Forum Klubu ROVERki.pl :: [R623] Problem z zapłonem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R623] Problem z zapłonem
Autor Wiadomość
KatoSBE 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 71
Skąd: Wojkowice

Rover 600

  Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 15:23   [R623] Problem z zapłonem
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.3 Rok produkcji: 1994

Witam, właśnie jestem po remoncie silnika w 2.3l pierścienie, uszczelniacze, rozrząd, wszystkie uszczelki, oleje i płyny. Moim problemem jest ustawienie zapłonu :/ przedwczoraj wyjechałem autem z garażu z początku ustawiałem zapłon na słuch i ustawiłem w takim położeniu że dało się nim wyjechać bo w innych położeniach po lekkim dodaniu gazu zaraz zgasł, wjechałem z powrotem do garażu mając lampkę stroboskopową i ustawiłem tak, że światło lampki pokyrwało się ze znakiem, lecz tym znakiem był znak położenia tłoka w górnym zwrotnym punkcie, a nie 3 znaki z napisem 15 stopni tak jak to jest według książki, gdy wyjechałem na jazdę próbną po dodaniu gazu muliło go po czym dostawał kopnięcie i jakoś szedł ale za każdym razem miał problemy wkręcić się na obroty po czym pod koniec jazdy zapaliła się lampka MIL i auto tak jakby się naprawiło i szło w miarę normalnie, dzisiaj postanowiłem jeszcze raz ustawić aparat zapłonowy, tłok w górnym punkcie, znaki na kopułce rozdzielacza pokrywały się wsadziłem przykręciłem (dodam, że w takim położeniu kopułka była maksymalnie przyspieszona) auto odpaliło lecz miało przerwy w zapłonie, po czym opóźniłem i po tym jak opóźniłem auto przestało odpalać tzn odpaliło, ale obroty miało nie wiele większe od kręcenia rozrusznikiem i tak przez 3 sekundy i słychać takie jakby stukanie od strony rozrządu, dodanie gazu powoduje tylko to, że auto można utrzymać w takim duszeniu się o parę sekund dłużej. Każde następne zmiany położenia kopułki po tym opóźnieniu wcześniejszym niczym nie skutkują albo auto wgl nie odpali, albo dzieje sie tak samo, nie ważne jak ustawisz...

Witam po raz kolejny, nie doczekałem się odpowiedzi, ale już ogarnąłem co i jak ;) może niektórym się przyda na przyszłość to co powiem :D a więc okazało się, że rozrząd a dokładnie wałek wydechowy na którym jest kopułka rozdzielacza był przesunięty o dwa ząbki i dlatego auto wykazywało tak jakby miało opóźniony zapłon (gaśnięcie po puszczeniu gazu i strzały w wydechu) mimo, że miało maksymalnie przyspieszony, pół dnia w garażu wyjechałem i super wszystko chodzi dosłownie rakieta :D linka gazu musi być tak zluzowana by można było ją ruszyć parę mm przepustnica musi być luźno i zamknięta po to jest IAC żeby nam obroty regulował na wolnych... co do samej niemożności odpalenia to po prostu padła sonda lambda która tak wysterowywała silnik, żeby wzbogacał i wzbogacał mieszankę przez co auto dławiło się zaraz po dodaniu gazu, a jak się rozpędziło to szło super. I 10l benzyny wciągnęło przez jedną 5minutową jazdę :/ teraz sondę odłączyłem i wszystko chodzi jak należy :D
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 15:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [620SI] problem z zapłonem
plewiczek Rover serii 600, Honda Accord 2 Nie Maj 12, 2013 02:35
Gość
Brak nowych postów [Rover 620Si] problem z zapłonem
szyszolek21 Rover serii 600, Honda Accord 0 Nie Lis 13, 2011 10:05
szyszolek21
Brak nowych postów [R623] Problem z odpaleniem
polok4 Rover serii 600, Honda Accord 1 Pon Cze 11, 2007 12:34
piter34
Brak nowych postów [R623] Problem po stłuczce
polok4 Rover serii 600, Honda Accord 21 Czw Cze 07, 2007 12:49
piter34
Brak nowych postów [R623] Problem obroty H23A3
KatoSBE Rover serii 600, Honda Accord 6 Nie Lip 10, 2011 22:10
KatoSBE



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink