Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Dziwne odgłosy z przedniego koła, ciężko się kręci
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Dziwne odgłosy z przedniego koła, ciężko się kręci
Autor Wiadomość
bubas83 




Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 59
Skąd: Gniezno



Wysłany: Nie Lut 19, 2012 11:49   [R600] Dziwne odgłosy z przedniego koła, ciężko się kręci
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam, od paru dni mam taki problem że jak ruszam spod bloku to przez chwile słysze dziwny dźwięk, taki szuranie i do tego metaliczny dźwięk, jakby jakaś blaszka tarła. Po przejechaniu kilku kilometrów dźwięk nieco cichnie, ale dalej jest. Jako że pogoda nie pozwala raczej na grzebanie na dworze to jedyne co zrobiłem to podniosłem go na lewarku i kręciłem przednim lewym kołem. Koło idzie obrócić ręką ale bardzo ciężko no i coś brzęczy przy kręceniu. Czy to może być objaw zużytych klocków? Bo mi sie wydaje ze to by tarło podczas hamowania. Jakie moga być jeszcze przyczyny? Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam :wink:
Ostatnio zmieniony przez szoso Pon Maj 14, 2012 16:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 19, 2012 11:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Nie Lut 19, 2012 12:11   

z pewnością musisz rozebrać żeby zobaczyć co i jak, brzęczenie może być z czujnika zużycia klocka (blaszka która trze o tarczę).

bubas83 napisał/a:
Czy to może być objaw zużytych klocków? Bo mi sie wydaje ze to by tarło podczas hamowania. Jakie moga być jeszcze przyczyny?


bez hamowania odstęp klocka od tarczy jest minimalny, więc przy hamowaniu może brzęczeć bardziej a bez hamowania mniej.

możesz mieć też zapieczone prowadnice w zacisku, co powoduje nie odbijanie klocka

pogoda - tarcza przy takiej pogodzie przez noc rdzewieje i po paru km znowu jest "nowa"

tak jak pisałem na początku bez rozbierania raczej się nie obejdzie
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Pon Maj 14, 2012 16:19   

Panowie powiedzcie mi czy można przeczyścić prowadnice bez odłączenia przewodu hamulcowego ?? tak samo tyczy się tłoczka?? chodzi mi o to że chce to zrobić bez odpowietrzania i czy taka operacja w ogóle jest możliwa. Z góry dzięki za pomoc, bardzo mi się grzeją felgi więc pewnie prowadnice albo tłoczek nie odbija ?

[ Dodano: Pon Maj 14, 2012 16:19 ]
i jeszcze jedno gdzie dokładnie są te prowadnice ??
 
 
magill 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 127
Skąd: Wschowa

Rover 600

Wysłany: Pon Maj 14, 2012 21:00   

jeżeli chcesz tylko przeczyścić prowadnice to wystarczy odkręcić dwie śruby (klucz 12) trzymające zacisk. Po ściągnięciu koła zajrzyj 'od tyłu' zacisku. Jedna wyżej, druga niżej. Wtedy będziesz mógł wyciągnąć zacisk, a następnie klocki. Wyciągnij te blaszki, po których poruszają się klocki, i porządnie to oczyść. Przeczyść też miejsca, na których osadzone są te blaszki, bo jest tam kupa rdzy i wpływa to dość znacząco na blokowanie się klocków. Ja dla pewności zeszlifowałem końce klocków. Po tym powinno być dużo lepiej.
Nie musisz przy tej operacji odpowietrzać układu.
Jeżeli natomiast chcesz przeczyścić tłoczek to bez rozebrania się nie obędzie, a tym samym bez odpowietrzania.. Przeczyść najpierw prowadnice i zobacz jaki będzie efekt.. :)
Ostatnio zmieniony przez magill Pon Maj 14, 2012 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Pon Maj 14, 2012 21:05   

a czy śruba pływająca na którą nasuwa się czarną gumę na wpływ na blokowanie klocków ??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Dziwne prowadzenie, czy winne są koła?
rawkus1312 Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Mar 18, 2015 00:41
rawkus1312
Brak nowych postów [620 SDi] Dziwne odgłosy
prezes_glogow Rover serii 600, Honda Accord 5 Sob Maj 07, 2011 14:51
tomason
Brak nowych postów [R620] Problem z kątem przedniego koła
lu_cky Rover serii 600, Honda Accord 9 Nie Sty 23, 2011 23:14
marthinez
Brak nowych postów [R620] Grzeje się tarcza koła lewego przedniego
mhr Rover serii 600, Honda Accord 12 Pon Maj 12, 2008 13:19
mhr
Brak nowych postów [R620] Bardzo głośne skrzypienie przedniego koła !!
Leevy Rover serii 600, Honda Accord 7 Pon Gru 10, 2007 10:57
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink