Forum Klubu ROVERki.pl :: [825] Zakup z usterkami ;)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[825] Zakup z usterkami ;)
Autor Wiadomość
GrafZer0 



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: Suwałki



Wysłany: Wto Sty 17, 2012 22:29   [825] Zakup z usterkami ;)
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 1998

Witam ;)

Nabyłem latem Roverka 825 z 98 roku z małymi wadami:

- szyby gubią się ( po zaprogramowaniu ) po zgaszeniu samochodu
- szyby czasem bojkotują i albo nie chcą się opuścić, albo nie chcą się podnieść
- prawa szyba podnosi się od kierowcy, od pasażera działa w górę i dół
- lewa tylna szyba skokowo opuszcza się ( nie płynnie, tylko takimi małymi skoczkami )
- brak prędkościomierza ( czasem wariata ćwiczy i lata jak sobie żywnie mu podoba, albo czasem idzie razem z obrotomierzem, zazwyczaj leży i nic nie robi )
- pasek od alternatora "lata" 2 - 3 cm pomimo naciągnięcia w górę i w dół
- koło pasowe lata na lewo i prawo około 1 cm
- podgrzewanie siedzeń nie działa u pasażera
- podświetlanie przycisków od podgrzewania nie działa
- podsufitka odkleiła się w dwóch miejscach
- po wymianie sprzęgła i skrzyni biegów szarpie przy dodawaniu gazu...

to chyba na tyle z tego co jeszcze nie naprawiłem... chciałbym te wszystkie usterki naprawić... i cieszyć się Roverkiem ;) czy możecie mi pomóc z nimi??

Pozdrawiam!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 17, 2012 22:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 18, 2012 21:35   Re: [825] Zakup z usterkami ;)

GrafZer0 napisał/a:
Witam ;)

Nabyłem latem Roverka 825 z 98 roku z małymi wadami:

- szyby gubią się ( po zaprogramowaniu ) po zgaszeniu samochodu
- szyby czasem bojkotują i albo nie chcą się opuścić, albo nie chcą się podnieść
- prawa szyba podnosi się od kierowcy, od pasażera działa w górę i dół
- lewa tylna szyba skokowo opuszcza się ( nie płynnie, tylko takimi małymi skoczkami )


Wszytko to najprawdopodobniej spowodowane zimnymi lutami w modele (o ile się nie mylę pod przednim fotelem).

GrafZer0 napisał/a:
- brak prędkościomierza ( czasem wariata ćwiczy i lata jak sobie żywnie mu podoba, albo czasem idzie razem z obrotomierzem, zazwyczaj leży i nic nie robi )


impulsator w skrzyni biegów. Podaj VIN sprawdzę czy podejdzie ten od nowszych modeli, czy starszą wersję z podciśnieniami.

GrafZer0 napisał/a:
- pasek od alternatora "lata" 2 - 3 cm pomimo naciągnięcia w górę i w dół
- koło pasowe lata na lewo i prawo około 1 cm


luz na pasku jest pewnie z powody luzu na kole. Nie napisałeś czy jest to benzyna czy diesel. Jeśli diesel, poszukaj koła pasowego (tam jest koło z tłumikiem drgań i potrafi się rozwulkanizować. Możesz poszukać używki od Forda Scorpio lub Alfy Romeo z tym samym silnikiem.

Jeśli to benzyna, to nie mam recepty na dolne koło i może to być kwestia zużytego już napinacza.

GrafZer0 napisał/a:
- podgrzewanie siedzeń nie działa u pasażera


mierniczek w ręke i mierzymy :)

GrafZer0 napisał/a:
- podświetlanie przycisków od podgrzewania nie działa


Zanim zaczniesz to naprawiać, sprawdź czy były podświetlane. Ja Ci nie podpowiem.

GrafZer0 napisał/a:
- podsufitka odkleiła się w dwóch miejscach


Nie podpowiem

GrafZer0 napisał/a:
- po wymianie sprzęgła i skrzyni biegów szarpie przy dodawaniu gazu...
Jeśli wymieniłeś skrzynię, to nawet wtedy można było uszkodzić impulsator prędkościomierza. Jakie sprzęgło? Czy szarpie gdy się już jedzie, czy jak się puszcza sprzęgło?
 
 
Matexx 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 800

Wysłany: Sro Sty 18, 2012 21:52   

Cytat:
GrafZer0 napisał/a:
- brak prędkościomierza ( czasem wariata ćwiczy i lata jak sobie żywnie mu podoba, albo czasem idzie razem z obrotomierzem, zazwyczaj leży i nic nie robi )


impulsator w skrzyni biegów. Podaj VIN sprawdzę czy podejdzie ten od nowszych modeli, czy starszą wersję z podciśnieniami.


Ja miałem identyczne zdarzenie w 820TI.. skrzynia PG1 okazało się że to nie był impulsator, tylko kółko w skrzyni w środku na dyfrze było pękniete i tak sobie latał gdy gaz puściłem, a gdy zacząłem przypieszać kółko się ślizgało i wskazówka opada.. Proponuje wykrecić impulsator wyjąć z napędem i go na wkrętarkę i sprawdzić.. na wszelki wypadek czy działa czy tez nie.. jezeli działa impulsator to zębatka w środku na dyfrze albo jest pęknięta albo się obluzowała.

Cytat:
GrafZer0 napisał/a:
- podgrzewanie siedzeń nie działa u pasażera


mierniczek w ręke i mierzymy :)


własnie oto moje pytanie też jestem ciekawy jak? i co.. bo mam wrażenie ze mi nic nie podgrzewa..

Cytat:
GrafZer0 napisał/a:
- podświetlanie przycisków od podgrzewania nie działa


Zanim zaczniesz to naprawiać, sprawdź czy były podświetlane. Ja Ci nie podpowiem.


mi się wydaje że to są żarówki pod przyciskami... masz spalone.. albio jakies malutkie diody..
_________________
www.matexx.pl
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sro Sty 18, 2012 23:32   

Przyciski do foteli są podświetlane małymi żaróweczkami.
Co do problemów z szybami, jest to kwestia przelutowania skrzynki z bezpiecznikami, tej pod kierownicą. Pod fotelem kierowcy jest moduł wykonawczy szyb (przekaźniki), ale im nic się nie dzieje i nie ma sensu tego ruszać.
Masz uwalony przełącznik zespolony (do szyb i lusterek) i dlatego od kierowcy nie możesz w pełni sterować wszystkimi szybami.
 
 
 
GrafZer0 



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: Suwałki



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 09:27   

Tomi:
NR VIN: SARRSZLCRWM253367

Co do sprzęgła, to wstawiłem Lukasa, szarpie jak już puszczę sprzęgło i jadę, a szarpie do około 2000 obrotów, potem jest już spokój i dopiero jak zmienisz na bieg wyższy to zaczyna się to znowu ;) ( dość męcząca sprawa :P ) silnik oczywiście na gnojówkę ( czyt: diesel ).

Co do foteli, to gdzie mam mierzyć i co? :)

Tomek1212:

Czyli trzeba będzie zmienić cały sterownik od szyb, czy tylko przelutować skrzynkę?

Pozdrówka.
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 11:27   

Sprzęgło Lukas ? Chyba raczej LUK.

Co do szyb to zacznij od przelutowania skrzynki z bezpiecznikami. W tym modelu to zawsze na coś pomaga, jednak nie ma gwarancji, ze rozwiąże wszystkie problemy.
Przełącznik ten w drzwiach kierowcy najprawdopodobniej i tak będziesz musiał wymienić, ale zacznij od lutowania skrzynki.
 
 
 
GrafZer0 



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: Suwałki



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 11:50   

Tomek1212 napisał/a:
Sprzęgło Lukas ? Chyba raczej LUK.

Co do szyb to zacznij od przelutowania skrzynki z bezpiecznikami. W tym modelu to zawsze na coś pomaga, jednak nie ma gwarancji, ze rozwiąże wszystkie problemy.
Przełącznik ten w drzwiach kierowcy najprawdopodobniej i tak będziesz musiał wymienić, ale zacznij od lutowania skrzynki.


Rzeczywiście LUK :) nie wiem o czym myślałem z rana ;) Dziś rozbiorę i zobaczę te luty... wczoraj jeszcze zauważyłem, że sterowanie lusterkami nie działa :D
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 22:59   

Tam nie ma co oglądać tylko trzeba poprawić wszystkie jak leci. W serii 800 warto to zrobić nawet jak wszystko działa.
 
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sro Sty 25, 2012 12:17   

warto zrobic plytke bezpiecznikow ktora jest przed kolanami kierownika pod kierownica oraz wymontowac panel sterowania szybami i lustrami w drzwiach kierownika i przelutowac wsio....bardzo pomaga na wszystko ;-)
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 14:17   

Szarpie przy jeździe poniżej 2000rpm? Kto przyspiesza przy takich obrotach?
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink