Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] Synchronizacja pilota bez otwierania dzwi kluczykiem.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] Synchronizacja pilota bez otwierania dzwi kluczykiem.
Autor Wiadomość
seboo 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 16



Wysłany: Wto Lis 13, 2012 15:12   [R25] Synchronizacja pilota bez otwierania dzwi kluczykiem.
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2004

Mam taki problem, mianowicie po wymianie bateri w pilocie nie moge zrobic synchro pilota.
Czy trzeba owierac fizycznie zamek kluczykiem czy mozna z drugiego pilota (zamek w dzwiach zablokowany prawdopodobnie, kluczyk wchodzi ale nie da sie przekrecic jak by cos sie zapieklo wd 40 nie pomoglo). To moje pierwsze auto wiec narazie nie zabralem sie za rozbieranie zamka.
Chcialem wymienic baterje w obu pilotach ale po braku reakcji w pierwszym obawiam sie wyjmowac z drugiego bo nie wiem czy bede w stanie dokonac poprawnej synchronizacji pilotow przy zablokowanym zamku dzwi.

Moze ktorys z forumowiczow mial juz podobny problem w r 25?
Ostatnio zmieniony przez seboo Sro Lis 14, 2012 09:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 13, 2012 15:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 13, 2012 15:18   

seboo napisał/a:
Mam taki problem, mianowicie po wymianie bateri w pilocie nie moge zrobic synchro pilota.

Synchro zawsze robimy przy otwartych zamku w drzwiach.
Spróbuj wciskać, przynajmniej ze 4 razy przycisk zamykania na pilocie i w tym czasie obserwuj kontrolkę od immo która znajduje się na środku w liczniku.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
seboo 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 16



Wysłany: Wto Lis 13, 2012 15:32   

Ok chcial bym dodac ze zamek w drzwiach zablokowany wiec auto mozna otworzyc tylko z pilota.Mialem ostatnio przygode kiedy aku padl po wlaczeniu sie alarmu i wyladowal aku do konca, do tego stopnia ze piloty nie reagowaly, po wlamaniu pod maske (co nie jest takie trudne)podlaczylem klemy z auta kolegi, zalaczyl sie alarm ale wylaczylem normalnie z pilota i udalo sie dostac do auta. Po tej przygodzie postanowilem wymienic baterie w pilotach do chwili gdy nie zrobie tego zamka w drzwiach. Zeby nie bylo watpliwosci przeczytalem wszystkie watki odnosnie synchro i wszedzie jest napisane zeby wpierw otworzyc auto z kluczyka przed wykonaniem synchronizacji. I tu moje pytanie czy przy zablokowanym zamku mozna wykonac synchronizacje otwierajac drzwi z drugiego pilota (oba orginalne i dzilajace przed wymiana baterji) kodu nie dostalem i raczej nie dostane.
Ostatnio zmieniony przez seboo Wto Lis 13, 2012 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 13, 2012 15:39   

A możesz się dostać do środka auta ?? Jeśli tak to spróbuj odpalić auto.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
seboo 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 16



Wysłany: Wto Lis 13, 2012 15:49   

Do auta moge sie dostac z drugiego pilota i bezproblemowo odpalic. Ale drugi pilot po wymianie baterji przestal dzialac. Boje siewymienic baterje w drugim bo nieudalo ma mi sie synchronizacja w pierwszym a nie chce zostac w sytuacji gdzie nie bede mogl odpalic samochodu. Mam dwa pary (kluczyk, pilot) i zwalony zamek w drzwiach jeden przestal reagowac po wymianie baterji, dioda od imo nie reaguje po 10 krotnym wcisnieci pilota, reset napiecia na pilocie zrobiony, pilot dzialal na starej baterji cr 2032 panasonica i po wymianie na duracella przestal i nie chce sie synchronizowac.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 13, 2012 15:53   

Otwórz wszystkie zamki w aucie, wyjmij ta nowa baterie z pilota i włóż ponownie, pójdź do auta i wciskaj przycisk zamykania. Jeśli autko się nie zamknie to problem leży w pilocie lub w tym zamku który nie działa.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
seboo 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 16



Wysłany: Wto Lis 13, 2012 16:00   

Chmmm. Coz moge powiedziec porada prosta i problem rozwiazany pilot zadziala po zmianie biegonow baterji (zwyczajnie zle ja wsadzilem) wielkie dzieki za rady i cierpliwosc. Jesli ktos bedzie mial problem z padnietym aku i niemoca z zamkiem pisac na priwa sposob dostania sie pod maske banalnie prosty i niekolizyjny.Jeszcze raz dzieki :smile:
 
 
Svirus
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lis 15, 2012 21:05   

seboo napisał/a:
Ok chcial bym dodac ze zamek w drzwiach zablokowany (...).
może po czasie i tak całkiem na marginesie ale mam na zbyciu komplet wkładek (korek wlewu, stacyjka, zamek bagażnika, wkładka drzwi kierowcy + jeden kluczyk) komplet pochodzi z anglika więc konieczne będzie przełożenie wkładu zamka w drzwiach kierowcy ale z tym nie ma najmniejszego problemu ;) Pozdrawiam
 
 
Drwal85 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 493
Skąd: Wodzisław Śląski

Rover 25

Wysłany: Czw Lis 15, 2012 22:07   

ja zmieniałem baterie 6 miesięcy temu, otwierało się auto po wymianie z 15 metrów teraz znowu z 1 metra. Tak słabo trzymają te baterie? z firmy Philips
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 16:24   

Drwal85 napisał/a:
ja zmieniałem baterie 6 miesięcy temu, otwierało się auto po wymianie z 15 metrów teraz znowu z 1 metra. Tak słabo trzymają te baterie? z firmy Philips

Niestety to normalka. :neutral:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Drwal85 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 493
Skąd: Wodzisław Śląski

Rover 25

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 22:20   

porażka hehehe ;/ no ale cóż - trzeba kupić nową hehehe :mrgreen:
 
 
seboo 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 16



Wysłany: Sob Lis 17, 2012 13:31   

Svirus napisał/a:
seboo napisał/a:
Ok chcial bym dodac ze zamek w drzwiach zablokowany (...).
może po czasie i tak całkiem na marginesie ale mam na zbyciu komplet wkładek (korek wlewu, stacyjka, zamek bagażnika, wkładka drzwi kierowcy + jeden kluczyk) komplet pochodzi z anglika więc konieczne będzie przełożenie wkładu zamka w drzwiach kierowcy ale z tym nie ma najmniejszego problemu ;) Pozdrawiam


W moim przypadku raczej tylko ebay wchodzi w gre bo mieszkam w IE a komplet zamkow jest stosunkowo tani w okolicach 20-30 euro ale nie wiem czy pilotow nie trzeba wymieniac odrazu. Ewentualnie wymienie tylko wkladke w drzwiach tak na wszelki wypadek. Co do wymiany batyerji to u mnie z panasonikow wymienilem na duracela i jak lapalo z 2 metrow tak lapie dalej jakos zasieg sie nie powiekszyl (piloty jajkowe 3 przyciski) moze te piloty maja taki slaby zasieg. I jeszcze jedno wiecie moze czym rozni sie w oznaczeniach auta model produkowany po 2004 r ze zintegrowanymi przednimi swiatlami bo troche czesci sie roznia jednak od okular np wycieraczka tylna zamowilem i okazalo sie ze inna (bez rozwiercania otworu w ramieniu sie nie obeszlo) moze jeszcze czyms istotnym sie roznia jak na przyklad filty czy inne czesci ktore sie czesciej wymienia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR] synchronizacja a programowanie pilota, co to jest?
psebek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Kwi 24, 2015 10:52
maldini
Brak nowych postów [R 200] otwieranie auta kluczykiem
Fafnoscie Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Wrz 16, 2011 12:20
tronsek
Brak nowych postów [R200] Immobiliser-synchronizacja
klemens123 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Czw Lis 16, 2017 19:12
power_grey
Brak nowych postów [Rover 200] Problem z synchronizacją
kubanczyk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sob Maj 10, 2014 16:10
kubanczyk
Brak nowych postów [MG ZR] Wymiana baterii w pilocie - synchronizacja.
xpress98 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Gru 20, 2015 20:51
NoPE



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink