Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Dziwne dzwieki ze sprzegla i ...? Drzenie i szuranie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Dziwne dzwieki ze sprzegla i ...? Drzenie i szuranie
Autor Wiadomość
thebloody 




Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 185
Skąd: Gdansk

Rover 200

  Wysłany: Sob Cze 16, 2012 11:13   [R200] Dziwne dzwieki ze sprzegla i ...? Drzenie i szuranie
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1998

Pomozcie Panowie, bo nie wiem, co sie dzieje z moim Milordem :(

Od pewnego czasu (jakis tydzien) slysze dziwne dzwieki od sprzegla. Wszedzie na forach ludzie opisuja stukot badz zgrzyt, pukanie (i diagnoza to najczesciej dwumasa itd.), ale u mnie to chyba co innego, bo u mnie slychac bardzo ciche, ledwo slyszalne "szzzz" - takie szumienie przy wciskaniu i wyciskaniu sprzegla (na luzie nie, przy wylaczanym silniku nie). Panowie, ktorzy widzieli Milorda na spocie w Sopocie mowili, ze sprzeglo jest "twarde" i "sie konczy", ale tego dzwieku nie bylo :( Wszystko juz bylo jak ta lala...

Dodatkowo w tym samym czasie pojawil sie dziwny dzwiek, ktorego nie potrafie nawet zlokalizowac ani opisac, cos jakby ciche "drżenie", trwa sekunde-dwie i znika. Pojawia sie, kiedy np. dodaje gazu po zmianie biegu (ogolnie gdy przyspieszam, na przyklad na dwójce, w ruchu miejskim, przy wiekszej predkosci w trasie tego nie zauwazam). To tak jakby cos drzalo w okreslonych obrotach przy przyspieszaniu od zera??? Nie umiem tego nawet opisac!

Co za cholera? :(
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 16, 2012 11:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Sob Cze 16, 2012 11:46   

thebloody, tak dla rozwiania wątpliwości - nie masz koła dwumasowego także to odpada.
Wygląda na to, iż owe "szzzz" związane jest ze sprzęgłem, a konkretnie z łożyskiem sprzęgła.
Jeżeli sprzęgło się na prawde kończy to będziesz musiała je wymienić, najpewniej komplet czyli tarcza, docisk, łożysko.

Napisz dla pewności, czy sprzęgło ciągnie. Najłatwiej to sprawdzić jadąc 60-70 wrzucić 5 bieg i dodać gazu, jeżeli na obrotomierzu obroty pójdą w góre a prędkość nie będzie się zmieniać bądź będzie się zmieniać nieproporcjonalnie to sprzęgło się kończy.

Ewentualnie może być tak, że biegi ciężko wchodzą (jeżeli masz poprawny stan oleju w skrzyni) i to też może być oznaką końcówki sprzęgła.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
kangaroo69 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 562
Skąd: Lubelszczyzna



Wysłany: Sob Cze 16, 2012 11:50   

A co do drżenia to nie martw się bo w naszych autach masa rzeczy wpada w rezonans i straszy:P ja juz sobie drżenia odpuściłem bo zwariować można ;)
_________________
http://www.ekmoto.pl/KONKURS-a13_0.htm
 
 
thebloody 




Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 185
Skąd: Gdansk

Rover 200

Wysłany: Sob Cze 16, 2012 11:57   

rovek napisał/a:
thebloody, tak dla rozwiania wątpliwości - nie masz koła dwumasowego także to odpada.


- tak tez mi sie wydawalo.

rovek napisał/a:
Napisz dla pewności, czy sprzęgło ciągnie. Najłatwiej to sprawdzić jadąc 60-70 wrzucić 5 bieg i dodać gazu, jeżeli na obrotomierzu obroty pójdą w góre a prędkość nie będzie się zmieniać bądź będzie się zmieniać nieproporcjonalnie to sprzęgło się kończy.


- dzieje mi sie tak prawie zawsze i na kazdym biegu, tzn. ze gdy wciskam sprzeglo, obroty lekko ida w gore na ulamek sekundy i wracaja na miejsce. Np. wczoraj stalam w korku i co chwile gdy ruszalam z jedynki, podjezdzalam pare metrow i hamowanie + sprzeglo i te obroty tak "podskakiwaly" przy wciskaniu sprzegla :( Ech...

rovek napisał/a:
Ewentualnie może być tak, że biegi ciężko wchodzą (jeżeli masz poprawny stan oleju w skrzyni) i to też może być oznaką końcówki sprzęgła.


- tak, olej w skrzyni wymienilam niecaly miesiac temu, bo wyskakiwala jedynka i wsteczny. Poprawilo sie, biegi wchodzily gladko, ale teraz znow gorzej, ciezej, czasem musze 2x wysprzeglic jedynke, czasem poprawic dwojke... :(

No dobra... to ile mnie to bedzie kosztowac? :(

[ Dodano: Sob Cze 16, 2012 11:57 ]
kangaroo69 napisał/a:
A co do drżenia to nie martw się bo w naszych autach masa rzeczy wpada w rezonans i straszy:P ja juz sobie drżenia odpuściłem bo zwariować można ;)


No ale słabo... Bo u mnie poza plastikami w srodku wszystko juz bylo wyprowadzone do ludzi i bylo pieknie, a teraz ten dzwiek sie pojawil, nie wiem po co :/
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sob Cze 16, 2012 13:24   

thebloody, Łożysko oporowe sprzęgła dokonało żywota najprawdopodobniej, w takim wypadku najlepiej wymienić komplet sprzęgła bo to za jedną "robotą", a spokój gwarantowany na długie kilometry. Problem z biegami zapewne także spowodowany jest zużytym sprzęgłem, sama tarcza może być ok, a padło samo łożysko oporowe, ale jak pisalem wymienić najlepiej komplet

Co do tego drugiego dzwięku, to pewnie jakiś element wnętrza wpada w rezonans i chałasuje przy określonych obrotach , musisz go zlokalizować i dokręcić/spasować

[ Dodano: Sob Cze 16, 2012 13:24 ]
Koszty :cry: komplet sprzęgła koło 400zł i robota ze 200 - zależy od mechaniora
 
 
thebloody 




Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 185
Skąd: Gdansk

Rover 200

Wysłany: Sob Cze 16, 2012 13:39   

slax napisał/a:
Łożysko oporowe sprzęgła dokonało żywota najprawdopodobniej [...]
Koszty :cry: komplet sprzęgła koło 400zł i robota ze 200 - zależy od mechaniora


- o lozysku tez mi wlasnie kolega napisal i szuka czegos. Myslalam, ze bedzie jeszcze gorzej z tymi kosztami... A czy uzywane badz po regeneracji wchodzi w gre?? Czy tylko nowe??
 
 
ArO 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 315
Skąd: Kielce

Rover 200

Wysłany: Sob Cze 16, 2012 13:56   

nie ma sensu kupowac uzywanego sprzegla - lepiej zrobic raz a dobrze i miec spokoj
_________________
R200 98'' 1.4 Si
 
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Sob Cze 16, 2012 15:29   

Teoretycznie tarczę można zakładać regenerowaną ale reszta musi być ok, a skoro Tobie biegi ciężko wchodzą więc to wina bardziej docisku, musisz szukać całego kompletu.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sob Cze 16, 2012 15:48   

ArO napisał/a:
nie ma sensu kupowac uzywanego sprzegla - lepiej zrobic raz a dobrze i miec spoko
Dokladnie, thebloody, zakładaj nówka komplet a zobaczysz jak przyjemnie będzie roverek jeździł, i tak co byście na grilla naszego lokalnego byli zdrowi :mrgreen: pozdrawiam
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
Jezyk_R200 




Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 64
Skąd: Płock



Wysłany: Sob Cze 16, 2012 16:03   

Miałem identyczny problem. Najpierw ciężko wchodziły biegi więc dolałem trochę oleju bo miałem mały przeciek. Ale gdy go uszczelniłem to po pewnym czasie znowu biegi zaczęły ciężko wchodzić aż w końcu pewnego pięknego dnia podczas jazdy nie wszedł już żaden. Pojechałem do mechanika. Rozebrał skrzynię i okazało się że to sprzęgło padło do końca wręcz wcierało się w docisk. Mnie sprzęgło kosztowało 400 zł firmy LUK plus 250 zł robocizna. Także polecam wymianę całego sprzęgła tak jak koledzy radzą :>
 
 
 
thebloody 




Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 185
Skąd: Gdansk

Rover 200

Wysłany: Sob Cze 16, 2012 16:29   

slax napisał/a:
co byście na grilla naszego lokalnego byli zdrowi :mrgreen: pozdrawiam


- no wlasnie!!! :mrgreen:

OK chlopaki, dzieki za rady, szukam sprzegla powoli no i jeszcze podjade do mechanika i sie upewnie, niech poslucha itd. Jutro jade do siebie 120 km ale chyba dojade co?? Bo to jakis tydzien slychac ten dwiek dopiero... Moze nawet nie tydzien...
 
 
Jezyk_R200 




Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 64
Skąd: Płock



Wysłany: Sob Cze 16, 2012 16:47   

No u mnie trochę to potrwało więc myślę ze dasz rade. Powodzenia i smacznego grillowania :)
 
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sob Cze 16, 2012 23:10   

thebloody, Aj przepraszam nie chce Cie straszyć, ale ja miałem taki sam problem, i wjechałem na stację benzynową wszystko było ok, ale już z niej nie wyjechałem bo łożysko się rozsypało...Przed tym wyjazdem podjedz do mechanika niech posłucha się wypowie, bo po co sobie problem robić i za holowanie później płacić bo to wyjdzie tyle co nowe sprzęgło

jakbyś miała pytania to dzwoń 793 166 160
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Sob Cze 16, 2012 23:38   

Jeżeli słychać cichy szum to dojedziesz. Ja rok temu za komplet z Valeo zapłaciłem 300 PLN
 
 
Andrzej_1272 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 304
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Cze 17, 2012 08:35   

Proponował bym szybką wizytę u mechanika,poco się stresować w trakcie jazdy.Dojadę czy nie dojadę.Jazda MILORDEM ma sprawiać Ci przyjemność a nie stres i nie potrzebne dodatkowe wydatki.POZDRAWIAM
 
 
thebloody 




Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 185
Skąd: Gdansk

Rover 200

Wysłany: Nie Cze 17, 2012 11:46   

Noo to swietnie :( tylko ze ja nie dam rady juz do mechanika dzisiaj przy niedzieli, a zaraz musze byc po mame na lotnisku i dowiezc nas do Prabut te 120 km... :( dopiero u nas w poniedzialek do mechanika to najszybciej...
aha i zaraz jade tez na stacje przed trasa wiec slax, jesli nie wyjade z niej to bedzie Twoja wina!! :twisted:
Nie no nie straszcie mnie!! Milord da rade do jutra, jeszcze mnie nigdy nie zawiodl a mam go przeciez juz trzeci miesiąc :mrgreen:

Dobra ruszam, modlcie sie za nas :D amen :D
 
 
Jezyk_R200 




Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 64
Skąd: Płock



Wysłany: Nie Cze 17, 2012 12:18   

Powiadasz do Prabut???? W warmińsko mazurskim??? Jeśli tak to jedziesz w moje poniekąd rodzinne strony :D
 
 
 
thebloody 




Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 185
Skąd: Gdansk

Rover 200

Wysłany: Nie Cze 17, 2012 13:02   

Prabuty to ciagle pomorskie (dawne elblaskie). Ale to o te strony Ci chyba chodzi - Ilawa, Olsztyn itd.? ;)

stoimy z milordem na parkingu, czekamy na mame, spinamy sie aby dac rade :) teraz sprzeglo ucichlo, nic nie slychac, dziala normalnie... Przez chwile po zatrzymaniu odczulam cos jakby "pulsowanie" silnika, pracowal jakos inaczej. Po odpaleniu ponownym wszystko dobrze. Nie wiem o co chodzi, ale cos sie dzieje dziwnego.

Co do drzenia to mam wrazenie ze to jednak nie w kabinie. Ten rezonas pojawia sie za kazdym na tuz przed 2 tys. obrotow. Rrrrr na sekunde i koniec... ;(
 
 
Jezyk_R200 




Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 64
Skąd: Płock



Wysłany: Nie Cze 17, 2012 13:28   

Mój błąd. Chodziło dokładnie tak jak piszesz :) Elbląg Iława Olsztyn i okolice takie jak Kisielice. Ale to tak na marginesie. A co do skrzyni to w sumie to już nie mam bladego pojęcia ale jednak radzę pojechać do mechanika i wymienić kompletne sprzęgło. Koszt trochę duży ( u mnie 650 zł) ale spokój na parę ładnych km
 
 
 
thebloody 




Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 185
Skąd: Gdansk

Rover 200

Wysłany: Nie Cze 17, 2012 16:19   

Dodaje nowy objaw: po trasie gdy zatrzymalam auto do zera, dalam na luz, odczekalam chwile i auto wpadlo w dziwne pulsacje, zaczelo "dygotac". Jak by nierowne obroty?? Ale wsazowka nieruchomo na 900 obr/min... Ciekawe co mechanik powie ;/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200Si 16V '98] Dziwne dzwieki podczas wciskania sprzegla
Bruno Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pią Paź 05, 2007 23:33
Kris
Brak nowych postów [R200] dziwne dzwieki spod auta
arturzawa Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sie 07, 2017 14:43
arturzawa
Brak nowych postów [R200 BRM] Dziwne dźwięki z auta oraz niestabilne obroty.
Lysack Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Cze 11, 2014 19:13
MD
Brak nowych postów [R25] Dziwne dźwięki z drzwi..
HuMaX Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pon Gru 14, 2009 13:19
Botanix



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink