Forum Klubu ROVERki.pl :: Wymiana Głośników...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana Głośników...
Autor Wiadomość
Jozio 




Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 14

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 10:55   Wymiana Głośników...

Niedawno kupiłem Roverka 75 nie wiem jakie głośniki w nim siedzą seryjnie.
Pytanie do was...
Czy te seryjnie montowane głośniki mają słabe Podbicia? Bassy?
Gdy się przesiadłem z innego auta odczuwam takie wrażenie jak by to wcale nie grało. Posiadam w nim radio dotykowe Chińskie... Może to przez to radio. Myślałem nad podłączeniem wzmacniacza...
Jestem lewy w sprawach audio. Proszę o pomoc. Jeśli to problem głośników. Proszę od linki jakieś. Pozdrawiam. :))))
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 10:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 11:06   

Jozio, hey, wystarczy troszkę pogrzebać i wszystko znajdziesz.
W skrócie - tak głośniki są marnej jakości lecz jak wstawisz dobre radio to i one potrafią jakoś zagrać .
Jakie masz radio dokładnie ? Podaj więcej szczegółów. Co do wzmacniacza to oczywiście da się, lecz licz się z tym iż w grę wchodzi zmiana głośników w drzwiach, najlepiej z dystansami. Jaki masz budżet na polepszenie ?
 
 
Jozio 




Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 14

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 11:43   

szpynior, Nie mam pojęcia jakiej firmy jest to radio. Jak byłem w warsztacie zajmującym się nagłośnieniem w samochodach powiedzieli to jest "Chińczyk" czyli radio bez Nazwy. Jedynie co można na nim zauważyć to małe naklejki dotyczące tego co posiada takie jak bluetooth czy TV... Jest też podłączone pod tylnią kamerę... Wzmacniacza nie posiadam... Ale tak jak mówiłem nie znam się na tym i nie wiem może ten wzmak coś pomoże? Mi się wydaje że coś z głośnikami jest lipa straszna...
Bo radio nie jest stare... W ustawieniach radia ustawiłem wszystko na "Max" Bassy Podbicia i Inne...
Dało to troszeczke różnicy ale nie takiej się spodziewałem... Nie orientuje się w cenach głośników ale myślę że 500zł mógłbym na to przeznaczyć. :P

POZDRAWIAM

[ Dodano: Pią Kwi 17, 2015 11:43 ]
Next Fota.
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 11:47   

Jeśli masz czułe ucho to nie spodziewaj się po tym radiu cudow. Kombajny mają to do siebie iż nie zapewniają dobrej jakości odsłuchu. Mi się udało prawie taki efekt uzyskać lecz na dwóch wzmacniaczach. Wymiana głośników trochę pomoże . I co to za chromy na zdjęciu :) radio wygląda sympatycznie. A może ma w opcjach ustawienie korektora ? Czy tylko bass i treble ?
 
 
Jozio 




Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 14

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 11:56   

Same głośniki dadzą większe podbicia bassów? A jeśli wymienie głośniki i dam wzmacniacz do tego mojego "Kombajna" różnica będzie bardzo wielka tak? Dobrze zrozumiałem? Mógłbyś mi podesłać pare głośniczków? Aha, mam jeszcze jedno pytanie... Ile głośników znajduje się w kabinie 75'ki?
4 standardowo? Mam nadzieję że nie jest tak jak w przypadku Volvo, napchane ile się da... Bardzo bym prosił o link z markowymi głośniczkami, takimi jak "Blaupunkt" lub "Pioneer" ponieważ nie chce krzywdzić samochodu tak jak poprzedni właściciel...
Nie znam się też na parametrach Głośników... Proszę o propozycję...

POZDRAWIAM :)))
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 12:17   

najgorzej będzie jak kupisz głośniki a rozczarujesz się bo to wina radia, jakoś tak zawsze miałem przekonanie że jak chodzi o car audio to na jednostce głównej nie ma co oszczedzać i lepszy tani markowy niż jakis no name
_________________
75 Red Edition
 
 
Jozio 




Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 14

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 12:32   

longer86, Co racja to racja ale nie chce się babrać z tą kamerą i czujnikami parkowania podczepionymi do tego radia. Poza tym główna jednostka sporo kosztuje, a jak bym wymieniał to tylko na radio z monitorem dotykowym takie jak jest. Na podobne radio lepszego producenta nie będzie mnie stać. Mam nadzieję że głośniki i wzmacniacz coś pomogą tylko jakie? HELP!
:roll: :roll: :roll:
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 15:16   

Kolego skoro masz 5 stówek to zacząłbym od przedniej sceny muzycznej - wymienił głośniki, wywalił plastikowe kosze i dał dedykowane dystanse mdf. Jeśli chcesz lepszego dźwięku to od tego trzeba zacząć bo fabryczne głośniki to zło
Ja mam u siebie:
http://allegro.pl/helix-d...5270487563.html
i grają soczyście na samym radiu. Polecam
Kupujesz też dystanse po chyba 25 zł 2 szt i wsadzasz zamiast tego gówna plastikowego
Nie jest to dużo roboty a efekt może być fajny
Wiadomo lepiej wygłuszyć drzwi ale w tej kwocie się nie zmieścisz
Zacznij od tego a potem zastanawiaj się czy zmieniać radio. Mi te głośniki grają pięknie pod chińską dedyowaną stacją.
btw. te chromy między panelami to czyja inwencja? :P
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 15:19   

Tak jak longer86, napisał mogą pomóc lecz nie muszą. Ja też wymieniłem dobre radio 2 Din na 1 din Alpine gdyż w 100% potwierdzam iż jednostka główna musi być topowa . Albo wyłożysz więcej pieniędzy albo szukamy kompromisu. Jak pewnie wiesz głośniki to nie wszystko, dodatkowo dojdzie okablowanie i praca :) Jak już wkładać głośniki to najlepiej od razu maty wygłuszające.
Lecz podejrzewam iż radio może mieć za małą moc aby wydobyć lepszy dźwięk z nowych głośników.
Najprościej to podłącz jakieś inne radio- nawet 1 din, i zobacz jak zagra. Jak dużo lepiej to wiesz od czego zacząć. Dołożenie wzmacniacza do kiepskiego radia mija się z celem i to jest strata pieniędzy.

[ Dodano: Pią Kwi 17, 2015 15:19 ]
Dawidovs, to co podałeś to same woofery ,a gdzie tweet ? Nie używasz ?
I aż tak źle fabryczne nie grają, no chyba że podpinasz safari :) Mi w R75 pod CDA 9855 ładnie grały.
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 15:30   

syki mogą zostać ori, nie są najgorsze. Nowe to dodatkowy koszt
 
 
Jozio 




Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 14

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 15:42   

Te metalowe ranty to wymysł jakiegoś Niemca. Sprowadziłem go z Niemiec... Co powiecie na to?
http://allegro.pl/hertz-d...5020198346.html
POZDRAWIAM!
:P :P :P
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 16:21   

http://allegro.pl/kultowe...4872328623.html - tylko zapytaj czy mają do R75 dystanse, bądź może dadzą Ci rabat i masz z tweterami. Jak już robić to kompletnie a nie półśrodki :)
 
 
Jozio 




Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 14

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 23:39   

szpynior, Jestem lewy powtórzę jeszcze raz co to dystanse? tweetery? Napisz jaśniej. ;-)
Bo ja nic a nic na audio się nie znam...
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 08:37   

Spoko, zatem skoro jesteś na tym etapie to tłumaczę, głośnik nie jest przymocowany bezpośrednio do karoserii tylko na czymś - w naszym przypadku są to plastikowe kosze które wpadają w drgania. Aby zniwelować taką przypadłość stosuje się dystanse z MDF-u - http://allegro.pl/dmrove0...5220429628.html .
Wówczas dystans montujesz do karoserii później do niego głośnik. To jest podstawa .
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 09:07   

tweetery to są głośniki wysoko tonowe montowane u nas w trójkącikach lusterek.
_________________
75 Red Edition
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 09:35   

Jozio,
firmowe głośniki nie grają i nie sądze żeby jakiś zabieg im pomógł, bas jest płytki i to zarówno pod orginalnym radiem jak i innymi- próbowałem po dwoma różnymi alpine i jednym sony i jedne z najtańszych odseparowanych jbl mają lepsze brzmienie. Ja bym zaproponował focal auditor (ok 350 pln), mam takie i nawet bez wytłumienia drzwi grają bardzo dobrze pod samym radiem ( w moim przypadku alpine ute 72 bt) dźwięk jest zrównowazony i nie przesycony żadnym pasmem częstotliwości ( według mnie hertz dsk przesyca nieco góre no ale to może tylko moja opinia)
Za 500 pln to raczej bedziesz miał ciężko poskładać dobre audio no ale jeżeli te pięć stówek jest tylko na początek i potem rozważasz doinwestowanie to ja osobiście zacząłbym od w/w głośników i taśmy dekarskiej (castorama) za nieco ponad stówkę i tym wytłumił drzwi z przodu a potem sukcesywnie dozbraiał reszte audio
Dopisze jeszcze że że te focale zamontowałem z tyłu a z przodu mam jbl i te jbl-e również przesycają górne rejestry, teraz się wkurzam o tył gra mi lepiej od przodu i słucham tylko tyłu. No ale mam nadzieję że niedługo focale zawędrują również na przód.
 
 
Jozio 




Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 14

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 09:55   

Czyli na początek mogę założyć owe głośniki?
I przytlumic drzwi?
http://allegro.pl/hertz-d...5020198346.html
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 10:11   

ja bym właśnie od tego zaczął ale głośniki dałbym takie o których pisałem http://allegro.pl/focal-a...5135492700.html
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 10:18   

RYCHO35, spoko tylko jeśli budżet 500 zł za komplet to raczej się nie zmieści. Focale nie wiem czy dobrze zagrają pod Chińczykiem bez korektora. Dobra sprawa lecz już pod lepsze elementy .
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 10:23   

no ja zakładam ze te 500pln to ma na początek i sukcesywnie będzie potem audio rozbudowywał bo jeśli jest to jego całkowity budżet to niestety lipa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wymiana głośników
Arthurro Car-audio, nawigacje, radia CB 13 Wto Gru 02, 2008 08:14
Arthurro
Brak nowych postów [R400] Wymiana głośników
Artu Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Pon Kwi 27, 2009 23:22
Artu
Brak nowych postów [R25] wymiana radia i głośników. Co wybrać?
tromarek1 Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Sob Maj 07, 2016 13:59
tromarek1
Brak nowych postów Wymiana przednich głośników w serii 825
Morfix18 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sro Maj 30, 2012 13:52
Morfix18
Brak nowych postów Wymiana głośników Rover 200 - Car Audio Tuning
dajkam2 Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Sob Lut 13, 2016 22:13
NoPE



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink