Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] kolizja potrzebna szybka pomoc
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] kolizja potrzebna szybka pomoc
Autor Wiadomość
Rover666 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pią Gru 16, 2011 20:03   [R200] kolizja potrzebna szybka pomoc
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 Rok produkcji: 1999

Drodzy forumowicze

potrzebna pilna pomoc. W drodze do wroclawia w Łodzi wjechalem w inny samochod i uszkodzilem chlodnice caly plyn wyciekl. Czy w takim stanie dojafe do wroclawia biorac pod uwage dosyc niska temperature powietrza. Czy raczej zdecydowanie to odradzacie. Z ubezpieczenia mam mozliwosc odholowania auta do najblizszego mechanika ale niespecjalnie mnie to urzadza.czy ktos z łódzkich forumowiczow posiada chlodnice na zbyciu moze?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 16, 2011 20:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Gru 16, 2011 20:07   

Bez chłodnicy sprawnej nie dasz rady zajechać.
Cholera wypiłem 2 piwa bo jestem z Łodzi ale w auto nie wsiądę.
Gdzie stoisz może by holować auto do Krzyśka na Rojną w Łodzi.
Jesteś w stanie zorganizować sobie jakiś transport do domu.
Masz jakieś baniaki przy sobie.
Możesz gdzieś wody dużo nabrać.
Jak mocne są to uszkodzenia.
Woda kapie czy zleciało całkowicie.
 
 
Rover666 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pią Gru 16, 2011 20:34   

Jestem na trasie na katowice na ulicy rzgowskiej na skrzyzowaniu z dachowa.uszkodzenia nie sa duze reflektory cale maska lekko wygieta. Wyglada na to ze tylko chlodniva poszla. Zbiorniczek oproznil sie caly w przeciagu kilku minut. Moze jak zamknie sie duzy obieg chlodzenia to ominie chlodnice?wlacze nawiew kupie duzo wody i moze cos z tego bedzie.stoje pod monopolowym wiec kupie troche wody doleje do zbiornika i zobacze co sie bedzie dziac. Dam znac co i jak.pozdro i dzieki za szybkaodpow iedz

[ Dodano: Pią Gru 16, 2011 20:34 ]
Dolalem wody ale momentalnie wszystko wycieklo przez jakas nieszczelnosc z prawej strony patrzac od przodu.moze to nie clodnica a jakis wezyk?termostat powinien chyba sie zamknac juz zatem wyciek jest poza chlodnica?czy zamknie sie dopiero jesli jest jakas ciecz w ukladzie?chyba jestem w ciemnej du..e :-\
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Gru 16, 2011 21:10   

Niestety tak duży wyciek odrzuca dalszą możliwość jazdy autem.
Przykro mi kolego ale tylko laweta wchodzi w grę.
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pią Gru 16, 2011 21:14   

Rover666 napisał/a:
wszystko wycieklo przez jakas nieszczelnosc z prawej strony patrzac od przodu


z prawej strony jest wąż dolny chłodnicy od spodu, mogło Ci wyłamać ten króciec co wystaje, ewentualnie dziura jest gdzieś na dole. Raczej nie uda Ci się tego zatamować. Może znajdziesz gdzieś nawet mniejszą chłodnice póki co i jakoś dojedziesz.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Pią Gru 16, 2011 21:23   

Jak masz linkę to mogę Cię odholować, poza tym nie godź się na wywózkę auta do ja...lu na brukowej. Tam łapówki dają firmom ubezpieczeniowym i później są same problemy z odebraniem/naprawą auta, poza tym rzeźbiarze.

[ Dodano: Pią Gru 16, 2011 21:23 ]
Jak potrzebny Ci wąż dolny to akurat taki mam. Miałem go wymienić u siebie, ale okazało się że u mnie była rzeźba z chłodnicą, a przewód ok. Jestem z Łodzi także mogę podjechać
 
 
 
Rover666 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pią Gru 16, 2011 22:06   

Na razie wstrzymajj sie.jestem w trakcie zalatwiania rozwiazania problemu

[ Dodano: Pią Gru 16, 2011 22:06 ]
Szczescie w nieszczesciu ze do monopolowego prxy ktorym stalem podjechal jakis jegomosc ktory okazal sie mechanikiem ktory ma zaklad 100 metrow dalej.podjechalismy zobaczyc co i jak i okazalo sie ze urwal sie bolec w lewym rogu przy chlodnicy i przez niego wsxystko sie wylewalo. Wkrecil srube walna poksyline i mozna jechac. Dziekivza dobre checi. Jak ktos z lodzi bedzie mail stloczke we wroclawiu to moze liczyc na moja pomoc ;-)
 
 
kris2828 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 102
Skąd: ZMY/Gorzów Wlkp.



Wysłany: Pią Gru 16, 2011 22:14   Re: [R200] kolizja potrzebna szybka pomoc

[quote="Rover666"]Drodzy forumowicze

Z ubezpieczenia mam mozliwosc odholowania auta do najblizszego mechanika ale niespecjalnie mnie to urzadza.

pewnie masz ale nie za darmo, 3 dni temu dzwoniłem do PZU to za 40km drogi chcieli ode mnie prawie 200zł więc nie wiem na czym polega ich ta pomoc jeżeli i tak trzeba płacić.
 
 
Rover666 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Nie Gru 18, 2011 19:32   

Udało się odjechać do domu bez większych problemów po drodze. Wyciek płynu praktycznie został w całości powstrzymany, aczkolwiek dzisiaj rano zauważyłem plamę pod zderzakiem, ale chłodnica i tak do wymiany pójdzie.
Tak czy inaczej na forum znalazłem kilka postów na temat naprawy auta po frontowych stłuczkach, więc dla ścisłości chciałbym się upewnić, czy wszystko dobrze zrozumiałem.
Na pewno do wymiany pójdzie przedni pas wraz z dolną belką, w zestawie na TomaTeam za około 200 zł:

http://www.tomateam.pl/sk...&m_dzial=&c=193

Zderzak oczywiście oraz maska do wymiany, aczkolwiek maskę to chyba najpierw wyklepię bo to najmniejszy problem. Od reflektorów popękały plastikowe zaczepy i nie wiem czy można z tym coś zrobić, bo sam reflektor jest cały i sprawny. Może dałoby się wymienić same plastiki? Trudno ocenić stan wentylatora i chłodnicy klimatyzacji, ale myślę, że nic się im nie stało. Okaże się po zdjęciu zderzaka.
Czy jest coś jeszcze na co powinienem zwrócić uwagę? Boczne prowadnice wyglądają na proste. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Gru 18, 2011 20:18   

Pas przedni, zderzak, maskę i belkę pod zderzak (tą rurkę, do której przykręca się zderzak pod tablicą rejestracyjną) proponuję kupić używane oryginalne. Będzie lepiej i taniej (ważne, aby nie było już wcześniej naprawiane). Lampy możesz spokojnie kupić zamiennik (ważne aby było to DJ AUTO, a nie DEPO). Nowe lampy będą świeciły dobrze i dobrze wyglądały. Chłodnice lepiej kupić nowe, tylko nie kupuj najtańszych, bo najtańsze uszczelniane są gumowymi origami i się do niczego nie nadają.
 
 
kondzio508 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 400
Skąd: B-stok



Wysłany: Pon Gru 19, 2011 06:54   

Tomi napisał/a:
DJ AUTO,


A ja odradzam tą firmę lamp ..

Kupiłem na allegro własnie tej firmy i do dziś swiatła świecą po drzewach zamiast po drodze , poprostu nie idzie ich wyregulować , ponieważ regulacja sie konczy na dziwnej wysokosci tych że lamp , teraz już po fakcie , ale jak bym miał kupować to szukał bym uzywanych ale orginały :(
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Gru 19, 2011 08:52   

kondzio508 napisał/a:
Tomi napisał/a:
DJ AUTO,


A ja odradzam tą firmę lamp ..

Kupiłem na allegro własnie tej firmy i do dziś swiatła świecą po drzewach zamiast po drodze , poprostu nie idzie ich wyregulować , ponieważ regulacja sie konczy na dziwnej wysokosci tych że lamp , teraz już po fakcie , ale jak bym miał kupować to szukał bym uzywanych ale orginały :(


Może kupiłeś uszkodzone, lub źle zablokowane przez silniczki wysokości poziomu świecenia.
 
 
Rover666 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 19, 2011 12:49   

Dzięki Tomi za wskazówki. Co do elementów konstrukcyjnych, domyślam się że nie ma różnicy między kontynentalną wersją, a angielską? Idealnie byłoby również trafić na ten sam kolor lakieru. Z tym, że według VIN kolor mojego auta to LQW - antracyt. Jak dla mnie antracyt to bardziej powinien wpadać w czerń niż w granat. Na zdjęciu profilowym aktualny kolor jest bardziej widoczny. W takim układzie nie wiem czy jest sens szukać koloru po jego kodzie. Mam podejrzenie, że auto mogło zostać przemalowane przez poprzedniego właściciela.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Gru 19, 2011 13:13   

Nie jest tak źle :)
Jak byś chciał to w Łodzi stoi jeden anglik z nadpalonym tyłem na części.
Napisz po 21 to dam jakieś namiary bo nie mam notesu w pracy.
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 19, 2011 13:28   

eeeeeeeeeeeee co to za uszkodzenia ? 2 x klepałem cos takiego :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Rover666 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 19, 2011 16:49   

Cytat:
eeeeeeeeeeeee co to za uszkodzenia ? 2 x klepałem cos takiego :)


Jakie by nie były, po kieszeni trochę uderzy ;)

[ Dodano: Pon Gru 19, 2011 16:49 ]
Cytat:
Jak byś chciał to w Łodzi stoi jeden anglik z nadpalonym tyłem na części.


Dzięki za cynk, ale do Łodzi nie tak blisko, raczej rozejrzę się za częściami w mojej okolicy.

Jeszcze jedno pytanie. Pas przedni jest spawany, nitowany, czy tylko przykręcony śrubami do pozostałej części konstrukcji?
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pon Gru 19, 2011 17:40   

Rover666 napisał/a:
Z tym, że według VIN kolor mojego auta to LQW - antracyt. Jak dla mnie antracyt to bardziej powinien wpadać w czerń niż w granat. Na zdjęciu profilowym aktualny kolor jest bardziej widoczny. W takim układzie nie wiem czy jest sens szukać koloru po jego kodzie. Mam podejrzenie, że auto mogło zostać przemalowane przez poprzedniego właściciela.
wg mnie kolor jest ok, też mam LQW ale po zdjęciach to ciężko ocenić
 
 
 
Rover666 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 20, 2011 21:48   

Cytat:
wg mnie kolor jest ok, też mam LQW ale po zdjęciach to ciężko ocenić


Przejrzałem auta z garażu innych forumowiczów i chyba faktycznie ten kolor tak wygląda. Tak czy inaczej, nie jest to chyba najpopularniejszy z kolorów.

Swoją drogą szukałem chłodnicy i natknąłem się na jedna taką oferowaną przez firme RegPlast:

http://allegro.pl/rover-2...1959923583.html

Napisali, że jest to wersja bez klimatyzacji, a w katalogu nie ma innej, a ja mam klimę. Czy ktoś może montował u siebie coś takiego?

Pozdrawiam
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Gru 20, 2011 22:15   

Ja teraz mam coś takiego:
http://allegro.pl/chlodni...1984091048.html

I sprawuje się bardzo dobrze. Różni się tym że ma mniejsza ilość kanałów wodnych ale za to dużo szerszych. Osobiście samochód trzyma mi dobrze temperaturę, wskazówka od temperatury potrafi max 1mm się wahnąć więc raczej jest dobra.
Na którą pokazałeś miałem poprzednio tylko już mocno skorodowaną, ale mimo to także trzymała bardzo dobrze temperaturę.

Myślę że niema to akurat znaczenia jaka chłodnia, jedna jak i druga sprawuje się dobrze.

P.S.
Ja mam auto bez klimy tak więc musisz znaleźć dla siebie z klimą.
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Sro Gru 21, 2011 08:50   

Jeśli masz klimatyzację fabryczną a nie dokładaną później (np. Diavia czy Alex Original), to wskazana przez Ciebie chłodnica nie będzie pasować. Ta do wersji z klimą jest większa, poza tym górne wyprowadzenie węża ma od tyłu, nie z boku. Szukaj czegoś takiego:



KLIK
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
Ostatnio zmieniony przez PTE Sro Gru 21, 2011 11:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [r200] Potrzebna szybka pomoc związana z układem hamulcowym
jrdarus1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Wto Kwi 10, 2012 11:03
TomaszM
Brak nowych postów [ROVER 25] PARKTRONIC POTRZEBNA SZYBKA POMOC!!
slony7 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Gru 23, 2011 17:14
slony7
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R200] OPONY walkowane wiele razy ale blagam szybka o pomoc
Fargo80 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Lis 29, 2011 20:53
tronsek
Brak nowych postów [R200] Problem z odpowietrzeniem - potrzebna pomoc
Bordos Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Nie Wrz 12, 2010 16:53
Tobi_lbn



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink