Forum Klubu ROVERki.pl :: [r214] Co to za czujnik
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: szoso
Sro Sty 25, 2012 09:02
[r214] Co to za czujnik
Autor Wiadomość
cycu-x 



Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 16:02   [r214] Co to za czujnik
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1999

Witam mam pytanie do miłośników marki [r214], co to za czujnik (znajduje się na chłodnicy w lewym górnym rogu patrząc na szybę) i jakie są objawy jego uszkodzenia rover 200 1,4 8v 1999r
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 20, 2012 16:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kangaroo69 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 562
Skąd: Lubelszczyzna



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 16:17   

KOLego to jest czujnik o ktory wczesniej była awantura ;)jak pisali koledzy jest to czujnik temperatury płynu chłodzacego ktory nie wystepuje w chłodnicach do tego modelu. Jego uszkodzenie objawi sie niewłaczaniem wentylatora chłodnicy. Chyba ze ten co Ci taką chłodnice wstawił i z czujnikiem cos wymodził ;)
pozdrawiam
 
 
cycu-x 



Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 16:29   

to znaczy ze mam chłodnice od innego modelu rovera?
 
 
kangaroo69 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 562
Skąd: Lubelszczyzna



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 16:34   

Moze byc z modelu 214 ale kanciaka ;) a cos sie z tym czujnikiem stało?
 
 
cycu-x 



Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 16:53   

przestał działać wentylator ale gry zrobię mostek na tym czujniku to wentylator działa normalnie i dziwiło mnie to właśnie że każdy pisze że od wentylaotra jest brązowy czujnik który też mam
 
 
kris2828 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 102
Skąd: ZMY/Gorzów Wlkp.



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 18:43   

sprawdź czy masz może czujnik przy silniku http://imageshack.us/phot...0206004hg4.jpg/ jak masz to podłącz wiatrak do niego
 
 
kangaroo69 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 562
Skąd: Lubelszczyzna



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 18:51   

Własnie,a tak własciwie to sproboj podłaczyc do brazowego na trojniku:)
 
 
cycu-x 



Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 20:44   

jak zrobiłem mostek na tym czujniku co nikt nie ma, to pod odłączeniu kostki z brązowego czujnika wentylator się załącza, a czy działa przy przegrzaniu silnika sprawdzę rano, przychodzi mi teraz taka myśl że ktoś wymienił wentylator i włączył szeregowo czujnik ze starszego rovera i dlatego po zmostkowaniu wentylator reaguje na czujnik na trójniku, a czujnik na chłodnicy z tego co się dowiedziałem reaguje wcześniej być może ktoś miał problemy z przegrzewaniem silnika,


proszę o ustosunkowanie się do mojej teorii

[ Dodano: Pią Sty 20, 2012 20:44 ]
nie ma opcji podłączenia do brązowego czujnika gdyż komputer steruje wentylatorem na podstawie odczytów z czujnika a nie jak w pozostałych autach włącz wyłąćz
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 21:27   

Panowie alr to nie jedyny model, który tak ma. Rovery 400 z Dieslami maja czujniki w chłodnicy a żaden z nich nie jest wykorzystany.

W nowych Modelach 25 i 45 można sie spotkać z wiszącym kablem obok czujnika położenia wało bo nie ma impulsatora a przewód zostawili w instalacji.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
kangaroo69 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 562
Skąd: Lubelszczyzna



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 22:04   

cycu-x napisał/a:
nie ma opcji podłączenia do brązowego czujnika gdyż komputer steruje wentylatorem na podstawie odczytów z czujnika a nie jak w pozostałych autach włącz wyłąćz

Nie wiem o co chodzi z tym wlącz-wyłącz :?: Skoro na trójniku jest brązowy czujnik i u innych on działa to u Ciebie też powinien :wink: Wypnij ten z chłodnicy i podłącz brązowy, zobaczysz co się stanie. Rozumiem że wiesz jak długo trzeba czekać żeby włączył się wentylator :razz: Temperatura z brązowego czujnika to sygnał dla komputera, nie ma chyba włącz-wyłącz a przynajmniej nie rozumiem jak by to się miało odbywac :???:
_________________
http://www.ekmoto.pl/KONKURS-a13_0.htm
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Nie Sty 22, 2012 10:54   

Sprowadził auto rzeźbione i teraz tak jest, chłodnica jest nie z tego modelu (a może i auta?).
To czujnik bimetaliczny, resztę sobie doczyta sam i wysunie wnioski.
 
 
 
cycu-x 



Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Sty 22, 2012 22:53   

byłem w serwisie i dowiedziałem się ze ten moden tak ma bo to jest wersja na hiszpanie i dlatego na 2 czujniku, a teksty typu auto rzeźbione wymień silnik itp to kolego zatrzymaj na siebie bo tak naprawde w dup.e byłeś i g.wno widziałeś a wypowiadasz się jak byś się znał, temat zakończony
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Nie Sty 22, 2012 22:59   

Jeszcze nie dorosłeś jak widzę... przejawiasz agresją niebywale chodź nic Ci nie napisałem co by miało ją wywołać...
Zastanów się zanim kogoś zaczniesz obrażać, bo to świadczy tylko o Twojej małostkowości.
Zaznacz proszę gdzie napisałem że masz wymienić silnik?

Zresztą co ja będę z Tobą gadał...
 
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 22, 2012 23:04   

cycu-x napisał/a:
byłem w serwisie i dowiedziałem się ze ten moden tak ma bo to jest wersja na hiszpanie
Zmień serwis. Ile osób ma Ci powiedzieć, że to nie jest rozwiązanie stosowane standardowo w Twoim modelu samochodu?
cycu-x napisał/a:
bo tak naprawde w dup.e byłeś i g.wno widziałeś

A za takie odzywki nagroda dla Ciebie w postaci ostrzeżenia.
Ostatnio zmieniony przez Adrian Nie Sty 22, 2012 23:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10896
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Sty 22, 2012 23:10   

goosfraba Panowie ;)
cycu-x, a mógłbyś napisać gdzie byłeś w serwisie?
w naszej okolicy nie ma dużo warsztatów nie bojących się roverków, więc każda informacja się przyda :cool:


Swoją drogą dziwne, że na Hiszpanię akurat daliby modyfikację układu chłodzenia skoro tam jest klimat w sumie podobny do naszego (może poza zimą) :hm:
no i że żadne dane fabryczne o tym nie wspominają...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Nie Sty 22, 2012 23:12   

Dajmy sobie spokój, rozmowa z tą osobą niema sensu, zaraz wróci bo kolega jednak ma inny samochód a serwis się pomylił i dalej szuka co to za czujnik...
Kolejne osoby napiszą że ma chłodnicę z innego auta, ten dalej będzie Twierdził że ma wyjątkowe auto, model unikalny, jedyny taki egzemplarz i wszyscy się mylimy przecież, bo co my możemy wiedzieć...
Ja wiem co to jest i dlaczego tam jest, z chęcią bym nawet odpowiedział ale jakoś nie mam ochoty takiej osobie pomagać... a odpowiedź taka prosta, wystarczyło poprosić a nie obrażać.


Jak dla mnie to temat do kosza.
 
 
 
Tommek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 151
Skąd: Przemyśl / Kraków



Wysłany: Nie Sty 22, 2012 23:35   

nie wiem po co ta zbędna dyskusja, skoro w ostatnim temacie kolega cycu-x wylatuje z takimi tekstami:
cycu-x napisał/a:
problem rozwiązany problemem był czujnik termiczny na chłodnicy co nie którzy twierdzą że takiego nie ma ale jednak jest przyjechał kolega takim samym szybka przekładka i działa. pozdrawiam


cycu-x napisał/a:
powiedziałem temat zamknięty niech ci kolega leszczu wytłumaczy albo zajrzyj do książki serwisowej powiem ci tylko jedno że jak nie masz pojęcia o naprawie albo nie jestem pewny to nie wypowiadaj się bo wprowadzasz w błąd


niech się radzi swojego kolegi i serwisów skoro taki mądry. Też uważam że temat powinien pójść do kosza.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 08:05   

Tomi_114 napisał/a:
Rovery 400 z Dieslami maja czujniki w chłodnicy a żaden z nich nie jest wykorzystany.

nie masz racji bo są podłączone, to w 45 nie są podłączone i pełnią rolę zaślepek
bez klimy jak u mnie podłączony jest tylko jeden a w wersji z klimą podłączone są obydwa czujniki
w Rave masz wszystko pokazane
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Pon Sty 23, 2012 19:13   

szoso napisał/a:
Tomi_114 napisał/a:
Rovery 400 z Dieslami maja czujniki w chłodnicy a żaden z nich nie jest wykorzystany.

nie masz racji bo są podłączone, to w 45 nie są podłączone i pełnią rolę zaślepek
bez klimy jak u mnie podłączony jest tylko jeden a w wersji z klimą podłączone są obydwa czujniki
w Rave masz wszystko pokazane


Rave.... hmmm to świadczy, że jest sie teoretykiem... i tak to spostrzegam....

To co pisze to na podstawie samochodów, które naprawiałem lub robierałem na części pierwsze. Pojawia się kolejne diesle na części lub w całości to porobie fotki. Niestety nie raz sie przekonałem, że teoria często nie jest zgodna z tym co jest w praktyce.

Rozbierałem ostatnio 420D z klima i żaden czujnik nie był podłączony. Ale ok niech będzie, że nie mam racji :)
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 24, 2012 07:42   

Tomi_114 napisał/a:
Rozbierałem ostatnio 420D z klima i żaden czujnik nie był podłączony

ja mam SDI i jeden czujnik mam podłączony (nie mam klimy), po złączeniu tych dwóch przewodów od niego załącza się wentylator, więc nie jest on tam dla parady
wiesz gdybym się opierał wyłącznie na Rave to bym nic nie pisał, więc nie rób ze mnie teoretyka :wink:
proszę to mój temat żebyś nie pomyślał że jestem gołosłowny
http://forum.roverki.eu/v...o+wy%B3%B1cznik
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214 1.4 16V '95] Urwany czujnik poł.wał.
marekpodcz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Wto Sie 14, 2007 21:14
AndrewS
Brak nowych postów [R214] Czujnik temperatury...
flynn Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Kwi 08, 2011 21:45
flynn
Brak nowych postów [R214] czujnik czy instalacja ?
JacK Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sob Gru 11, 2010 10:15
JacK
Brak nowych postów [R214 Si] Wtyczka czujnik predkosci
poziom1989 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Paź 04, 2014 21:10
poziom1989
Brak nowych postów [R214 Si, 99] czujnik temperatury, termostat
kumululu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Maj 15, 2008 22:17
kumululu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink