Forum Klubu ROVERki.pl :: MG ZT
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
MG ZT
Autor Wiadomość
torek86 



Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 134
Skąd: Wawa/Piaseczno

Rover 25

Wysłany: Pią Wrz 28, 2012 15:17   MG ZT

Witam,
z racji tego że przymierzam się powoli do zmiany autka, ( a roverek 25 pozytywnie mnie zaskoczył) więc na celownik biorę MG ZT i tylko z wersją silnikową 2,5L.
Moje pytanie tyczy się głównie właśnie silnika. W poradach o kupnie w sumie nie wiele jest opisane na ten temat. Ciekawi mnie aspekt podnoszenia mocy w tym silniku. Jak wygląda sytuacja z systemem VIS, czy można go usunąć całkowicie w razie awarii np.
W kwestii plujących olejem odm, rozumiem że wystarczy zastosować tzw CATCH TANK?
jak jest właściwie z żywotnością tych silników?
czy np przy wymianie rozrządu można zastosować wszystko od zwykłej 2.5l z R75? na czym właściwie polega rożnica w mocy między tymi dwoma silnikami? tylko soft?
drugie auto nad którym myślę to saab 95 Aero i o ile wiem że jednostka zarówno 2.0T jak i 2,3T są meeega rozwojowe, o tyle MG mimo że roczniki te same, to wygląda dużo bardziej nowocześnie, groźnie i przede wszystkim bardziej elegancko :mrgreen: Moje obecne autko i tak pali powyżej 10l w mieście przy spokojnej jeździe więc podejrzewam że 2.5l będzie spalał podobnie :razz:
_________________
Rover 25 IDT+ -> Sprzedany
zapraszam -> http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=79043
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 28, 2012 15:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Wrz 28, 2012 15:22   

torek86, rozwojowe mega to nie są - dlatego Markzo zdecydował się na swapa :roll:
 
 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 28, 2012 16:32   

bociannielot, chyba chodziło mu o silniki Saab'a a nie MG :)

torek86 napisał/a:
drugie auto nad którym myślę to saab 95 Aero i o ile wiem że jednostka zarówno 2.0T jak i 2,3T są meeega rozwojowe,
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Wrz 29, 2012 12:10   

torek86 napisał/a:
więc na celownik biorę MG ZT i tylko z wersją silnikową 2,5L.
Moje pytanie tyczy się głównie właśnie silnika. W poradach o kupnie w sumie nie wiele jest opisane na ten temat. Ciekawi mnie aspekt podnoszenia mocy w tym silniku.

kzrr, myślę że torek pytał też o rozwojowaść MG ;-)
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 29, 2012 15:09   

torek86 napisał/a:
Moje pytanie tyczy się głównie właśnie silnika. W poradach o kupnie w sumie nie wiele jest opisane na ten temat. Ciekawi mnie aspekt podnoszenia mocy w tym silniku.

Dobre kolektory wydechowe (seryjne to jakaś pomyłka - 3 rurki ściśnięte w 1), potem są 2 katy i 2 tłumik środkowe, dość dużo można tam poprawić. W dolocie zostawił bym ori puche ale dał wkładkę jakąś lepszą - K&N na spory wybór. Sterownik silnika można bez problemu mapować, więc po dolocie i wydechu kwestia strojenia nie powinna nastręczać problemów. Można iść w Turbo lub Kompresor ale to spore koszta niestety :/ Mody N/A to pewnie okolice 2-3k pln, ale coś powinno to lepiej jechać.

torek86 napisał/a:
Jak wygląda sytuacja z systemem VIS, czy można go usunąć całkowicie w razie awarii

Po prostu odezwij się do xRonxa, on Ci zregeneruje kolektor ssący, a silniczki VIS możesz naprawić sam lub oddać do zrobienia np Dziejowi :) nic strasznego ani drogiego :)

torek86 napisał/a:
jak jest właściwie z żywotnością tych silników?

Z ZS'a przy 170kkm chodził jak zegarek, nie brał oleju ani nie nastręczał problemów, u taty w 75tce jest 235 000km, do tego przy przebiegu 157kkm włożony LPG i motorek chodzi elegancko, bardzo bardzo polecam KV6- kawał solidnej motorowni,

torek86 napisał/a:
czy np przy wymianie rozrządu można zastosować wszystko od zwykłej 2.5l z R75? na czym właściwie polega rożnica w mocy między tymi dwoma silnikami? tylko soft?

rozrząd, oleje, filtry są takie same, różnica to soft komputera, teoretycznie wałki rozrządu mają inne, ale z tego co ja się dokopałem różnią się tylko numerami - wałki są te same. Faktycznie to auto będzie miało ok 182-185KM i koło 250Nm.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink