Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 214si] Kilka pytań już po kupnie roverka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 214si] Kilka pytań już po kupnie roverka
Autor Wiadomość
kzfr 



Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 29
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Sob Paź 06, 2012 16:17   [Rover 214si] Kilka pytań już po kupnie roverka
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1997

Witam. Jako że jest to mój pierwszy temat zaznaczam że jestem od kilku dni posiadaczem Rover'a 214si 1.4 16v z 1997r na samej benzynie. Jestem początkującym kierowcą a to był mój pierwszy zakup. Kupiłem go bez rygorystycznych wymagań a efekt oglądania/sprawdzania auta był taki - ma jeździć i nie rdzewieć od dołu.

Tak też było jednak jaki to pierwszy błąd zrobiłem to po jednym dniu i 30min sprawdzeniu auta na następny dzień go kupiłem, to teraz się "wyostrzają" problemy

A oto problemy:
- przy większej prędkości gdy zaczynam mocniej hamować auto zaczyna "drżeć"
na stacji diagnostycznej powiedzieli - wymiana gum, opon i powinno ustąpić a na koniec na zbieżność.

- lekko znosi na lewo - to opony/zbieżność wg. stacji diagnostycznej

- czuć paliwem na bagnecie
wyczytałem że to wina zbyt małych odcinków prawda? Wymiana oleju będzie dopiero w poniedziałek.

- w zbiorniczku z płynem chłodniczym znalazła się "galareta ale nie super gęsta utrzymuje się to na samej powierzchni w zbiorniczku. Czyżby olej i jak się go w pełni pozbyć wystarczy spuścić?

- zbiorniczek z płynem do spryskiwaczy przepuszcza płyn przez uszczelkę między zbiorniczkiem a tuleją wlewu. Można potraktować to sylikonem czy raczej poszukać gumy która będzie lepiej uszczelniać?

- w aucie jest głucho (nie cicho - nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć) a prace silnika słychać "za głośno" można to jakoś wyeliminować?

- gałki lusterek chyba nie stykają czy wystarczy je tylko wyczyścić w środku?

Oleje,płyny i filtry będą wymieniane w poniedziałek.
Z góry dzięki! Pozdrawiam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 06, 2012 16:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sob Paź 06, 2012 16:20   

kzfr napisał/a:
w zbiorniczku z płynem chłodniczym znalazła się "galareta ale nie super gęsta utrzymuje się to na samej powierzchni w zbiorniczku. Czyżby olej i jak się go w pełni pozbyć wystarczy spuścić?

uszczelka pod głowicą do wymiany :neutral:
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Paź 06, 2012 16:32   

kzfr napisał/a:
A oto problemy:
- przy większej prędkości gdy zaczynam mocniej hamować auto zaczyna "drżeć"
na stacji diagnostycznej powiedzieli - wymiana gum, opon i powinno ustąpić a na koniec na zbieżność.

Ja tu bym obstawiał bardziej krzywe tarcze hamulcowe.
kzfr napisał/a:
- lekko znosi na lewo - to opony/zbieżność wg. stacji diagnostycznej

Zbieżność do ustawienia.
kzfr napisał/a:
- czuć paliwem na bagnecie
wyczytałem że to wina zbyt małych odcinków prawda? Wymiana oleju będzie dopiero w poniedziałek.

Też, ale również wina może leżeć bo złej dobranej mieszance paliwa.
kzfr napisał/a:
- w zbiorniczku z płynem chłodniczym znalazła się "galareta ale nie super gęsta utrzymuje się to na samej powierzchni w zbiorniczku. Czyżby olej i jak się go w pełni pozbyć wystarczy spuścić?

Tutaj niestety obawiam się najgorszego, czyli wypalonej uszczelka pod głowica.
http://www.roverki.pl/por...o-jest-hgf.html
http://www.roverki.pl/por...objawy-hgf.html
kzfr napisał/a:
- zbiorniczek z płynem do spryskiwaczy przepuszcza płyn przez uszczelkę między zbiorniczkiem a tuleją wlewu. Można potraktować to sylikonem czy raczej poszukać gumy która będzie lepiej uszczelniać?

Zwykły silikon starczy.
kzfr napisał/a:
w aucie jest głucho (nie cicho - nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć)

Jak w czasie jazdy, to może opony huczą. ??
kzfr napisał/a:
a prace silnika słychać "za głośno" można to jakoś wyeliminować?

To może mieć związek z źle dobranym olejem, albo HGF-em.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Paź 06, 2012 17:20   

Czy głośno chodzi...
Najlepiej podjechać do kogoś kto też ma taki silnik i obadać czy inaczej pracuje.
Mój w R214Si pracował tak:
http://www.youtube.com/watch?v=BconywpUCiE

I zapewniam że było z nim wszystko ok, był w naprawdę dobrym stanie.
 
 
 
kzfr 



Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 29
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Sob Paź 06, 2012 18:19   

Dzięki za szybką odpowiedź a więc tak:
Cytat:

Bardzo ogólnie:
- ubytek płynu chłodniczego
- konsystencja oleju przypominająca majonez/cappuccino/kawę z mlekiem (płyn chłodniczy dostał się do oleju)
- tłuste plamy w płynie chłodniczym lub "kawa z mlekiem" zamiast płynu (olej dostał się do płynu chłodniczego)
- wyciek płynu chłodniczego spod głowicy
- obfite dymienie z rury wydechowej (płyn dostaje się do cylindrów)
- niepokojące wskazania wskaźnika temperatury płynu chłodniczego (w wyniku ubytku płynu)

Jedynie co się zgadza to te tłuste plamy kawa z mlekiem.
Co do tej "głuchoty" to możliwe ale mogę dopiero to sprawdzić za miesiąc (przy zmianie opon)
Praca silnika jest taka sama jak na filmiku. W środku czasami ten silnik słychać jakby to był diesel i właściwie o to mi chodziło.

Co do uszczelki to możliwe jak najbardziej ponieważ w książce serwisowej w 2007r (56 000km) była planowana głowica, wymiana termostatu, wymiana szpilek x10 i filtry a nic o uszczelkach nie napisali.

Dzięki wielkie, w poniedziałek dam więcej znać!
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Paź 06, 2012 19:52   

Uszczelkę na pewno wtedy zmienili, starej nie dało by się założyć.
 
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 02:43   

kzfr napisał/a:
Oleje,płyny i filtry będą wymieniane w poniedziałek.

Nie wymieniaj tego, dopóki nie upewnisz się, że nie masz HGF!

kzfr napisał/a:
- gałki lusterek chyba nie stykają czy wystarczy je tylko wyczyścić w środku?

Jeśli masz manualne lusterko i nie reaguje na ruchy gałką to znaczy, że muszą być zerwane cięgna.
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 08:44   

Na miejscu autora z silnikiem zrobił bym tak:

Spuścił cały płyn chłodniczy i zalał zwykłą wodę (do puki niema temperatur ujemnych).
Pojeździł tak z 20/30km i znowu wodę wymienił.
Jeśli Pojawią się znowu plamy oleju to trzeba sprawdzić uszczelkę kolektora ssącego (jest tam kanał wodny).
Jeśli po tym znowu powraca problem to musisz wymienić uszczelkę pod głowicą.

Filtr paliwa i powietrza możesz wymienić, to Ci nie zaszkodzi ale oleju zostaw, dopiero jak silnik będzie sprawny to go wymień (chyba że chcesz płacić kilka razy za olej i filtr).
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 10:49   

ADI-mistrzu napisał/a:
Jeśli Pojawią się znowu plamy oleju to trzeba sprawdzić uszczelkę kolektora ssącego (jest tam kanał wodny).

Ale ta uszczelka nie łączy się w zadnym stopniu z olejem. Ona może tylko powodować ubytek płynu. :wink:
kzfr, zrób fotkę zbiorniczka i tej mazi.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 11:22   

No nie wiem, może się mylę ale odma olejem dmucha i przez ten punkt może się on przedostawać do wody i robić potem plamy w zbiorniczku.
Chodź fakt faktem, powinno i wtedy ubywać wody, raczej niemożliwe aby olej się pojawiał a wody nie ubywało przez tą uszczelkę :razz:
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 14:28   

ADI-mistrzu napisał/a:
ale odma olejem dmucha i przez ten punkt może się on przedostawać do wody i robić potem plamy w zbiorniczku.

A gdzie tam. Odma tutaj niema nic wspólnego. :grin:
Płyn w oleju jak i na odwrót pojawiać się będzie tylko przy walniętej uszczelce głowicy.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
kzfr 



Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 29
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 22:53   

Jutro wam wyśle zdjęcia. Nie grzeje się przez to ani nie ubywa tyle mogę dodać.
@edit

Więc tak zdjęć niestety nie mam bo nie wiedziałem że się aż tyle tego poleje i uciekło poza wiaderko. Olej był w masakrycznym stanie i wymieniłem go na mobil super 2000 10w40 półsyntetyk i jedno co zaraz po zalaniu zauważyłem że od razu obroty wskoczyły i opadły do ponad 1600 obrotów aż się rozgrzał i obroty powróciły do swojego normalnego położenia później wskazówka obrotomierza zaczęła falować na wolnych obrotach coś koło 1000-1100.
Płyn chłodniczy także wymieniony jeżeli się zabarwi znowu i pojawią się tłuste plamy to już będę na 100% wiedział czego to wina.
 
 
 
spider666 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 323
Skąd: LBN

MG ZR

Wysłany: Wto Paź 09, 2012 13:53   

ADI-mistrzu napisał/a:
Na miejscu autora z silnikiem zrobił bym tak:

Spuścił cały płyn chłodniczy i zalał zwykłą wodę (do puki niema temperatur ujemnych).
Pojeździł tak z 20/30km i znowu wodę wymienił.
Jeśli Pojawią się znowu plamy oleju to trzeba sprawdzić uszczelkę kolektora ssącego (jest tam kanał wodny).
Jeśli po tym znowu powraca problem to musisz wymienić uszczelkę pod głowicą.

Filtr paliwa i powietrza możesz wymienić, to Ci nie zaszkodzi ale oleju zostaw, dopiero jak silnik będzie sprawny to go wymień (chyba że chcesz płacić kilka razy za olej i filtr).



autor zrobił jednak na szczęście lepiej :grin:


Woda ma inne właściwości i dopiero wtedy można przegrzać silnik.
Najtańszy płyn chłodniczy aż tak wiele nie kosztuje żeby ryzykować.


Co do drżenia po zamieniać koła, jak nie ma drugich to przynajmniej miejscami to autor coś się może dowie.
_________________
-------------
וροVVЄя
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Paź 09, 2012 15:04   

Płyn do chłodnic głównie ma krzepnąć w niższych temperaturach i wrzeć w wyższych.
Do płukania woda wystarczy, co może się stać?
Wrzeć nie zacznie, nie zakrzepnie przy obecnych temperaturach, kamień nie zdąży się wytrącić, uszczelkom także nic nie zrobi.

Chyba że o czymś nie wiem.
 
 
 
spider666 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 323
Skąd: LBN

MG ZR

Wysłany: Wto Paź 09, 2012 20:59   

ADI-mistrzu napisał/a:
Pojeździł tak z 20/30km i znowu wodę wymienił.


Cytat:
Płyn do chłodnic głównie ma krzepnąć w niższych temperaturach i wrzeć w wyższych.


no właśnie, a w roverkach termostat otwiera się późno.
_________________
-------------
וροVVЄя
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Paź 09, 2012 23:04   

Temperatura pracy silnika to około 95°C w naszych silnikach.
Przy podniesionym ciśnieniu temperatura wrzenia wody i tak jest ponad 100°C.

Po za tym różnica między płynem chłodniczym a wodą jeśli chodzi o wrzenie to różnica rzędy 5/10°C.
Do płukania moim zdaniem wystarcza woda, ale wiadomo, każdy robi jak jego sumienie uważa :wink:
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 10, 2012 07:06   

ADI-mistrzu napisał/a:
Po za tym różnica między płynem chłodniczym a wodą jeśli chodzi o wrzenie to różnica rzędy 5/10°C.

mylisz się bo niektóre płyny dajmy na to Prestone ma temperaturę wrzenia 129*C
http://www.prestone.pl/pr...o-chlodnic.html

ADI-mistrzu, udzielaj bardziej rzeczowych odpowiedzi bo jak na razie to strzelasz sobie w kolano,z tą uszczelką kolektora, odmą, trochę to dziwne bo miałeś K serię i znowu masz, więc coś już powinieneś wiedzieć :wink:
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sro Paź 10, 2012 07:17   

Dobra, nic nie mówię :razz:
 
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 10, 2012 11:34   

Woda do płukania układu ok, ale nie odważyłbym się w k-serii jeździć z nią choćby kilka dni. Te normatywne 95 st.C pracy nie może być wyznacznikiem, bo wentylator włącza się przy imo stosunkowo wysokiej temperaturze i w korku możemy ugotować co nieco.

kzfr napisał/a:
Olej był w masakrycznym stanie i wymieniłem go na mobil super 2000 10w40 półsyntetyk i jedno co zaraz po zalaniu zauważyłem że od razu obroty wskoczyły i opadły do ponad 1600 obrotów aż się rozgrzał i obroty powróciły do swojego normalnego położenia później wskazówka obrotomierza zaczęła falować na wolnych obrotach coś koło 1000-1100.

Obroty falują po wymianie oleju? :shock:
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
kzfr 



Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 29
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 10, 2012 15:02   

Witam, dzisiaj jestem po przejechaniu 100km i muszę zdać relacje.

1. Problem z tłustym/oleistym płynem chłodniczym - znikł po wymianie i nic się nie pojawia (tylko brudny zbiorniczek), płynu nie ubywa ani oleju jak już wcześniej wspominałem.
2. Falowanie obrotów - tak po wymianie oleju ale tylko pierwsze uruchomienie silnika tuż po wymianie wyglądało tak - jakby ktoś dodał gazu i puścił (tak 2 razy) następnie obroty z 1.200 obrotów na 1.100 falowały a następnie spadły na niższe obroty chyba 1000-900 trudno mi powiedzieć bo to było 2 dni temu.
3. Co do opon to trzeba poczekać będę zmieniać na zimówki i od razu na zbieżność + wyważanie.

Teraz zauważyłem następne problemy

- tylna wycieraczka nie działa albo nie wiem jak ją włączyć.
- spryskiwacze też nie chcą pryskać ale zauważyłem że ktoś włożył b. ciasną przejściówkę między dwoma wężykami może wystarczy to zmienić bo aktualnie to "wylewa się na maskę" z spryskiwaczy a nie "pryska na szybę"
- centralny zamek - to cudo jest dla mnie czarną magią! W momencie kupna musiałem nacisnąć 2x aby otworzyć, po kilku dniach tylko 1x naciskałem a teraz znowu wróciło do 2 kliknięć zastanawia mnie czy mogłem jakoś to przeprogramować (zaznaczam że nigdy nie otwierałem drzwi za pomocą kluczyka). Jeszcze jedno pytanie czy gdy będę chciał wymienić baterię w pilocie centralki to czy może się przeprogramować?
- strasznie denerwujący jest ten hałas w środku ale moje autko chyba było składane widać to po "wkrętach w boczkach drzwi i ten insert zapięcia źle zamontowany w pasach bezpieczeństwa i chyba brakuje tam maty wygłuszającej takie jest moje zdanie może gdyby ktoś był z okolic Tarnowskich Gór (Śląsk - 30km od Katowic) to chciałby się spotkać i pokazać/porównać jak u kogoś innego taki roverek chodzi.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [R200, 2.0 sDi] Kilka pytań po kupnie rover'a
User88 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Czw Lut 26, 2009 11:15
User88
Brak nowych postów [r200]Kilka Pytań Dotyczących Roverka
Speedy2203 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Sie 25, 2012 19:54
leszczu
Brak nowych postów [220 SD '97] Kilka pytan z serii POZNAJ swego Roverka
FSEbola Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Gru 03, 2007 10:32
Brt
Brak nowych postów [214Si 97r] Dławienie się, za niskie obroty i kilka pytań
ADI-mistrzu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Maj 03, 2010 14:28
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink