Forum Klubu ROVERki.pl :: Sprawa: niuton vs Tomi_114
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: apples
Pią Gru 28, 2012 19:21
Sprawa: niuton vs Tomi_114
Autor Wiadomość
niuton 



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Wto Paź 23, 2012 14:50   Sprawa: niuton vs Tomi_114

Ja mam zastrzeżenie do Tomi_114 z Pilzna i to duże. Naszponcił mi tak przy aucie, że praktycznie od września nie nadaje się do jazdy. Do tego obiecał zwrot pieniędzy za niektóre rzeczy, przy których zawalił, po czym troszkę zwrócił, a z reszta cisza, brak odzewu itp. Myślę, że jak się nie odezwie jeszcze z dwa dni to założę osobny temat bo pewnie będzie chciał podjąć dyskusje.
Póki co prosty przykład, zapłaciłem za sprawną klimę plus założenie. I klima nie działa. A to dopiero wierzchołek góry kłopotów.
Ostatnio zmieniony przez szoso Sro Paź 24, 2012 09:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 23, 2012 14:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
7Tomi 



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Sro Paź 24, 2012 01:59   

niuton napisał/a:
Ja mam zastrzeżenie do Tomi_114 z Pilzna i to duże. Naszponcił mi tak przy aucie, że praktycznie od września nie nadaje się do jazdy. Do tego obiecał zwrot pieniędzy za niektóre rzeczy, przy których zawalił, po czym troszkę zwrócił, a z reszta cisza, brak odzewu itp. Myślę, że jak się nie odezwie jeszcze z dwa dni to założę osobny temat bo pewnie będzie chciał podjąć dyskusje.
Póki co prosty przykład, zapłaciłem za sprawną klimę plus założenie. I klima nie działa. A to dopiero wierzchołek góry kłopotów.


1. Zapłaciłeś za klimę i montaż. Klima jest zamontowana? Jest.
2. Okazało się że ta sprężarka która była jest uszkodzona. W ramach gwarancji dostałeś inną. To że mechanik policzył sobie sporo za wymianę zrzuciłeś na mnie.
3. Silnik - nie byłe ode mnie. Brałem go ze składu w Lubzinie firma Pietro. Możesz zadzwonic i dowiesz sie od właściciela że po informacji, że jest słaba kompresja na nim oddał 300zł które Ci podałem.
4. W ramach kasy, którą chciałeś ode mnie dostałeś, uszczelke pod głowicą, śruby głowicy, komplet uszczelek, uszczelniaczy zaworowych, uszczelniaczy wałków, filtr oleju, uszczlke pokrywy zaworów. W większości wszystko oryginalne MG Rover czyli zestaw wart sporo.
5. Ze względu, że części poszło sporo do tego auta po rozliczeniu okazło się że paru części nie policzyłem wziałem to na siebie.
6. Zakres obejmował wymianę silnika z 1.4 na 1.8 i montaż klimy. Silnik został wymieniony. Samochód odebrałeś ode mnie sprawny. Klima została zamontowana.
7. Za wszystko policzyłem praktycznie 50% usługi.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
niuton 



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Sro Paź 24, 2012 09:13   

Heh odbiłeś piłeczkę, ale chyba nieudolnie. Pozwolicie że założę nowy temat, bo to się na jednej odpowiedzi nie skończy. Byłbym wdzięczny gdyby wiele osób się w nim wypowiedziało po przeczytaniu relacji obu stron.
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Paź 24, 2012 09:31   

Wątpię żeby dało to coś.
Forum to nie sąd, ani policja.
Ludzie już nieraz prali tu brudy i nic dobrego z tego nie wyszło.

Jeżeli już się upierasz, to przynajmniej napisz dokładnie co chciałeś mieć, ile zapłaciłeś (uwzględniając pieniądze które zostały zwrócone), co zostało zrobione (widze że HGF był po drodze), i co dokładnie nie działa jak trzeba. I skąd pochodziły montowane części.
Ostatnio zmieniony przez sobrus Sro Paź 24, 2012 09:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
niuton 



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Sro Paź 24, 2012 11:08   Sprawa: niuton vs Tomi_114

Tak jak pisałem w innym wątku pozwoliłem sobie założyć osobny temat w sprawie Tomiego z Pilzna działającym pod szyldem firmy Delta.
W temacie o czarnej liście sprzedawców napisałem, że mam pewne zastrzeżenia i jeżeli nic się nie wyjaśni to opisze temat szerzej. Tomi_114 nie miał ochoty wywiązać się z umowy (chodziło mi o pieniądze które miał zwrócić) i smsami dał mi to do zrozumienia, plus odpisał w tamtym temacie wybielając się. Więc od początku:
FAKT 1. Po uprzednim umówieniu się auto podrzuciłem do Pilzna w połowie sierpnia (plus minus nie ma to większego znaczenia)
FAKT 2. Miała być założona klima sprawna plus silnik 1.8 sprawny wraz z potrzebnym osprzętem i wymianą rozrządu. Przez telefon ustaliliśmy, że interesuje mnie motor z nie większym przebiegiem niż miałem swój (130 000 km) i w dobrym stanie. Tomi_114 powiedział że sprawdza to na kompie oraz kompresje i tak będzie. Miał dla mnie jednostkę z freelandera. Byłem zainteresowany. Miał być też założony mój wydech który przywiozłem w pudle w aucie.
FAKT 3. Auto miałem odebrać po wakacjach, wracałem 3 września. Auto odebrałem bodajże 19 września. Coś tam się przeciągało, jakieś problemy.
FAKT 4. Po przyjeździe do Tarnowa pociągiem około godziny 21ej (termin przeciągał się do końca dnia) Tomi_114 odbiera mnie z dworca z kolegą i jedziemy do Pilzna. Po drodze okazuje się że jeszcze komp nie jest założony, ale jest już na to pomysł. Mówi że silnik ma kompresje na każdym zaworze ok 13, na dowód pokazuje mi zdjęcie na telefonie. Klimatyzacja zaś została sprawdzona i jest szczelna, wszystko działa tylko, że osuszacz powinno się dać nowy bo ten stary i był układ rozszczelniony to nadaje się do wymiany. Umawiamy się że odliczy mi 100 pln za osuszacz i już w Krakowie owy osuszacz kupie i zamontuje oraz nabije sobie układ czynnikiem.
FAKT 5. Do prawie 12ej czekam na auto. Tomi_114 usilnie próbuje wgrać jakąś mapę do mojego komputera i odpalić ten silnik na moim kompie. Inne wyjście z sytuacji to da niego zmiana komputera na taki od 1.8 bez zmiany modułu immo i pilota w wyniku czego ta testbooku wyskakuje informacja typu "invalid system" czy coś w tym stylu. Każdy wie, że przy zmianie silnika idzie do zmiany zestaw komputer, immo, pilot.
FAKT 6. Dogadujemy się, że pojadę takim autem, a Tomi_114 jak rozkmini jak to zrobić to mi pojedzie pod Kraków i wgra tak żeby hulało. Uprzedza mnie że auto przy 3 tysiącach obrotów zalewa benzyna i się dusi. Wracam do Krakowa autem które jedzie praktycznie do 100 km/h. Dodam, że jasna skóra w środku jest cała upieprzona (siedzenia, deska, ale uznajmy, że to i popalona niemal połowa żarówek na kokpicie nie jest przedmiotem sporu, nadaje tylko smaczku). Nie działa też prędkościomierz.
FAKT 7. W Krakowie kupuje osuszacz za 134 złote, i dowiaduje się jak to trzeba zrobić z komputerem. Tomi_114 nie posiada takiego zestawu więc kupuje go na własny koszt. Tomi_114 oddaje mi 34 złote za osuszacz(większa cena niż przypuszczał) oraz 100 złotych które policzył za komputer a przecież nie dostałem żadnego. W porządku. Auto po zmianie komputera nie jeździ jak powinno (seria 1.8)
FAKT 8. Prędkościomierz nie działa nadal mimo zmiany na zegary z 1.8, Tomi_114 przez telefon mówi że znajdę w Rave, kwestia jakiś kabelków, nie wiem do dziś się z tym bujam, nic mi nie pomógł.
FAKT 9. Spod auta cieknie olej co zauważam w Krakowie, informuje o tym Tomi_114.
FAKT 10. Umawiam się z P. Miodowiczem na sprawdzenie autka ogólnie plus kwestia wyciekającego oleju, oraz szarpnięć na pierwszym i drugim biegu które się objawiły w ten sam dzień. Podejrzewałem skrzynie. W drodze do mechanika pęka mi linka gazu, auto unieruchomione na Krakowskich alejach. Musiałem wezwać lawetę która zawiozła auto na Kliny do P. Midowicza.
FAKT 11. Wizyta w renomowanym warsztacie ujawnia kilka błędów i zaniechań:
a) nie dokręcony korek oleju w skrzyni oraz silniku (kapało ze skrzyni, wykapało połowę oleju)
b) nie przykręcony silnik na jednej śrubie do poduszki olejowej (tu mogłem coś pokręcić, z pamięci to piszę) silnik ściął przez pół poduszkę i jak była wyrobiona zaczęło szarpać aż zerwało linkę.
c) sprężarka klimatyzacji jest niesprawna (nie uruchamiała się gdy podpięło się ją na krótko), dodatkowo nie idzie na nią masa. Na plus fakt iż układ jest na prawdę szczelny.
d) motor ma bardzo niską kompresję 10,5 8,5 9,0 i 11 "na gorącym jest podobnie a nawet od 0,5 do 1 atm mniej na poszczególnych, więc nie za bogato!!!!!" (cytat Pana Pawła - sms)
FAKT 12. Linka 60, poduszka 70, korek 20, usługa 150, laweta 80, wymiana sprężarki 250 (Tomi_114 uważa że to dużo bo wcale nie trzeba ściągać zderzak i klimy, jednak tak pracuje Pan Paweł więc? Połowę za usługę przy sprężarce postanawiam pokryć z własnej kieszeni). Jak widzicie te 630 złotych to pieniądze, na które zostałem narażony w wyniku niedopatrzeń ze strony Tomi_114 i z nim ustaliłem telefonicznie, że 500 złotych za to mi odda i przeleje na konto. Mówi że przelał 200, ale do dziś nie doszły bo ma "problemy z Aliorem"
FAKT 13. Pan Paweł Midowicz proponuje mi, abym uzyskał z Pilzna inny silnik lub remont tego który wycenia na jakieś 2100 pln. Po kontakcie z Tomi_114, w wyniku długich negocjacji ustalamy, że wymiana silnik nie będzie opłacalna, bo poza samym motorem dojdzie cena wysyłki w dwie strony (odesłać stary) plus koszt założenia i przełożenia rzeczy z rozrządu. Ustalamy, że porozmawia ze swoim dostawcą motorów i spróbuje by on oddał cześć pieniędzy, ja się deklaruję, że 1000 złotych mogę jeszcze dołożyć do remontu z własnej kieszeni, czyli de facto chce 1100 zwrotu za silnik, za który dałem wg wyceny u Tomi_114 1500 pln. Tomi na to przystaje. Pisze, że 500 złotych zgodził się oddać sprzedawca silnika. Wysyła mi części do planowanego remontu za 700 złotych plus 300 pln w paczce. Brakujące 300 pln obiecuje dosłać po tygodniu bo ma problemy finansowe, a 200 przelewem na pewno do mnie dojdzie bo już dzwonił do banku.
FAKT 14. NA dzień dzisiejszy mam auto ze zniszczonym silnikiem, niedziałającą klimą, i bez prędkościomierza. Oświetlenie, czyszczenie tapicerki zrobiłem sam. Względną reanimację by dało się jeździć przeprowadził Pan Paweł Midowicz. Czeka mnie remont silnika. Od Tomi_114 oczekuje pieniędzy, które de facto zdeklarował się zapłacić o nic więcej go nie gonie jak widzicie. Na dowód wszystkiego mam smsy na komórce plus nagrania naszych rozmów. Oczekiwałbym też pomocy przy klimie i prędkościomierzu. Zawiezienie auta do elektryka to myślę że na bidę będzie koszt 200 złotych. Nie wiem czemu ja mam płacić za coś dwa razy skoro chyba umawiając się na montaż tego oczekuje, że będzie to działać i za to płace, czyż nie?

Dopisze za chwile wycenę za części, montaż itp.

Jeżeli gdzieś mijam się z prawdą to proszę Tomi_114 o wytknięcie tego, jeżeli coś zataiłem/przeoczyłem to jak najbardziej proszę o Twoje fakty.

[ Dodano: Sro Paź 24, 2012 10:44 ]
sobrus napisał/a:
Wątpię żeby dało to coś.
Forum to nie sąd, ani policja.

Ja nie wątpię. Forum to nie sąd ani policja owszem, bo to forum. Na szczęście, gdyby to była policja lub sąd to bym tu z własnej woli nie siedział. Może sprawa trochę trąci karną, ale jest jeszcze jeden szkopuł, ja nie mam zwyczaju prać takich rzeczy z pomocą organów ścigania. Wole to sam załatwić osobiście (np użytkownik Neosss był mi winny 300 złotych i rok ponad na nie czekałem, sprawy nei zgłaszałem nigdzie po prostu chciałem go odwiedzić z kolegami i uprzedziłem że za dojazd będzie mi musiał wtedy również oddać, pieniążki znalazły się na moim koncie, wczesnej był rok zbywania wysyłania zwrotów Bóg wie czego, to przykre że takie wałki robimy wewnątrz swojej bądź co bądź społeczności) lub publicznie wywlekając to na forum.
sobrus napisał/a:
Ludzie już nieraz prali tu brudy i nic dobrego z tego nie wyszło.

Jeżeli już się upierasz, to przynajmniej napisz dokładnie co chciałeś mieć, ile zapłaciłeś (uwzględniając pieniądze które zostały zwrócone), co zostało zrobione (widze że HGF był po drodze), i co dokładnie nie działa jak trzeba. I skąd pochodziły montowane części.

Skąd widzisz że był HGF bo ja nic nie psiałem nt temat i nic nie wiem...

Jeżeli Tomi_114 nie poczuje się do żadnej odpowiedzialności to liczę, że przynajmniej innych ostrzegę przed nim bo fakty są wyłożone czarno na białym. Gdybym był klubowiczem wstyd by mi było, że inny wykręca użytkowników na forum. Chyba się to nie godzi.

[ Dodano: Sro Paź 24, 2012 11:08 ]
Tomi_114 napisał/a:

1. Zapłaciłeś za klimę i montaż. Klima jest zamontowana? Jest.
2. Okazało się że ta sprężarka która była jest uszkodzona. W ramach gwarancji dostałeś inną. To że mechanik policzył sobie sporo za wymianę zrzuciłeś na mnie.
3. Silnik - nie byłe ode mnie. Brałem go ze składu w Lubzinie firma Pietro. Możesz zadzwonic i dowiesz sie od właściciela że po informacji, że jest słaba kompresja na nim oddał 300zł które Ci podałem.
4. W ramach kasy, którą chciałeś ode mnie dostałeś, uszczelke pod głowicą, śruby głowicy, komplet uszczelek, uszczelniaczy zaworowych, uszczelniaczy wałków, filtr oleju, uszczlke pokrywy zaworów. W większości wszystko oryginalne MG Rover czyli zestaw wart sporo.
5. Ze względu, że części poszło sporo do tego auta po rozliczeniu okazło się że paru części nie policzyłem wziałem to na siebie.
6. Zakres obejmował wymianę silnika z 1.4 na 1.8 i montaż klimy. Silnik został wymieniony. Samochód odebrałeś ode mnie sprawny. Klima została zamontowana.
7. Za wszystko policzyłem praktycznie 50% usługi.

Ad. 1. Jest zamontowana, ale nie sprawna żarty sobie robisz? Idziesz do dentysty wyrwać zepsutą piątkę, wyrywa trojkę i bierze pieniądze, a Ty masz pretensje. Mówi "zapłaciłeś za wyrwanie zęba, jest wyrwany? Jest!" Jaśniej nie da się tego wytłumaczyć... Dla mnie strzelasz sobie tym tekstem w stopę.
Ad. 2. Owszem dostałem inną, nigdzie tego nie ukrywałem. Ale zamontowałeś niesprawna, to kto ma pokryć koszty wymiany ja? Oczywiście Ty, moglibyśmy to robić u Ciebie, ale po pierwsze po wszystkim mógłbym nie mieć na to ochoty, a po drugie 250 kilometrów to też koszt, więc co za różnica? Czy to dużo ile policzył P. Paweł, nie wiem ja się tym nie zajmuję zdałem się na niego, miałeś o to pretensje, pokryłem połowę kosztów wymiany.
Ad. 3. JA nie wiem skąd Ty go masz, Ty mi go montujesz dając na niego jaką gwarancję, odpowiadasz za jakość części które mi montujesz, tym bardziej, że zapewniałeś, że kompresja jest na poziomie 13 atm, a ja uczulałem że interesuje mnie tylko sprawna jednostka. Twój SMS 17-10-2012 godzina 11:16:15: " Gość od silnika dał 500 zł.(...)"
Ad. 4. Dokładnie 700 Dalsza część SMS z góry: "(...) ja daje części warte 700 (...)". Ustalmy na wszelki że to cena rynkowa nie hurtowa, żeby zaraz się nie okazało że to bez marży.
Ad. 5. Nie wiem o jakie części chodzi, skoro mi nie rozpisałeś to chyba nie masz do mnie o to pretensji. Strasznie ogólnikowe to stwierdzenie, nie bardzo do czegoś to prowadzi.
Ad. 6. Patrz moja odpowiedź na punkt 1. Analogicznie. To że auto samo wyjechało to nie znaczy że jest sprawne. To znaczy że jeździ i nic więcej. Pisałem wcześniej w jakim było stanie, chcesz napisać, że wcale tak nie było?
Ad.7. Jak policzyłeś to zapłaciłem. Wstępnie umawialiśmy się telefonicznie na jakiś 1000 - 1500 bez klimy (bo ta była wcześniej opłacona), ale były to rachunki wstępne. Więc tu pytam znowu czy w związku z tym mnie o coś obwiniasz? Czy zagrałem nie fair, nie wywiązałem się z umowy?
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Paź 24, 2012 11:12   

Tomi napisał, że
Cytat:
4. W ramach kasy, którą chciałeś ode mnie dostałeś, uszczelke pod głowicą, śruby głowicy, komplet uszczelek, uszczelniaczy zaworowych, uszczelniaczy wałków, filtr oleju, uszczlke pokrywy zaworów. W większości wszystko oryginalne MG Rover czyli zestaw wart sporo.


Ale już chyba się domyślam - te części dał Tomi na remont silnika?
Jak dla mnie główną winę, ponosi firma Pietro która sprzedała silnik do bani.

Tomi powinien go wyciągnąć i odesłać, dostać nowy sprawny i go wmontować - wszystko na ICH koszt, bo sprzedali bubla. Po co go remontować? Miał być dobry - a nie jest - więc powinien wrócić skąd przybył. Nie było na niego żadnej gwarancji?
Zarówno Ty i Tomi oczekiwaliście sprawnej jednostki i oboje macie przez to problem.

Pozostaje kwestia błedów w montażu, jednak to już nie sposób coś powiedzieć. Zwłaszcza że jeszcze Tomi nic nie napisał.

Prędkościomierz to może kwestia impulsatora w skrzyni.
Ostatnio zmieniony przez sobrus Sro Paź 24, 2012 11:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
7Tomi 



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Sro Paź 24, 2012 11:21   

Nie mam zamiaru się z Tobą szarpać.

Przeróbka tego auta trwała ponad 2 tygodnie. Brakowało mase części których ja nie miałem. Objechałem kilkanaście składów żeby zdobyć poduszki od VVC na swój koszt. Przywiozłem silnik. Sprzedałem Twoj stary silnik zawiozłem go gościowi wszystko na swój koszt. Za robotę po odliczeniu praktykanta który mi pomagał wyszedłem praktycznie na zero.

Co do klimy - jak spojrzysz na opis firmy - nie mam w zakresie serwisu klimatyzacji.
Klimatyzacja była zamontowana ? Była.
Linka ani poduszka nie pękła z mojej winy. Poduszka silnika była na wykończeniu już jak wkładałem motor bo lał z niej olej. Ale znów moja wina.

Co do wycieku oleju. Zgadza sie zadzwoniłeś ze jest wyciek. Powiedziałem Ci od razu sprawdź czy korek jest dokręcony. Po czym do Pana Midowicza pojechałeś chyba grubo po tygodniu i mówisz ze korek. I masz pretensje ze po takim czasie tyle oleju wyciekło. Ok mój błąd lub młodego ale można było od razu to sprawdzić.

Pomijam fakt, że w rozliczeniu zostawiłeś mi swoją skrzynię twierdząc, ze jest dobra. Sprzedałem ja i teraz gosc chce ja reklamować i żąda zwrotów kosztów montażu.

To na tyle z mojej strony. Szkoda czasu i nerwów.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Paź 24, 2012 11:42   

niuton napisał/a:
Mówi że przelał 200, ale do dziś nie doszły bo ma "problemy z Aliorem"
Mam tam konto długi czas i jedyny problem jaki może pojawić się przy przelewie to BRAK środków na koncie. :wink: Osobiście nie miałem nigdy żadnych problemów z tym bankiem, a wykonuje sporo operacji również przy użyciu karty.
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Paź 24, 2012 11:43   

Sorry, że się wcina ale ...

Tomi_114 napisał/a:
Przywiozłem silnik. Sprzedałem Twoj stary silnik zawiozłem go gościowi wszystko na swój koszt. Za robotę po odliczeniu praktykanta który mi pomagał wyszedłem praktycznie na zero.
Tak za zero, charytatywnie to zrobiłeś?
Tomi_114 napisał/a:
Co do klimy - jak spojrzysz na opis firmy - nie mam w zakresie serwisu klimatyzacji.
Dlaczego w takim razie podejmujesz się tego?
Tomi_114 napisał/a:
Poduszka silnika była na wykończeniu już jak wkładałem motor bo lał z niej olej. Ale znów moja wina.
Przekazałeś klientowi, że poduszka jest rozwalona i trzeba wymienić?
Tomi_114 napisał/a:
Co do wycieku oleju. Zgadza sie zadzwoniłeś ze jest wyciek. Powiedziałem Ci od razu sprawdź czy korek jest dokręcony.
Super podejście. Ja bym powiedział jedz do warsztatu niech sprawdzą korek i koszt usługi pokrywam ja. Dobrze, że nie miał jeszcze sprawdzić i wymienić sam poduszki silnika itp.
Tomi_114 napisał/a:
Pomijam fakt, że w rozliczeniu zostawiłeś mi swoją skrzynię twierdząc, ze jest dobra. Sprzedałem ja i teraz gosc chce ja reklamować i żąda zwrotów kosztów montażu.
Skontaktuj Panów z sobą i niech wyjaśniają bo trochę brzmi to mało wiarygodnie.
Tomi_114 napisał/a:
To na tyle z mojej strony. Szkoda czasu i nerwów.
Dobre imie Twojej firmy chyba warte jest poświecenia czasu aby odeprzeć nieprawdziwe zarzuty ... o ile są nieprawdziwe.
 
 
7Tomi 



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Sro Paź 24, 2012 11:53   

apples napisał/a:
Sorry, że się wcina ale ...

Tomi_114 napisał/a:
Przywiozłem silnik. Sprzedałem Twoj stary silnik zawiozłem go gościowi wszystko na swój koszt. Za robotę po odliczeniu praktykanta który mi pomagał wyszedłem praktycznie na zero.
Tak za zero, charytatywnie to zrobiłeś?


Do przekładki z 1.4 na 1.8 potrzeba mase zabawek. Poduszki wodziki, mocowania, koło zamachowe. Do tego doszedł nowy rozrząd ogólnie masa wydatków. Po podliczeniu standardowej stawki za naprawe wyszło ponad 2000zł. Gdybym doliczył do tego koszty jazdy za częściami, telefonów, koszty gościa który ze mną robił... Więc policzyłem promocyjnie. Jestem człowiekiem ale jak widać inni nie są. Mogłem skroić za robotę 2500zł. Teraz oddałbym 500 i 2 w kieszeni i luz.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Paź 24, 2012 11:55   

Tomi_114 napisał/a:
Mogłem skroić za robotę 2500zł. Teraz oddałbym 500 i 2 w kieszeni i luz.
Trzeba było tak zrobić ... o ile klient zaakceptował wcześniej taką kwotę.
 
 
7Tomi 



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Sro Paź 24, 2012 12:01   

apples napisał/a:
Tomi_114 napisał/a:
Co do klimy - jak spojrzysz na opis firmy - nie mam w zakresie serwisu klimatyzacji.
Dlaczego w takim razie podejmujesz się tego?
Tomi_114 napisał/a:
Poduszka silnika była na wykończeniu już jak wkładałem motor bo lał z niej olej. Ale znów moja wina.
Przekazałeś klientowi, że poduszka jest rozwalona i trzeba wymienić?


Nie podjąłem się. Trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy montaż a uruchomienie.

Ja miałem zamontować. Czyli dołożyć wszystkie potrzebne elementy zamontować je w samochodzie. Co zostało zrobione. Nie mam serwisu klimatyzacji. Na sprężarce których mam ponad 20 nie pisało uszkodzona i nie zamontowałem uszkodzonej specjalnie. Pomijam fakt że uszkodzona do mnie nie wróciła.

Nie przekazałem. Jak czytałeś niuton przyjechał o 19 była walka z kompem do 24.

Co do oleju gdyby to było na miejscu to co innego. Niestety z doświadczenia wiem, ze praktykantowi zdarzyło się nie dokręcić parę razy korka ale niestety tym razem tego nie wyłapałem. Mój błąd. Ale skoro diagnozuje że może być to korek a gość ponad tydzień jeździ i później ma pretensje ze wyciekło połowe.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
niuton 



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Sro Paź 24, 2012 12:05   

sobrus napisał/a:
Tomi napisał, że
Cytat:
4. W ramach kasy, którą chciałeś ode mnie dostałeś, uszczelke pod głowicą, śruby głowicy, komplet uszczelek, uszczelniaczy zaworowych, uszczelniaczy wałków, filtr oleju, uszczlke pokrywy zaworów. W większości wszystko oryginalne MG Rover czyli zestaw wart sporo.


Ale już chyba się domyślam - te części dał Tomi na remont silnika?
Jak dla mnie główną winę, ponosi firma Pietro która sprzedała silnik do bani.

Tomi powinien go wyciągnąć i odesłać, dostać nowy sprawny i go wmontować - wszystko na ICH koszt, bo sprzedali bubla. Po co go remontować? Miał być dobry - a nie jest - więc powinien wrócić skąd przybył. Nie było na niego żadnej gwarancji?
Zarówno Ty i Tomi oczekiwaliście sprawnej jednostki i oboje macie przez to problem.

Pozostaje kwestia błedów w montażu, jednak to już nie sposób coś powiedzieć. Zwłaszcza że jeszcze Tomi nic nie napisał.

Prędkościomierz to może kwestia impulsatora w skrzyni.

Impulsator miał uwalony ten trzpień, Tomi_114 podesłał sprawny, tego mu nie ujmuje, inna sprawa, że dalej prędkościomierz nie działa. Trzeba by uściślić jedną rzecz, skoro oddaje auto w dobrym stanie (nie chce pisać, że super ale jest oczkiem w mojej głowie, zadbane, serwisowane należycie, powiem w ciemno że P. Midowicz by to potwierdził) na swap to oczekuje tego samego auta w takim samym stanie ze zmienionym silnikiem. W cenie wymiany szeroko pojętej jest osprzęt (komputer, skrzynia itp i tak się umawialiśmy). W aucie powinien prędkościomierz działać lub przynajmniej kontakt, że nie działa ale to może być kwestia nowej skrzyni więc i nowych zegarów (wiadomo to już na mój koszt). Takiej informacji nie ma, a po zmianie zegarów dalej nie hulają więc jest to jakieś zaniedbanie. Skoro zmieniasz mi panel na taki z guzikiem klimy, cały czarny mimo iż prosiłem że chce mieć swój drewniany to wypadałoby żeby tam głupie żaróweczki świeciły. A tak to ja sobie sam je wymieniam owszem, ściągając ten panel z radiem i podłokietnik bo inaczej się nie da (przynajmniej wg mnie). A to tylko dodatkowy szczegół.
Co do silnika pytał mnie SMSem (mam zacytować?) czemu on ma za to płacić to odpisałem, że wg mnie nie on tylko jego kontrahent, ale kto ma tego dochodzić? Ja? To jest ich współpraca, on to od niego kupił, podobno sprawdził itp. Szczerze to gość powinien wymienić silnik ale Tomi_114 ponieś koszty wymiany bo gdyby silnik sprawdził to by go nie montował bo to trup jest.
Kwestie błędów w montażu opisałem szczegółowo, jest kwestia ja Tomi_114 to opisze. Jest na szczęście osoba trzecia która to poprawiała, myślę że spytana chętnie odpowie na pytania choć wolałbym nie wciągać w to P. Midowicza.
 
 
7Tomi 



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Sro Paź 24, 2012 12:21   

Proponowałem Ci kontakt bezpośredni do firmy Pietro w sprawie zwrotu silnika. Odmówiłeś.

Chciałeś silnik. Zadzwoniłem potwierdzili, że mają za 1500zł. Zgodziłeś się. Przywiozłem. Sprawdziłem kompresje. Była ok założyłem. Po miesiącu silnik kląkł.


Więc gdzie jest moja wina, ze silnik padł po miesiącu? Zadzwoń do właściciela potwierdzi Ci, ze oddał mi 300zł bo stwierdził ze 500 jednak bedzie za dużo.

[ Dodano: Sro Paź 24, 2012 12:21 ]
apples napisał/a:
Dobre imie Twojej firmy chyba warte jest poświecenia czasu aby odeprzeć nieprawdziwe zarzuty ... o ile są nieprawdziwe.[/quote]

apples choćbyś był bielszy niż biel i tak znajdzie sie ktoś kto powie że jesteś czarny. Akurat warsztat już jest zlikwidowany i zajmuje się tylko częściami. Przyszły czasy gdzie wkładasz mase pracy w samochód chcesz być człowiekiem i liczysz prace po kosztach a na koniec i tak bedzie chciał zedrzec z Ciebie więcej niż zapłacił.

Wole w tym czasie z dzieciakami posiedzieć niż sie denerwować. ;)
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
niuton 



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Sro Paź 24, 2012 12:27   

Tomi_114 napisał/a:
Nie mam zamiaru się z Tobą szarpać.

No to może się nie szarp tylko uderz w pokorę i popraw po sobie błędy, bo kasę obiecałeś a jej nie ma a auto rozwalone nadal.
Tomi_114 napisał/a:
Przeróbka tego auta trwała ponad 2 tygodnie. Brakowało mase części których ja nie miałem. Objechałem kilkanaście składów żeby zdobyć poduszki od VVC na swój koszt. Przywiozłem silnik. Sprzedałem Twoj stary silnik zawiozłem go gościowi wszystko na swój koszt. Za robotę po odliczeniu praktykanta który mi pomagał wyszedłem praktycznie na zero.

Po raz kolejny spytam, czy widzisz w tym jakąś moją winę, mój błąd, złamanie warunków umowy. Bo jak nie to co nas to za przeproszeniem obchodzi? Ja piszę fakty argumenty, a Ty się żalisz tylko nie wiem na kogo? Że ciężka to jest robota wszyscy wiemy, jak ją wyceniłeś tak Ci zapłaciłem, więc? Jakie konkretnie masz zastrzeżenia?

Tomi_114 napisał/a:
Co do klimy - jak spojrzysz na opis firmy - nie mam w zakresie serwisu klimatyzacji.
Klimatyzacja była zamontowana ? Była.

Nie wiem co masz w PK-D, umówiliśmy się na montaż klimy co jak mniemam oznacza że odbieram auto odpalam i klima działa. Jak ty rozumiesz montaż sprawnej klimy? Co kryje się pod tym zagadnieniem dla Ciebie?
Tomi_114 napisał/a:
Linka ani poduszka nie pękła z mojej winy. Poduszka silnika była na wykończeniu już jak wkładałem motor bo lał z niej olej. Ale znów moja wina.

Nie no, nie była przykręcona taka wielka śruba od góry, przez co motor latał jak szalony, póki poducha wytrzymywała nie wiedziałem o tym ale jak ją ścięło przez pół to motor latał jak szalony ale z hukiem. Więc jest to wina czyja? Moja? Odpowiedz wprost, tak czy nie. Nie informowałeś mnie o tym, że poduszka jest na wykończeniu i szczerze w to wątpię. Serwisuje auto u renomowanego mechanika więc nie wierzę w takie coś. Z resztą co to za zwyczaj: widzisz ,że cześć na wykończeniu i montujesz ją pod silnikiem? Czy nie strzelasz po raz kolejny sobie w stopę?[/quote]

Tomi_114 napisał/a:
Co do wycieku oleju. Zgadza się zadzwoniłeś ze jest wyciek. Powiedziałem Ci od razu sprawdź czy korek jest dokręcony. Po czym do Pana Midowicza pojechałeś chyba grubo po tygodniu i mówisz ze korek. I masz pretensje ze po takim czasie tyle oleju wyciekło. Ok mój błąd lub młodego ale można było od razu to sprawdzić.

Po pierwsze ja nie jetem mechanikiem, a po drugie mówiłeś, że to raczej z półosi bo ich nie sprawdzałeś, to też miło z Twojej strony. Gwoli ścisłości, auto od powrotu z Pilzna nie zrobiło 100 kilometrów.
Tomi_114 napisał/a:
Pomijam fakt, że w rozliczeniu zostawiłeś mi swoją skrzynię twierdząc, ze jest dobra. Sprzedałem ja i teraz gość chce ja reklamować i żąda zwrotów kosztów montażu.

Owszem zostawiłem, na co Ty przystałeś, zostawiłem Ci ją w cenie 250 złotych bo nie chciało mi się jej targać, nie wciskałem Ci jej na siłę, nie mówiłem nic na jej temat, u mnie działała, a Ty ją wyciągałeś to widziałeś jaki jest jej stan.

[ Dodano: Sro Paź 24, 2012 12:27 ]
apples napisał/a:
Tomi_114 napisał/a:
Mogłem skroić za robotę 2500zł. Teraz oddałbym 500 i 2 w kieszeni i luz.
Trzeba było tak zrobić ... o ile klient zaakceptował wcześniej taką kwotę.

Też tak sądzę. Jest jeszcze jedna sprawa garażowy znachor nie pracuje na stawkach ASO. Szczerze myślę że tyle warta byłaby ta impreza, gdybym wsiadł do auta, które ma silnik z kompresja 13, wyplułby 120kM na hamowni, klima by przyjemnie chłodziła wnętrze samochodu, wszystkie żaróweczki by działały jak wcześniej, prędkościomierz by wskazywał prędkość przemieszczającego się pojazdu, a tapicerka była czysta tak jak oddawałem. To są szczegóły które świadczą o profesjonalizmie warsztatu. Ale to kwestia gdybania, umawialiśmy się na jakąś kasę i ja się wywiązałem.
 
 
SyntaX 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Paź 24, 2012 12:28   

Ile to się jeszcze będzie ciągnąć.
Siemon może na następnym zlocie damy ich do klatki i będziemy buchmacherkę robić. :twisted: :neutral:
Załatwcie to jakoś poza forum bo to jego obraz na tym cierpi.
 
 
niuton 



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Sro Paź 24, 2012 12:35   

Tomi_114 napisał/a:
Ja miałem zamontować. Czyli dołożyć wszystkie potrzebne elementy zamontować je w samochodzie. Co zostało zrobione. Nie mam serwisu klimatyzacji. Na sprężarce których mam ponad 20 nie pisało uszkodzona i nie zamontowałem uszkodzonej specjalnie. Pomijam fakt że uszkodzona do mnie nie wróciła.

Aha czyli montaż klimy w Twoim mniemaniu to włożenie wszystkich części do auta? Może połóż je na tylnym siedzeniu następnemu klientowi. Nie ma dla Ciebie znaczenia, że elementy są niesprawne, a sama instalacja jest niekompletna skoro sprężarka nie dostaje masy. Fertig i następny.[/quote]

Tomi_114 napisał/a:
Nie przekazałem. Jak czytałeś niuton przyjechał o 19 była walka z kompem do 24.

W moim mniemaniu to Cie z niczego nie zwalniało powinieneś podczas montażu wymienić poduchę i mnie o tym powiadomić, że była zepsuta (koszt 60 złotych). Teraz jak już wcześniej pisałem to trochę późno o tym piszesz, ja Ci najzwyczajniej nie wierzę bo nie mam powodu.
Tomi_114 napisał/a:
Co do oleju gdyby to było na miejscu to co innego. Niestety z doświadczenia wiem, ze praktykantowi zdarzyło się nie dokręcić parę razy korka ale niestety tym razem tego nie wyłapałem. Mój błąd. Ale skoro diagnozuje że może być to korek a gość ponad tydzień jeździ i później ma pretensje ze wyciekło połowe.

I przy stwierdzeniu mój błąd powinieneś zakończyć to zdanie. Już pisałem: diagnozowałeś półosie przez telefon, bo ja od razu powiedziałem że chyba skrzynia, nie wspomniałeś o korku (co i tak nie ma znaczenia wg mnie, to była Twoja robota, a ja nie mam obowiązku po Tobie poprawiać bo gdybym był od tego, sam bym sobie to zrobił). a i "gość" nie jeździł tydzień a auto tydzień stało...
 
 
7Tomi 



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Sro Paź 24, 2012 12:36   

niuton napisał/a:

Też tak sądzę. Jest jeszcze jedna sprawa garażowy znachor nie pracuje na stawkach ASO. Szczerze myślę że tyle warta byłaby ta impreza, gdybym wsiadł do auta, które ma silnik z kompresja 13, wyplułby 120kM na hamowni, klima by przyjemnie chłodziła wnętrze samochodu, wszystkie żaróweczki by działały jak wcześniej, prędkościomierz by wskazywał prędkość przemieszczającego się pojazdu, a tapicerka była czysta tak jak oddawałem. To są szczegóły które świadczą o profesjonalizmie warsztatu. Ale to kwestia gdybania, umawialiśmy się na jakąś kasę i ja się wywiązałem.


No to sam sobie odpowiedziałeś. Zapłaciłeś za robotę garażowego znachora jaka pałaca taka robota . Ot dla mnie po temacie. Dostałeś części za 700zł więc wychodzi na to, że jesteśmy kwita.
Silnik - z reklamacja do firmy Pietro.

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
niuton 



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Sro Paź 24, 2012 12:58   

Tomi_114 napisał/a:
Proponowałem Ci kontakt bezpośredni do firmy Pietro w sprawie zwrotu silnika. Odmówiłeś.

Bo to nie należy do mnie, ja współpracowałem z Tobą tylko i wyłącznie. W tym układzie firma Pietro jest Twoim dostawcą, coś jakby Twój współwykonawcą rzekłbym.

Tomi_114 napisał/a:
Chciałeś silnik. Zadzwoniłem potwierdzili, że mają za 1500zł. Zgodziłeś się. Przywiozłem. Sprawdziłem kompresje. Była ok założyłem. Po miesiącu silnik kląkł. Więc gdzie jest moja wina, ze silnik padł po miesiącu? Zadzwoń do właściciela potwierdzi Ci, ze oddał mi 300zł bo stwierdził ze 500 jednak bedzie za dużo.

Jakim cudem, motor po przejechaniu 200km, do 3 tys obrotów (bo później go zalewało, traci kompresje na każdym zaworze o 30%? Żarty sobie stroisz?
Nie będę do nikogo dzwonił bo z nim na nic się nie umawiałem. Wg Twojego SMSa którego przytoczyłem wcześniej oddał 500. Kłamstewko? tylko kiedy? Teraz czy wtedy w SMSie?

[ Dodano: Sro Paź 24, 2012 12:52 ]
Tomi_114 napisał/a:
niuton napisał/a:

Też tak sądzę. Jest jeszcze jedna sprawa garażowy znachor nie pracuje na stawkach ASO. Szczerze myślę że tyle warta byłaby ta impreza, gdybym wsiadł do auta, które ma silnik z kompresja 13, wyplułby 120kM na hamowni, klima by przyjemnie chłodziła wnętrze samochodu, wszystkie żaróweczki by działały jak wcześniej, prędkościomierz by wskazywał prędkość przemieszczającego się pojazdu, a tapicerka była czysta tak jak oddawałem. To są szczegóły które świadczą o profesjonalizmie warsztatu. Ale to kwestia gdybania, umawialiśmy się na jakąś kasę i ja się wywiązałem.


No to sam sobie odpowiedziałeś. Zapłaciłeś za robotę garażowego znachora jaka pałaca taka robota . Ot dla mnie po temacie. Dostałeś części za 700zł więc wychodzi na to, że jesteśmy kwita.
Silnik - z reklamacja do firmy Pietro.

Pozdrawiam

Nie widzę, czemu jesteśmy kwita skoro niedawno sam się zgodziłeś ze kasa będzie, jedną transzę wysłałeś, ale Allior tak działa że idzie 2 tygodnie a drugą prosiłeś żebyś w przyszłym tygodniu mógł wysłać?
SMSy na ten temat:
Na pytanie gdzie kasa, która miała być z częściami: "Pod śrubami. Zapakowane folią."
18-10-2012 11:55:00
Mój: "Są. 3 stówki a nie 5, nie rozumie czemu."
18-10-2012 12:17:18
I Ty: "200 bedziesz mial na koncie bo bylem w banku i ta kasa dzis lub jutro powinna byc u ciebie bo pozostale przelewy co robilem doszly. W banku mi potwierdzili ze do mnie na pewno sie nie wroca."
18-10-2012 12:20:41
Po Tym nastąpił telefon w którym powiedziałeś że pozostałe 300 złotych prześlesz w przyszłym tygodniu jak odrobisz się z kasą.

Silnik - reklamacja do firmy Pietro, jak najbardziej ale nie leży to w mojej gestii, jak już pisałem wcześniej. Z resztą Twoja reklamacja zaowocowała zwrotem 500 złotych...

[ Dodano: Sro Paź 24, 2012 12:58 ]
SyntaX napisał/a:
Ile to się jeszcze będzie ciągnąć.
Siemon może na następnym zlocie damy ich do klatki i będziemy buchmacherkę robić. :twisted: :neutral:
Załatwcie to jakoś poza forum bo to jego obraz na tym cierpi.

Ciągnie się od rana, to już za długo dla Ciebie? Nie przesadzasz? Nie musisz patrzeć. Wg mnie sprawa jest poważna bo jeden Klubowicz wykręcił innego użytkownika Roverkow. Bagatelizujesz to? Dlatego że to nie Ty jesteś wykręcony? Z klatką dobry pomysł choć obawiam się że kursy na Tomi_114 mogły by być kompatybilne z jego nickiem 1,14, ale cywilizowani ludzie tak sprawy nie załatwiają, nie sądzisz?
Jak mamy to załatwić poza forum, jakaś propozycja? Policja czy klatka?
Obraz forum cierpi przez to że to tu roztrząsamy czy przez to że jeden Klubowicz nie zasługuje na to miano? Odpowiedz sobie na to sam i przemyśl następnym razem swoje wypowiedzi.

Ja wypisałem masę argumentów, może wyszedł z tego elaborat, ale operowałem faktami. Tomi_114 może się do tego ustosunkować, i to zrobił, sami oceńcie jak to wygląda. Cieszę się że odpisywał bo to już jest dyskusja a nie monolog.
Ostatnio zmieniony przez niuton Sro Paź 24, 2012 13:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
bizon 




Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 24, 2012 13:05   

Moim zdaniem za to mechanik bierze kase, ze jak zalatwi wadliwa czesc, to sam musi zalatwiac nowa sprawna, ta wadliwa ewentualnie sobie reklamowac, ale wszystko powinien robic mechanik.
jezsli podczas montazu znajdzie usterke ktora moze wyjsc za chwile, powinien poinformowac klienta i zapytac czy wymieniac, jaki koszt itp.
Co do klimy to nie wiem jak sie umawialiscie ale stwierdzenie "zalozyc klime" to oznacza dla mnie zalozenie i spowodowanie zeby dzialala i byla sprawna.
jesli po wyjezdzie klient znajdzie usterke, do ktorej mechanik sie przyznaje to juz sprawa mechanika aby naprawic swoj blad, jesli dzieli was 250km to powinien zwrocic koszt naprawy u innego mechanika, jesli klient nie chce podjac sie tego sam.

to wszystko obowiazki mechanika, za to bierze kase. a jesli w tym przypadku Tomi uwazasz ze nic nie zarobiles to trzeba bylo wiecej zawolac na poczatku i czekac czy klient sie zgodzi. koszty paliwa, dojazdow, pomocnika i telefonow powinny byc w tym wliczone a nie ze traktujesz to jako swoje dokladanie do interesu. o ewentualnych doplatach (znalezione uszkodzone czesci) powinno sie informowac klienta na biezaco
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów instalacja win xp dziwna sprawa
berserker8888 Offtopic 24 Sob Wrz 04, 2010 13:26
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [Rxxx] Ciekawa Sprawa z awaryjnymi światłami
Gość Offtopic 3 Czw Lut 21, 2008 13:34
PTE
Brak nowych postów NEOSSS i pabag. Sprawa pewnej wysyłki.
pabag Offtopic 19 Wto Maj 27, 2008 15:14
String
Brak nowych postów [Sprawa] Szukam lawety na wypozyczenie, okolice Bielska
Remigiusz Offtopic 6 Sro Mar 17, 2010 09:33
Remigiusz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink