Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 1.4] Alarm sam się włącza, jakie przyczyny?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 1.4] Alarm sam się włącza, jakie przyczyny?
Autor Wiadomość
Mafioz 



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 26



Wysłany: Sro Paź 17, 2012 16:35   [MG ZR 1.4] Alarm sam się włącza, jakie przyczyny?
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2003

Witam, niedawno w moim MG włączył się alarm o 3 w nocy, do około 6 rano zdążył już wyć 4 razy, wczoraj wieczorem kolejny raz sam się włączył, postanowiłem do czasu rozwiązania sprawy wyjąć bezpiecznik od alarmu i zamykać również auto kluczykiem (bezpiecznik jest zarówno od centralnego zamka)
Prosiłbym Was o wymienienie jakie mogą być tego przyczyny, z ewentualnymi czynnościami sprawdzającymi.

Czytając forum większość osób na 1 miejscu stawia krańcówki, ja zauważyłem jedynie że po wyjęciu bezpiecznika od alarmu i centralnego zamka gdy otworzę drzwi lampka w samochodzie się nie zapala, dopiero gdy silnik jest uruchomiony działa jak trzeba tj zapala i gaśnie gdy drzwi się otwiera i zamyka. na wyłączonym silniku nie działa ona, jedynie gdy włączy się ją na stałe.
Nie wiem czy to może być źle czy nie, ale co do krańcówek to nigdy nie zauważyłem żeby nagle podczas jazdy czy coś zapaliła mi się lampka sygnalizująca otwarte drzwi, lampka w aucie również nigdy nie zapaliła się samoistnie.

Proszę więc o jakieś sugestie.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 17, 2012 16:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sro Paź 17, 2012 16:52   

wiązka tylnej klapy, lub krańcówka pokrywy silnika
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
piotrekcrash 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 494
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Paź 17, 2012 16:53   

Nie zapaliła Ci się nigdy kontrolka sygnalizująca otwarty bagażnik?
Na pewno sprawdź wiązkę tylnej klapy.
 
 
Mafioz 



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 26



Wysłany: Sro Paź 17, 2012 18:09   

no nigdy się nie zapaliła ta kontrolka tak z niczego, oczywiście jak bagażnik faktycznie otworzę to się zapala ;D
Sprawdzę jutro tą wiązkę, rozumiem że pod kątem przetarć?
a krańcówka pokrywy silnika to jest ten taki guzik w okolicach przedniej szyby? Bo nie zauważyłem żeby koło zatrzasku jakieś kable szły a właśnie tam w okolicach szyby pod maską jest taki guzik do którego idą 2 przewody.
 
 
piotrekcrash 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 494
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Paź 17, 2012 19:19   

Tak sprawdź wiązkę pod kontem przetarć i pęknięć izolacji przewodów.
Dokładnie ten guzik w okolicy podszybia jest czujnikiem otwarcia maski.
 
 
psebek 




Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 20



Wysłany: Sro Cze 05, 2013 19:29   

Witam
Mam dokładnie ten sam problem. W ZR z 2003 roku co jakiś czas włącza się alarm. Kontrolka otwarcia drzwi przy włączeniu alarmu nie załącza się, ale przy drzwiach działa normalnie.
Sprawdziłem i odizolowałem wiązkę tylnej klapy,
Sprawdziłem czy to nie przez krańcówkę klapy tylnej, w zamku jest,
Sprawdziłem czy nie przez krańcówkę klapy przedniej,
Sprawdziłem i wyczyściłem krańcówki drzwi.
Niestety problem dalej występuje. Co jeszcze mogę sprawdzić?
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 05, 2013 19:30   

psebek napisał/a:
Co jeszcze mogę sprawdzić?

Odłącz krańcówkę maski. Prawdopodobnie tutaj leży wina.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
psebek 




Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 20



Wysłany: Czw Lip 18, 2013 21:22   

Już ją odłączałem i próbowałem bez niej ale równiez się włacza alarm. Nawet pomierzyłem ją miernikiem i krancówka maski jest dobra. Mówie o tej krancówce przy przegrodzie pod szybą i w poblizy sygnalu od alarmu.

[ Dodano: Wto Cze 11, 2013 09:26 ]
Jeśli możecie podsuńcie mi gdzie znajduje się ten czujnik ruchu od alarmu. Czytałem na którymś temacie że jest w słupku nad siedzeniem pasażera, czy tam też znajduje się w MG ZR 2003?

[ Dodano: Czw Lip 18, 2013 21:22 ]
Volumetric sensor który powinien być w słupku pasażera pod klapką u mnie nie istnieje :( macie jakieś pomysły?
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 20, 2013 10:48   

psebek napisał/a:
Volumetric sensor który powinien być w słupku pasażera pod klapką u mnie nie istnieje macie jakieś pomysły?

Nie wszystkie ZR miały taki czujnik. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
psebek 




Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 20



Wysłany: Sro Lis 19, 2014 10:06   

Okazało się że szukanie przebicia na kablu do masy i uszkodzeń kabli u mnie było bezcelowe. Jak wyżej wszystkie krańcówki, końcówki i wiązki osobiście przejrzałem co do milimetra i sprawdziłem i przemierzyłem miernikiem. Więc szukałem dalej.....

Po wczorajszej nocy czytania instrukcji serwisowej (RAVE) oraz pracy nad alarmem chciałbym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami. Okazało się ze słabo obserwowałem zachowanie alarmu w MG.

Po pierwsze zgodnie z RAVE po włączeniu alarmu z pilota (również zamknięcia centralnego zamka tak to RAVE opisuje) system sprawdza układ i jeżeli jest zgodny to zapalają się raz kierunkowskazy, po czym dioda na liczniku pulsuje jak stroboskop przez 10 sec po czym zaczyna mrugać 1 raz na sec i wtedy alarm jest zazbrojony. Nieprawidłowy tryb to taki że po włączeniu alarmu z kluczyka (centralka zamyka zamki) ale kierunki się nie zapalają a dioda na liczniku przez chwile nie reaguje po czym zaczyna mrugać 1 raz na sec, ale alarm nie jest uzbrojony. U mnie dzieje się to na zmianę w nieokreślonej sekwencji. Raz się zazbroi a 10 razy nie i na odwrót. Dlatego też albo MG wył albo nie.

Po drugie kilkukrotnie chciałem przeprowadzić sprawdzenie systemu alarmu (zgodnie z RAVE):
-wsiądź do samochodu
-zamknij wszystkie drzwi
-w ciągu 2 sec: wciśnij przycisk zamykania drzwi kierowcy przy szybie, włącz zapłon, wyłącz zapłon, włącz zapłon, podnieś przycisk zamykania drzwi kierowcy przy szybie.
Jak usłyszysz krótki sygnał dźwięku syreny to tryb rozpoczął się.
I tu okazało się ze znów w nieokreślonej sekwencji raz zadziała a raz nie. Więc zacząłem sprawdzać jak centralka reaguje na zamykanie samochodu poprzez przycisk drzwi kierowcy przy szybie od środka, normalnie nigdy nie zamykam się od środka w MG, a tu raz działa a raz nie, raz reaguje zamek centralny i zamyka wszystkie drzwi a raz nic...

Wczoraj na tym skończyłem ale jak znów znajdę trochę czasu pomiędzy pracą a budową to rozbiorę zamek w drzwiach kierowcy bo uważam że tam jest problem i system alarmu niekiedy widzi zamknięte drzwi kierowcy niekiedy otwarte, a innym razem widzi jak gdyby otwarły się i zaczyna wyć.

Piszę o tym bo mam nadzieje ze komuś się to przyda ;D Jak będę wiedział więcej to napiszę.

Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Lis 19, 2014 10:06 ]
Volumetric sensor nie posiadam tak jak mówiliście.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sro Lis 19, 2014 20:41   

Czy drzwi są otwarte, czy nie ECU wie o tym po krańcówce w drzwiach, a nie po master key'u (główny zamek centralnego).

Self test to tylko uruchomiłeś jak wynika z opisu, a czy sprawdziłeś jego poprawne działanie?
 
 
psebek 




Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 20



Wysłany: Sro Lis 19, 2014 21:10   

Więc sprawdź to na sprawnym systemie. Wg mojej teorii jak zamkniesz się w samochodzie i uzbroi się alarm to zacznie wyć już po podniesieniu przycisku przy szybie, jeszcze przed otwarciem drzwi. Jeżeli tak się nie stanie to moja teoria upada...
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sro Lis 19, 2014 21:16   

Doczytaj RAVE jak dalej przebiega proces self-test....
Drzwi kierowcy muszą być zamknięte. Pasażera nie muszą.

Ile razy mrugają ci kierunki po zazbrojeniu. Raz czy 3 razy?

Coś mi się zdaje, że krańcówka w drzwiach kierowcy coś nie łączy za każdym razem (zaśniedziałe styki)
 
 
psebek 




Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 20



Wysłany: Sro Lis 19, 2014 22:18   

Test kończy się błędem systemu, dioda LED nie reaguje :( jak włączam alarm i nie ma błędu systemu to mrugną raz kierunki, a jak jest u Ciebie? Sprawdź mi te rzeczy o które pytam będzie to bardzo pomocne.

[ Dodano: Sro Lis 19, 2014 22:18 ]
Krańcówki są na 1000% dobre i każdy przewód też, sprawdziłem każdy kabel co do milimetra, to coś innego. I wiązka klapy też zrobiona.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sro Lis 19, 2014 22:41   

15 minuta - Self Test Mode


[ Dodano: Sro Lis 19, 2014 22:41 ]
Miałeś rację.
Usiadłem w aucie i uzbroiłem alarm z pilota. Poczekałem 10s do uzbrojenia immo (wolne miganie diody) po czym pociągnąłem tego knota u drzwi kierowcy. Po ok 1,5 s zaczął wyć :)

Pojedyncze wciśnięcie zamykania na pilocie - kierunki świecą raz
Podwójne - kierunki błyskają 3x

Cóż, rozbieraj drzwi :P
 
 
psebek 




Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 20



Wysłany: Pią Lis 28, 2014 14:49   

Rozebrałem siłownik i zonk. Są tam 2 styczniki w jednej obudowie które sterują alarmem i centralnym. Niestety u mnie wariują na maksa. Raz styka, raz nie, raz daje opór 1kOHM. Niestety w RAVE który posiadam nie ma takiego schematu jak one powinny pracować, więc wyrzuciłem je i zamontowałem dwa pojedyncze handlowe. Problem w tym ze istnieje między nimi jakieś połączenie którego nie znam i alarm działa ale nie działa centralny :( i tu pytanie do Was koledzy czy jest jakiś inny RAVE na po 2003 żeby znaleźć ten schemat. Dodam że kupić siłownik z dwoma wtyczkami jak w moim ZR jest niełatwe :( nie znalazłem na allegro nigdzie.

[ Dodano: Pią Lis 28, 2014 14:49 ]
A tak wygląda siłownik.
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Pią Lis 28, 2014 17:51   

Kolego skoro już jesteś tak daleko to rozbierz same styczniki, będziesz wiedział jak działają ;]
Mam RAVE do polifta i są tam 4 wersje ECD (Przedlift Eng i Export z 01/08/2003, oraz Polift Eng i Export). Jeśli interesuje cię jakaś konkretna część to powiedz jaka a zrobię zdjęcie ewentualnie wyślę jeden plik pdf.
 
 
psebek 




Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 20



Wysłany: Pią Lis 28, 2014 19:30   

BigBoyPL tak naprawdę to mam ZR 2003 przed liftem ale możliwe że elektryka była już nowa. Jeżeli mogę Cię prosić to wyślij mi schemat alarmu, dokładnie tego siłownika master albo podpowiedz skąd masz taki RAVE ;D
PS próbowałem coś zmajstrować ze stycznikami ale zalane są całe masą i jakbym nie kroił to nie znajdę połączenia :(
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Pią Lis 28, 2014 22:36   

Kolego napisałbyś chociaż do czego idą te dwie wtyczki, ile mają pinów i co wchodzi do styczników to by było mniej szukania.
Wtyczka 2 pin to YPC10070 ( np. C0302) to wszystkie wtyczki silników
Wtyczka 6 pin to YPC10064 ( na schemacie C1449) to prawdopodobnie to czego szukasz.

Wrzucam tylko schematy do modelu export bo chyba nie masz anglika ;]

http://i58.tinypic.com/4khdt5.jpgSCU '04
http://i62.tinypic.com/dq6uy0.jpgZR FL '04
http://i62.tinypic.com/103bvjr.jpgZR MK1 '03
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pią Lis 28, 2014 23:55   

Nie, żebym się czepiał ale do stycznika tej krańcówce daleko. A jeśli nie mowa o pierwszym zdjęciu to występują w aucie wyłącznie przekaźniki.

MG ZR Manuals

[ Dodano: Pią Lis 28, 2014 23:55 ]
BigBoyPL, masz kompletne RAVE Xpart? iso albo rar.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214Si] Jak odłączyć alarm - alarm sam się włącza
dajkam2 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pią Lip 21, 2017 17:46
NoPE
Brak nowych postów [R 200, 98r.] Alarm sam się włącza
longas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Nie Kwi 06, 2008 23:36
longas
Brak nowych postów [MG ZR] alarm sam się włącza
Sajgon Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Sro Lis 19, 2014 10:11
psebek
Brak nowych postów [r 200 vi 99'] Alarm sam się włącza i wyłącza :)
wcinek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pon Lip 09, 2012 13:23
rovek
Brak nowych postów [R214 Si Kat.] Alarm włącza się bez powodu.
Alarm włącza się bez powodu.
wilq Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 39 Sro Kwi 28, 2010 12:22
wilq



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink