Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220 SDi] jak wybrać sanki?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220 SDi] jak wybrać sanki?
Autor Wiadomość
pedro 




Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Warszawa - Wola



Wysłany: Pon Lip 16, 2012 23:40   [R220 SDi] jak wybrać sanki?
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Panie i Panowie, pomocy...

Otóż moja Żona jechała autkiem i przyładowała w studzienkę - studzienka wystawała a obok niej były jeszcze koleiny których nie wzięła pod uwagę. Efekt - dziura w misce olejowej jakby ktoś do niej strzelał, nie wchodzące biegi, kierownica wygięta pod dziwnym kątem. Silnik z taką siłą przybił w belkę i maglownicę, że teraz auto nie trzyma zbieżności i jeździ się nim jak czołgiem. Większość już jest naprawiona - miska pospawana i na miejscu, wybierak skrzyni biegów naprostowany i biegi znów chodzą, zostało tylko to zawieszenie... Byłem dziś u znanego tu na forum magika z Babic który stwierdził że do wymiany jest kolumna kierownicy razem z drążkiem który wchodzi do magla (magiel ocalał) i belka ta do której mocowana jest maglownica, bo została pogięta przez silnik. Z tego co patrzyłem na allegro to z kolumną nie ma większych problemów, wszystkie są chyba takie same (jeśli nie to proszę poprawcie mnie) ale odnośnie belek to już nie jestem taki pewien. W Roverach nie jestem mocny i mam tu spory zgryz. Jak patrzyłem na allegro to nie mogłem się zorientować czy wybierać po roku, rodzaju silnika czy jak... Co tu jest ważne i na co konkretnie patrzeć? Od którego do którego roku mam patrzeć i czy to w ogóle jest istotne? Ważne czy dawca to diesel czy benzyna?
Ostatnio zmieniony przez pedro Pon Lip 16, 2012 23:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 16, 2012 23:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pon Lip 16, 2012 23:47   

Benzyna ma inną belkę niż diesel. Choć można zastosować je zamiennie to jednak się różnią ( przodem ) kiedyś miałem podobny dylemat i jeśli dobrze pamiętam to zdaje mi się ,że silnik 1,6 i diesel miały taki sam numer belki w katalogu częsci a 1,4 już inny.. Było to kilka lat temu i mogę się mylić ale na pewno pasuje belka z benzyniaka do diesla bo taką miałem zamontowaną ( w przedniej częsci jest jedynie inaczej wyprofilowana )
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pon Lip 16, 2012 23:56   

Szukaj po rodzaju silnika i modelu, czyli 220SDi, na bank znajdziesz to czego szukasz :taa:
 
 
pedro 




Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Warszawa - Wola



Wysłany: Pon Lip 16, 2012 23:57   

*sTERYD - przepraszam nie doczytałem - już poprawione

*chudson - no właśnie widziałem że są różnice, detale, ale jednak. Zauważyłem pewne ale byłem ciekaw ilu nie zauważyłem, stąd moje pytanie. A Ty miałeś zamontowaną tą z 1.6 czy 1.4?

*Jugol - na allegro mi tak nie powiedzą a w nówki nie chcę się bawić bo nie chcę się pchać w koszta, tym bardziej przed wakacjami... Już mi Żona załatwiła sporo roboty i kosztów i teraz szukam sposobów jak tu je obniżyć...
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Wto Lip 17, 2012 00:05   

Na allegro powiedzą, zadzwoń, zapytaj , to mało kosztuje ;) Nic nie wspominałem przecież o nówce :bezradny: :niee:
 
 
pedro 




Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Warszawa - Wola



Wysłany: Wto Lip 17, 2012 00:14   

Tak też zrobię :) Teraz przynajmniej jestem mocniejszy o wiedzę że benzyna i diesel mają nieco inną tą belkę, ale wymienną przynajmniej ta z 1.6... W rocznik będę celował coś koło mojego i powinno hulać :)
Dużo zabawy jest z wymianą tej belki? Od razu wspomnę że dysponuję warsztatem z kanałem i nie będę tego próbował robić pod blokiem...
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Wto Lip 17, 2012 00:49   

jak masz trochę doświadczenia i kluczy to z 2 godzinki i jazda... :)
aczkolwiek powiem Ci że jeśli przy strzale z wózek wózek się przegiął to prawdopodobnie przeleciały tez śruby od mocowania wózka to karoserii więc zwróć uwagę na to jak zdemontujesz stary wózek
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Wto Lip 17, 2012 11:42   

Nie wiem od jakiego benzyniaka miałem bo kupiłem już go tak a później po strzale jak u ciebie to wymieniałem na właściwą. Nie zauwazyłem zmiany w prowadzeniu auta więc chyba belka desel/benzyna nie ma znaczenia do ustawienia wahaczy.

Aby wymienić trzeba odkręcić wahacze od strony belki ( 1śruba na stronę ) , drążek od wahacza do belki ( 1 śruba na stronę ) , stabilizator ( 2 śruby na stronę ) , przekładnie kierownicza ( nie pamiętam czy obejmy są na 2 czy 1 śrube na stronę ) i samą belkę ( 2 albo 3 śruby na stronę ) Wydech chyba też idzie pod belką więc trzeba go zdemontować. Jak masz kanał albo lepiej podnośnik kolumnowy to jest to wykonalne. Jeżeli jednak któraś śruba jest krzywa i pęknie to będziesz mógł się pierdzielić z kombinowaniem jak ją wykręcić.
 
 
pedro 




Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Warszawa - Wola



Wysłany: Wto Lip 17, 2012 12:32   

Jak na razie wybrałem kolumnę kierowniczą, ta wygląda całkiem ok i jest niedaleko mnie, co o niej sądzicie, warto brać? Jeszcze nie kupiłem...
http://moto.allegro.pl/ro...2484951874.html
Belką zajmę się w następnej kolejności, jak już uporam się z tym...
Spróbuję kupić właściwą od diesla. Serdeczne dzięki za przepis :)

edit: musi styknąć bo już kupiłem :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220D] sanki
Dominetor Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Lip 19, 2014 10:10
kurtki
Brak nowych postów [r220]jak wymienic wskaznik w liczniku rover r220
seba1x Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Czw Lip 18, 2013 17:34
seba1x
Brak nowych postów [R220]Zasada działania sprzęgła w R220
predatoraf Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Nie Wrz 16, 2012 19:02
kangaroo69
Brak nowych postów [R 200---1.4]Klocuszki co wybrac?
kaligula797 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Wto Sty 29, 2008 12:21
Brt
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r25] Rozrząd jaki wybrac
jimmy1991 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Maj 22, 2012 13:00
PTE



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink