Forum Klubu ROVERki.pl :: [r214Si 97r]Biały osad na korku od zbiorniczka wyrównawczego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r214Si 97r]Biały osad na korku od zbiorniczka wyrównawczego
Autor Wiadomość
Liberator 




Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 6

Rover 200

  Wysłany: Pon Cze 11, 2012 20:53   [r214Si 97r]Biały osad na korku od zbiorniczka wyrównawczego
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1997

Witam.

Jestem właścicielem Roverka od niecałego miesiąca. Po zakupie byłem z nim u mechanika, który zrobił rozrząd, kompletny przegląd, wymienił płyny itp.
Dzisiaj zauważyłem, że ze zbiorniczka wyrównawczego ubyło trochę płynu chłodzącego. Na zimnym było go ~0.5cm powyżej min. a na ciepłym trochę ponad połowę drogi pomiędzy min. a max. Zauważyłem też, że pod korkiem było kilka kropel białego osadu(sam bym tego majonezem nie nazwał, więc zastanawiam się czy to to samo o czym piszecie w większości postów o HGF). W płynie śladów oleju nie widziałem. Podobnie olej też jest czysty. Samochód nie traci mocy, działa na wszystkich garach. Temperatura utrzymuje się dosyć stabilnie kilka mm poniżej środka tarczy, ale dzisiaj 2 razy zauważyłem podczas stania w korku jak wskazówka zaczęła się powoli unosić(włączyłem ogrzewanie na full i grzecznie opadła)
Moje pytanie do was: Czy to koniecznie początek HGFa, czy może też być coś prostszego? Idę z tym i jeszcze jedną rzeczą w środę do mechanika i chciałbym wiedzieć o czym z nim rozmawiać.

Pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 11, 2012 20:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 20:59   

Liberator napisał/a:
Czy to koniecznie początek HGFa, czy może też być coś prostszego?


jak na mój gust początek, mi tak robiło, byłem na badaniu zawartości spalin w układzie chłodniczym, wyszło, że są, po rozebraniu okazało się, że faktycznie uszczelka puściła.
Za badanie zapłaciłem 50zł w Krakowie bo wtedy tam byłem w moich rodzinnych stronach kosztuje 30zł.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 21:38   

Liberator napisał/a:
le dzisiaj 2 razy zauważyłem podczas stania w korku jak wskazówka zaczęła się powoli unosić(włączyłem ogrzewanie na full i grzecznie opadła)

Wentylator pracował ??
Jak płyn chłodniczy wygląda ??
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 21:38   

Tak jak Kozik napisał zrób test na zawartość spalin, i wymień też dla pewności korek zbiorniczka, niewielki koszt ok. 15 zł.
Pozdrawiam Andrzej
_________________
Andrzej
 
 
 
Liberator 




Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 6

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 22:24   

leszczu napisał/a:
Wentylator pracował ??
Jak płyn chłodniczy wygląda ??


Nie wiem, głośno było dookoła, nie wsłuchiwałem się, ale wiem że tydzień temu jak go rozgrzałem i na postoju się przyglądałem to pracował.

Poszedłem przed chwilą przyjrzeć mu się z latarką i jak zaświeciłem do środka zbiorniczka, to faktycznie płyn jest mętny i coś w środku pływa. Wydaje mi się, że jeszcze kilka godzin temu był klarowny, ale może inne światło. Zrobiłem zdjęcie, ale generalnie gówno na nim widać co z płynem :P . Syf na korku za to widać dobrze.
Korek
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Cze 12, 2012 08:11   

Może być też tak że to pozostałość po HGF, który został naprawiony.
Trzebaby wymienić płyn i przepłukać układ (co niestety też troche kosztuje).
Jeżeli osad znowu się pojawi to niestety na 100% jest to HGF.

Bardzo możliwe niestety, że poprzedni właściciel pozbył się auta właśnie z tego powodu.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 10:36   

Jak dla mnie to początki HGF. :neutral:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 18:02   

Liberator, a czy mechanik wymieniając niedawno płyn chłodniczy płukał układ?
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 21:28   

leszczu napisał/a:
Jak dla mnie to początki HGF. :neutral:

tak jak kiedyś już pisałem. jeśli przebieg 140-160tys to na 99,9% że HGF. kolega jaki ma?
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Cze 13, 2012 07:32   

Jeżeli układ był płukany no to chyba nie ma co sie łudzić że to nie HGF. :(
 
 
Liberator 




Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 6

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 17:17   

brkzzz napisał/a:
Liberator, a czy mechanik wymieniając niedawno płyn chłodniczy płukał układ?

Wylał stary i wlał nowy. Nic więcej z tym nie robił.
brkzzz napisał/a:
tak jak kiedyś już pisałem. jeśli przebieg 140-160tys to na 99,9% że HGF. kolega jaki ma?

hm... według wskazań licznika 158400 km :P (poprzedni właściciel nie kręcił na 99% a jak było wcześniej to nie wiem).
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 18:11   

Liberator napisał/a:

brkzzz napisał/a:
Liberator, a czy mechanik wymieniając niedawno płyn chłodniczy płukał układ?

Wylał stary i wlał nowy. Nic więcej z tym nie robił.


No to jest możliwość, że to pozostałość poprzedniego HGF, ale na wszelki wypadek lepiej traktować silnik delikatnie.
Ponoć można dowieść czy to HGF, sprawdzając kompresję na cylindrach i zawartość co2 w płynie chłodzącym, ale sam to wyczytałem tutaj na forum, więc niech się lepiej wypowiedzą bardziej doświadczeni Koledzy.
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
Torog 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 21
Skąd: Koszalin



Wysłany: Sro Cze 13, 2012 19:00   

jaki płyn został wlany, chłodnice masz miedzianą czy aluminiową? Może gryzą się pozostałości poprzedniego płynu z obecnym. Czasami zmieszane rożne płyny zżerają uszczelnienia i pompę a do miedzianej i aluminiowej chłodnicy używa się innych płynów ze względu na reakcję z nimi. Ale to nie potwierdzona informacja.
 
 
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 21:40   

Torog napisał/a:
jaki płyn został wlany, chłodnice masz miedzianą czy aluminiową? Może gryzą się pozostałości poprzedniego płynu z obecnym. Czasami zmieszane rożne płyny zżerają uszczelnienia i pompę a do miedzianej i aluminiowej chłodnicy używa się innych płynów ze względu na reakcję z nimi. Ale to nie potwierdzona informacja.

nie zżerają tylko conajwyżej tracą właściwości antykorozyjne. teraz 99,9% płynów etylenowych i propylenowych da się mieszać bez utraty swoich właściwości.
a to zżeranie to 20 lat temu były jeszcze takie płyny, ale to dawno i nie prawda
 
 
 
Liberator 




Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 6

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 20, 2012 02:35   

Eh, nie ma się co łudzić że nie hgf. Coraz więcej oleju w płynie, mechanik mówi, że trzeba rozebrać i zobaczyć ale raczej uszczelka(Czarny scenariusz głowica, ale mało prawdopodobne). No nic, trzeba robić. Napiszę potem jak efekty.
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sro Cze 20, 2012 17:33   

Liberator napisał/a:
(Czarny scenariusz głowica, ale mało prawdopodobne).


ja przy 1.4 16V miałem jednak walniętą głowicę a mianowicie był wżer nad uszczelką i tamtędy ładowało spaliny do wody a potem wodę do cylindrów, co ciekawe założyłem inną głowicę i nie planowałem jej zrobiłem na niej ok 30tys potem pojawił się wyciek oleju na zewnątrz. nie był duży ale kapał po wydechu, więc stwierdziłem spawam głowicę starą planuję i zakładam, na spawanej głowicy zrobiłem coś ponad 50tys km po czym zrobiłem swapa na 1.8 a silnik sprzedałem sprawny ze spawaną głowicą.
Także jakbyś miał podobnie jak ja to nie bój się spawania ;) zakup nowej głowicy to spory wydatek a pospawanie tej co masz mniejszy ;)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Liberator 




Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 6

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 03, 2012 00:15   

Witam ponownie ;) .

Dzisiaj odebrałem zrobiony samochód. Założona wzmocniona uszczelka starego typu, układ chłodzący przepłukany, wlany nowy płyn i olej, wszystko zrobione zgodnie ze sztuką jak zapewniał mechanik. Jednak pojeździłem trochę i w zbiorniczku znowu jest conieco oleju. Pod korkiem za to zrobiła mi się dziwna biała piana, która po dotknięciu zniknęła. Zupełnie co innego niż wcześniej było.
Jestem świadomy tego, że mogą się jeszcze pojawiać pozostałości niewypłukanego oleju, ale myślałem, że będzie tego mniej, jakieś pojedyncze oczka, natomiast tam już tego jest całkiem sporo.
Czy ja panikuje, czy coś może być znowu na rzeczy? :P
A jeżeli okaże się, że uszczelka nie trzyma, to czy trzeba od początku powtarzać całą robotę: nowa uszczelka, planowanie głowicy, uszczelki które są nieopodal, czy można to jakoś prościej poprawić?

Pozdrawiam.
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Lip 03, 2012 17:09   

Liberator napisał/a:
Czy ja panikuje, czy coś może być znowu na rzeczy? :P


mogą być pozostałości jeśli długo na tym jeździłeś, jeśli jak Twierdzisz syfu w zbiorniczku jest sporo to znaczy że słabo przepłukali układ, możesz zrobić to na własną rękę lud oddać mechanikom znowu.

jeśli robiłbyś to na własną rękę to ja zrobiłbym to tak.... ;) (to jest mój sposób może być niewłaściwy ale działa)

ludwik mały
woda kranówka

spuścić cały płyn lub wylać jak uważasz

wlać wody dodać ludwika trochę, jedna buteleczka ludwika na 3 wymiany wody, odpalić auto i niech sobie pochodzi otworzy się termostat itp będzie się robiła piana w zbiorniczku więc popuszczaj od czasu do czasu ciśnienie, potem zgaś auto i wylej z układu
operację powtórzyć parę razy po takiej operacji powinien układ być czystszy więc na koniec zwykłą wodę bez ludwika i wypłukać zwykłą czystą wodą

na koniec zalać płynem
uwaga jak będziesz wlewał nową wodę to odczekaj chwilę aż auto ostygnie żeby nie "pęknąć" głowicy ;)

[ Dodano: Wto Lip 03, 2012 17:09 ]
a w oleju jest wszystko ok? ja z kuzynem jak robimy auta z zasyfionym układem olejowym to olej też przepłukujemy, najpierw płukanka do silnika, potem na jakieś 100km wlany jeden olej (może być taki teskowy), a po 100km zalany już olej taki jak ma być (zwykle droższy niż teskowy ;) )
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Liberator 




Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 6

Rover 200

Wysłany: Sro Lip 04, 2012 15:11   

Dzięki za odpowiedź. Chyba faktycznie trochę się zesrałem z tym wszystkim ;P . Wczoraj jak trochę pojeździłem i potem zajrzałem do zbiorniczka to wyglądało lepiej. Tak jakby ten syf zebrał się na powierzchni a płyn pod spodem był dosyć klarowny. Przed wymianą uszczelki było inaczej. Pokazałem to mechanikowi i powiedział że jak najbardziej tak może być i że nie sposób wszystkiego idealnie wypłukać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 214Si] Zaworek w korku zbiorniczka wyrównawczego
poziom1989 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pią Paź 18, 2013 11:18
robsson78
Brak nowych postów [R214Si '96r.] Korek zbiorniczka wyrównawczego.
marcin1983 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Lip 22, 2008 10:03
marcin1983
Brak nowych postów [ R200 98r 1.4 16V ] biały osad pod korkiem:(
przekonik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 33 Sob Sty 30, 2010 14:39
yamaha00
Brak nowych postów [R25, MG ZR] Wymiary zbiorniczka wyrównawczego.
rafalrz1989 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Wrz 27, 2012 15:59
leszczu
Brak nowych postów [R216Si LPG 97r] Korek od zbiorniczka wyrównawczego
Jak dziad poradził - tak zrobiłem. Ale czy tak można?
Emems Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Wrz 11, 2009 08:08
oprawca_1978



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink