Forum Klubu ROVERki.pl :: [Forum jako prywatny folwark moderatorów] ciąg dalszy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Joa
Sob Lut 11, 2012 00:43
[Forum jako prywatny folwark moderatorów] ciąg dalszy
Autor Wiadomość
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 09:25   [Forum jako prywatny folwark moderatorów] ciąg dalszy

Rozumiem, że usuwanie postów z tematu, gdzie komuś próbuje się pomóc w usterce samochodu, na początku ustalając pewne fakty jest O
K tak? Pewnie znów ktoś powie, że bredzę, ale do moderatorów można powiedzieć, że nadgorliwość też jest nie za bardzo. Nie zauważyłem, żeby usuwane były z USTEREK TECHNICZNYCH posty typu: coś Ci stuka w przednim zawieszeniu, to sprawdź tylne amor
tyzatory
czyli totalne brednie Dlatego za przesadne uważam usuwanie jakichkolwiek postów które nie są niezgodne z regulaminem.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 09, 2012 09:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
7Tomi 



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Czw Lut 09, 2012 09:50   Re: [Forum jako prywatny folwark moderatorów] ciąg dalszy

kris-tofer napisał/a:
Rozumiem, że usuwanie postów z tematu, gdzie komuś próbuje się pomóc w usterce samochodu, na początku ustala
jąc pewne fakty jest O K tak? Pewnie znów ktoś powie, że bredzę, ale do moderatorów można powiedzieć, że nadgorliwość też jest nie za bardzo. Nie zauważyłem, żeby usuwane były z USTEREK TECHNICZNYCH posty typu: coś Ci stuka w przednim zawieszeniu, to sprawdź tylne amor
tyzatory
czyli totalne brednie Dlatego za przesadne uważam usuwanie jakichkolwiek postów które nie są niezgodne z regulaminem.
Popieram i podbijam. Widzę, iż po walce z 2 modami teraz będą się oni odgrywać. A proszę bardzo. Mój post został usunięty bo nie wnosił nic do tematu... A przykład poniżej... Co wnosi post użytkownika Pływak
?? ??? PO RAZ KOLEJNY MAMY PRZYKŁAD NA PRYWATNY FOLWARK I ZASADĘ, ŻE SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI . A może to radość z mojego błędu bo i tak mogę to odczytać ... ale jeśli tak to pozostawię to bez komentarza. Ważne że moderatorzy
sa tak niesamowicie nieomylni i wypowiadają się niejednokrotnie wszędzie i o wszystkim nie znając kompletnie tematu ale jest ok ok
... POZDRAWIAM
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
Ostatnio zmieniony przez 7Tomi Czw Lut 09, 2012 09:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 09:54   

Kolega friq poprosił mnie o podbicie tematu ponieważ sprawa nie rozwiązana, a odpowiedzi nie było. Chyba rzadko korzystasz z różny
ch for misiu i nie wiesz co znaczy "up" tyle w temacie widzę, że strasznie się nudzisz na co dzień i wylewasz swoje frustracje n
a forum :]
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
7Tomi 



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Czw Lut 09, 2012 09:57   

Pływak napisał/a:
Kolega friq poprosił mnie o podbicie tematu ponieważ sprawa nie rozwiązana, a odpowiedzi nie było. Chyba rzadko
korzystasz z różny ch for misiu kolorowy i nie wiesz co znaczy "up" tyle w temacie widzę, że strasznie się nudzisz na co dzień i wylewasz swoje fru
stracje na forum :]
Co nie zmienia faktu, iż zgodnie z Regulaminem nie wnosisz nic do tematu....
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 10:00   

Poniekąd wnosi, wpisując up, podbija temat tym samym zwiększając jego szanse na rozwiązanie.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 10:00   

Tomi_114 napisał/a:
Co nie zmienia faktu, iż zgodnie z Regulaminem nie wnosisz nic do tematu....
To zgłoś gdzie trzeba, a nie płacz :głaszcze:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 10:12   

walkie, za ''UP'' to się wylatywało na 3 miesiące z forum :D [ Dodano: Czw Lut 09, 2012 10:12 ]
Tomi_114 napisał/a:
PO RAZ KOLEJNY MAMY PRZYKŁAD NA PRYWATNY FOLWARK I ZASADĘ, ŻE SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI
kiedyś był poruszan
y podobny problem ze starą ekipą moderatorów i administratorów, wtedy ci co byli w opozycji teraz robią podobnie...
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 10:13   

... a za trolling na innych forach to jest permanentny ban od razu :]
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 10:13   

kris-tofer napisał/a:
walkie, za ''UP'' to się wylatywało na 3 miesiące z forum
nie kojarzę takiej sytuacji ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 10:19   

Pływak, masz dobry trololing na SB to powinno Ci wystarczyć, bo widzę, że nic tu merytorycznego nie wnosisz do sprawy.
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 10:27   

No mi faktycznie starcza SB bo w sumie po to jest stworzone inni widać wolą wychodzi ze swoimi żalami na forum i szukać problemów
tam gdzie ich nie ma byle tylko jakoś zaistnieć :] Pozdrawiam i EOT
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 10:32   

Pływak napisał/a:
inni widać wolą wychodzi ze swoimi żalami na forum
i o to chodzi, żeby wszystko sobie wyjaśnić nie? bo inni to wchodzą na SB z podobnymi problemami, obsmarują jak trzeba człowieka a potem oczywiście jakieś plotki bo na SB nie prze
czytasz wpisów z całego dnia i głupiemu radość...
 
 
 
7Tomi 



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Czw Lut 09, 2012 10:42   

Pływak napisał/a:
No mi faktycznie starcza SB bo w sumie po to jest stworzone...
Jak widać na dzisiejszym przykładzie po to aby obsmarować i wyśmiać a później być z sibie zadowolonym... Korciło mnie aby odpisać Ci na SB ale jak sie przekonałem już nie raz to i tak nic nie da i w sumie szkoda się odzywać bo jest Reg
ulamin, który jednych dotyczy restrykcyjnie a drudzy mają go głęboko w .... Szkoda tylko, że wieloletni użytkownicy tego forum potrafią skarżyć się i żalić na to co się dzieje tylko w rozmowie face to face
albo telefonicznie a nie mają odwagi napisać tego na forum... bo wielu osobom wydaje się, że zdziwiam i chce zaistnieć... nie po p
rostu to forum przestało mieć taki cel i charakter jaki miało na początku kiedy jeszcze były grupy dyskusyjne... tylko ciekawe ilu
z tych co teraz wiedzą najwięcej i są Panami tego forum pamiętają takie czasy... koniec OT
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 16:15   

niestety, czasem można odnieść wrażenie, że to nasz podwórko forumowe stało się własnością paru osób. Gdzieś zniknął ten fajny, rodzinny klimat. Ciężko mi się z Tomkiem nie zgodzić, bo z małymi przerwami z marką, a przez to z klubem jestem związany od 2003r. i co tu dużo mówić, jest mniej sympatycznie. Wydaje mi się również, że pojawiło się o wiele więcej chamstwa, uszczypliwości i złośliwości. Tego nie było wcześniej. Odnosze również dziwne wrażenie, że próbuje się nasz klub skomercjalizować. Nie wiem czy to usilne staranie aby liczba klubowiczów była jak największa nie odbije się czkawką. Sam zrezygnowałem z bycia klubowiczem, bo coraz mniej podoba mi się taki porządek rzeczy. Poza tym, jest jeszcze parę spraw, które powinny być wyjaśnione w 4 oczy, na żywo np: na zlocie, jednak tak jak Tomi_114 zauważył (wstyd się przyznać) brakuje mi do tego odwagi. To takie moje małe przemyślenia :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 18:26   

Markzo napisał/a:
Wydaje mi się również, że pojawiło się o wiele więcej chamstwa, uszczypliwości i złośliwości.

A daj jakieś przykłady. Z chamstwem trzeba walczyć. Tylko że są różne rodzaje chamstwa, bywają i takie kulturalne ;)

Markzo napisał/a:
Odnosze również dziwne wrażenie, że próbuje się nasz klub skomercjalizować.

A po czym wnosisz ;D ?
Ja uważam, że Klub już dawno powinien zacząć zarabiać na siebie nie tylko licząc na składki Klubowe.

Markzo napisał/a:
Nie wiem czy to usilne staranie aby liczba klubowiczów była jak największa nie odbije się czkawką.

Usilne staranie? Schemat jest zdaję się taki sam wciąż. Chętny opłaca składkę i wspiera tym samym Klub. Oczywiście pewne oszczędności w wydatkach zawsze można zasłaniać wszędobylskim kryzysem, czy ów kryzys finansowy podpierać "zepsutą atmosferą w Klubie". Nie wiem czemu opierasz się tylko na wydarzeniach na forum. Owszem to duża społeczność i starcie się wielu różnych charakterów, jednak na Zlotach czy spotkaniach na żywo jest zupełnie inaczej. Na niewielu zdaje się tych zlotach byłeś, ale chyba zgodzisz się ze mną, że atmosfera tam jest domowa.

Markzo napisał/a:
Poza tym, jest jeszcze parę spraw, które powinny być wyjaśnione w 4 oczy, na żywo np: na zlocie, jednak tak jak Tomi_114 zauważył (wstyd się przyznać) brakuje mi do tego odwagi.

Czyli jakie? Podaj jakieś konkrety ;)
Boisz się powiedzieć własnego zdania na Zlocie :shock:

Markzo napisał/a:
To takie moje małe przemyślenia :)

Oby były Twoje ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Czw Lut 09, 2012 21:07   

Jeśli mogę się wypowiedzieć, bo jestem jednym ze starszych użytkownikow forum, nigdy nie bylem klubowiczem, nie mówie, że nie będe... Na zlotach zapewne zacznę się pojawiać :wink: Jednak z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że sytuacja na forum się zmieniła. Faktycznie jak zauważył Markzo sytuacja na forum się zmieniła, ludzie się troszke pozmieniali, pamiętam, że jak dołączyłem do grona forumowiczów, każdy był chętny pomóc, dodać coś od siebie, dyskusje były luźniejsze. Fakt, wtedy wyglądało troche to inaczej, bo ludzie oprócz tego, że szukali pomocy technicznej, chcieli się po prostu więcej dowiedzieć, byli ciekawi i ogólnie dzielili się wiedzą i doświadczeniami. Dzisiaj ta sytuacja sie zmieniła, fakt jest troche buractwa więcej i ludzi nie rozumiejących zasad panujących na forum, ale mnie np denerwuje generalizowanie, nap. ktoś ma problem i dostaje odp: szukaj tu, tu i tu, temat zamknięty. Skąd pewność, że to akurat to? Nikt chyba nie jest alfą i omegą i nie widząc auta i objawów stwierdzają co jest. Fakt, czasem objawy są typowe i można zasugerować. Ale chyba troche z tym rygorem zaczęto przesadzać. Wywiązywanie się dyskusji na tematy poboczne od głównego zaczęto od pewnego czasu tłumić i ograniczać, kiedyś ew. wydzielono temat i już. Teraz już mało kto inicjuje dalszą dyskusje. Wykruszyło się z forumowej rodzinki również grono miłych, życzliwych i pomocnych użytkowników, to też zrobiło swoje.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3632
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 21:55   

Rowan napisał/a:
Skąd pewność, że to akurat to? Nikt chyba nie jest alfą i omegą i nie widząc auta i objawów stwierdzają co jest.


mi tam sie juz znudzilo pisanie o programowaniu pilota , resetowaniu pamieci adaptacyjnej przepustnicy i uszczelce kolektora ssacego :mrgreen:
mysle ze wybaczycie mi to jak spojrzycie na date dolaczenia do klubu

Rowan napisał/a:
bo jestem jednym ze starszych użytkownikow forum,


yyyy to ja kim jestem ?? ? pradziadkiem ?? ? :lol:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 22:03   

AndrewS napisał/a:
yyyy to ja kim jestem ? pradziadkiem ?


ludzie tyle nie żyją ;))
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 22:15   

Rowan i to są w sumie konkrety. Być może część moderatorów do których skierowana ta uwaga może się pochyli nad tym, że tematy są zamykane zbyt wcześnie. Jednak zgodzisz się ze mną, że niektóre przypadki z miejsca zasługują na permbana ;) Z racji tego, że marka Rover/MG stała się bardziej popularna, a wraz z wiekiem tańsza, zaczynają się pojawiać różni ludzie. Z różnych kategorii społecznych, z różnymi charakterami, wykształceniem itp. itd. Co nie znaczy, że każdego trzeba traktować z góry. Jednak są tacy, którzy już po 3 - 4 postach wystawiają o sobie opinię. Więc podziwiam czasami moderów, którzy znajdą problem, dadzą link i zamkną temat. Nie widzę też problemu, żeby zablokowany temat, został odblokowany na prośbę autora, który stwierdza, że problem nie rozwiązany.

Rowan napisał/a:
Wykruszyło się z forumowej rodzinki również grono miłych, życzliwych i pomocnych użytkowników, to też zrobiło swoje.

Podaj jakiś konkretny przykład? Piszesz o tym, że ktoś znalazł rozwiązanie problemu i nie dzieli się nim tylko próbuje zarabiać? Bo nie bardzo wiem? Kiedyś jak forum powstawało, osób udzielających porad było do wymienienia na placach jednej ręki. Dzisiaj na forum, niemal każdy jest znawcą ;)

AndrewS a jaki masz numer legitymacji ;D ?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 22:18   

Dziwne bo ja musiałem szoso przekupić żeby temat mój zamknął ;-)
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink