeba pojechać na przegląd itp.
Ja tylko nadmienię że miałem holendra w v40 i są problemy - co do samego gazu polecam, ale nie kupujcie używki z holenderskim gazem... jest nawet taka piosenka :wink: http://www.youtube.com/watch?v=2CVzh3K29TQ
 
 
 
Lukas28 



Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz



  Wysłany: Wto Sty 31, 2012 17:29   

Może coś w tym jest, oby dwa auta miały już instalację gdy je kupowałem, ale gaz tankowałem zawsze na shellu, także raczej był ok. Po wielu wizytach w warsztatach zarówno z jednym jak i z drugim autem, postanowiłem zakończyć moją przygodę z LPG :grin:
 
 
komik88
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 31, 2012 23:20   

Bzdura panowie co wypisujecie z tym gazem że jesteście na NIE! ja powiem tak: jak załozysz odpowiednią instalacje, dobre wtryski, wymieniasz filtry na czas i tankujesz na 1 lub dwóch stacjach ( np orlen) to nie ma prawa nic z gazem sie dziać ani z silnikiem.. mi osobiście tak wysterowali BMW że na gazie spala identycznie co PB a osiągi spadły ok 0.3s do 100 ale to moze być błąd pomiaru, ruszenie itp.. poza tym to moje 6 autko z sekwencją i nie miałem problemów z zadnym ale jest powiedzenie.. JAK DBASZ TAK MASZ!! pozdrawiam
 
 
pazdzi0h 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Wto Sty 31, 2012 23:23   

komik88 a co z zaworami?
_________________
"bo gdybym zginął to opiekuj się moją rodziną..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [Rover 25] Prośba o opinie
Trisan Chcę kupić ROVERka 3 Pon Wrz 15, 2014 07:28
Vigoslaw
Brak nowych postów [mg zr & rover 25] prosba o opinie
miko1980 Chcę kupić ROVERka 30 Czw Sty 13, 2011 16:58
colin1983
Brak nowych postów [Rover 400 2.0 + gaz] prośba o opinię
kamiltrew Chcę kupić ROVERka 0 Sob Kwi 11, 2015 15:46
kamiltrew
Brak nowych postów [ROVER 45] prosba o opinie
alutka1985 Chcę kupić ROVERka 3 Wto Sie 07, 2012 17:29
barney79



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink