Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem ze wskaźnikiem paliwa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem ze wskaźnikiem paliwa
Autor Wiadomość
piotrek78z 



Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Bordon



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 21:37   [R75] Problem ze wskaźnikiem paliwa
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

CZy mial ktos przypadek ze wskaznik paliwa pokazuje cwiartke paliwa a samochod stana z braku paliwa. Po dotankowaniu odpalil bez problemu.

[ Dodano: Pon Cze 02, 2008 21:39 ]
Czy ktos wie o co z tym chodzi??? bo samochod mam 4 dni.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Gru 08, 2010 01:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 02, 2008 21:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 21:45   

... chyba nie :???: wskaźnik R75 znany jest z tego że jak jest mało paliwa to on po odpaleniu przez jakiś czas pokazuje jeszcze mniej niż w rzeczywistości w celu "zwrócenia uwagi" ale żeby pokazywał coś czego nie ma to nie słyszałem.
Może zaciął Ci sie czujnik paliwa (nie wiem czy tam jest pływak czy coś) albo sam wskaźnik :/ jak zatankowałeś podniósł Ci sie wskaźnik ??
 
 
 
piotrek78z 



Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Bordon



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 21:57   

po zatankowaniu wskaznik sie podniosl. W tej chwili opada normalnie, ale boje sie ze znow stane gdzies na drodze. :bezradny:
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 22:04   

to teraz pilnuj, jak dojdzie do tego momentu to patrz potem czy opada czy sie dalej zatrzymał. Jak sie zatrzyma to bedzie trzeba czegoś szukać a jak nie to być może był to pojedyńczy wybryk :smile:
 
 
 
piotrek78z 



Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Bordon



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 22:09   

dzieki. Bede obserwowal :???: :ok:
 
 
mmm888 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 8
Skąd: Wlkp



Wysłany: Wto Cze 03, 2008 22:27   Re: [R75 cdt 2.0 02r] problem ze wskaznikiem paliwa

piotrek78z napisał/a:
CZy mial ktos przypadek ze wskaznik paliwa pokazuje cwiartke paliwa a samochod stana z braku paliwa. Po dotankowaniu odpalil bez problemu.

[ Dodano: Pon Cze 02, 2008 21:39 ]
Czy ktos wie o co z tym chodzi??? bo samochod mam 4 dni.


Halo. Stary ja mam taki sam problem. Zawsze tankuje do pełna i zdarzyło mi się że na ostatniej cwiartce (na wskażniku) auto zawiodło na trasie. Po dotankowaniu jechał dalej. Czyli zle pokazał!!! i To nie jeden raz.

Poza tym od ostatniego czasu dzieje mi sie tak, że wskażnik potrafi pokazać FULL mimo że jest np połowa zbiornika a po ponownym przekreceniu stacyjki pokazuje rzeczywisty stan. Działa jak chce... Ktoś ma jakies wyjasnienie ? :grin:

[ Dodano: Sob Cze 21, 2008 18:51 ]
Ktoś miał taki przypadek ze wskaźnikiem paliwa zeby pokazywał np cały zbiornik a jest polowa i po ponownym przekreceniu stacyjki pokazuje inaczej... ?

Troche to denerwujace i nie ustępuje... :twisted:
 
 
piochu1 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 56
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Cze 27, 2008 11:42   Re: [R75 cdt 2.0 02r] problem ze wskaznikiem paliwa

mmm888 napisał/a:
piotrek78z napisał/a:
CZy mial ktos przypadek ze wskaznik paliwa pokazuje cwiartke paliwa a samochod stana z braku paliwa. Po dotankowaniu odpalil bez problemu.

[ Dodano: Pon Cze 02, 2008 21:39 ]
Czy ktos wie o co z tym chodzi??? bo samochod mam 4 dni.


Halo. Stary ja mam taki sam problem. Zawsze tankuje do pełna i zdarzyło mi się że na ostatniej cwiartce (na wskażniku) auto zawiodło na trasie. Po dotankowaniu jechał dalej. Czyli zle pokazał!!! i To nie jeden raz.


Dokładnie mam ten sam problem w moim R75, zastanawiam się czy problem nie tkwi w zbiorniku - może smok , filtr siatkowy jest zanieczyszczony co sprawia że paliwo nie jest całkowicie wyciągane ze zbiornika
 
 
jacekmarus 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Radom



Wysłany: Pią Cze 27, 2008 13:46   

..panowie a komputer co wam pokazuje, ze ile jeszcze macie paliwa, szczerze to bardzo rzadko patrze na wskazniok, raczej na przejechane km
 
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 27, 2008 13:52   

Osobiście nie miałem takiego przypadku, ale ktoś na forum opisywał problemy ze wskaźnikiem paliwa - jako rozwiązanie : zatankować na full (pod sam korek) i zresetować komputer samochodu - opisane zresztą jest to gdzieś na forum.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Pią Cze 27, 2008 15:04   

argail, było opisywane. Szczegółów nie pamiętam. Budowa zbiornika w R75 nie jest taka prosta, są tam dwie komory, parę pompek, jakieś przewody pomiędzy komorami, a czujnik poziomu paliwa jest prawdopodobnie w jednej z tych komór, co może wyjaśnia, że po postoju wskazanie może być inne niż pod koniec jazdy.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
kamil652 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 147
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 29, 2011 23:03   

mam podobny problem . przekroczyłem ćwiartkę i samochód padł z braku ON.
przeczytałem posty i jest wspomniane ,ze restart kompa moze pomóc ? sprawdzał ktoś?

dodatkowo po zatankowaniu na full i przejechaniu 30 km odbiło w dół ,ale mało 1/4 ćwiartki .
Wcześniej po zatankowaniu ropa szła bardzooo wolno w górę . kurcze sam nie wiem co sie dzieje
_________________
:)
 
 
 
dzienix21 



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 18
Skąd: Dundee , Szkocja



Wysłany: Sro Lis 30, 2011 13:22   

witam,tez mnielem taki problem po zatankowaniu do pelna i przejechaniu jakies 250 km wskazówka dalej wskazywala pelen zbiornik,zaniepokoiłem sie tym wiec stanelem na CPN i zgasilem auto,poczekalem jakies 5min i wskaznik wrócil do normy,od tego czasu jest ok mysle ze to bylo tak jednorazowo,pewnie cos sie zacieło i to przesto pozdrawiam
 
 
kamil652 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 147
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 30, 2011 22:05   

teraz to mam cykora jechać bo jak dojdzie do ćwiartki i zgaśnie to bedzie kiepsko . Obecnie przejechałem 200 klocków i spaliłem wg. skaznika 1/4 baku
_________________
:)
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Czw Gru 01, 2011 20:45   

kamil652, pompa w baku walnięta najprawdopodobniej... A jeśli faktycznie są błędne wskazania, to rozbierz i pomierz potencjometry i bd wiedział czy sprawne...
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
kamil652 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 147
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 08, 2011 23:06   

kurcze tak sie zastanawiam , co ma pompa do wskazania na zegarach ....pompa chyba powinna podawać paliwo
_________________
:)
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Gru 09, 2011 09:57   

Rowan napisał/a:
kamil652, pompa w baku walnięta najprawdopodobniej... A jeśli faktycznie są błędne wskazania, to rozbierz i pomierz potencjometry i bd wiedział czy sprawne...
kamil652 napisał/a:
kurcze tak sie zastanawiam , co ma pompa do wskazania na zegarach ....pompa chyba powinna podawać paliwo
pompa powinna podawać paliwo , ale też ma za zadanie przepompować (wracające paliwo) do drugiej części zbiornika i wyrównać poziomy w obu częściach zbiornika. Jak tego nie robi , to mikroprocesor w zegarach przelicza wskazania czujników nieprawdziwie do sytuacji w zbiorniku. Wygląda na to , że nie są wyrównywane poziomy paliwa w obu częściach zbiornika i pompa ciągnie z jednej części, ale przyczyny mogą być też inne np. przytykają się przewody w zbiorniku. Tak czy tak , trzeba zaglądnąć do zbiornika jak też radzi Rowan.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
volverin 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 40
Skąd: krakow



Wysłany: Sob Gru 17, 2011 20:03   

hej! Panowie a ja mialem podobna sytuacje ze 1/4 baku i nie odpalil pomka OK w zasadzie wszystko bylo OK problem rozwiązał p. Midowicz gdy zajrzal do baku tam jest wężyk czy cos takiego co pobiera paliwko, byl luzny i wystawal ponad poziom paliwa wiec nie zassysal ON a po zatankowaniu ponad polowe baku odpalal od kopa wiec wg mnie problem moze byc z tym wężykiem.
 
 
kamil652 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 147
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 20, 2011 00:03   

wiec tak ... po 2 tg. walki sprawa wyglada tak ,ze rozebrane zostały w baku i wyjęte te dwie plasikowe obudowy . Do jednej i drugiej jest przymocowany plywak i okazuje sie ,ze coś sie przycina jeden i blokuje . Zostało to poprawione ,ale teraz po zatankowaniu na full nie pokazuje full tylko zostaje jakieś 1/4 ćwiarki i bardzo wolno rośnie . Do rezerwy jeszcze się nie zbliżyłem

[ Dodano: Wto Gru 20, 2011 00:03 ]
no i awaria .....problem pozostał .... zabrakło ponownie paliwa!
_________________
:)
 
 
 
dawidoooffff 




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 22
Skąd: JAROSŁAW

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 27, 2012 20:10   

u siebie w roverku mam tak ze po wyłączeniu zapłonu wskazówka poziomu paliwa nie opada całkiem tylko tak do połowy ćwiartki. nie wiem czemu przycina się na dole. nawet jak mam mniej niż pół ćwiartki i tankuje, wskażnik nadal pozostaje w tym samym miejscu. problem rozwiązuje się kiedy nacisne popychając palcem zegary po stronie wskażnika paliwa. i żeby sprawdzic ile mam paliwa około połowy ćwiartki musze przydusić zegary(wtedy pokazuje autentyczny stan). zaczyna dziać się to samo po drugiej stronie z wskaźnikiem temperatury. na dole zaczyna się przycinac a po przyduszeniu zegarów w okolicy wskaźnika odpuszcza. jak to naprawic? czy sciągając zegary moge znaleźć coś niedokręcone? i czy nic sie nie stanie wyciągając je. jak to zrobic? ma ktoś jakiś pomysł?

[ Dodano: Sro Lut 22, 2012 19:22 ]
koledzy............

[ Dodano: Pon Lut 27, 2012 20:10 ]
wie ktoś jak to zrobic?.......
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]PROBLEM Z WSKAZNIKIEM PALIWA?
leszek_1982 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Paź 31, 2012 16:04
dukat11
Brak nowych postów [R75] Problem ze wskaźnikiem paliwa
poti Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Maj 21, 2008 15:51
piter34
Brak nowych postów [R75] przebieg 999 999 + problem ze wskaźnikiem paliwa
Jahorau Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Cze 01, 2016 16:49
MaReK
Brak nowych postów [R75] Czy coś nie tak z wskaźnikiem paliwa?
Barthas Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Maj 22, 2009 09:34
sknerko
Brak nowych postów [MGZT-T] problem z wskaznikiem sredniego spalania
DADIX Rover serii 75, MG ZT 12 Wto Paź 04, 2011 14:44
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink