Forum Klubu ROVERki.pl :: temat wydzielony z "o co chodzi z podpisami?"
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kasjopea
Pon Lut 06, 2012 23:28
temat wydzielony z "o co chodzi z podpisami?"
Autor Wiadomość
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 05, 2012 16:50   

Faktycznie jest to wielki problem, aby admini mogli się wykazać, a nie trzeba było grzebać w kodzie? Czy admini potrafią tylko zamykać wątki i usuwać posty według własnego widzimisie, a nie potrafią tego dopilnować?

Jeśli ktoś deklarował się, że coś takiego może robić, to bądźmy konsekwentni.

Wspominałem Ci, że admin lub mod usunął mi post (nie wiem kto, bo nawet nie miał odwagi lub zbrakło kultury) podając lakoniczną informację, że post niezgodny z regulaminem. Przewertowałem regulamin, który dostałem w linku i nie znalazłem punktu, dla którego post został usunięty. Mało tego prawie identycznej treści post napisał ktoś inny i post ten adminowi nie przeszkadzał i nie wydał się niezgodny z regulaminem.

Odpowiedziałem na lakonicznego maila i napisałem co o tym myślę... jednak brak odpowiedzi.

Więc jeśli daje się adminom i moderatorom jakąś władzę, to można również od nich czegoś wymagać.

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 16:50 ]
MaReK napisał/a:

Jeśli jednak ktoś wychodzi z założenia, że pojawiający się banner na stronie danej firmy będzie równoznaczny z tym, że firma będzie postrzegana w samych superlatywach... to faktycznie, lepiej niech się zastanowi, bo to tak nie działa ;)


Ostatnio rozmawiałem ze znajomym, czy znam firmę, która jest reklamowana na forum, bo go oszukali i zamierza tam zrobić dym.

Mowa o serwisie BMW, którego reklamę umieściło google :P
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 05, 2012 16:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 16:58   

Tomi napisał/a:
Faktycznie jest to wielki problem, aby admini mogli się wykazać, a nie trzeba było grzebać w kodzie? Czy admini potrafią tylko zamykać wątki i usuwać posty według własnego widzimisie, a nie potrafią tego dopilnować?

Faktycznie jest to problem...
Gdyby nie był, nie robiło by się narzędzi wspierających.
Po co robić np. logowanie do forum? Czy nie można zaufać, że każdy napisze prawdę, że post pochodzi od niego? Jeśli dawałoby się panować nad tym to pewnie byłoby to pozostawione. Tymczasem, admin zmieniał komuś podpis, informował go, po czym za chwilę temat powracał. Oczywiście wtedy, Tobie podobni krytykanci twierdziliby, że administracja nic nie robi ;) Także tak źle i tak niedobrze ;)

Tomi napisał/a:
Jeśli ktoś deklarował się, że coś takiego może robić, to bądźmy konsekwentni.

I robią. Jak widzisz niżej napisałeś.

Tomi napisał/a:
Wspominałem Ci, że admin lub mod usunął mi post (nie wiem kto, bo nawet nie miał odwagi lub zbrakło kultury) podając lakoniczną informację, że post niezgodny z regulaminem. Przewertowałem regulamin, który dostałem w linku i nie znalazłem punktu, dla którego post został usunięty. Mało tego prawie identycznej treści post napisał ktoś inny i post ten adminowi nie przeszkadzał i nie wydał się niezgodny z regulaminem.

Czyli jednak coś się dzieje. Ktoś coś robi. Może czasami zbyt nadinterpretując regulmin.
Podałem Ci odnośnie tego przypadku konkretną osobę, żebyś się z nią skontaktował i wyjaśnił.

Twój mail, którego wysłałeś, dziwnie nie doszedł. O czym także Ci wspomniałem.
Zbiegło się to jednak z sytuacją opisu Twojego sklepu, gdzie chciałeś się usuwać z forum i nie chciałeś już drążyć tematu. Zawsze możesz do tematu powrócić, moderator który dopuścił się tego czynu nadal jest na forum i na pewno odpowie ;) Dla mnie też było to trochę na wyrost. Ale nie poruszyłem w końcu tej sprawy.

Cytat:
Więc jeśli daje się adminom i moderatorom jakąś władzę, to można również od nich czegoś wymagać.

Generalnie wszyscy od wszystkich czegoś wymagają ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 16:59   

wydaje mi sie czytajac z boku, bo nie chce wdac sie w szczegoly, ze za wiele spraw jak na jedne watek.

Podpisy - wyznaczcie reguly, ogloscie je i wetdy mozemy egzekwowac. Ciezko karac kogos za nieznajomosc czegos co nie jest ogloszone publicznie. Uwazam, ze jest to sprawa ktora moga zajac sie modowie poszczegolnych kacikow, bo oni najlepiej wylapuja te podpisy. CO TO ZNACZY ze ktos sie nie umie podporzackowac ? chyba po to sa warny, po to sa bany >? nie umiesz uszanowac zasad w naszym klubie, nie ma dla ciebie tu miejsca. AS SIMPE AS THAT.

Wprowadzenie tego , wzburzylo tomiego, bo to jak z acta, ktos gdzies cos postanowil, a my bedziemy za to odpowiadac ;)

Z drugiej strony dziwie sie Tomiemu, ze w ferworze dyskusji, stzrela w kolano klubowi, negujac zasadnosc reklamy, przynaleznosci klulbowej, skoro w innym watku tak bardzo chcial by klub byl aktywniejszy i cos robil, dzialal.

Mam nadzieje, ze to emocje, ktore opadna i powstanie zgodne stanowisko wsyztskich. no prawie ;) ale ci sie beda musieli dostosowac .


TO tak jak dyskusja o PL znakach. JA powiedzialem, ze pisze bez, bo uzywam ang z domyslnego w programach, forach, FB itd. wiec jest mi ciezko sie przestawic :D ALEEEEEEE jak wiekszosc zdecyduje ze chce tylko posty z PL znakami to bede pisal mniej , ale Z POLSKIMI znakami....

na tym polega demokracja ;) MAM swoj glos, ale moge byc przeglosowany, wiec to nie znaczy ze mam rzucac brzozy innym pod nogi czy skrzydla ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Hrabia 




Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 444
Skąd: Lublin

Rover 45

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 17:05   

Ja się nie czepiam ale czego dotyczył wątek? :/

Marek, odpal w sprawy klubowe>forum i www temat np. "propozycje zmian i roszerzenia funkcjonalności forum".
Wiem że zaraz będzie milion sugestii (a może tylko dwie) ale może trafi się coś co godne będzie zainteresowania. Pod warunkiem że w 10 minut nie znajdzie się 10000 malkontentów którym się nic nie będzie podobać. Oczywiście nie wiąże się to z tym konkretnym wątkiem w którym piszemy ale da się dostrzec że jest sporo osób które chcą jakichś usprawnień, widzą błędy i problemy.

W przypadku Tomiego i innch instytucji może faktycznie bardziej opłacalne będzie dodanie bannera na forum niż posiadanie jakiegoś tam koloru nicka którego i tak większoś nie widzi.

I tu np. propozycja "banner za wspiercie finansowe"

Przepraszam Tomi że akurat Ciebie podalem za przykład. Niczego nie sugeruję.

Kolega Tomi_114 może zapragnąć usprawnienia komunikacji z zarządem, administratorami czy watykanem. W sprawie kolegi Tomi_114... no kłania się jakiś brak przyjętych standartów "obsługi" (też nikomu nie wypominam).


Po wszystkim odbędziecie sobie z zarządem/adminami/modami naradę co warto wprowadzić i co jest możliwe do wprowadzenia i sukcesywnie można coś działać.

Boże... ale offtopa pierdykłem :)

Ok. Ja już milczę. Po propzycji jednego działu do dziś mam zgagę... czuję że po tym poście będzie tylko gorzej :/
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 17:08   

Hrabia ale właśnie taki jest cel wyświetlania bannera, ale to indywidualna kwestia pomiędzy instytucją wspierającą, a Zarządem.

Co sugestii na forum/stronie, taki temat jest ;) Brałeś tam nawet udział ;P

Do zobaczenia późny wieczorem ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 05, 2012 17:08   

maniaq napisał/a:

Z drugiej strony dziwie sie Tomiemu, ze w ferworze dyskusji, stzrela w kolano klubowi,


Ponieważ bardzo często czuję, że to nie jest już mój Klub. Zgodnie z dyrektywą Joa złożyłem na MaReKa ręce rezygnację i prośbę o usunięcie konta. Rozmawialiśmy jakiś czas na ten temat (nie będę pisał o czym, ponieważ była to rozmowa prywatna) i to on odwiódł mnie od pomysłu usunięcia konta z Klubu.
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 17:19   

Wiesz najlatwiej palic mosty, trudniej je budowac...

Zaangazowalbys sie skoro masz wiedze, czas i dostep do informacji - proste EPC, proste katalogi, do ktorych my nei zawsze mamy dostep, informacje ktore niejako dostajesz od innych, bo dla Ciebie roverki do praca i pasja, a dla innych to tylko pasja... Przykladowo mam jedna prace na kortach, druga zdjecia od czasu do czasu, a forum i rowerki - to czas wolny, takie realia.

TO z jednej strony jestes czy nie jestes w klubie ? bo zlozyles rezygnacje, ale marek cie odwiodl od tego . Skoro piszesz tzn. ze jestes i Ci jakos zalezy. Jak chyba innym piszacym.


CO do tematu, IMHO zabraklo informacji i przejrzystosci zasad, przy wprowadzaniu tego usprawnienia.

Nie myli sie ten kto nic nie robi.... Marek poprawi, ze instytucje wspierajace beda w skrypcie jako klubowicze, wiec nie wiem o co tyle halasu. Niech dzialaja, zamiast tu bic, piane, w innym watku pogadajcy np o roli instytucji wpsierajace, bo jak widac sa osoby ktore sie prosza SIC ! klub o informacje na ten temat,,,

Jezeli do mnei by klienci pukali i pukali... to bym na chleb nie zarobil O_o to cos tu zarzad sie nie spisuje...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 05, 2012 17:29   

maniaq napisał/a:
Wiesz najlatwiej palic mosty, trudniej je budowac...

Zaangazowalbys sie skoro masz wiedze, czas i dostep do informacji - proste EPC, proste katalogi, do ktorych my nei zawsze mamy dostep, informacje ktore niejako dostajesz od innych, bo dla Ciebie roverki do praca i pasja, a dla innych to tylko pasja...


Przez 12 lat "buduję te mosty" a nie mając wiedzy co jest potrzebne, trudno zgadywać. Zresztą wiele osób wie, że na taką pomoc mogą liczyć... co zresztą nieraz deklarowałem.

Niestety coraz częściej w zamian za pomoc od klubu dostaję kopa w dupę.
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 17:48   

Ale tak jak w watku o informacjach o MG, mozesz przeciez zamieszczac takie informacje nie pytajac o zgode zarzadu . Kto chce to zajrzy , kto nie czuje potrzeby wiedziec co sie dzieje w le mans , czy BTCC nie przeczyta chocby bylo na glownej stronie klubowej z podpisem wszystkich czlonkow zarzadu.

Mozesz od swojej strony , strony wspierajacej napisac czego oczekujesz od klubu w sensie biznesowym, jak by byl brak odp jak u tomiego_114 to bedzie podstawa do interwencji.

Nie wiem na czym rzeczony kop ma polegac ?

IMHO najwiekszym kopem jaki dostajesz jest watek o nierzetelnych sprzedawcach. Mnie by zalezalo na wyprostowaniu spraw tam opisywanych. Ale jezeli o to chodzi to forum nie moze moderowac takich rzeczy, bo ktos zle pisze o instytucji wspierajacej. Wiem jak to jest, ze czesc ludzi potrafi byc niezadowlona, bo chce miec czesci na wczoraj, bo sie auto popsulo, wiec potrafia dzwonic i w niedziele wieczorem, czego nieraz bylem swiadkiem na spocie... Ale jest tez sporo spraw ktore sie ciagna miesiacami- te opisywane. To jest cos co moze innych zniechecac. Znamy sie osobiscie, czesci itp odbieram osobiscie, jak musze to czekam na czesci , jak z tarczami 282, czy teraz z uszczelniaczami :) i nie mam z tym problemu. Moj wybor, ale tez bylby niezadowolony jakbym zaplacil i nie dostal to za co place. Twoj watek z listwa pokazuje ze masz podobne stanowisko.

To ze na forum probuje sie robic rozne porzadki... dajmy im szanse, nie wszystko wychodzi super, ale probuja, a sprawa podpisow to IMHO krok w dobra strone, tylko zle wykonany ;)

Pisalem juz - Marek poprawil, powinien sie temat skonczyc.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
rovek 




Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 19:30   

Hrabia napisał/a:
Marek, odpal w sprawy klubowe>forum i www temat np. "propozycje zmian i roszerzenia funkcjonalności forum".
Wiem że zaraz będzie milion sugestii (a może tylko dwie) ale może trafi się coś co godne będzie zainteresowania. Pod warunkiem że w 10 minut nie znajdzie się 10000 malkontentów którym się nic nie będzie podobać. Oczywiście nie wiąże się to z tym konkretnym wątkiem w którym piszemy ale da się dostrzec że jest sporo osób które chcą jakichś usprawnień, widzą błędy i problemy.
Osobiście mam pare sugestii, jeżeli ktoś chciałby wysłuchać proszę o założenie takiego tematu i poinformowanie mnie, gdyż jestem zapędzony i mogę go nie zauważyć. Tyle offtop.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 20:27   

poraza mnie taki ton wypowiedzi rovek...

Inni maja zalozyc temat w ktorym ty obwiescisz co i jak ma byc zrobione :D Zalozenie watku pewnie byloby mniej czasu niz pisanie tutaj takich TXT :rotfl: ale ok poswiece sie, napisz mi prosze jak ma byc zatytuowany , to zaloze go dla ciebie z dedykacja :D

Jakbym mial uwagi to bym o nich napisal :) a skor mi nic nie przeszkadza, to sie nie odzywam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 05, 2012 20:33   

MaReK napisał/a:

Twój mail, którego wysłałeś, dziwnie nie doszedł. O czym także Ci wspomniałem.


Przesłałem Ci go, więc chyba nie masz wątpliwości, że istnieje... albo to Jan Bąk napsiał :)

MaReK napisał/a:
Zbiegło się to jednak z sytuacją opisu Twojego sklepu, gdzie chciałeś się usuwać z forum i nie chciałeś już drążyć tematu.


Myślałem, że przynajmniej Ty nie będziesz miał problemu z rozróżnieniem Tomiego i firmy... A problem nie dotyczył firmy.
 
 
rovek 




Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 20:47   

maniaq, wpadłem we własne sidła. Źle ująłem to, co chciałem przekazać. :razz: Chodziło mi o to, że jeżeli administracja byłaby zainteresowana innowacjami i chciała by dowiedzieć się czego potrzebują użytkownicy to służę pomocą.
maniaq napisał/a:
Zalozenie watku pewnie byloby mniej czasu niz pisanie tutaj takich TXT :rotfl:

Wybacz, wczułem sie w temat. :mrgreen:
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 20:50   

TOmi, powiedz mi tak na chlopski rozum, bo nie jestem moze na bierzaco, o co chodzi z modami. Wiem ze byly jakeis posty kasowane, nie wiem za co.

Teraz chodzi o podpisy- stopki...

Piszemy w tym watku o wspieraniu klubu, instytucji , prowadzeniu dzialalnosci gosp. , @ ktore nie doszly.

Powiedz tak porsto z mostu, o co chodzi ?



Szczerze to ja tez nie odrozniam Tomi od Tomateam na forum, bo na forum piszesz jako Tomi, osoba, ale masz podpis instytucja wspierajaca. Nie ma co tu rozgraniczac ze teraz piszesz jako tomi prywatnie, a teraz tomi jako instytucja wspierajaca. Dla mnie to sa szczegoly, jezeli chciales sie wycofac jako instytucja wspierajaca, bo masz ku temu powody, to trzeba napisac, ze nie ty a Firma tomateam zaprzestaje wspierac...

Widze ze nawarstwia sie tutaj sporo niedomowien, niejasnosci - jak z regulaminem podpisow, ale tez nie widze dobrej woli - na zlosc mamie naluje sobie do zupy vel: i usune stopke...

Dzis mam chwile, jako bezrobotny i nadrabiam pewne zaleglsoci, ale nei dam rady przeczytac co kiedy sie wydarzylo i co sie stalo,,,,, a dziwny jestem , bo chialbym zrozumiec.

Jezeli wpiernicam sie miedzy wodke a zakaske, to prosze napisac, maniak idz juz spac i naprawde uszanuje... choc jak jest pranie jakis brudow publicznie to chcialbym to zrozumiec O CO TU CHODZI >? Jako kllubowicz i czlonek - prosze sie nie smiac - tej spolecznosci... wirtualnej , a bardzej klubowej, takiej ktora spotka sie na spocie, zlocie, ale tez w pubie i w weekend ;) a cos atmosfera sie zagescila :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Hrabia 




Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 444
Skąd: Lublin

Rover 45

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 20:52   

maniaq, a z Twoim tonem wszystko jest ok?

Marek z całą pewnością wie o co mi chodziło i wie też z jakiego powodu ja unikam zakładania tego typu tematów. Wcale też nie dziwię się koledze rovek że się nie wychyla z z tylko jemu znanych powodów.
A tak na marginesie to raczej zarząd/administracja/moderacja powinna wyjść z taką inicjatywą jeśli oczywiście czują taką potrzebę. Czują? - ok. Nie? - też ok.

Bardzo łatwo na tym forum stać się obiektem do drwin jeśli jest się "Tylko" sympatykiem.
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Lut 05, 2012 20:58   

Mylisz się Hrabia.
 
 
 
Hrabia 




Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 444
Skąd: Lublin

Rover 45

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 21:00   

Przemas83, nie bardzo wiem w czym ale ok. Pewnie we wszystkim. Jestem tylko człwiekiem. :)
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 21:00   

Ale widze ze uprawiacie tutaj polityke teorii spiskowych, ktorych JA chce uniknac, kazdy ma takie same prawa do pisania, czyz nie ? Kazdy ma takie same prawa do ZAKLADANIA tematow , czyz nie ? Czy ktos zaostal ustzrelony przez administracje, za to ze sie przyslowiowo wychyla przed szeregi sugeruje jakies fajne rozwiazania ?


Moj ton byl odpowiedzia na post Rovka. Jezeli sie boi taki watek zalozyc niech napisze. Z adminami i modami - To tak jak z politykami, sa wybierani przez nas DLA NAS :) roznica jedna wielka, ze nikt za to nie dostaje $. Wiec wymaganie by byli na kazde zawolanie jest IMHO nei na miejscu, stad moje oburzenie - sory jak sie poczules jakbym na ciebie naskoczyl, nie to bylo intencja- ze prosi sie modow o zrobienie tego co kazdy moze zrobic sam.

Jakbym mail pomysly jak usprawnic forum klub ITD, to wierz mi nei trzymalbym tego w ssekrecie, tylko podzielil sie tym z innymi, moze by mnie przekonali, ze to nie jest wcale fajne, ze tylko mi sie tak wydaje, moze by pomogli to zrealizowac, .... od pomyslu sie zaczyna, a konczy na gotowym projekcie ktory ewaluuje poprzez pomysly innych , mozliwosci techniczno sprzetowe itp itd...


nei rozumiem, kto i dlaczego mialby sie bac tu pisac.......
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Lut 05, 2012 21:03   

Rozumiem Cię Hrabia,ale chodzi mi o wypowiedz tyczącą się sympatyków.
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 21:12   

maniaq napisał/a:
Z adminami i modami - To tak jak z politykami, sa wybierani przez nas DLA NAS


akurat modów sobie nie wybieramy niestety :) a szkoda...
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink