Forum Klubu ROVERki.pl :: [Forum jako prywatny folwark moderatorów] ciąg dalszy 2 :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Forum jako prywatny folwark moderatorów] ciąg dalszy 2 :)
Autor Wiadomość
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 11:52   

Moderator jak policjant, jak sie nam dziej krzywda wolamy warna mu daj... jak my cos chlapniemy, to moderator gnebi... dobrze to marek podsumowal :)

Mnie nie dziwi, ze forum jest inne. Ulice w W-wie sa inne niz jak chodzilem do LO, notabene moje LO skasowali ;;((( To ze na SSB przesiaduje inna gwardia, i maja inne tematy, to ... moze po prostu ja sie starzeje i nie mam czasu ne pier dzielenie z nimi o tych glupich demotach i innych kwejkach.

Brakuje mi nieco zyczliwosci, dostrzeganie w komentarzach wpisach innych od razu ataku wrogiego. Nie zgadzam sie z USUWaniem postow, bo np chialbym sie zapoznac z postem Tomiego, bym mogl sam sobie wyrobic opinie czy TOmi przegial, czy mod/adin byl nadgorliwy.


Konstruktywnie, moze kazdy mod moglby dla swojego kacika stworzyc baze linkow, w porstym pliku txt np HGF - link do opisu porblemu , rozwiazan , watkow poruszanych, Kontrolka rezerwy- itd, Zamarzlo paliwo , nie odpala .. .itd, niz tylko suche " poszukaj bylo, temat zamkniety. mozna zrobic prostego screena z zaznaczona stzralka opcja szukaj, oraz bardzioej polecana opcja szukaj googla :) moge sie podjac tego zadania :D kazdy mod po wklejeniu czegos takiego bylby bardziej ludzki, dla swiezakow :) i starej gwardii, ktora pamieta te czasy :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez maniaq Nie Lut 12, 2012 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 12, 2012 11:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Hrabia 




Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 444
Skąd: Lublin

Rover 45

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 11:52   

apples napisał/a:
Hrabia napisał/a:
Nie tak jak teraz... gdzie nie spojrzeć to moderatorem jest apples (bez urazy – tyczy się większej ilości moderatorów).

Nieprawda. Moderatorem jestem w dziale Porady techniczne - kącik R75 i Inne oraz Offtopic (ale tu akurat wszyscy jesteśmy).


Trafiłeś w sedno sprawy. Właśnie ten podział a właściwie jego brak.
Podzielenie serii 100, 200 itd między moderatorów nie wpłynęło by lepiej na skuteczność zarządzania?
Uzasadniałem wcześniej jakie korzyści mogą (nie muszą) z tego popłynąć.

apples napisał/a:
Właśnie tak jest. apples wszędzie nie zamiata, a jedynie kolor mnie zdobi.

Ale nie pomylę się chyba pisząc że jesteś najaktywnieszy? A z tym kolorem jak już wspomniałem nie miałem nikogo konkretnego na myśli. Być może praca części z modów jest cicha i niezauważalna dla mnie stąd moje wnioski w tym temacie.

apples napisał/a:
Hrabia napisał/a:
Wyszukiwarka na forum nie jest doskonała. Pozostaje jeszcze problem sformułowania pytania które jej zadamy a ta czynność pozornie prosta przysparza chyba jeszcze wielu problemów użytkownikom for (forów?) internetowych. Myślę że w sporej mierze właśnie to powoduje nagromadzenie nowych tematów które poruszane były wielokrotnie.

Mam odmienne zdanie. Wyszukiwarka dział dobrze, a lenistwo lub niewiedza niektórych forumowiczów o istnieniu funkcji "szukaj" jest głównym problemem. Kącik R75 znam dosyć dobrze i czytając nowe tematy, wiem że odpowiedz jest na forum w kilkunastu tematach. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę.


Tu chyba też mnie nie zrozumiałeś. Zgadzam się że technicznie wyszukiwarka działa świetnie ale podkreślam trzeba jeszcze odpowiednio dane zapytanie sformułować co może być sporym wyzwaniem dla osób które nie posiadają wiedzy z zakresu mechaniki i budowy aut.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 12:20   

Z każdej odpowiedzi ostatniej po mojej, mogę podpisać się pod kilkoma rzeczami.
Podoba mi się co napisał orson i w sumie w dużym skrócie o to mi chodziło :)
Automat trochę ciężko zbudować w tej kwestii i jeszcze długo pewnie nie będzie takich ;) Gdyby się nam jednak udało, pewnie google by nas kupił ;)

Podoba mi się podejście do sprawy kolegi vmatasa. Podpisuje się pod jego tekstem również.
Kolegów Hrabusia i applesa odsyłam do ustaleń pewnych rzeczy na PW i ew. podzieleniu się tutaj wynikami rozmów. Nie zmieniajcie się na wzajem na siłę, ale spróbujcie znaleźć jakiś środek. Koledzy Hrabia czy Pływak mimo, że klubowiczami nie są, sprawiają wrażenie osób mających pojęcie o sprawie, więc warto może czasem wysłuchać i propozycji i następnie przedyskutować je w gronie adm/mod.

Pozdrawiam,

Ps.
Chuck Norris podrapał węża pod pachami :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Lut 12, 2012 12:25   

Powiem wprost Hrabia,umiejętność pisania nie oznacza inteligencji.
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 12:28   

Hrabia napisał/a:
Trafiłeś w sedno sprawy. Właśnie ten podział a właściwie jego brak.
Podzielenie serii 100, 200 itd między moderatorów nie wpłynęło by lepiej na skuteczność zarządzania?
Jest taki podział. Do każdego modelu jest przydzielony kto inny. Użytkownicy tego nie widzą, bo ze względu na przenoszenie/łączenie/dzielenie tematów dostęp do wszystkich usterek jak i offtopicu mają wszyscy. Nie zmienia to faktu, że ustaliliśmy czyj ogródek do kogo należy i raczej każdy się tego trzyma.

Gonia ma rację co do tego, że na forum się wiele pozmieniało. Ale jet to nieuniknione i związane ze wzrostem liczby użytkowników, a co za tym idzie coraz większym udziałem w ich liczbie zwykłych "konsumentów". Nie da się utrzymać do końca rodzinnej atmosfery wśród tak wielu użytkowników. Dlatego są zloty i spoty, które wbrew Twoim Gosiu przewidywaniom są coraz liczniejsze.

Już kilka razy ze strony Twojej i Tomiego padały zarzuty, że nie jest tak jak byście chcieli. Ale podaj konkrety. Co jest nie tak i co zmienić? Bo na pytania o konkrety Tomi na przykład odpowiadał, że mu się nie chce pisać. To jak rozmawiać? Większość ze zmian spotyka się z krytyką. Tylko jeśli jest krytyka to powinny być też argumenty w postaci alternatywnych rozwiązań, a tych brakuje.

Rozumiem, że jednym z punktów zapalnych jest obecność applesa w gronie moderatorów. MaReK wyjaśnił jak i dlaczego on się w tym gronie znalazł. I póki co jest chyba najlepszym moderatorem z obecnej ekipy.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Gonia 




Dołączyła: 29 Wrz 2001
Posty: 356
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Lut 12, 2012 12:40   

VMatas napisał/a:
Ta cała dyskusja - nie mówiąc już o nazwach jak to powiedział orson trochę jest dziwna i ma jakieś poprzestawiane cele. Dziwi mnie to, w jaki sposób spostrzega się "jakość" forum. Jeżeli moderator pełni swoją funkcję i nie daj Boże "zaczepi" kogoś ze "starych" użytkowników to już on jest zły? I forum już jest nie taki jaki był? Czy to jest sprawiedliwe? I czy o tym trzeba martwic się?


Nie da się być adminem czy moderatorem i nie robić swojej roboty przez pryzmat tego, z kim się to robi. Jeśli mamy patrzeć na forum tylko i wyłączcie przez pryzmat regulaminu (jak automat), to hipokryzją jest wybór Applesa na to stanowisko, bo każdy automat odrzuciłby taką kandydaturę jako niezgodną z regulaminem. Czy nie zgodzisz się ze mną?

Nie twierdzę, że Apples jest z gruntu zły. Twierdzę jedynie, że nie dał się poznać z ludzkiej strony. Nie dał się poznać jako człowiek. A jeśli znamy go tylko wirtualnie, to oceniamy go po tym, jaki wirtualnie był. Dlatego pomimo tego, że może robi wiele dobrej roboty (nie mi to oceniać), każdą lakoniczną odpowiedź można odebrać jako ironię lub drwina wobec osoby której odpowiada... a z pewnością nie bezstronną.

Ponadto moim zdaniem, nie można mierzyć ludzi jedną miarą, bo jak sami napisaliście. Dlatego wydaje mi się, że Applesa można również lubić gdyby tylko dał się poznać.

Najlepszym przykładem tego o czym piszę, może być Orson, który w pierwszym kontakcie wydaje się być suchy, oschły i raczej "bez kija nie podchodź". Okazuje się jednak, że to bardzo życzliwy i przyjacielski gość, który poprzez swój charakter może tracić w pierwszym kontakcie... a z pewnością straciłby, gdyby znany był jedynie wirtualnie.

Wydaje mi się to dobrym podsumowaniem chyba jednak konstruktywnej dyskusji.
_________________
Gonia
 
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Lut 12, 2012 12:41   

Kolejna sprawa,drogi Hrabio.Czy ja powiedziałem,że każdy kto ma własne zdanie jest''be''?
Chyba za bardzo sobie sam komplikujesz pewne sprawy,tą swoją inteligencją.

Prostej sprawy nie możesz zrozumieć?Czy ktoś się czepia,że filozofujesz?
To dlaczego inni nie mogę być sobą?

Jeżeli to ja czegoś nie rozumiem to wytłumacz proszę Twój posta w stosunku do mnie.Ponieważ nie mam w interesie nikogo bronić,ani tym bardziej być kimś innym niż jestem,a jestem sobą i piszę dla siebie to co myślę,a nie na pokaz.
 
 
 
Hrabia 




Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 444
Skąd: Lublin

Rover 45

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 12:42   

kasjopea napisał/a:
Hrabia napisał/a:
Trafiłeś w sedno sprawy. Właśnie ten podział a właściwie jego brak.
Podzielenie serii 100, 200 itd między moderatorów nie wpłynęło by lepiej na skuteczność zarządzania?

Jest taki podział. Do każdego modelu jest przydzielony kto inny. Użytkownicy tego nie widzą, bo ze względu na przenoszenie/łączenie/dzielenie tematów dostęp do wszystkich usterek jak i offtopicu mają wszyscy. Nie zmienia to faktu, że ustaliliśmy czyj ogródek do kogo należy i raczej każdy się tego trzyma.


I dziękuję Ci za rozjaśnienie tej sprawy.

Przemas83 napisał/a:
Powiem wprost Hrabia,umiejętność pisania nie oznacza inteligencji.

Pomyśl o tym pisząc do mnie kolejną wiadomośc na PW. Twoja prawda jest prawdziwsza niż moja.
Dobrze. Masz we wszystkim rację co napisałeś odnośnie mojej osoby i tego kim jestem.
Czy teraz Twój problem wiążący się z moją osobą się rozwiązał?
Ostatnio zmieniony przez Hrabia Nie Lut 12, 2012 12:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Lut 12, 2012 12:43   

Chłopie przestań robić z siebie ofiarę dobrze?
 
 
 
Hrabia 




Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 444
Skąd: Lublin

Rover 45

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 12:47   

Przemas83 napisał/a:
Chłopie przestań robić z siebie ofiarę dobrze?

Dobrze :)
 
 
Gonia 




Dołączyła: 29 Wrz 2001
Posty: 356
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Lut 12, 2012 12:55   

apples napisał/a:
Mam odmienne zdanie. Wyszukiwarka dział dobrze, a lenistwo lub niewiedza niektórych forumowiczów o istnieniu funkcji "szukaj" jest głównym problemem.


Niestety wydaje mi się, że wyszukiwarka działa dobrze tylko tym, którzy potrafią dobrze nazwać problem. W innym przypadku chyba nie.
_________________
Gonia
 
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Lut 12, 2012 12:57   

Hrabio,ale Twoja osoba nie stanowi dla mnie problemu.Twoje wypowiedzi także.I przepraszam,że ta rozmowa zeszła na taki poziom.Tak więc nie zniżaj się do niego,bo pokonam Cię doświadczeniem.Po prostu nie przypadliśmy sobie do gustu.

Dlatego nie kręćmy już dalej tej spirali ok?
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 12:58   

Cytat:
Niestety wydaje mi się, że wyszukiwarka działa dobrze tylko tym, którzy potrafią dobrze nazwać problem. W innym przypadku chyba nie.

Forumowa jest debilna i nie potrafi często dać wyniku prawidłowego nawet jeśli konstrukcja zapytania jest poprawna ;/ Dlatego nad forum jest wyszukiwarka google'a, która trafia praktycznie w każde zapytanie. No ale z tego właśnie żyje google, że rozwiązali schemat zapytań i wyszukiwania na najwyższym poziomie.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Hrabia 




Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 444
Skąd: Lublin

Rover 45

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 13:02   

Przemas83, ok :)
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Nie Lut 12, 2012 13:24   

Ło matko :olaboga: , nie ogarniam tego wszystkiego, wracam do usterek :papa:
 
 
VMatas 




Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 13:48   

MaReK napisał/a:

Forumowa jest debilna i nie potrafi często dać wyniku prawidłowego nawet jeśli konstrukcja zapytania jest poprawna ;/ Dlatego nad forum jest wyszukiwarka google'a, która trafia praktycznie w każde zapytanie. No ale z tego właśnie żyje google, że rozwiązali schemat zapytań i wyszukiwania na najwyższym poziomie.


A wyszukiwarka i nie musi dać odpowiedzi którą śrubkę trzeba odkręcić i jaki element wymienić, żeby problem został rozwiązany. Wystarczy przeczytać tych kilka/kilkanaście tematów i pytający będzie wiedział więcej o swoim aucie - a jak dostaje gotową odpowiedź odkręć to, wyczyść zawór, to nadal nie wie nic. I nie stara się wiedzieć co jest najgorsze, a w ten sposób za nie długo w ogóle nie zostanie kto potrafi odpowiedzieć, jak powoli ludzie przejdą na inne marki...
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
Stanislaw 



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 14:29   

Jestem Sympatykiem na tym forum od blisko 1,5 roku od kiedy kupilem R 45 i pomimo ze przez ten okres auto nie sprawialo mi praktycznie zadnych klopotow czesto czytam o wielu problemach wystepujacych w tym modelu auta,o dpowiedziach jakich udzielaja koledzy z forum.Przez ten czas troche wyrobilem sobie opinie kto zna to auto a kto pisze delikatnie mowiac bzdury.Sam z poczatku napisalem ze dwa posty przyjete przez forumowiczow z kpina i ironia,ale moja wiedza wtedy o tym aucie opierala sie na opiniach sprzedawcow czesci zamiennych ktorzy notabene nie wszyscy,czasem maja ja niewielka.Teraz kupilem Rovera 75 sila rzeczy to auto interesuje mnie bardziej.Pomimo ze nie potrzebuje narazie porad technicznych,nie mam z tym autem zadnych klopotow to w zwiazku z ta dyskusja o koledze applesche powiedziec ze wykonal on w tym dziale bardzo duzo dobrej roboty,uporzadkowal wszystko tematycznie,wszystkie problemy jakie moga wystapic podal nieomal na tacy.Czytajac jego odpowiedzi nie dopatruje sie w nich ironii i kpin z ludzi ktorzy czasem nie potrafia lub nie umieja korzystac z wyszukiwarki,moze zle okreslajac usterke,wydaje mi sie ze stara sie on im pomoc w rozny mozliwy sposob w miare posiadanej wiedzy i pelnionej na forum funkcji.
Jego wiedzy o Roverze 75 tylko mu zazdroszcze.
Nie jestem klubowiczem ze wzgledu na miejsce zamieszkania,nie biore czynnego udzialu w zyciu zjazdowym i spotowym,odleglosc od rodzinnego miasta to 1700 km,ale prawie na biezaco sledze posty i problemy jakie wystepuja na Forum.
Chcialbym podziekowac applesowiza prace jaka wlozyl w usystematyzowanie tematow o R 75 a sadze zebyla niemala.
PS nie znam applesa[b]ani osobiscie,ani nigdy nie pisalem do niego na PW,ani nigdy nie rozmawialismy osobiscie,
Pozdrowienia dla wszystkich
_________________
Stanislaw
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Lut 12, 2012 18:24   

Gonia, niebawem stworzysz cały mój portret psychologiczny który niestety będzie nadawał się tylko do filmu science fiction ponieważ z rzeczywistością będzie miał mało wspólnego. Z drugiej strony faktycznie masz trochę racji bo znasz mnie tylko wirtualnie w przeciwieństwie do kilku osób które poznały mnie osobiście ... fantazja działa.


Stanislaw, nie ma za co dziękować. Dzielę się tym co wiem ... przynajmniej ktoś skorzysta, a nie egoistycznie zabiorę wiedzę do grobu :D
 
 
slax 
Klubowicz





Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 19:51   

apples, Ja ze swojej strony dodam, że fajnie było by gdyby wszystkie kąciki od r 100 do 800 i wszystkie MG były tak opracowane jak R75. Jest na forum grupa ludzi która bdobrze ogarnia poszczególne modele, ale temat R75 jest zdecydowanie bardziej wyczerpany.
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
szoso 




Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 09:00   

Tomi_114 napisał/a:
Tak całkowicie przypadkiem... 2 tematy:

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=76045 pytanie wieloletniego Sympatyka...

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=76069 pytanie Nowego Klubowicza...

Pytania praktycznie o to samo... a Klubowiczowi temat zamknięto... Dlaczego szoso?

Przepraszam ale na jego miejscu bym się zniechęcił za taką pomoc...

pierwszego tematu nie widziałem, również odesłał bym do opcji szukaj, koledze Firq powinna być ona dobrze znana
a co do drugiego to Klubowicz otrzymał pomoc i nie zniechęcił się :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink