Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Czujnik zużytych klocków hamulcowych
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Czujnik zużytych klocków hamulcowych
Autor Wiadomość
fenolllo 



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 3
Skąd: Luton UK



Wysłany: Wto Sty 22, 2008 00:17   [R75] Czujnik zużytych klocków hamulcowych
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: wszystkie

Zaczela mi sie palic kontrolka sygnalizujaca zuzycie klockow hamulcowych. Odkrecilem wiec kola i zaczalem sprawdzac. Klocki sa w dosc dobrym stanie wiec nie powinna sie palic kontrolka. Odcialem wiec kabelki zarowno przy prawym przednim jak i prawym tylnym kole ale kontolka nadal swieci. moge polutowac kabelki ale nie wiem czy jest sens. Czy mozliwe jest ze uszkodzone czujniki sa przyczyna palenia sie kontrolki. Jak to sprawdzic.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Gru 03, 2010 19:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 22, 2008 00:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Sty 22, 2008 09:32   

fenolllo napisał/a:
Odcialem wiec kabelki zarowno przy prawym przednim jak i prawym tylnym kole ale kontolka nadal swieci.
Po odcięciu będzie świecić na 100%. Aby świecić przestała trzeba zewrzeć odcięte przewody (z przodu i z tyłu).

Kontrolka mogła się świecić, bo sam czujnik mógł się "wykruszyć" lub któryś przewód nie kontaktował.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Sty 22, 2008 18:23   

Ile tych klocków jeszcze jest? Ponieważ w R75 czujniki grubości zaczynają się zcierać jak klocek wygląda jeszcze całkiem całkiem to działa i ma zaświecać jako ostrzeżenie że niebawem trzeba będzie je wymienić a nie jak już są blachy , poza tym jeżeli już się zaświeci kontrolka to czujnik jest do wymiany a gro ludzi wymienia same klocki i liczą że kontrolka zgaśnie
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
Wolek 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 139
Skąd: Dębica



Wysłany: Sro Sty 23, 2008 11:50   

Przemo z ta wymiana czujnika to nie zawsze nalezy wymienic czujnik mi po wymianie klockow stary czujnik zgasil kontrolke i jak narazie działa poprawnie.A tak przy okazji przed wymiana klocków chciałem kupic czujnik do przodu na allegro cena wachała sie w okolicach 110 zl z orginal Phajowi dal namiar na czujnik do bmw który tez pasuje [sprawdzilem] koszt okolo 45 zl w ceny wliczylem koszt przesylki.Bylem bardzo miło zaskoczony jak w dakolu za czujnik do R75 powiedziano mi 45 a do bmw 31.Dakol jest to firma handlujaca czesciami samochodowymi.
_________________
Wolek
 
 
Olo12 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 157
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Sro Sty 23, 2008 12:08   

Ja kupiłem zamiennik za ok 24 zł działa bez zarzutu zresztą też zastosowałem zamiennik do ABS oryginał ok 400, zł a zamiennik z montarzem i sprawdzeniem błędów na kompie ( chyba oprogramowanie BOSCH) niecałe 300,zł

A co do zakupu to kupuję normalnie w sklepie z auto-częściami nie szukam na aukcjach bo czasami koszt wysyłki przekracza koszt samej części mam taki sklep że bez problemu kupuję części czasami muszę podać Nr oryginału ale ogólnie mówię o jaką część mi chodzi i na następny dzień mam.
 
 
fenolllo 



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 3
Skąd: Luton UK



Wysłany: Sro Sty 23, 2008 15:13   

czy napewno zgasnie kontrolka bez czujnika. tzn jesli skrece przewody? Jesli nie to jeszcze dzis kupie czujnik. Poniewaz mieszkam w UK mam dostep do oryginalnych czesci. Sprawdzalem oryginalny czujnik kosztuje okolo 60 zlotych w przeliczeniu. Jesli ktos szuka czesci to moge popytac w sklepie serwisowym. Przy obecnym slabym funcie moze czasem sie oplacac.
 
 
Olo12 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 157
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Czw Sty 24, 2008 07:33   

Z tego co wiem to w Angli opłaca się bardziej kupić cały samochód niż jakąś część zamienną. Mam kuzyna który pracuje w Londynie i czasami chodzi po szrotach i sklepach ale stwierdził że ceny są zabójcze zresztą części zamienne do swojego samochodu użytkowanego w Angli kupował w Polsce.Swego czasu chciał kupiś nagrzewnicę do opla i w angli na szrocie kosztowała 2x więcej niż u nas zamiennik w sklepie.
 
 
markwiatek 



Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 80
Skąd: Londyn



Wysłany: Sob Sty 26, 2008 09:56   

Olo12 napisał/a:
Z tego co wiem to w Angli opłaca się bardziej kupić cały samochód niż jakąś część zamienną. Mam kuzyna który pracuje w Londynie i czasami chodzi po szrotach i sklepach ale stwierdził że ceny są zabójcze zresztą części zamienne do swojego samochodu użytkowanego w Angli kupował w Polsce.Swego czasu chciał kupiś nagrzewnicę do opla i w angli na szrocie kosztowała 2x więcej niż u nas zamiennik w sklepie.

Moze do innych marek aut tak jest. Czesci do R75 sa tansze w anglii niz w polsce. Czesci oryginalne sa sprowadzane najczesciej z anglii + marza sprzedawcy( czasem 100%) ,daje to razem naprawde wysokie ceny.
 
 
 
cyngiel 




Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 42
Skąd: WLKP



Wysłany: Pon Lis 05, 2012 17:49   

Siemka odnawiam temat otóż tydzień temu wymieniłem klocki hamulcowe wraz z tarczami, dzisiaj jadac najpierw kontrolka zaczela mrugac, po godzinie świeciła się juz ciągle nawet po przerwie gaszeniu odpalaniu itd. świeci się i zgasnąć nie chce... jak na to zaradzić?
_________________
Ach ten mój RoVeReQ...
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Lis 05, 2012 21:35   

sprawdź przewody przy czujnikach,najlepiej miernikiem bo z zewnątrz może niebyć nic widać
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Czujnik zużytych klocków hamulcowych
jacekmarus Rover serii 75, MG ZT 12 Sro Sie 12, 2015 00:20
Alex_Tom
Brak nowych postów [R75] Czujnik zużytych klocków hamulcowych - kontrolka
grota10 Rover serii 75, MG ZT 27 Sob Lut 23, 2013 20:07
PawelSki99
Brak nowych postów [R75] Czujnik zużycia klocków hamulcowych
krzysztof_kann Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Mar 20, 2009 03:34
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Kontrolka zużytych klocków + ABS + TC
greg1160 Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Lut 13, 2011 21:39
apples
Brak nowych postów [R75] Czujniki abs.klocków hamulcowych
dorotamax1 Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Mar 05, 2010 11:55
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink