Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 400] Potrzebna pomoc w zdiagnozowaniu usterki zawieszenia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 400] Potrzebna pomoc w zdiagnozowaniu usterki zawieszenia
Autor Wiadomość
adamek.o2 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 143
Skąd: Zambrów/W-wa

Rover 400

  Wysłany: Pon Lip 16, 2012 10:59   [R 400] Potrzebna pomoc w zdiagnozowaniu usterki zawieszenia
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

Witam.
Od dłuższego czasu mam problem taki, że słyszalne jest nieustające "pukanie" dosłownie takie gluche stukotanie z lewej strony od kolumny kierownicy podczas jazdy autem, nie ma znaczenia czy się skręca czy jedzie prosto, przyspiesza czy zwalnia czy jedzie stałą prędkością. Wcześniej były jeszcze luzy w kierownicy więc wymieniona została lewa końcówka drążka i luzy ustały.
Niestety stukotanie pozostało i już na stacji kontroli panów dwóch stwierdziło, że zielonego pojęcia nia ma o co chodzi ;/
Jadę w piątek w trasę dłuższą i nie chcę przez całą drogę się bać co to jest ;(

Pozostaje mi zgłosić się z ogromną prośbą do Forumowiczów z Warszawy.
Czy jest ktoś z Mokotowa / Ursynowa / Śródmieścia i ogólnie nie daleko Galerii Mokotów zlokalizowany kto by po wspólnych oględzinach pomógł znaleźć przyczynę tego stukania ?
Osobiście podjadę do tego zechce pomóc. Brak mi sił już na szukanie przyczny ;/
Mogę podjechać codziennie po godzinie 16:30. Zależy mi na czasie.

Pozdrawiam :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 16, 2012 10:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
us3r 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 14



Wysłany: Pon Lip 16, 2012 15:27   

Bez oględzin ciężko faktycznie;) U mnie podobne objawy dawał górny sworzeń wahacza(TC1153 w intercarsie - tylko trochę drogo) więc radzę sprawdzić. Na pierwszy rzut oka nie widać że jest wybity, ja sprawdziłem zapierając łom o sprężynę(luzy).
 
 
adamek.o2 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 143
Skąd: Zambrów/W-wa

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 15:56   

Czy to jest ten element jakoś tak w pionie ustawiony i przyczepiony do gornego wachacza ?
Jak na postoju kręcę kierownicą to trzymam po kolei za te elemnty zawieszenia i jedynie gdy trzymam ten sworzeń to czuć niejako drgania jakieś przenoszone na ten element. To jest takie specyficzne "skrzypienie" słychać i wtedy też na tym (lub bardzo podobnym) elemencie czuć jest drgania ;/ Czy luzy na tym sworzniu są bardzo niebezpieczne ? Nie chciałbym go teraz wymieniać przed drogą a mam do przejechania okolo 800km..
 
 
us3r 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 14



Wysłany: Pon Lip 16, 2012 16:29   

Załączam zdjęcie - to dokładnie ten element. U mnie pomimo dzwięków jakie wydawał tak naprawde sporo brakowało do tego żeby "wyskoczył" i swobodnie mogłem jeszcze pojeździć, ale wiadomo - kazdy samochód jest exploatowany inaczej, więc jeśli zaryzykujesz trasę z wybitym sworzniem to chociaż sprawdź w jakim jest stanie i weź pod uwagę że przy dużych luzach będzie się wybijał dużo szybciej niż wcześniej. Co do samej wymiany, to ja uwinąłem się w 10-15 minut.
 
 
adamek.o2 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 143
Skąd: Zambrów/W-wa

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 17:28   

us3r dzięki za zaangażwoanie, dokładniej na tym elemencie wyczułem te drgania podczas skrętów. nie mam pewności ,że to to ale bardzo możliwe.
Jak mi się uda to jutro sprawdzę czy są w nim luzy takim spospbem jak twój.
Warto podnieść auto na podnośnik czy bez tego powinno się udać to zbadać ?
 
 
us3r 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 14



Wysłany: Pon Lip 16, 2012 22:34   

Bez tego raczej ciężko, radził bym podnieść i zdjąć koło.
 
 
adamek.o2 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 143
Skąd: Zambrów/W-wa

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 19, 2012 09:30   

Wczoraj "Stukotanie" powróciło. Jeden kumpel przejechał się jeszcze autem dla pewności czy to nie moje wymysły , on dostrzegłidentyczne dolegliwości. Zrzuciliśmy przednie lewe koło bo z tamtąd dochodziły odgłosy, Targaliśy, ciągaliśmy, machaliśmy, szarpaliśmy, podnosiliśmy i opuszczaliśmy co się dało w całej lewej stronie zawieszenia i nie udało się dostrzec skąd dochodzą te odgłosy. po prostu nie było tam żadnych oznak ani dziwnych dźwięków podczas tej czynności ;/
Wyparłem klucz od kół o amortyzator i próbowałem ruszyć tym górnym sworzniem i również brak jakichś luzów ;/
Brak pojęcia co to takiego tam stuka ;/ /
 
 
haxigi 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 345
Skąd: Chodzież

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 19, 2012 16:26   

a co jeżeli to nie nadwozie, a coś w silniku jest luźne i uderza o blachę podczas jazdy ?
_________________
http://www.spritmonitor.de/en/detail/541704.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [420 sdi] "Renowacja", usterki, potrzebna diagnoza
gibsonxx2 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Pon Cze 11, 2012 09:46
marcin316
Brak nowych postów [R416si '96] Potrzebna pomoc. Problem z odpaleniem.
balcer Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Czw Paź 08, 2020 15:35
Maniekmaniek
Brak nowych postów [R45] Montaż grill-a (atrapy) potrzebna pomoc.
aa66 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Lut 28, 2012 08:45
aa66
Brak nowych postów [r416] potrzebna szybka pomoc w sprawie alarmu
lysy229 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sob Cze 20, 2009 15:30
magneto
Brak nowych postów [R 45] weryfikacja usterki sprzęgła
monia0023 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Nie Cze 13, 2010 18:01
monia0023



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink