Forum Klubu ROVERki.pl :: Atrakcje na Zlotach - pomysły :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Atrakcje na Zlotach - pomysły :)
Autor Wiadomość
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 23:27   Atrakcje na Zlotach - pomysły :)

Ponieważ temat atrakcji pojawia się ze zlotu na zlot, zebrałem w jeden post różne Wasze dotychczasowe pomysły. Niektóre były już realizowane, niektóre jeszcze nie.

Dopisujcie śmiało swoje propozycje. Stwórzmy listę atrakcji, które znamy, które chcielibyśmy zrealizować lub takich, które mogą zainspirować Zarząd przy organizowaniu następnych zlotów. Dobrze jest mieć wszystko w jednym miejscu.


ATRAKCJE SPORTOWE (SAMOCHODOWE):

- tor (to znamy)
- wyścigi na 1/4 mili (z podziałem na sensowne kategorie)
- konkurs jazdy precyzyjnej / koło Stewarta
- slalom
- test sprawnościowy dla aut z hakiem wg Syntaxa trzeba by jakąś doczepkę pożyczyć i cofanie parkowanie manewrowanie z doczepką pomiędzy rozciągniętą taśmą na czas. Karne punkty za dotknięcie taśmy.
- mobilna hamownia

Co do ilości konkurencji to zawsze można je połaczyć np przy dojeździe na miejsce startu konkurencji gdzie kierowca i tak czeka aż poprzedni zawodnik skończy przejazd musiał by zaparkować w kopercie z kołami na kartce papieru przyklejonej do asfaltu. W zależności od dokładności były by odejmowane sekundy z przejazdu. A po zakończeniu przejazdu ( minięciu linii mety ) gdy juz następny zawodnik jest na torze zrobić slalom na przejazd precyzyjny tyłem. Nie wydłużyło by to czasu samej konkurencji bo i tak kierowca by stał i czekał w ogonku na następny przejazd. (dudekmis)


KONKURSY SAMOCHODOWE:

- tuning wizualny (nie mylić z "pięknisiem zlotu")
- piękniś zlotu (wybór najładniejszego auta (wsystkie czynniki, dbałość o czystość, wygląd, nawet smak tuningu jeśli takowy jest) - tylko tutaj też rozpisać jasne zasady. Pudełko stojące na recepcji nie przyciąga chętnych, a niepilnowane daje możliwość wykazania się dowcipasom, którzy wrzucają karteczki z wypisanymi głupotami.(MaReK)
- tuning mechaniczny
- car Audio.
- najładniejsza komora silnika.
- najładniejsze wnętrze.


ATRAKCJE/KONKURENCJE NIE TYLKO SAMOCHODOWE:

- rajd na orientację (Rajd im. Huboszy)
- przejazd kolumną aut przez miasto
- gokarty
- tor quadowy (lub ktoś udostępnia quada)
- zawody strongmenów czyli sztafeta z kołem. 4x400m. Biegniemy i przekazujemy sobie koło zapasowe. (ewentualnie: toczymy; dystans do uzgodnienia)
- rzut oponą w dal
- przeciąganie auta na czas
- cofanie "do ściany" z materaca
- rozpędzenie i puszczenie auta "na luzie" w oznaczonym miejscu tak, żeby zatrzymało się jak najbliżej narysowanej linii
- zawody w stylu pompowanie koła na czas: spuszczamy powietrze i pompujemy np. do 2 atmosfer pompką nożną.
- zmiana koła - zdjęcie, odłożenie na bok, założenie
- montowanie fotelika dziecięcego (każdemu sie wczesniej czy poźniej to sie przyda).
- kierowca z opaską na oczach, sterowany przez pilota-pasażera po dosyć krętym torze, BTW, na trawiastej polance :P więc nie wymaga to jakiegokolwiek toru
- parkowanie pomiędzy słupkami, tak, aby przednie koła były po równo od słupków, niby proste, ale zabawa przednia :)


ZABAWY SPRAWNOŚCIOWE / TOWARZYSKIE:

- przeciąganie liny między posiadaczami MG / Rover
- paintball
- mecz w dwa ognie
- siatkówka / piłka ręczna (maryba dysponuje przenośnym zestawem
- badminton (Ley dwie rakiety ma - ale inne osoby też pewnie mają w domu na strychu)
- mecz w piłkę nożną (w tym: mecz angielski)
- zawody w tenisie stołowym
- strzelanie z łuku
- rzutki / darty
- konkurs plastyczny pt. narysuj swojego rovera :D
- rzut wałkiem do męża (dla płci pięknej :) )
- hula-hop
- zabawa w "statki" na dwóch dużych planszach (flipcharty lub większe) R vs MG
- konkurencje kulinarne (jedzenia pączka bez oblizywania, kromka chleba bez popicia, zapewne na czas)
- gąsienica (w skrócie: potrzebne kontenerki lub inne 'podesty', ustawiamy je w linii prostej i zawodnicy stają na nich - ostatni podest zostaje pusty. Na start osoba z końca podaje kontener zza siebie osobie przed sobą i tak przekazują go sobie na początek, osoba pierwsza w kolejce kładzie go przed sobą i wszyscy przesuwają się w ten sposób o jedno pole do mety... wygrywa ta drużyna, która pierwsza dotrze do linii mety) - wygląda to -> TAK <-
- inne zabawy drużynowe (długa lista): -> KLIK <-
- podchody
- bulle (czy jak to się tam zwie) francuska gra w rzucanie większych kul jak najbliżej jednej małej - zestawy do kupienia w Decathlonie, przygotowania żadne, a zabawa naprawdę przednia
- karaoke (dla odważnych :) )

POZOSTAŁE:

- zwiedzanie okolicy lub miejskich atrakcji
- park linowy w okolicy
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
Ostatnio zmieniony przez Ley Sro Cze 06, 2012 22:04, w całości zmieniany 10 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 01, 2012 23:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 02, 2012 00:09   

Ley napisał/a:
zawody strongmenów czyli sztafeta z kołem. 4x400m. Biegniemy i przekazujemy sobie koło zapasowe.

Chcesz 400m biec z kołem zapasowym? :lol: powodzenia :D
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Sob Cze 02, 2012 00:15   

dojazdówka nie jest taka ciężka :D a proponował Syntax o ile dobrze pamiętam :) dystans na pewno można ustalić - poza tym można to zrobić w formie sztafety :)
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 02, 2012 00:21   

4x100 już byłoby lepszą opcją ;)

ale generalnie Ley, to co napisałeś podoba mi się :)
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Cze 02, 2012 00:24   

pierwsze co przychodzi mi do glowy to wymiana kola na czas :) to na pewno sie nam przyda :D a i latwo zorganizowac, kazdy na tym samym sprzecie : aucie, jeden klucz, jeden podnosnik dla kazdego.

400 m z kolem, to moze byc duzo ;) 100 m bedzie i tak wyzwaniem :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kruchy 




Dołączył: 04 Sie 2001
Posty: 469
Skąd: Ząbki



Wysłany: Sob Cze 02, 2012 00:26   

Na jesiennym zlocie w Wildze 2 były takie banalne konkurencje:
- kierowca z opaską na oczach, sterowany przez pilota-pasażera po dosyć krętym torze, BTW, na trawiastej polance :P więc nie wymaga to jakiegokolwiek toru
- parkowanie pomiędzy słupkami, tak, aby przednie koła były po równo od słupków, niby proste, ale zabawa przednia :)
- zmiana koła - zdjęcie, odłożenie na bok, założenie
- zawody w tenisie stołowym ;) to już było w trakcie integracji, nie przeszkadzała nawet pęknięta piłeczka...
 
 
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Sob Cze 02, 2012 00:26   

przejrzalem te wasze 9 stron klotni i wyciagnąłem te propozycje, które tam padły - jak beda sie pojawialy kolejne to bede dodawal do listy - przynajmniej tu moze uda sie zachowac porzadek :)
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
 
 
MARGOS 




Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 709
Skąd: Łódź był Olsztyn

Rover 400

Wysłany: Nie Cze 03, 2012 17:02   

Do konkurencji strongmenów można dołączyć rzut w dal oponą samochodową, też jest niezła zabawa, udało nam się to kiedyś na łódzkim spocie zrobić, było też przeciąganie auta na czas.

MARcin
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Cze 03, 2012 18:56   

Jak by na okolicy zlotu był tor quadowy to można by quady zapodać. A jest tez możliwość zaproszenia gościa z quadami, przyjeżdża ze swoim sprzętem i udostępnia a do śmigania, miałem taka atrakcje na spędzie integracyjnym z firmy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Nie Cze 03, 2012 20:47   

dopisane :)

przy okazji dorzuciłem:

- hula-hop (zawody nie tylko dla Pań - w wykonaniu Panów na wieczornej integracji też mogłoby być zabawne :D )

- statki - na imprezie firmowej mieliśmy takie duże plansze, trochę większe niż flipchart, i w drużynach 5-6 osobowych graliśmy przeciw sobie a reszta "doradzała" - tu można zrobić podział R/MG i zrobić jakieś bonusy np po trafieniu drużyna "ostrzelana" musi zrobić jakąś czynność (i jak tego nie zrobi to przeciwnik ma dodatkowy strzał) a jak zatopimy statek to drużyna zatopionego musi karnie zrobić coś innego śmiesznego...
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Nie Cze 03, 2012 20:55   

hula hop i statki mi się ogromni podobają :)))

a jeszcze w przypadku złej pogody można zrobić zawody kto zje pączka bez oblizywania, albo kromkę chleba (samą) bez popicia ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Nie Cze 03, 2012 20:59   

walkie, przy statkach aby zwiększyć integrację przy większej ilości 'obserwatorów' można zrobić tak, że jak trafią nasz statek (R) to nie tylko grający ale i pozostałe patrzące Roverki muszą coś wykonać (na czas albo wogóle) - wtedy do zabawy wciąga się automatem więcej osób :) A same statki mogą być autami, wariacji można stworzyć dużo na ten temat.

co do pączka i chleba to wrzucam to pod jednym hasłem "konkurencji kulinarnych" ;)

[edit]
dodałem też link do gier dryżynowych, które mogą stanowić dobre źródło inspiracji: http://www.mistrzowieimpr...zabawy_konkursy
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
Ostatnio zmieniony przez Ley Nie Cze 03, 2012 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Nie Cze 03, 2012 21:14   

Ley, super sprawa. Byleby to nie było sypanie cynamonu to możemy grać ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Nie Cze 03, 2012 21:23   

może być jedzenie cynamonu bez popitki - albo wersja weselno-hardkorowa: jedzenie bułki tartej i zagryzanie cytryną :D

[edit]

świetną zabawą są rowery przeciwskrętne (skręcają w lewo gdy skręcasz w prawo) ale wynajem takiego cacka nawet na kilka godzin to koszt od 500 do 900 PLN z tego co widziałem, więc o ile nikt nie ma dojścia do takiego sprzętu, to narazie na listę atrakcji nie wpisuję :/
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Nie Cze 03, 2012 21:34   

Ley napisał/a:
świetną zabawą są rowery przeciwskrętne (skręcają w lewo gdy skręcasz w prawo) ale wynajem takiego cacka nawet na kilka godzin to koszt od 500 do 900 PLN z tego co widziałem, więc o ile nikt nie ma dojścia do takiego sprzętu, to narazie na listę atrakcji nie wpisuję


wydaje mi się to mało bezpieczne, zwłaszcza że wszyscy zapragną na nie siadać po kilku głębszych ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
dudekmis 




Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 281
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Cze 03, 2012 23:09   

Ley napisał/a:
gąsienica (w skrócie: potrzebne kontenerki lub inne 'podesty', ustawiamy je w linii prostej i zawodnicy stają na nich - ostatni podest zostaje pusty. Na start osoba z końca podaje kontener zza siebie osobie przed sobą i tak przekazują go sobie na początek, osoba pierwsza w kolejce kładzie go przed sobą i wszyscy przesuwają się w ten sposób o jedno pole do mety... wygrywa ta drużyna, która pierwsza dotrze do linii mety) - wygląda to -> TAK <-



Tylko ze w pionie :P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 04, 2012 18:57   

Kruchy napisał/a:
- kierowca z opaską na oczach, sterowany przez pilota-pasażera po dosyć krętym torze, BTW, na trawiastej polance :P więc nie wymaga to jakiegokolwiek toru

To było genialne, powtórzone też w Soczewce.

Z atrakcji samochodowych pamiętam jeszcze:
- cofanie "do ściany" z materaca
- rozpędzenie i puszczenie auta "na luzie" w oznaczonym miejscu tak, żeby zatrzymało się jak najbliżej narysowanej linii

- Ciekawe ile osób ma patenty żeglarskie? Może I Regaty o puchar klubu Roverki.pl? ;) Ale jeśli Zlot będzie w ciepły dzień, to zawody kajakowe, czy roVerów wodnych :ok:

- Niezłe też są "Parki Linowe" co udowodniły ostatnie urodziny MaRKa - szkoda, że my wpadliśmy tylko na chwilę i to spóźnieni, więc nie mogłem dołączyć, ale z ziemi też wyglądało to efektownie ;) Na Mazurach jest jeden taki na starej niemieckiej śluzie z tyrolką z wysokości jakichś 20m i "wahadłem"... ;) Warto!! :D

Z innych totalnie towarzyskich zabaw, szczególnie takich dla obu płci, to:
- podchody (już było w Szumiradzie i się sprawdziło) ;)
- bulle (czy jak to się tam zwie) - ta francuska gra w rzucanie większych kul jak najbliżej jednej małej - zestawy do kupienia w Decathlonie, przygotowania żadne, a zabawa naprawdę przednia (sam mam zamiar to kupić, ale ciągle zapominam, jak jestem w pobliżu) :roll:

Ley napisał/a:
- zawody strongmenów czyli sztafeta z kołem. 4x400m. Biegniemy i przekazujemy sobie koło zapasowe.

A może toczenie zamiast noszenia - trudniejsze, a mniej siłowe, więc pewnie będzie więcej chętnych :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Gonia 




Dołączyła: 29 Wrz 2001
Posty: 356
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Cze 05, 2012 08:17   

Mamy jeszcze kilka propozycji do następnego rajdu aby uatrakcyjnić i wyrównać szanse. Są to uwagi organizacyjne i lepiej przekazać je organizatorom następnej imprezy, niż pisać na forum... chyba, że rajdu nie będzie.

[ Dodano: Wto Cze 05, 2012 08:17 ]
maciej napisał/a:
Kruchy napisał/a:
- kierowca z opaską na oczach, sterowany przez pilota-pasażera po dosyć krętym torze, BTW, na trawiastej polance :P więc nie wymaga to jakiegokolwiek toru

To było genialne, powtórzone też w Soczewce.


Niestety chyba Ci się pomyliło Maćku. To było na drugiej Wildze (Soczewka była wcześniej) i było tylko raz. A szkoda...

maciej napisał/a:
Z atrakcji samochodowych pamiętam jeszcze:
- cofanie "do ściany" z materaca
- rozpędzenie i puszczenie auta "na luzie" w oznaczonym miejscu tak, żeby zatrzymało się jak najbliżej narysowanej linii


W drugiej Wildze planowaliśmy jeszcze rozgrywki z "piłki samochodowej". Mięliśmy nawet odpowiednią dużą piłkę, jednak zrezygnowaliśmy ze względu na niebezpieczeństwo strat w sprzęcie.

Ze strony Leya bardzo fajnie prezentuje się gra w "mecz angielski"
_________________
Gonia
 
 
 
maryba 




Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 06, 2012 21:54   

proponuję mecz siatkówki ręcznej lub nożnej ( mam przenośny zestaw do gry wiec wystarczy kawałek pola ) , + zawody w darta ( ale tu mało osób moze uczestniczyć)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
andrew0503 




Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Sro Cze 06, 2012 22:00   

To ja zaproponuję badmintona, kiedyś bardzo popularna gra rekreacyjna, obecnie chyba trochę zapomniana, a w sumie nie jest kosztowna a daje dużo frajdy :wink:
_________________
Andrzej
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink